Ψηφοφορία

Ποιό πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο album της Σιδεράς Παρθένου

Iron Maiden
16 (10.6%)
Killers
8 (5.3%)
Number of the beast
20 (13.2%)
Piece of mind
14 (9.3%)
Powerslave
22 (14.6%)
Somewhere in time
23 (15.2%)
7th son of a 7th son
25 (16.6%)
No prayer for the dying
1 (0.7%)
Fear of the dark
12 (7.9%)
Xfactor
2 (1.3%)
Virtual XI
1 (0.7%)
Brave new world
6 (4%)
Dance of death
1 (0.7%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 104

Αποστολέας Θέμα: Καλύτερο album από maiden  (Αναγνώστηκε 35987 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #100 στις: 21/12/07, 20:37 »
Fear of the dark και το killers....ειναι πολυ ωραια... ;)

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #101 στις: 21/12/07, 21:50 »
Ξερετε υπαρχουν και ανθρωποι που χωρις να εχουν κολλησει στο παρελθον και στην μουσικη που ακουγανε τοτε, ενω εχουν ανοιξει πολυ τους μουσικους (και οχι μονο) οριζοντες τους, εξακολουθουν να γουσταρουν ΚΑΙ αυτα που ακουγαν παλια...
Ναι, ειναι αληθεια, υπαρχουν κι αυτοι οι ανθρωποι, οι οποιοι εξακολουθουν και γουσταρουν τα παλια που ακουγαν γιατι και ΤΟΤΕ , πραγματικα γουσταραν οσα ακουγαν και ΤΩΡΑ το ιδιο, σε αντιθεση με αρκετους που τα ακουγαν απλα λογω μοδας, φιλων, μαγαζιων, περιοδικων κτλ.
Βεβαια φυσικα υπαρχουν και οι πλεον ωριμοι mid-twenties που εχουν πλεον ξεκαθαρισει τι θελουν στη ζωη τους και καταλαβαν μετα απο πολυ ψαξιμο εσωτερικα, οτι οσα ακουγαν παλια ηταν βλακειες και ανωριμοτητες και πλεον εχουν προχωρησει στη ζωη τους...
Αλλα ρε παιδια, εσεις οι πλεον ωριμοι, αφηστε και εμας τους ανωριμους με τα προβληματα μας και τα κολλημενα γουστα μας να γουσταρουμε ακομα αυτα που ακουγαμε πριν 15 χρονια, διπλα διπλα με αυτα που γουσταρουμε να ακουμε τωρα.
Συγνωμη για το ειρωνικο υφος αλλα σχολιο σαν αυτο που διαβασα πιο πριν μονο ετσι μπορει να απαντηθει...  ::)
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #102 στις: 21/12/07, 22:21 »
To Powerslave αλλα οπως εχω ξαναπει . σορρυ κιολας ρε παιδια αλλα ελεος πλεον μ αυτη τη μπαντα...Στη φορμολη και γρηγορα...
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #103 στις: 21/12/07, 23:19 »
Ξερετε υπαρχουν και ανθρωποι που χωρις να εχουν κολλησει στο παρελθον και στην μουσικη που ακουγανε τοτε, ενω εχουν ανοιξει πολυ τους μουσικους (και οχι μονο) οριζοντες τους, εξακολουθουν να γουσταρουν ΚΑΙ αυτα που ακουγαν παλια...
Ναι, ειναι αληθεια, υπαρχουν κι αυτοι οι ανθρωποι, οι οποιοι εξακολουθουν και γουσταρουν τα παλια που ακουγαν γιατι και ΤΟΤΕ , πραγματικα γουσταραν οσα ακουγαν και ΤΩΡΑ το ιδιο, σε αντιθεση με αρκετους που τα ακουγαν απλα λογω μοδας, φιλων, μαγαζιων, περιοδικων κτλ.
Βεβαια φυσικα υπαρχουν και οι πλεον ωριμοι mid-twenties που εχουν πλεον ξεκαθαρισει τι θελουν στη ζωη τους και καταλαβαν μετα απο πολυ ψαξιμο εσωτερικα, οτι οσα ακουγαν παλια ηταν βλακειες και ανωριμοτητες και πλεον εχουν προχωρησει στη ζωη τους...
Αλλα ρε παιδια, εσεις οι πλεον ωριμοι, αφηστε και εμας τους ανωριμους με τα προβληματα μας και τα κολλημενα γουστα μας να γουσταρουμε ακομα αυτα που ακουγαμε πριν 15 χρονια, διπλα διπλα με αυτα που γουσταρουμε να ακουμε τωρα.
Συγνωμη για το ειρωνικο υφος αλλα σχολιο σαν αυτο που διαβασα πιο πριν μονο ετσι μπορει να απαντηθει...  ::)
μα αγαπητε φιλε ειναι δικαιωμα σου να γουσταρεις οτι θελεις και να ακους οτι θελεις.εγω την κριτικη μου την κανω στο συγκροτημα.οταν ο αλλος διαφωνει και χωνει κριτικη σε μενα θα του χωσω και γω.δεν εκανα κριτικη σε καποιο προηγουμενο ποστ καποιου και να του λεω τι λες ρε μλκ.
αντικειμενικα η μουσικη των μειντεν ειναι μετρια.οποιος θεωρει οτι ειναι σοβαρου επιπεδου τοτε πρεπει να ψαχτει παραπερα.δεν λεω τιποτα κακο.
προκαλω τους μεγαλους μειντεναδες εδω να μου πουν σε τι εξελιχθηκαν οι μειντεν τοσα χρονια και να μου συγκρινουν ριφφ,ενορχηστρωσεις,σολο απο το 81 μεχρι σημερα να δουμε που θα καταληξουν.
ελεος πια
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #104 στις: 21/12/07, 23:55 »
Ξερετε υπαρχουν και ανθρωποι που χωρις να εχουν κολλησει στο παρελθον και στην μουσικη που ακουγανε τοτε, ενω εχουν ανοιξει πολυ τους μουσικους (και οχι μονο) οριζοντες τους, εξακολουθουν να γουσταρουν ΚΑΙ αυτα που ακουγαν παλια...
Ναι, ειναι αληθεια, υπαρχουν κι αυτοι οι ανθρωποι, οι οποιοι εξακολουθουν και γουσταρουν τα παλια που ακουγαν γιατι και ΤΟΤΕ , πραγματικα γουσταραν οσα ακουγαν και ΤΩΡΑ το ιδιο, σε αντιθεση με αρκετους που τα ακουγαν απλα λογω μοδας, φιλων, μαγαζιων, περιοδικων κτλ.
Βεβαια φυσικα υπαρχουν και οι πλεον ωριμοι mid-twenties που εχουν πλεον ξεκαθαρισει τι θελουν στη ζωη τους και καταλαβαν μετα απο πολυ ψαξιμο εσωτερικα, οτι οσα ακουγαν παλια ηταν βλακειες και ανωριμοτητες και πλεον εχουν προχωρησει στη ζωη τους...
Αλλα ρε παιδια, εσεις οι πλεον ωριμοι, αφηστε και εμας τους ανωριμους με τα προβληματα μας και τα κολλημενα γουστα μας να γουσταρουμε ακομα αυτα που ακουγαμε πριν 15 χρονια, διπλα διπλα με αυτα που γουσταρουμε να ακουμε τωρα.
Συγνωμη για το ειρωνικο υφος αλλα σχολιο σαν αυτο που διαβασα πιο πριν μονο ετσι μπορει να απαντηθει...  ::)
μα αγαπητε φιλε ειναι δικαιωμα σου να γουσταρεις οτι θελεις και να ακους οτι θελεις.εγω την κριτικη μου την κανω στο συγκροτημα.οταν ο αλλος διαφωνει και χωνει κριτικη σε μενα θα του χωσω και γω.δεν εκανα κριτικη σε καποιο προηγουμενο ποστ καποιου και να του λεω τι λες ρε μλκ.
αντικειμενικα η μουσικη των μειντεν ειναι μετρια.οποιος θεωρει οτι ειναι σοβαρου επιπεδου τοτε πρεπει να ψαχτει παραπερα.δεν λεω τιποτα κακο.
προκαλω τους μεγαλους μειντεναδες εδω να μου πουν σε τι εξελιχθηκαν οι μειντεν τοσα χρονια και να μου συγκρινουν ριφφ,ενορχηστρωσεις,σολο απο το 81 μεχρι σημερα να δουμε που θα καταληξουν.
ελεος πια

αυτο ηταν η αποψη σου???
Παράθεση
powerslave , somewhere in time.αντε με λιγη πιεση και το seventh son.ολοι οι υπολοιποι ειναι σκατα
ειπες πουθενα κατι τετοιο???εδω δεν βλεπω οτι εκφραζεις την αποψη σου,η φαινεται οτι ειναι η αποψη σου?
αλλιως τι να σου πω,ολοι μας ειμαστε σκατα και συ εισαι ενα βημα πανω απ τα σκατα!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος giorgos_s

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #105 στις: 22/12/07, 12:06 »
Περισσότερα από τα μισά άλμπουμ τα βρίσκω πολύ καλά. Τα δύο που ψήφισα είναι Somewhere in time & Piece of mind.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #106 στις: 22/12/07, 12:08 »
.
αντικειμενικα η μουσικη των μειντεν ειναι μετρια.
Ok μονο αυτο..χεχε..

2 ερωτησεις τωρα..
1.Ποιος σου ειπε ρε παληκαρε οτι δεν εχουμε ψαχτει εξω απο τους μειντεν?Εκτος αν εχεις κανει ερευνα στα ποστς στο φορουμ και το εχεις διαπιστωσει..
2.Εσυ ξερεις πολλα γκρουπς 30 ετων και να εχουν εξελιχθει τοσο?Ισα ισα οι μειντεν του κιλερς δεν εχουν καμια σχεση με τους μειντεν του α matter of life and death.Εκτος αν εσυ εξελιξη θεωρεις το περασμα ανα τα χρονια απο ολα ροκ μεταλ παρακλαδια αναλογα με τις προσταγες της μοδας..Αλλα και παλι δεν βλεπω καποιο αλλο γκρουπ που να εχει κανει κατι αναναλογο των μειντεν..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #107 στις: 22/12/07, 14:15 »
 Οσο περισσοτερο προσπαθεις να στηριξεις την αποψη σου για το "σκατοειδες" της μουσικης των Maiden τοσο αποδεικνυεις την ασχετοσυνη σου αγαπητε 24αρη ωριμε Μεταλλοκριτικε.. Και αυτο σου το λεει ενας 30ρης καθηγητης μουσικης με 20ετη θητεια στο metal. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!
Υ.Γ: Πολυ θα ηθελα να γνωριζω την "ψαγμενη" μουσικη που προτιμας εσυ και εισαι πολυ πιο πανω απο εμας τους "πρωτογονους" ταπεινους ακροατουληδες που αν και 30ρησαμε εχουμε μυαλο και αυτια 16χρονου :P :P :P
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #108 στις: 22/12/07, 14:24 »
Οσο περισσοτερο προσπαθεις να στηριξεις την αποψη σου για το "σκατοειδες" της μουσικης των Maiden τοσο αποδεικνυεις την ασχετοσυνη σου αγαπητε 24αρη ωριμε Μεταλλοκριτικε.. Και αυτο σου το λεει ενας 30ρης καθηγητης μουσικης με 20ετη θητεια στο metal. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!
Υ.Γ: Πολυ θα ηθελα να γνωριζω την "ψαγμενη" μουσικη που προτιμας εσυ και εισαι πολυ πιο πανω απο εμας τους "πρωτογονους" ταπεινους ακροατουληδες που αν και 30ρησαμε εχουμε μυαλο και αυτια 16χρονου :P :P :P
επιδειξη μου κανεις τωρα?δεν το πιανω ακριβως.γιατι και ο δασκαλος που ειχα αρχισει κιθαρα πριν 6 χρονια και μου μαθαινε τον βασιλια της σκονης μειντεν επαιζε...το κακο ειναι ομως οτι μειντεν παιζει ακομα και δεν παιζει και πολλα αλλα
οποιος μιλαει για μοδες και για μλκιες ας ακουσει το focus των cynic η το elements των atheist και μολις δει τι γινεται εκει μεσα θα καταλαβει.
και ξαναλεω καποιος ειπε εδω καμια σχεση oι maiden του killers και οι maiden του dance of death η κατι τετοιο.μπορει να μου υποδειξει τις διαφορες ομως για να καταλαβω επακριβως γιατι μου φαινεται ειμαι η μυγα μες το γαλα εδω.ακουω.
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #109 στις: 22/12/07, 14:27 »
Ξερετε υπαρχουν και ανθρωποι που χωρις να εχουν κολλησει στο παρελθον και στην μουσικη που ακουγανε τοτε, ενω εχουν ανοιξει πολυ τους μουσικους (και οχι μονο) οριζοντες τους, εξακολουθουν να γουσταρουν ΚΑΙ αυτα που ακουγαν παλια...
Ναι, ειναι αληθεια, υπαρχουν κι αυτοι οι ανθρωποι, οι οποιοι εξακολουθουν και γουσταρουν τα παλια που ακουγαν γιατι και ΤΟΤΕ , πραγματικα γουσταραν οσα ακουγαν και ΤΩΡΑ το ιδιο, σε αντιθεση με αρκετους που τα ακουγαν απλα λογω μοδας, φιλων, μαγαζιων, περιοδικων κτλ.
Βεβαια φυσικα υπαρχουν και οι πλεον ωριμοι mid-twenties που εχουν πλεον ξεκαθαρισει τι θελουν στη ζωη τους και καταλαβαν μετα απο πολυ ψαξιμο εσωτερικα, οτι οσα ακουγαν παλια ηταν βλακειες και ανωριμοτητες και πλεον εχουν προχωρησει στη ζωη τους...
Αλλα ρε παιδια, εσεις οι πλεον ωριμοι, αφηστε και εμας τους ανωριμους με τα προβληματα μας και τα κολλημενα γουστα μας να γουσταρουμε ακομα αυτα που ακουγαμε πριν 15 χρονια, διπλα διπλα με αυτα που γουσταρουμε να ακουμε τωρα.
Συγνωμη για το ειρωνικο υφος αλλα σχολιο σαν αυτο που διαβασα πιο πριν μονο ετσι μπορει να απαντηθει...  ::)
μα αγαπητε φιλε ειναι δικαιωμα σου να γουσταρεις οτι θελεις και να ακους οτι θελεις.εγω την κριτικη μου την κανω στο συγκροτημα.οταν ο αλλος διαφωνει και χωνει κριτικη σε μενα θα του χωσω και γω.δεν εκανα κριτικη σε καποιο προηγουμενο ποστ καποιου και να του λεω τι λες ρε μλκ.
αντικειμενικα η μουσικη των μειντεν ειναι μετρια.οποιος θεωρει οτι ειναι σοβαρου επιπεδου τοτε πρεπει να ψαχτει παραπερα.δεν λεω τιποτα κακο.
προκαλω τους μεγαλους μειντεναδες εδω να μου πουν σε τι εξελιχθηκαν οι μειντεν τοσα χρονια και να μου συγκρινουν ριφφ,ενορχηστρωσεις,σολο απο το 81 μεχρι σημερα να δουμε που θα καταληξουν.
ελεος πια

αυτο ηταν η αποψη σου???
Παράθεση
powerslave , somewhere in time.αντε με λιγη πιεση και το seventh son.ολοι οι υπολοιποι ειναι σκατα
ειπες πουθενα κατι τετοιο???εδω δεν βλεπω οτι εκφραζεις την αποψη σου,η φαινεται οτι ειναι η αποψη σου?
αλλιως τι να σου πω,ολοι μας ειμαστε σκατα και συ εισαι ενα βημα πανω απ τα σκατα!

προφανως οταν λεω ολοι οι υπολοιποι ειναι σκατα εννοω ολοι οι υπολοιποι δισκοι ετσι?δεν πιστευω να χει γινει τετοιου ειδους παρεξηγηση
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος Χάρης(DJ Ha)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #110 στις: 22/12/07, 14:39 »
προφανως οταν λεω ολοι οι υπολοιποι ειναι σκατα εννοω ολοι οι υπολοιποι δισκοι ετσι?δεν πιστευω να χει γινει τετοιου ειδους παρεξηγηση

Εχει γινει κατανοητο οτι αναφερόσουνα στους δισκους... ;) :)
Απλα δεν μας εξηγησες το λογο που οι υπολοιποι δισκοι ειναι σκ@τα... ::) ::) ::)
http://www.myspace.com/operationmix
MUSIC IS MY WIFE! (Harris Copyright 2001)

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #111 στις: 22/12/07, 15:01 »
Ξερετε υπαρχουν και ανθρωποι που χωρις να εχουν κολλησει στο παρελθον και στην μουσικη που ακουγανε τοτε, ενω εχουν ανοιξει πολυ τους μουσικους (και οχι μονο) οριζοντες τους, εξακολουθουν να γουσταρουν ΚΑΙ αυτα που ακουγαν παλια...
Ναι, ειναι αληθεια, υπαρχουν κι αυτοι οι ανθρωποι, οι οποιοι εξακολουθουν και γουσταρουν τα παλια που ακουγαν γιατι και ΤΟΤΕ , πραγματικα γουσταραν οσα ακουγαν και ΤΩΡΑ το ιδιο, σε αντιθεση με αρκετους που τα ακουγαν απλα λογω μοδας, φιλων, μαγαζιων, περιοδικων κτλ.
Βεβαια φυσικα υπαρχουν και οι πλεον ωριμοι mid-twenties που εχουν πλεον ξεκαθαρισει τι θελουν στη ζωη τους και καταλαβαν μετα απο πολυ ψαξιμο εσωτερικα, οτι οσα ακουγαν παλια ηταν βλακειες και ανωριμοτητες και πλεον εχουν προχωρησει στη ζωη τους...
Αλλα ρε παιδια, εσεις οι πλεον ωριμοι, αφηστε και εμας τους ανωριμους με τα προβληματα μας και τα κολλημενα γουστα μας να γουσταρουμε ακομα αυτα που ακουγαμε πριν 15 χρονια, διπλα διπλα με αυτα που γουσταρουμε να ακουμε τωρα.
Συγνωμη για το ειρωνικο υφος αλλα σχολιο σαν αυτο που διαβασα πιο πριν μονο ετσι μπορει να απαντηθει...  ::)
μα αγαπητε φιλε ειναι δικαιωμα σου να γουσταρεις οτι θελεις και να ακους οτι θελεις.εγω την κριτικη μου την κανω στο συγκροτημα.οταν ο αλλος διαφωνει και χωνει κριτικη σε μενα θα του χωσω και γω.δεν εκανα κριτικη σε καποιο προηγουμενο ποστ καποιου και να του λεω τι λες ρε μλκ.
αντικειμενικα η μουσικη των μειντεν ειναι μετρια.οποιος θεωρει οτι ειναι σοβαρου επιπεδου τοτε πρεπει να ψαχτει παραπερα.δεν λεω τιποτα κακο.
προκαλω τους μεγαλους μειντεναδες εδω να μου πουν σε τι εξελιχθηκαν οι μειντεν τοσα χρονια και να μου συγκρινουν ριφφ,ενορχηστρωσεις,σολο απο το 81 μεχρι σημερα να δουμε που θα καταληξουν.
ελεος πια

αυτο ηταν η αποψη σου???
Παράθεση
powerslave , somewhere in time.αντε με λιγη πιεση και το seventh son.ολοι οι υπολοιποι ειναι σκατα
ειπες πουθενα κατι τετοιο???εδω δεν βλεπω οτι εκφραζεις την αποψη σου,η φαινεται οτι ειναι η αποψη σου?
αλλιως τι να σου πω,ολοι μας ειμαστε σκατα και συ εισαι ενα βημα πανω απ τα σκατα!

προφανως οταν λεω ολοι οι υπολοιποι ειναι σκατα εννοω ολοι οι υπολοιποι δισκοι ετσι?δεν πιστευω να χει γινει τετοιου ειδους παρεξηγηση
αι καλααααααα...
ρε ανθρωπε γ**ω το ()*)( ,οταν Λες:ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΔΙΣΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΤΑ!
που ειναι η αποψη σου?
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #112 στις: 22/12/07, 15:17 »
...α matter of life and death...
Α, και μιας και έγινε αναφορά στον συγκεκριμένο δίσκο...

Είμαι ο μόνος που βρίσκω ενδιαφέροντα κομμάτια (βλ. ας πούμε the reincarnaton of benjamin breeg) και σε αυτόν τον δίσκο?
Ας απαντήσει μόνο όποιος έχει ακούσει τον δίσκο κι όχι όποιος έχει σταματήσει να τους ακούει επειδή ''ωρίμασε''...

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #113 στις: 22/12/07, 15:44 »
...α matter of life and death...
Α, και μιας και έγινε αναφορά στον συγκεκριμένο δίσκο...

Είμαι ο μόνος που βρίσκω ενδιαφέροντα κομμάτια (βλ. ας πούμε the reincarnaton of benjamin breeg) και σε αυτόν τον δίσκο?
Ας απαντήσει μόνο όποιος έχει ακούσει τον δίσκο κι όχι όποιος έχει σταματήσει να τους ακούει επειδή ''ωρίμασε''...
τα
1)these colours dont run
2)brighter than a thousand suns
3)out of the shadows
τα θεωρω κομματαρες...
τα αλλα δεν μου δημιουργησαν τρελο ενδιαφερον...
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος ag313

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Earthbound Misfit
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #114 στις: 22/12/07, 15:52 »
Ξερετε υπαρχουν και ανθρωποι που χωρις να εχουν κολλησει στο παρελθον και στην μουσικη που ακουγανε τοτε, ενω εχουν ανοιξει πολυ τους μουσικους (και οχι μονο) οριζοντες τους, εξακολουθουν να γουσταρουν ΚΑΙ αυτα που ακουγαν παλια...
Ναι, ειναι αληθεια, υπαρχουν κι αυτοι οι ανθρωποι, οι οποιοι εξακολουθουν και γουσταρουν τα παλια που ακουγαν γιατι και ΤΟΤΕ , πραγματικα γουσταραν οσα ακουγαν και ΤΩΡΑ το ιδιο, σε αντιθεση με αρκετους που τα ακουγαν απλα λογω μοδας, φιλων, μαγαζιων, περιοδικων κτλ.
Βεβαια φυσικα υπαρχουν και οι πλεον ωριμοι mid-twenties που εχουν πλεον ξεκαθαρισει τι θελουν στη ζωη τους και καταλαβαν μετα απο πολυ ψαξιμο εσωτερικα, οτι οσα ακουγαν παλια ηταν βλακειες και ανωριμοτητες και πλεον εχουν προχωρησει στη ζωη τους...
Αλλα ρε παιδια, εσεις οι πλεον ωριμοι, αφηστε και εμας τους ανωριμους με τα προβληματα μας και τα κολλημενα γουστα μας να γουσταρουμε ακομα αυτα που ακουγαμε πριν 15 χρονια, διπλα διπλα με αυτα που γουσταρουμε να ακουμε τωρα.
Συγνωμη για το ειρωνικο υφος αλλα σχολιο σαν αυτο που διαβασα πιο πριν μονο ετσι μπορει να απαντηθει...  ::)
Να προσθεσω τη γνωμη μου, οτι οταν εισαι πραγματικα ωριμος δεν προβαλεις την ωριμοτητα σου με τετοιο τροπο. Και σε οτι αφορα τη μουσικη, ενα τελειως υποκειμενικο θεμα (στο οποιο οτι αντικειμενικο προκυπτει μεσα απο βαθειες συζητησεις) δεν χωρανε τετοια σχολια.
Επισης δε χωρανε κ για εναν αλλο λογο. Ολη η μουσικη που ακουμε (οσοι τουλαχιστον διαβαζουμε το thread αυτο), δεν γραφτηκε απο 15αρηδες που ωριμασαν, αλλα απο ανθρωπους μεγαλυτερους, οι οποιοι αγαπουν αυτο που κανουν, πραγμα που τους καθιστα ωριμους για τον εαυτο τους. Η οποια προσφορα τους λοιπον στη μουσικη ηρθε επειδη επεμειναν σ αυτο που τους αρεσει. Αν ολοι αυτοι οι μουσικοι στα 25 τους θεωρουσαν οτι ειναι πολυ ωριμοι να ακουνε maiden η οτι αλλο αντιστοιχο, τι καινουριο θα ειχαν παραγει? Οι Rolling Stones k oi Deep Purple που φτανουν 65 και παιζουν οτι επαιζαν στα 20 τι ειναι ανωριμοι?
Αν σε καποιον δεν αρεσουν πια δικαιωμα του, αλλα αν για καποιον θα οφειλαν να ειχαν "ησυχασει" καθως μεγαλωνουν, αυτο μου φαινεται στενο.
Κ εμενα μου χουνε πει διαφορα που ακουω hard rock/dream theater κ αλλα τετοια οτι "ξερεις καποτε θα φτασεις σε μια ηλικια που θα θελεις να παρεις μια fender να παιζεις blues." "θα θελεις πια να ακους χατζιδακη και λαικα γιατι θα καταλαβεις τι βαρος εχουν οι στιχοι τους" κλπ.. Δεν ειναι ωραιο. Για να στηριξω οτι κανω και καθε τροπο που διασκεδαζω πρεπει να σκεφτομαι τι νοημα εχει για εμενα ΤΩΡΑ κ οχι μετα απο χρονια.
Κοινως, πιστευω οτι ενας ωριμος ανθρωπος πρεπει να συζηταει ωριμα, να πει σε καποιον για τον οποιο πιστευει οτι δεν εχει ακουσει κατι παραπανω "ξερεις, εχεις προσεξει αυτο αυτο κ αυτο?για σκεψου το"  κ να αφησει στην ακρη την ωριμοτητα που πιστευει οτι εχει αποκτησει (και δεν αμφισβητω οτι εχει αποκτησει).
Αυτα ειχα να πω, το σχολιο μου για τους maiden ειναι οτι αυτο που μου τους καθιστα βαρετους ευκολα ειναι το οτι πια
μπορουν να κανουν διατριβη στο πως μπορεις να αλλαζεις Ε/D/C flat.. Οσο για την προσφορα κ την παρουσια τους ομως συμφωνω με τους maidenακηδες!

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #115 στις: 22/12/07, 16:35 »
Βασικα βαριομουν να απαντησω, αλλα μιας και το θεμα βλεπω οτι συνεχιζεται...
Θα ελεγα λοιπον οτι ωριμο ειναι να μην κατακρινεις για να μην κατακριθεις.
Οι maiden και οι οποιοι maiden εχουν προσφερει αυτα που εχουν προσφερει και εχουν αποδειξει αν εγραφαν καλη μουσικη ή οχι.
Δεν υπερασπιζομαι τους Maiden γιατι απλα δεν χρειαζονται υπερασπιση.
Βασικα κανεις δεν χρειαζεται υπερασπιση σε ενα forum, αλλα οταν βλεπω καποιος να πεταει μπαρουφες του στυλ "οποιος εξακολουθει και ακουει αυτα που ακουγε οταν ηταν 15 κτλ εχει προβλημα..." τοτε απλα αυτος που το ειπε παει γυρευοντας για να τα ακουσει...
Γιατι πολυ απλα, επαναλαμβανω, υπαρχουν ανθρωποι που ενω τωρα ακουνε 300 φορες περισσοτερα και διαφορετικης ποκιλιας πραγματα απο οσα ακουγανε οταν ηταν 15 ή 11 κτλ, εξακολουθουν να γουσταρουν και αυτα που ακουγαν οταν ηταν 15 μαζι με αυτα που ακουνε τωρα.
Αν οποιοσδηποτε, θεωρει οτι μερος της ωριμανσης ενος ατομου (εστω μουσικα), εχει να κανει με το αν εχει σταματησει να ακουει οσα ακουγε παλια ή οχι, τοτε το προβλημα το εχει αυτος που ισχυριζεται κατι τετοιο...
Και να σου πω και κατι;
Αν το προβλημα μιας μουσικης ή ενος γκρουπ ειναι το αν παιζει ακομα αυτα που επαιζε εδω και 2 δεκαετιες ή 3 δεκαετιες κτλ, τοτε τα blues θα επρεπε να ειναι η χειροτερη μουσικη που γραφτηκε ποτε, μαζι και τα ρεμπετικα, μαζι και πολλα αλλα ειδη... Δεν το νομιζω ομως αυτο... Αντιθετα πιστευω οτι ενας μουσικος ουτε ωφειλει να "εξελισσεται", ουτε να "μεταλλασσεται" αν αυτο δεν ειναι κατι που θελει ο ιδιος να κανει.
Προσωπικα, ο μονος λογος που δεν ακουω πλεον Maiden ειναι γιατι εχουν σταματησει να μου αρεσουν οι δισκοι τους απο το fear of the dark και μετα. Ετσι οποτε θελω να ακουσω maiden καθομαι και ακουω τα παλια τους. (οπως και Metallica και διαφορα αλλα γκρουπ).
Εγω λοιπον θα προτεινα στον καθε ωριμο, ψαγμενο μουσικο, να κατσει να γραψει ενα κομματι και να το κυκλοφορησει πριν αρχισει να πεταει μπαρουφες περι της δυνατοτητας καποιων αλλων μουσικων κτλ.
Και μην ξεχνατε, η μουσικη σε καμια περιπτωση δεν ειναι καλη ή κακη αναλογα με το ποσο "ψαγμενη" ειναι, ή ποσο πολυπλοκη κτλ.
Κρινεται απο ενα και μονο ενα γεγονος: Απο το αν καταφερνει να "μιλησει" σε καποιους ανθρωπους και ακομα περισσοτερο αν καταφερνει να εξακολουθει να τους μιλαει για περισσοτερο απο 5 χρονια. Εκει ειναι το πραγματικο τεστ καλης μουσικης.
Ας δουμε λοιπον σε 30 χρονια απο τωρα ποιος θα τραγουδαει ακομα το Hallowed be thy name,  ή θα ξεκιναει να μαθει κιθαρα εξαιτιας ενος phantom of the opera και ποιος θα θυμαται τους Atheist ή οποιοδηποτε αλλο "ψαγμενο" γκρουπ.
Με μεγαλη εκτιμηση, ενας ανωριμος απο τους πολλους...
« Τελευταία τροποποίηση: 22/12/07, 16:39 από Johnie Darko (Great Cornholio) »
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος ag313

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Earthbound Misfit
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #116 στις: 22/12/07, 16:59 »
Ας δουμε λοιπον σε 30 χρονια απο τωρα ποιος θα τραγουδαει ακομα το Hallowed be thy name,  ή θα ξεκιναει να μαθει κιθαρα εξαιτιας ενος phantom of the opera και ποιος θα θυμαται τους Atheist ή οποιοδηποτε αλλο "ψαγμενο" γκρουπ.
Με μεγαλη εκτιμηση, ενας ανωριμος απο τους πολλους...

+1. Ισως το καλυτερο κριτηριο για να αξιολογησεις το ποσο σημαντικη ειναι μια μπαντα σε σχεση με τις επιρροες που εχει διαμορφωσει παγκοσμιως. Κ τελειως αλλο πραγμα αν πια ο οποιοσδηποτε (συμπεριλαμβανομενου κ εμενα κ αλλων πολλων) θεωρει οτι εχει αλλα ακουσματα να τον καλυπτουν πιο πολυ.. Οπως νομιζω εχει πει κ ο κ. Χατζηδακης (τον οποιο ανεφερα κ πριν οχι τυχαια) οτι η μεγαλυτερη επιβεβαιωση του ηταν να βλεπει ανθρωπους σε γειτονιες να τραγουδανε τα τραγουδια του, για το rock μπορει να γινει η παραλλαγη που ανεφερε ο φιλος Johnie Darko.. Νομιζω οτι το 90% απο εμας εχει ξεκινησει ηλεκτρικη με καποια, μετρημενα στα 2 χερια, τραγουδια σιγουρα μες το μυαλο του..

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #117 στις: 22/12/07, 18:13 »
 Συμφωνω με τους προλαλησαντες. Φιλε giorgo_k... πεταξες μια χαζομαρουλα και δεν προσπαθεις να τη σωσεις με τιποτα. Θα ηταν πολυ φυσιολογικο να μη σου αρεσουν οι Maiden (ουτε εμενα μου αρεσουν οι Atheist αλλωστε) αλλα θα επρεπε να δηλωνεις αυτη την αποψη σου με πιο ωριμο τροπο (που να αρμοζει στα 24 σου χρονια) και να εξηγεις την αποψη σου. Αλλιως δεν εχεις κανενα λογο να βρισκεσαι καν σε αυτο το θεμα.
 Αυτο ομως που σε συμβουλευω ειναι να μαθεις να σεβεσαι ολες τις μουσικες και τους εκπροσωπους τους ακομα κι εκεινες που δε σου αρεσουν και αν αισθανεσαι καπως ωριμος μουσικα να τις ψαξεις και λιγο παραπερα. 2 πραγματακια ακομα..
 Πρωτον δεν εχω αναγκη να κανω επιδειξη σε κανεναν και μαλιστα ειδικα σε ενα χωρο γεματο με μουσικους που ισως εχουν πολυ περισσοτερες ικανοτητες και περγ**ηνες απο εμενα, ομως οταν εσυ θελησες να κανεις τη δικη σου επιδειξουλα (βασικα πιστευω πως ολη η παρουσια σου σε αυτο το θεμα ειναι μια επιδειξουλα) θελησα να σου δειξω πως υπαρχουν και αλλοι παραπανω απο εσενα εδω περα που τους προσβαλλεις με τα λεγομενα σου. Δευτερον, ουτε σε εμενα αρεσουν οι τελευταιες δουλειες των Maiden (μετα το Fear). Αλλα ξερω τι εστι maiden και τι εχουν προσφερει στη μουσικη παγκοσμιως. Ισως καποτε μαθεις κι εσυ..
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #118 στις: 22/12/07, 20:30 »
πρωτον δεν εχω προβλημα να με κρινουν η να με κατακρινουν.ετσι μαθαινα παντα πραγματα στη ζωη μου.θα κρινω οποιον θελω και θα με κρινει οποιος θελει και οπως θελει ειναι απλο αυτο νομιζω.
συνεχιζοντας περι αντικειμενικου και υποκειμενικου θα ξαναπω αυτο εχω ποσταρει καπου αλλου δεν θυμαμαι τωρα λεγοντας πως: ο,τι μας αρεσει ειναι υποκειμενικο.ο,τι ειναι καλο απο ενα επιπεδο και μετα ειναι αντικειμενικο.δηλαδη ο vai σε καποιους δεν αρεσει,τον βαριουνται,τους τα πρηζει.υποκειμενικο το θεμα.οταν ομως καποιος θα πει οτι ο vai δεν γραφει καλη μουσικη ειναι προφανως ασχετος με αυτη.αλλο δεν σου αρεσει αλλο η μουσικη ειναι κακη.
οι maiden λοιπον.ειπα ξεκαθαρα ποια σιντι μου αρεσουν και ποια οχι.το οτι θεωρω οτι η μουσικη τους επαναλαμβανεται και ειναι μετριοτατη ειναι ενα γεγονος.ας παρουμε πχ τα σολο.25 χρονια πεντατονικες.οκ νο προμπλεμ.ομως υπαρχουν τροποι και τροποι και τροποι να παιξεις μια πεντατονικη.ας μου πει καποιος τι διαφορες βλεπει στα σολο των μειντεν τοσα χρονια.γιατι ας πουμε και ο srv επαιζε μονο πεντατονικες.το θεμα ειναι ΠΩΣ τις επαιζε.μια νοτα αλλαζε σε ενα κομματι και μπορουσε να βγαλει αλλα 3.
δισολιες.δεν το συζηταω καν,ειναι παιδικες.
ριφφ.υπαρχουν μερικα καλα.αλλα ποια ειναι τοσο διαφορετικα που να πεις οτι αξιζουν μουσικα?το οτι το trooper πχ θα μεινει αξεχαστο οκ συμφωνω αλλα δεν μου λεει τιποτα.επειδη ειναι εμπορικο τι? ειναι και κομματαρα?και το paranoid ειναι εμπορικο αλλα το κομματι παω στοιχημα οτι το γραψανε σε 10 λεπτα.
και για να προλαβω τα πυρα,δεν χρειαζεται ενα κομματι να εχει μεσα παπαδες και μλκιες,αρκει να ειναι εξυπνο.μια μονο νοτα σε ενα αλλο τεμπο αρκει να αλλαξει ενα τραγουδι.ποτε οι μειντεν φυγαν εξω απο τη γνωστη εμπορικη οδο?ΠΟΤΕ.γιατι παντα πουλουσαν,ξερουν καλα τη συνταγη και ξερουν τι θελει ο κοσμος απο αυτους οποτε και αυτο θα του δωσουν.ενα ανακατεμα των προηγουμενων γιατι εχουν βρει το τροπο.ε αυτο εμενα δεν μου γεμιζει το ματι και θεωρω το ηχητικο αποτελεσμα ανουσιο και αδιαφορο.
οσον αφορα τον vaiking δεν προσπαθω να σωσω τιποτα και ουτε απολογουμαι σε κανενα,ποσο μαλλον σε σενα.οταν λοιπον παρεις τα τραγουδια βρεις τις διαφορες και μου δωσεις πρακτικα παραδειγματα τοτε ισως βγαλουμε ακρη.οσον αφορα τα περι επιδειξης βεβαιως...στα φορουμ εδω θα την κανω χαχα.ελεος
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #119 στις: 22/12/07, 22:18 »
Εγω πιστευω οτι ουτε ειναι κακο ν ακουσει καποιος ακομα maiden ουτε ομως ειναι κακο καποιος να τους εχει σκυλοβαρεθει και να τους κατακρινει...Νομιζω οτι καποιοι ειστε πολυ ευθιχτοι...Δεν πιστευω οτι εμπιπτει θεμα ωριμοτητας ή μη μουσικη ειναι στο κατω κατω και υπαρχει ο παραγοντας γουστο...Εγω απλα απο τη μερια μου θα πω οτι θεωρω τραγικο εν ετει 2007 κυριο θεμα συζητησης καποιου και κυριο ακουσμα καποιου να ειναι οι Maiden οι Stones οι Zeppelin κλπ...Σιγουρα κι εγω εχω περασει κολλημα μια περιοδο με τους maiden κι εγω εχω κατσει να βγαλω το 11:58 κι εγω θα βαλω καποια στιγμη να ακουσω ενα Prowler...Aλλα θελουμε δε θελουμε η εποχη τους περασε..Η μουσικη εχει εξελιχθει far beyond των μπασσογραμμων του Χαρις και δεν θεωρω ιδιαιτερα επικοδομητικο να αφιερωνουμε τοσο χρονο για τετοιες μπαντες (εξου και το αρχικο μοου ποστ) χωρις βεβαιως ν ακυρωνω τη συμβολη τους (κυριως ως επιρροη προς αλλους) στη μουσικη ή αυτους που τους ακουνε φανατικα.
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #120 στις: 22/12/07, 23:06 »
Εγω παλι θεωρω οτι το post εχει θεμα ποιος ειναι ο αγαπημενος σας δισκος των Maiden.
Απο την στιγμη λοιπον που καποιοι πλεον δεν τους γουσταρουν (η που ποτε δεν τους γουσταραν για τον οποιο λογο) , μπαινουν να postaρουν σε αυτο το θεμα, το κανουν μονο για να προκαλεσουν. Γιατι αφου δεν γουσταρεις δεν πας να ψηφισεις, και αν πας να ψηφισεις καποιον παλιο αγαπημενο δισκο, δεν προσπαθεις ταυτοχρονα να την πεις στους αλλους.
Προσωπικα πιστευω οτι οποιος αισθανεται οτι δεν του δινει κατι ενα συγκροτημα, απλα δεν το ακουει, αλλα δεν παει να την πει στους αλλους που ακουνε. Και εσυ φιλε Γιωργο, μπηκες και την ειπες σε καποιους, οτι εχουν προβλημα, οτι δεν ειναι ωριμοι, οτι ειναι κολλημενοι κτλ, χωρια που την ειπες εις διπλουν επειδη προσβαλλεις και ενα γκρουπ που πολλοι θεωρουν οτι ειναι ενα απο τα σημαντικοτερα συγκροτηματα του Heavy metal.
Και ταυτοχρονα την λες απο την μια στους αλλους και απο την αλλη προβαλλεις τον εαυτο σου ως ατομο ωριμο, πιο ψαγμενο κτλ.
Αυτο εμενα μου φαινεται σαν ανασφαλεια... Καποιος που οντως ξερει πολλα απο μουσικη και ειναι οντως ψαγμενος, δεν παει να την πει στους "φτωχους συγγενεις" που δεν ξερουν και ειναι ανωριμοι. Κραταει αυτα που ξερει για τον εαυτο του και χαμογελαει αυταρεσκα βλεποντας τους αλλους "ασχετους, ανωριμους μουσικα, κολλημενους κτλ" να ψηφιζουν για ενα γκρουπ που ειναι της πλακας...
Αλλιως, το μονο που δειχνεις, (το λιγοτερο) ειναι οτι εισαι οντως ανωριμος (και ανασφαλης), ή επιδειξιομανής εν πας περιπτωση (αν και το ενα δεν αποκλειει το αλλο)...
Δεν ηθελα να την πω σε κανεναν, αλλα πδες το λιγο λογικα... Η διαδικασια που ακολουθησες ετσι οπως στην περιεγραψα, ηταν εσφαλμενη.
Αφου εχεις την αποψη σου την λες και την διατυμπανιζεις σε ενα καινουριο topic μπορεις να ανοιξεις εσυ και που θα εχει θεμα: "Γιατι οι Maiden, Priest, AC/DC κτλ ειναι μπαντες που δεν ξερουν να παιζουν".
Εκει σαφως και εχεις λογο να την πεις, αφου αυτο ειναι το θεμα του topic. Αλλα οταν πας και postαρεις προκλητικα σχολια σε ενα topic που ουσιαστικα ζηταει ψηφοφορια απο οπαδους, τοτε πας γυρευοντας για "συγκρουσεις", ειρωνιες κτλ.
Και εν πας περιπτωση, οποιος δεν γουσταρει κατι, δεν ασχολειται μαζι του, απλο... και αν θεωρει οτι ενα θεμα ειναι βαρετο, παλι δεν ασχολειται μαζι του, ξεκιναει αυτος ενα μη-βαρετο νεο θεμα για συζητηση.
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #121 στις: 23/12/07, 00:52 »
Αν και νομιζω οτι το εχω ξαναπει, μου αρεσει πολυ το Seventh Son...

Τωρα οσον αφορα ωριμοτητες,προσφορες,ποιοτητα μουσικης και τα λοιπα και τα λοιπα ενα εχω να πω...



Up the Irons....
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #122 στις: 23/12/07, 01:51 »
δισολιες.δεν το συζηταω καν,ειναι παιδικες.
:o
Προσπερνώ το ''παιδικές'' και σε ρωτάω το εξής: ποιά μπάντα έγραψε δισολίες σαν των maiden? Δε σε ρωτάω για μεταγενέστερες μπάντες που έκαναν απλώς ένα copy/paste στις δισολίες των maiden, μιλάω για συγκροτήματα ίδιας εποχής ή παλαιότερα... Κατά τη γνώμη μου οι δισολίες είναι σήμα κατατεθέν των maiden...


 

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #123 στις: 23/12/07, 02:17 »
δισολιες.δεν το συζηταω καν,ειναι παιδικες.
:o
Προσπερνώ το ''παιδικές'' και σε ρωτάω το εξής: ποιά μπάντα έγραψε δισολίες σαν των maiden? Δε σε ρωτάω για μεταγενέστερες μπάντες που έκαναν απλώς ένα copy/paste στις δισολίες των maiden, μιλάω για συγκροτήματα ίδιας εποχής ή παλαιότερα...

 

Thin Lizzy, οχι οτι αυτο ομως λεει κατι...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Καλύτερο album από maiden
« Απάντηση #124 στις: 23/12/07, 11:57 »
 Τουλαχιστον με τα πολλα εξεφρασες μια αποψη για τους Maiden.. Σωστη, λαθος, αυτο ειναι οντως υποκειμενικο. Ειναι ομως μια αποψη και αυτο το σεβομαι. Εξακολουθεις βεβαια να εισαι εκτος θεματος (η ψηφοφορια απευθυνεται σε φιλους του γκρουπ) αλλα μιλησες λιγακι σοβαρα και χαιρομαι γι'αυτο. Δε με πειθεις βεβαια πως ολη η συμπεριφορα σου δεν ειχε την εννοια της επιδειξης (οπως νομιζω και κανεναν αλλο εδω μεσα) αλλα.. δε βαριεσαι :) Το σημαντικο ειναι πως αναγκαστηκες να μιλησεις πιο υπευθυνα και καταφερες να το "σωσεις" καπως (γιατι αυτο ηθελες οσο και να το αρνεισαι). Χαιρομαι για εσενα και αν ανοιξεις ενα νεο topic που να κραζει τους maiden ευχαριστως θα σου πω την αποψη μου (δε διαφωνουμε παντου ξερεις...). Και κλεινοντας, ειδικα σε εμενα δε χρειαζεται να απολογεισαι γιατι πρωτον προφανως εχεις πολυ μεγαλυτερη μουσικη σκεψη απο εμενα (σιγα που θα απολογηθεις ΕΣΥ σε εναν ανοητο αμουσο ανωριμο καφρο σαν κι ΕΜΕΝΑ :P :P), και δευτερον γιατι πολυ που με νοιαζει η οποια απολογια σου ;)  Καλες γιορτες να εχεις :) :) :)
« Τελευταία τροποποίηση: 23/12/07, 12:04 από Vaiking »
The most important second of our lives is the last one...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
122 Απαντήσεις
39861 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/08, 10:48
από Angel~Archo
17 Απαντήσεις
7976 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/06/08, 00:53
από Moonchild_
77 Απαντήσεις
27259 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/06/08, 21:26
από dunkan
1 Απαντήσεις
2428 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/04/08, 16:56
από Σκίρων
4 Απαντήσεις
4272 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/09, 21:28
από Garvin
3 Απαντήσεις
2844 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/09, 20:19
από J.P. DiMaggio
12 Απαντήσεις
4594 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/09, 16:39
από themos
93 Απαντήσεις
32085 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/06/10, 10:27
από Vaiking
2 Απαντήσεις
2536 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/10, 14:45
από Υπνοβάτης...
12 Απαντήσεις
4306 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/11/10, 18:06
από Guitarholic_punk