Αποστολέας Θέμα: telecaster για αγορα...  (Αναγνώστηκε 7700 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zimmerman

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
telecaster για αγορα...
« στις: 28/07/08, 16:01 »
φιλοι μου στο πρωτο μου ποστ 8α ηθελα την πολυτιμη συμβουλη σας γιαυτο το μοντελακι..
http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Guitars/T-Models/Fender-Classic-72-Tele-Deluxe-MN-3-Color-Sunburst-incl.-Gigbag/art-GIT0009449-000

ασχολουμε περιπου 6 χρονια με κλασσικη κιθαρα, εφαγα ενα φλας και θελω ηλεκτρικη....
μου αρεσουν maiden,metallica,santana,vai,petrucci,οχι πολυ βο8ριλα και death..
μου αρεσει πολυ κ σαν εμφανιση με χαλαει λιγο που δεν ειναι made in usa,αλλα δεν μπορω παραπανω...
τι λετε αξιζει??σας ευχαριστω πολυ.....

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: telecaster για αγορα...
« Απάντηση #1 στις: 28/07/08, 17:13 »
Καλή κιθάρα φαίνεται άν και δεν μου αρέσει το σχήμα της.Πρώτη φορά βλέπω telecaster με δύο μαγνήτες.Αν ακούς τέτοια μουσική που λες μπορείς να δεις κάποιες Jackson DK η κάποιες ESP με τα ίδια σχεδόν χρήματα.

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: telecaster για αγορα...
« Απάντηση #2 στις: 28/07/08, 17:26 »
Μια χαρά είναι η κιθάρα, αν και οι μαγνήτες δεν είναι και οι πιο κατάλληλοι γι'αυτό που θες. Βέβαια μ'ένα EQ και περισσότερο gain όλα γίνονται... Πάντως ίσως να'θελες να κοιτάξεις και σε κάτι πιο "γκαζωμένο", γι'αυτά που παίζεις.

Αποσυνδεδεμένος zimmerman

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: telecaster για αγορα...
« Απάντηση #3 στις: 28/07/08, 19:22 »
δια8ετω μεχρι 600 ευρω παντα για τελε μιλαω μου αρεσει το σχημα της εχω βαρε8ει να βλεπω στρατ και οι αλλες δε μου αρεσουν....
με λιγα λογια εχω φαει κολλημα κ να σκεφτεις στην αρχη ουτε να τις βλεπω..

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: telecaster για αγορα...
« Απάντηση #4 στις: 28/07/08, 19:30 »
δια8ετω μεχρι 600 ευρω παντα για τελε μιλαω μου αρεσει το σχημα της εχω βαρε8ει να βλεπω στρατ και οι αλλες δε μου αρεσουν....
με λιγα λογια εχω φαει κολλημα κ να σκεφτεις στην αρχη ουτε να τις βλεπω..
παρεπιπτοντως αυτη που παρεθεσες στο λινκ εχει 690...

Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
telecaster για αγορα...
« Απάντηση #5 στις: 28/07/08, 19:48 »
Αν είναι γιαπωνέζα πάρτην χαλαρά.... θα πάθεις πλάκα (αν δεν είναι ψάξε βρές μία).

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: telecaster για αγορα...
« Απάντηση #6 στις: 28/07/08, 19:52 »
Καλή αυτή που παραθέτεις, αλλά αν θες maiden και metallica, θα σε περιορίσει κάπως. Θέλει λίγο πιο γκαζωμένους μαγνήτες.. Αντί λοιπόν να την παίρνεις και να την φτιάχνεις (που θα σου κοστίσει κάμποσο) εγώ θα έλεγα μάζεψε λίγα ακόμη και πάρε κατευθείαν την μόνη τέλε με γκαζωμένους μαγνήτες με μέταλ προσανατολισμό. Θα είσαι τζιτζί ούτε μαγνήτες θα θές ούτε τίποτα..

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: telecaster για αγορα...
« Απάντηση #7 στις: 28/07/08, 22:44 »
Καλή κιθάρα φαίνεται άν και δεν μου αρέσει το σχήμα της.Πρώτη φορά βλέπω telecaster με δύο μαγνήτες.

WHAAAAT!!!??... :o
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος zimmerman

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: telecaster για αγορα...
« Απάντηση #8 στις: 28/07/08, 23:47 »
εχετε δικιο πανω στη φουρια μου εκανα καποια ψιλολαθακια...
πολυ καλη κιθαρα φιλε και απο οτι βλεπω θα κανω υπομονη ,ειμαι με μια squier ενος φιλου και σκουζει περιεργα....με εχει κουρασει
δεν εχω και σωστο ενισχυτη και εχω σαλταρει πραγματικα....ευχαριστω πολυ για το χρονο σας και οποιος αλλος φιλος  ας καταθεσει τη γνωμη του.....
χαιρομαι που βρηκα ανταποκριση για να με διαφωτισετε......ευχομαι καποια στιγμη να παιξω ενα liveακι ειμαι με ενα φιλο ντραμμερ
και εναν καταπληκτικο κιθαριστα εγω ειμαι καπως πιο πισω σε τεχνικη κ ακουσματα λογω του οτι με απορροφησε η κλασσικη...
θελω να μαθω να σολαρω λιγο εχω αρχισει και μαθαινω τις πεντατονικες αλλα θελει δουλεια το σκηνικο...

Αποσυνδεδεμένος Como Esta Loco

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • If u dont live for sth u'll die for nth.
    • Προφίλ
Απ: telecaster για αγορα...
« Απάντηση #9 στις: 29/07/08, 14:14 »
Αυτη η Tele του Root τα σπαει ασχημα..

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: telecaster για αγορα...
« Απάντηση #10 στις: 29/07/08, 21:42 »
http://www.thomann.de/gr/schecter_diamond_pt_deluxe_bk.htm με αρκετά λιγότερα χρήματα.
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: telecaster για αγορα...
« Απάντηση #11 στις: 30/07/08, 11:11 »
Κοστιζει κατι περισσοτερο, αλλα φαινεται πολυ γκαζιαρα ;D
http://www.thomann.de/gr/fender_john_v_j5_3hb_tele_deluxe.htm

οπως λεει και η διαφημιση "ομορφο αλλα ζορικο" (παρεπιπτοντως, ωραιο παιδι αυτο ε?)

κουκλαρα ειναι ...

Αποσυνδεδεμένος zimmerman

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: telecaster για αγορα...
« Απάντηση #12 στις: 02/08/08, 02:11 »
υστερα απο σκεψη ζυγιζοντας τα υπερ κ κατα(παλαντζα ειμαι??)σκεφτομαι συνεχεια το κοριτσι αυτο......να το παρω??
http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Guitars/T-Models/Fender-Am-Standard-Telecaster-MN-3-Tone-Sunburst-inkl.-Case/art-GIT0012555-000

πολλα τα λεφτα αρη θα μου πεις.....δεν αξιζει τον κοπο ομως?περιμενω προτασεις  ,οσοι βεβαια αντεχουν κατι σπασ@!#!!%$δες σαν εμενα...
κατι μου λεει οτι κανω το σωστο..κατι τετοιο ηθελα αλλα δεν το παραδεχομουν.....

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: telecaster για αγορα...
« Απάντηση #13 στις: 02/08/08, 04:09 »
υστερα απο σκεψη ζυγιζοντας τα υπερ κ κατα(παλαντζα ειμαι??)σκεφτομαι συνεχεια το κοριτσι αυτο......να το παρω??
http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Guitars/T-Models/Fender-Am-Standard-Telecaster-MN-3-Tone-Sunburst-inkl.-Case/art-GIT0012555-000

πολλα τα λεφτα αρη θα μου πεις.....δεν αξιζει τον κοπο ομως?περιμενω προτασεις  ,οσοι βεβαια αντεχουν κατι σπασ@!#!!%$δες σαν εμενα...
κατι μου λεει οτι κανω το σωστο..κατι τετοιο ηθελα αλλα δεν το παραδεχομουν.....


Αν είναι να δώσεις τόσα χρήματα δώσε λίιιιιιγα παραπάνω και πάρε την american ash telecaster σε blonde white. Παντως, παρόλο που η αμέρικαν στάνταρ είναι πολύ καλή κιθάρα, δεν έχει την κλασσική τέλε γέφυρα (με τα 3 βαρελάκια) αν και η modern bridge εξασφαλίζει ευκολότερα σωστό intonation. Θέλεις οπωσδήποτε fender? Με περίπου 400 ευρώ λιγότερα παίρνεις μια αντάξια rockinger με μαγνήτες της επιλογής σου και άψογη ποιότητα. Επίσης στο χιλιάρικο παίζουν και μερικές εκπληκτικές Baachus (στον Κουρμπη έχω δεί) και ίσως κάποια G&L (τα αρχικά των ονομάτων George & Leo, όπου Leo o Leo Fender...)

Γενικά η αμερικάνα είναι "μια και έξω" λύση, και πολύ καλή all around. Αλλά δεν είναι ο πλέον κλασσικός τελεκάστερ ήχος και κατά τη γνώμη μου είναι αρκετά ακριβή σε σχέση και με τις partscaster (που ωστόσο δεν διατηρούν την ίδια αξία μεταπώλησης) αλλά και τον εσωτερικό ανταγωνισμό με κάποιες βελτιώσεις (Classic Player, Lite Ash, Mexican).
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος zimmerman

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: telecaster για αγορα...
« Απάντηση #14 στις: 02/08/08, 09:52 »
ευχαριστω gampriel δωσε μου κανα λινκ αν θελεις....να σου πω η μεταπωλητικη αξια της κιθαρας για μενα ειναι ενας καλος λογος.....θα παω βεβαια μια στολλα να δοκιμασω να πιασω στα χερια μου.....σιγουρα μια καλη κιθαρα δε σε κανει καλυτερο κιθαριστα αλλα σε πορωνει αγρια και ναι μονο φεντερ θελω αφου εχω φαει κολλημα τι να κανω και ειναι ενα ονειρο που το χω απο μικρος...οι διαφορες στην τιμη ειναι μεγαλες σε σχεση με τα online καταστηματα γιατι σκεφτομαι και το διακανονισμο αν ειναι να παρω κατι πιο καλο......

Αποσυνδεδεμένος tasos__

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 444
  • Φύλο: Άντρας
  • linux rocks !
    • Προφίλ
Απ: telecaster για αγορα...
« Απάντηση #15 στις: 02/08/08, 16:15 »
Γεια σααας μετά από καιρό (πο, πόσο καιρο έχω να μιλησω  :P )

Η δικια μου γνώμη είναι η εξείς !
Από τη στιγμή που θές να παίζεις κάτι πιο μέταλ η τελεκάστερ (η κλασική δηλαδή αυτή που έχει 2 μονούς 22 τάστα και ανοιχτόχρωμη ταστιέρα) ΔΕΝ θα σε βοηθήσει ιδιαίτερα (βέβαια γούστα είναι αυτά ,αλλά αντικειμενικά αυτή η κιθάρα δεν έχει φτιαχτεί για μέταλ βρε παιδί μου...ούτε πολλά γκάζια έχει ούτε όγκο).

Αυτη τη κιθάρα,( http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Guitars/T-Models/Fender-Classic-72-Tele-Deluxe-MN-3-Color-Sunburst-incl.-Gigbag/art-GIT0009449-000 ) για την οποία ρωτάς τη γνώμη μας ωραία φαινεται εμφανισιακά , λογικά θα είναι πιο γκαζωμένη (λόγω μαγνητών) από τη κλασική αλλά και πάλι εγώ προσωπικα δεν θα την χρησιμοποιούσα για να παίξω μέταλ.

http://www.thomann.de/gr/fender_john_v_j5_3hb_tele_deluxe.htm
 Αυτή συγγνώμη ρε παιδιά αλλά .... ΔΕΝ είναι τελε ! απλά μιάζει λίγο το σχήμα της.

http://www.thomann.de/gr/fender_jim_root_telecaster_flat_white.htm
Αυτή είναι 1 άλλο έκτρωμα (μάλλον στη fender δεν πουλάνε τώρα τελευταία και πειραματίζονται με ιερά πράγματα  :P ) Είναι καταστροφικό στην πρώτη σύγχρωνη ηλεκτρική κιθάρα (πράγμα ιερό) να βάλεις active μαγνήτες και πόσο μάλλον τον emg81 !! !! !!  :o (κράξτε ελεύθερα μεταλάδες αλλά αυτή είναι η προσωπική μου άποψη  8) )

Και τέλος ..... αν όντως θες μια τελε σου προτείνω αυτή http://www.thomann.de/gr/fender_classic_player_baja_tele_vb.htm .Αλλιως ,αν ενδιαφέρεσαι για κατι πιο μεταλ ψαξε κάτι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος Panagiotisrx7

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 122
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: telecaster για αγορα...
« Απάντηση #17 στις: 02/08/08, 21:58 »
Γεια σααας μετά από καιρό (πο, πόσο καιρο έχω να μιλησω  :P )

Η δικια μου γνώμη είναι η εξείς !
Από τη στιγμή που θές να παίζεις κάτι πιο μέταλ η τελεκάστερ (η κλασική δηλαδή αυτή που έχει 2 μονούς 22 τάστα και ανοιχτόχρωμη ταστιέρα) ΔΕΝ θα σε βοηθήσει ιδιαίτερα (βέβαια γούστα είναι αυτά ,αλλά αντικειμενικά αυτή η κιθάρα δεν έχει φτιαχτεί για μέταλ βρε παιδί μου...ούτε πολλά γκάζια έχει ούτε όγκο).

Αυτη τη κιθάρα,( http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Guitars/T-Models/Fender-Classic-72-Tele-Deluxe-MN-3-Color-Sunburst-incl.-Gigbag/art-GIT0009449-000 ) για την οποία ρωτάς τη γνώμη μας ωραία φαινεται εμφανισιακά , λογικά θα είναι πιο γκαζωμένη (λόγω μαγνητών) από τη κλασική αλλά και πάλι εγώ προσωπικα δεν θα την χρησιμοποιούσα για να παίξω μέταλ.

http://www.thomann.de/gr/fender_john_v_j5_3hb_tele_deluxe.htm
 Αυτή συγγνώμη ρε παιδιά αλλά .... ΔΕΝ είναι τελε ! απλά μιάζει λίγο το σχήμα της.

http://www.thomann.de/gr/fender_jim_root_telecaster_flat_white.htm
Αυτή είναι 1 άλλο έκτρωμα (μάλλον στη fender δεν πουλάνε τώρα τελευταία και πειραματίζονται με ιερά πράγματα  :P ) Είναι καταστροφικό στην πρώτη σύγχρωνη ηλεκτρική κιθάρα (πράγμα ιερό) να βάλεις active μαγνήτες και πόσο μάλλον τον emg81 !! !! !!  :o (κράξτε ελεύθερα μεταλάδες αλλά αυτή είναι η προσωπική μου άποψη  8) )

Και τέλος ..... αν όντως θες μια τελε σου προτείνω αυτή http://www.thomann.de/gr/fender_classic_player_baja_tele_vb.htm .Αλλιως ,αν ενδιαφέρεσαι για κατι πιο μεταλ ψαξε κάτι άλλο.



H συγκεκριμένη με τους EMG, αν και καραχτυπημένος tele-fan δε με χαλάει καθόλου. Επισης η schecter και η kramer βγάζανε ενδιαφέρουσες τελε στο παρελθόν με διπλούς. Πολυ χαρακτηρηστική είναι αυτή που χρησιμοποιούσε ο Pete Townshend...
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος tasos__

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 444
  • Φύλο: Άντρας
  • linux rocks !
    • Προφίλ
Απ: telecaster για αγορα...
« Απάντηση #18 στις: 03/08/08, 02:59 »
Καλά και διπλός από διπλό διαφέρει....Δεν μπορείς να βάζεις στην ίδια κατηγορία τον PAF με τον X2N πχ....

Για μένα η τελε έχει συνδέσει το όνομά της με έναν χαρακτηριστικό "νευρικό" ήχο με φουλ ατάκα ,πολλά πριμα,μικρό sustaine , πιστεύω να καταλαβαίνεις τι ενοώ . Οπότε αυτή η "τελε" με τους EMG ,τη rosewood ταστιέρα και το string-thru ,αν και δεν έχω παίξει άρα δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη, είναι κάτι άλλο που απλά μοιάζει με τελε αλλα δεν είναι.

Τεσπά τα παραπάνω όχι ότι έχουν κάποια ιδιαίτερη σημασία με το θέμα του thread απλά για να εξηγίσω λίγο αυτά που είπα.

Αποσυνδεδεμένος zimmerman

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: telecaster για αγορα...
« Απάντηση #19 στις: 03/08/08, 17:20 »
λοιπον παιδια αφου σας ευχαριστησω για μια τελευταια φορα σας παραθετω αλλη μια επιλογη μου και σας παρακαλω να μου πειτε την γνωμη σας..
ετσι αποκταω μια σφαιρικη αποψη για το θεμα κιθαρα προς αγορα......αν και ψιλοξεφυγα λιγο απο το αρχικο θεμα μου....αλλα το θεμα κιθαρα ειναι ατελειωτο..
ομορφη και αναστατωστρα η συγκεκριμενη...
http://www.musicstore.de/en_EN/EUR/Guitars/St-Models/Fender-Am.-Deluxe-Strat-HSS-MN-3-Tone-Sunburst-incl.-Case/art-GIT0005568-001

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: telecaster για αγορα...
« Απάντηση #20 στις: 03/08/08, 19:53 »
Άλλη μια στρατοκάστερ...
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: telecaster για αγορα...
« Απάντηση #21 στις: 03/08/08, 22:55 »
Πιστεύω πως και τα ξύλα και οι μαγήτες της συγκεκριμένης κιθάρας δεν είναι για τα είδη που θες...Σε τέτοια είδη προσανατολίζεσαι σε Ibanez, ESP, Schetcher, Jackson κλπ...Αν και οι ESP για αυτά τα λεφτά πιστεύω πως κοστολογούνται αρκετά, είναι για πολύ λιγότερα λεφτά...

Αποσυνδεδεμένος tasos__

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 444
  • Φύλο: Άντρας
  • linux rocks !
    • Προφίλ
Απ: telecaster για αγορα...
« Απάντηση #22 στις: 04/08/08, 01:30 »
Η στρατ που μας έδειξες είναι αρκετά allaround = λίγο απόλα . Τελείως ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, καλύτερα να προτιμήσεις κάτι αντιστοιχο παρά μια φουλ μεταλ κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: telecaster για αγορα...
« Απάντηση #23 στις: 04/08/08, 10:09 »
Μηπως κοιταμε λιγο εκτος? Μεταλ με στρατ, και ειδικα με τελε λιγο δυσκολα. Κατι σε ibanez, ltd, sechter?

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: telecaster για αγορα...
« Απάντηση #24 στις: 04/08/08, 11:21 »
Εγω παντως πηρα μια fender classic player telecaster baja και εχω παθει τη πλακα μου ..
 8) 8) 8)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
4634 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/07, 18:16
από Gabriel6th
0 Απαντήσεις
2054 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/03/09, 23:47
από zeromancer
9 Απαντήσεις
4912 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/11/09, 19:07
από themos
18 Απαντήσεις
4466 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/06/10, 17:18
από groovymood
7 Απαντήσεις
3494 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/06/10, 14:17
από Rockdude
6 Απαντήσεις
11129 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/09/12, 16:09
από bilaros
20 Απαντήσεις
6566 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/05/14, 19:48
από modfori
2 Απαντήσεις
2802 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/03/15, 04:31
από vaig3
50 Απαντήσεις
20888 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/02/16, 12:54
από kkmspm (φλουτσ)
2 Απαντήσεις
1185 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/23, 23:20
από Stel Andre