Αποστολέας Θέμα: Αγοραστης μονος ψαχνει  (Αναγνώστηκε 26183 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος OhClockMan

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αγοραστης μονος ψαχνει
« στις: 28/11/16, 07:13 »
Τις προαλλες περασα απο ενα καταστημα στην Ακαδημιας και προσεξα σε μια τζαμαρια,μια πολυ ομορφη ηλεκτροακουστικη χωρις ηχειο,περισσοτερο με ηλεκτρικη εμοιαζε βεβαια.Τελος παντων μπαινω στο θεμα,εχω φαει σκαλωμα και δεν θυμαμαι πιο ηταν το καταστημα που την ειδα,ηταν και βραδυ οποτε ειναι ακομα πιο δυσκολα τα πραγματα.Οποιος μπορει να με βοηθησει θα δωσω καποια στοιχεια οπως οτι το καταστημα βρισκοταν στην Ακαδημιας,προφανως.Ειχε μια γωνιακη τζαμαρια οπως κοιταγες δηλαδη το καταστημα στα αριστερα σου.Και πωλουσε μαρκες οπως:Harley Benton,Jack and Danny.
Ευχαριστω !!
When Words Fail,Music Speaks,so play from your heart !!

Αποσυνδεδεμένος OhClockMan

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #1 στις: 28/11/16, 17:08 »
Την κιθαρα που εψαχνα την βρηκα ειναι η Harley Benton hbo-850,το καταστημα ακομα αγνοειτε προς το παρον :-(

Sent from my CUBOT_NOTE_S using Tapatalk

When Words Fail,Music Speaks,so play from your heart !!

Αποσυνδεδεμένος bathan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • *** Μπάμπης ***
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #2 στις: 28/11/16, 17:31 »
Αν το μαγαζί είναι δίπλα στην εκκλησία της Ζωοδ. Πηγής τότε προφανώς είναι το ART Music
Too old to Rock 'n' Roll to young to retire

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #3 στις: 28/11/16, 17:43 »
ρωτα τον φιλο μας γκουγκλ ποιο ελληνικο καταστιμα την εχει ;)
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος OhClockMan

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #4 στις: 29/11/16, 13:08 »
ρωτα τον φιλο μας γκουγκλ ποιο ελληνικο καταστιμα την εχει ;)
To μονο που την εχει ειναι ο karatzios στη Λαρισα,οποτε μονοδρομος το καταστημα στην Ακαδημιας,ισως να περασω μια μερα απο αυτες και να ψαξω να το βρω.I hope I'll find it !!
When Words Fail,Music Speaks,so play from your heart !!

Αποσυνδεδεμένος OhClockMan

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #5 στις: 29/11/16, 13:44 »
Αν το μαγαζί είναι δίπλα στην εκκλησία της Ζωοδ. Πηγής τότε προφανώς είναι το ART Music
Το κοιταξα δεν ειναι αυτο,σε ευχαριστω παντως
When Words Fail,Music Speaks,so play from your heart !!

Αποσυνδεδεμένος Archangel

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 379
  • Φύλο: Άντρας
  • I've... seen things you people wouldn't believe...
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #6 στις: 29/11/16, 14:19 »
ενα μαγαζί κοντά στην ακαδημίας με τα ακουστικα σε μια γωνια ειναι ο Καγμάκης (εμμ. μπενάκη) που ειναι μισο λεπτο απο την ακαδημίας... αλλα δυσκολο να έχει τετοιες μάρκες...

ένα άλλο είναι το ART αλλα δεν είναι αυτό όπως είπες...

τώρα άλλο κατάστημα με μουσικά όργανα επι της ακαδημίας δεν παίζει... οπότε μήπως θυμάσαι λάθος ? μηπως το είδες σε κανα παράδρομο/καθετο και απλά σου έμεινε η Ακαδημίας ?
Be(a)st Wishes & Bloody Kisses...


Αποσυνδεδεμένος OhClockMan

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #7 στις: 29/11/16, 22:34 »
ενα μαγαζί κοντά στην ακαδημίας με τα ακουστικα σε μια γωνια ειναι ο Καγμάκης (εμμ. μπενάκη) που ειναι μισο λεπτο απο την ακαδημίας... αλλα δυσκολο να έχει τετοιες μάρκες...

ένα άλλο είναι το ART αλλα δεν είναι αυτό όπως είπες...

τώρα άλλο κατάστημα με μουσικά όργανα επι της ακαδημίας δεν παίζει... οπότε μήπως θυμάσαι λάθος ? μηπως το είδες σε κανα παράδρομο/καθετο και απλά σου έμεινε η Ακαδημίας ?
Λες...; Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ηταν Ακαδημιας ομως επειδη δεν παω καλα απο προσανατολισμο μαλλον εχεις δικιο,ουτε ο Καγμακης ειναι απο οτι κοιταξα.Θα παω αυριο μια βολτα κεντρο οποτε θα ψαξω λιγο και ελπιζω να το βρω.Αν το βρω θα ενημερωσω για εξελιξεις.Σε ευχαριστω Archangel !!
« Τελευταία τροποποίηση: 29/11/16, 23:11 από OhClockMan »
When Words Fail,Music Speaks,so play from your heart !!

Αποσυνδεδεμένος Archangel

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 379
  • Φύλο: Άντρας
  • I've... seen things you people wouldn't believe...
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #8 στις: 30/11/16, 10:07 »
πάντως το ART Music έχει και ΗΒ και J&D... σίγουρα δεν ήταν εκει... (το λέω γιατι ο κυριούλης που δουλεύει εκει είναι λίγο στον κόσμο του)...

πάντως και ακριβώς απέναντι απο τον Καγμάκη (φτού) έχει άλλο ένα μαγαζί με όργανα...
και μετα με παραξενη βιτρίνα είναι ένα στην αρχή της Χαριλαου τρικούπη, εκει που συναντά την Πανεπηστημίου, που ουσιαστικά η τζαμαρία ειναι στο ύψος του κεφαλιου...

η επι της Θεμιστοκλέους, ενα που είναι απέναντι απο το παλαιο Fantasy Shop...
Be(a)st Wishes & Bloody Kisses...


Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #9 στις: 30/11/16, 11:32 »
Το ξερα!το ξερααα!!!
Θειο δουλευεις στο 11888
ελα..παραδεξου το..ασε τα σαπια..
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #10 στις: 30/11/16, 11:57 »
Μπες στο Google Street View και θα το βρεις (σαν να περπατας στο δρομο...)
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #11 στις: 30/11/16, 12:41 »
μακριά απο τα κιθαρομάγαζα του κέντρου. Μόνο στο νάκα και εκεί ελεγχόμενα.

Αποσυνδεδεμένος Guitar Fan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 945
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #12 στις: 30/11/16, 13:10 »
μακριά απο τα κιθαρομάγαζα του κέντρου. Μόνο στο νάκα και εκεί ελεγχόμενα.




γιατί;;
I play the guitar because I like it not because I am good at it

Αποσυνδεδεμένος OhClockMan

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #13 στις: 30/11/16, 14:30 »
πάντως το ART Music έχει και ΗΒ και J&D... σίγουρα δεν ήταν εκει... (το λέω γιατι ο κυριούλης που δουλεύει εκει είναι λίγο στον κόσμο του)...

πάντως και ακριβώς απέναντι απο τον Καγμάκη (φτού) έχει άλλο ένα μαγαζί με όργανα...
και μετα με παραξενη βιτρίνα είναι ένα στην αρχή της Χαριλαου τρικούπη, εκει που συναντά την Πανεπηστημίου, που ουσιαστικά η τζαμαρία ειναι στο ύψος του κεφαλιου...

η επι της Θεμιστοκλέους, ενα που είναι απέναντι απο το παλαιο Fantasy Shop...
Μεγαλε... Εισαι καλος εσυ !!
Τελικα δεν πηγα κεντρο,λογω κρυου αλλα λογικα θα παω το Σαββατο.Δεν ειναι καποιο απο τα καταστηματα που μου προτεινες παντως.Βεβαια αυτο στη Θεμιστοκλεους δεν το βρισκω ουτε με street view,anyway.Μα ο τυπος που εχει το μαγαζι που πηγε και το εχωσε εκει περα,δεν ξερω.Μια αλλη λεπτομερεια,πισω απο τη τζαμαρια απο οτι θυμαμαι υπηρχε ενας τοιχος που εκει υπηρχαν κρεμασμενες ολες οι κιθαρες,η μια διπλα στην αλλη.
When Words Fail,Music Speaks,so play from your heart !!

Αποσυνδεδεμένος OhClockMan

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #14 στις: 30/11/16, 14:32 »
Btw λετε να εχει κλεισει το καταστημα και να μην το εχουμε παρει χαμπαρι,πριν ενα μηνα το ειχα βρει.
When Words Fail,Music Speaks,so play from your heart !!

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #15 στις: 30/11/16, 14:39 »
Αν εκλεισε,εισαι και πολυ γκαντεμης..αλλα απο την αλλη,αφου ξες ποια κιθαρα ειναι,πανε σε ενα αλλο μαγαζι που να την εχει και δοκμασε την και αν σου κανει παρ την ;)

Υ.Γ. μην ξεχασεις να εισαι τρυφερος μαζι της και να την αγαπας  :love :kiss
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος OhClockMan

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #16 στις: 30/11/16, 15:06 »
Αν εκλεισε,εισαι και πολυ γκαντεμης..αλλα απο την αλλη,αφου ξες ποια κιθαρα ειναι,πανε σε ενα αλλο μαγαζι που να την εχει και δοκμασε την και αν σου κανει παρ την ;)

Υ.Γ. μην ξεχασεις να εισαι τρυφερος μαζι της και να την αγαπας  :love :kiss
Στο μονο καταστημα που την εχω βρει διαθεσιμη ειναι ο karatzios στη Λαρισα,και μενω Αθηνα... [emoji35]
When Words Fail,Music Speaks,so play from your heart !!

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #17 στις: 30/11/16, 15:20 »
Πικρα..
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος Archangel

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 379
  • Φύλο: Άντρας
  • I've... seen things you people wouldn't believe...
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #18 στις: 30/11/16, 15:53 »
μήπως εννοείς το vibrato στην Τοσίτσα, πίσω απο το πολυτεχνείο ; (πρεπει να εχει πέσει το site τους...) αυτός έχει πράγματα σε τοίχους πάνω...

αυτό που σου λέω είναι στις αρχές της Τρικούπη... ο Τρίμης... εισοδος απο το την Τρικούπη...

μετα γενικότερα στην Χ.Τρικούπη παίζουν πολλά.... Αρμάος (που έχει φθηνά όργανα), ο Μάτσικας, ο Λογοθετης (με αυτη τη σειρά)...

τί άλλο; να πέρασες απο το Νάκα θα το θυμώσουν... (ελπίζω)

τελος κοίτα και τον Κουρμπή στη Θεμιστοκλέους κοντά στην πλατεία εξαρχείων...
Be(a)st Wishes & Bloody Kisses...


Αποσυνδεδεμένος OhClockMan

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #19 στις: 30/11/16, 19:50 »
μήπως εννοείς το vibrato στην Τοσίτσα, πίσω απο το πολυτεχνείο ; (πρεπει να εχει πέσει το site τους...) αυτός έχει πράγματα σε τοίχους πάνω...

αυτό που σου λέω είναι στις αρχές της Τρικούπη... ο Τρίμης... εισοδος απο το την Τρικούπη...

μετα γενικότερα στην Χ.Τρικούπη παίζουν πολλά.... Αρμάος (που έχει φθηνά όργανα), ο Μάτσικας, ο Λογοθετης (με αυτη τη σειρά)...

τί άλλο; να πέρασες απο το Νάκα θα το θυμώσουν... (ελπίζω)

τελος κοίτα και τον Κουρμπή στη Θεμιστοκλέους κοντά στην πλατεία εξαρχείων...
Απο τον Τριμη ειχα παρει μια παλια μου κιθαρα,δεν ειναι αυτος αλλα θα περασω σιγουρα μια βολτουλα μηπως βρω τιποτα,ο Κυριος Θανασης εκει μεσα ηταν πολυ κατατοπιστηκος τοτε.Τα υπολοιπα εκτος απο το Νακα,δυσκολευτηκα να τα βρω στο google map αλλα θα περασω σιγουρα μπας και βρω τιποτα.Τον Ματσικα μου τον ειχαν συστησει παλαιοτερα για χειροποιητες κιθαρες,μπορει να βρω τιποτα καλο εκει μεσα,γενικα εσεις τι εμπειρια εχετε απο αυτον ; Αν εχετε !!
When Words Fail,Music Speaks,so play from your heart !!

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #20 στις: 30/11/16, 20:31 »
Ο ματσικας ειναι ενας απο τους καλυτερους στην κατασκευη μπουζουκιων.Τα φτιαχνει αυτος (πρεπει να ειναι πατερας και παιδια) φτιαχνουν και χορδες(ειχα συζιτισει στο παρελθον μαζι του-τωρα με ποιον ακριβως δεν ξερω-και ηταν πολυ κατατοπιστικος και φαινοταν καλος ανθρωπος) να αναφερω οτι πηγαινει ως εκθετης η στην music messe frankfurt η σε μια αλλη εκθεση στην γερμανια και αποσπα καλες κριτικες.
Τωρα για τις κιθαρες δεν εχω ιδεα,ομως θα ηθελα πραγματικα να πειω ενα τσιπουρο μαζι του και να μαθω καποια πραγματα που με ενδιαφερουν..  ;D
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος OhClockMan

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #21 στις: 01/12/16, 09:58 »


Ο ματσικας ειναι ενας απο τους καλυτερους στην κατασκευη μπουζουκιων.Τα φτιαχνει αυτος (πρεπει να ειναι πατερας και παιδια) φτιαχνουν και χορδες(ειχα συζιτισει στο παρελθον μαζι του-τωρα με ποιον ακριβως δεν ξερω-και ηταν πολυ κατατοπιστικος και φαινοταν καλος ανθρωπος) να αναφερω οτι πηγαινει ως εκθετης η στην music messe frankfurt η σε μια αλλη εκθεση στην γερμανια και αποσπα καλες κριτικες.
Τωρα για τις κιθαρες δεν εχω ιδεα,ομως θα ηθελα πραγματικα να πειω ενα τσιπουρο μαζι του και να μαθω καποια πραγματα που με ενδιαφερουν..  ;D

Χεχε μια μπυριτσα εε
When Words Fail,Music Speaks,so play from your heart !!

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #22 στις: 01/12/16, 11:07 »
Τι να μας κανει η μπιρα..μια μπιρα μονο τι να μας κανει..τι να μας κανει η μπιρα μια μπιρα μονο ουτε που φτανει...τι να μας κανει μια μπιρααααα....δεεεεν φτανει..(cover γνωστου τραγουδιου αλλα εκεινος μετραει νυχτες  :P )
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος OhClockMan

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #23 στις: 09/12/16, 17:50 »
Λοιπον πηγα και βρηκα το καταστημα που σας ελεγα και ηταν στη Πανεπιστημιου τελικα,ενα δρομο κατω απο την Ακαδημιας.Ουτε καν ονομα δεν ειχε,το μαγαζι.Τελος παντων μπαινω μεσα και μιλαω με τον καταστηματαρχη και του ζηταω να παιξω την κιθαρα,και να τι μου απανταει: Ναι δεν γινεται αυτο γιατι ειναι ξεκουρδιστη και πρεπει να την κουρδισουμε.Ωραια του λεω ενταξει ας την κουρδισουμε.Και μου αλλαζει συζητηση και λεει:Το ξερεις οτι ειναι roundback ; Ναι του λεω.Ααα ωραια μου λεει ειναι και ηλεκτροακουστικη και κανει και εκεινο και το αλλο,και με αρχισε στη συζητηση ο παππους,ειχε ορεξη...Τελος παντων με τα πολλα...μετα απο 5 λεπτα συζητηση του λεω μπορω να την δοκιμασω ; Και μου λεει θα την αγορασεις ; Του κανω ναι αλλα πρωτα θελω να την δοκιμασω για να δω πως ειναι σαν κιθαρα.Και μου κανει: ωραια οταν θα εισαι σιγουρος οτι θα την αγορασεις θα στην βγαλω,θα στη κουρδισω να παιξεις και να τη παρεις.Ο τυπος στο τελος αφου δεν μου εδεινε τη κιθαρα με το ζορι,με επριξε τοσο πολυ που νευριασα και εφυγα.
« Τελευταία τροποποίηση: 09/12/16, 17:52 από OhClockMan »
When Words Fail,Music Speaks,so play from your heart !!

Αποσυνδεδεμένος OhClockMan

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγοραστης μονος ψαχνει
« Απάντηση #24 στις: 09/12/16, 17:51 »
Αυτο το πραγμα στο Ελλαδισταν που ζουμε που δεν υπαρχει εξυπηρετηση πελατων ειναι αδιανοητο.Να σου λεει ο πελατης οτι θελει να αγορασει μια κιθαρα και να την τεσταρει και ο αλλος ο τεμπελης ο Ελληνας να βαριεται να τη κουρδισει.Και να του λες ωραια θα τη κουρδισω μονος μου και να βαριεται να στη φερει απο τη τζαμαρια που απεχει μισο μετρο απο τη καρεκλα του.
When Words Fail,Music Speaks,so play from your heart !!