Σελίδες:
  • #1 από RedWhite83 στις 21 Aug 2010
  • Ένα ακομη τραγουδι μου που θελω να μοιραστώ με την παρέα σας,μη περιμενετε όμως να εχει αλλάξει κατι στον ηχο μου,δυστυχώς... :)


    Στα πρώτα βήματα,
    χιλιάδες σχήματα,
    χιλιάδες χρώματα,
    ζεστά παπλώματα...
    Παιχνιδια και φιλιά,
    γλυκά χαμόγελα,
    όλα ως εδώ καλά,
    έτσι λοιπόν κυλά,
    η ρόδα της ζωής....

    Λίγο αργότερα,
    θες περισσότερα,
    σου δίνουν τα μισά,
    μα και σ'αυτά χρωστάς..
    Ψάχνεις μπερδεύεσαι,
    δεν ονειρεύεσαι,
    κάνεις και τάματα,
    τέρμα τα θαυματα,
    στο νημα της ζωής,
    που άλλος εκρυψε,που άλλος έκοψε,
    νωρίς...

    Ρεφραιν:
    Και μόλις σε ειδα ξανά,
    ήσουν γεμάτη ενοχα μυστικά..
    Και δεν το περίμενα πως,
    όταν σε είδα όλα ήταν αλλιώς...

    Ήταν πολύ αργά,
    πιωμενη γύρναγες.
    Όνειρα δανεικά,
    σε εμένα γυρευες..
    Οι μέρες πέρναγαν,
    σχεδόν λιπόθυμες,
    οι νύχτες έφευγαν,
    κι αυτές απρόθυμες,
    στο νήμα της ζωής,
    που άλλος έκρυψε,που άλλος έκοψε
    νωρίς....

    Ρεφραιν:

  • #2 από Βραζίλης στις 21 Aug 2010
  • Συμπαθητικό τραγούδι, αλλά δυστυχώς η κάκιστη ποιότητα ήχου τείνει να το κάνει αντιπαθητικό. Ακούγεται σαν από ραδιοφωνάκι των 5€ που του έχει σκιστεί το μεγαφωνάκι.
    Δεν θέλει πολύ κόπο ή χρήμα για να ηχογραφήσεις αξιοπρεπώς. Αγόρασε ένα μικρόφωνο των μερικών δεκάδων € (και όχι μερικών € όπως ακούγεται να έχεις τώρα), και κάνε μια πιο προσεγμένη ηχογράφηση. Υπάρχουν αρκετές σχετικές συζητήσεις στο παρόν φόρουμ, και σε άλλα.
    Επίσης, θα μ'άρεσε να το ακούσω με πιο πλούσια ενορχήστρωση, εντάξει καταλαβαίνω ότι αυτό είναι πιο δύσκολο.
  • #3 από RedWhite83 στις 21 Aug 2010
  • Σε ευχαριστώ για το σχόλιο φίλε Βασίλη.

    Δηλαδη για να βελτιώσω τον ηχο μου,σε σχέση με αυτή την παρωδία που ακουγεται,το μονο που πρέπει να κανω ειναι να πάρω ένα απλο μικρόφωνο που να συνδέεται με τον υπολογιστη?Και μετά πως θα το ηχογραφησω???Σρυ,αλλά ειμαι εντελώς άσχετος με το θέμα.

    Και οχι,αυτη η "ηχογράφηση" δεν ειναι απο ραδιοφωνάκι...Απο...κινητό ειναι....Ακομα χειρότερα ίσως....
  • #4 από Βραζίλης στις 22 Aug 2010
  • Εννοούσα "σαν να παίζει από ραδιοφωνάκι". Τέλος πάντων, η ηχογράφηση από κινητό είναι μόνο λύση απελπιστικής ανάγκης (πχ. σε καμιά συναυλία, σε καμιά παραλία, κλπ), όχι για να παρουσιάσεις τη δουλειά σου στον κόσμο. Δεν θέλω να σε αποθαρρύνω, θέλω να σε παρακινήσω να κάνεις κάτι καλύτερο.

    Ρίξε μια ματιά στους παρακατω πινακες για θεματα σχετικά με ηχογράφηση στο PC:
    Ηχογραφήσεις και Στούντιο
    Μουσική και υπολογιστές
Σελίδες: