Σελίδες:
  • #1 από blks9791 στις 04 Aug 2020
  • Καλησπερα σε όλους και καλό καλοκαίρι! Θα μπορουσατε να μου προτείνεται κάποιον επαγγελματία ώστε να κάνει refreting στην κιθάρα του τίτλου; Επειδή δεν τη βρίσκεις ευκολα στην αγορά θα ήθελα κάποιον να γίνει σωστή δουλειά. Θα ανεβάσω και φωτογραφίες αργότερα. Το μειλ μου είναι blks9791@yahoo.gr για όποιον θέλει να μου στείλει κάτι προσωπικο μιας και δεν είναι σωστό να διαφημίζουμε εδώ.
     Καλές βουτιές σε όλους!
  • #2 από panixgr στις 04 Aug 2020
  • Καλησπερα σε όλους και καλό καλοκαίρι! Θα μπορουσατε να μου προτείνεται κάποιον επαγγελματία ώστε να κάνει refreting στην κιθάρα του τίτλου; Επειδή δεν τη βρίσκεις ευκολα στην αγορά θα ήθελα κάποιον να γίνει σωστή δουλειά. Θα ανεβάσω και φωτογραφίες αργότερα. Το μειλ μου είναι blks9791@yahoo.gr για όποιον θέλει να μου στείλει κάτι προσωπικο μιας και δεν είναι σωστό να διαφημίζουμε εδώ.
     Καλές βουτιές σε όλους!

    πόσα χιλιόμετρα γραφει το εργαλείο?? εννοώ δείξε καμια φώτο, ίσως με απλο levelling γλυτώσεις τα παρε δώσε με μαστόρια. Levelling μπορεις να κάνεις και μόνος σου. Αν θες μάστορα για refret, μιμης Χολαργός, δίπλα απο blue peach. ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ και για πολυ δυσκολότερα πράγματα.
  • #3 από blks9791 στις 04 Aug 2020
  • Θα ανεβάσω μέσα στη μέρα να δείτε οι πιο έμπειροι τι θα χρειαστεί. Ευχαριστώ panix, ανεβάζω σύντομα...
  • #4 από GVen στις 04 Aug 2020
  • Καλησπερα σε όλους και καλό καλοκαίρι! Θα μπορουσατε να μου προτείνεται κάποιον επαγγελματία ώστε να κάνει refreting στην κιθάρα του τίτλου; Επειδή δεν τη βρίσκεις ευκολα στην αγορά θα ήθελα κάποιον να γίνει σωστή δουλειά. Θα ανεβάσω και φωτογραφίες αργότερα. Το μειλ μου είναι blks9791@yahoo.gr για όποιον θέλει να μου στείλει κάτι προσωπικο μιας και δεν είναι σωστό να διαφημίζουμε εδώ.
     Καλές βουτιές σε όλους!

    πόσα χιλιόμετρα γραφει το εργαλείο?? εννοώ δείξε καμια φώτο, ίσως με απλο levelling γλυτώσεις τα παρε δώσε με μαστόρια. Levelling μπορεις να κάνεις και μόνος σου. Αν θες μάστορα για refret, μιμης Χολαργός, δίπλα απο blue peach. ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ και για πολυ δυσκολότερα πράγματα.

    Εγκρίνω κι επαυξάνω...εγγυηση
  • #5 από blks9791 στις 04 Aug 2020
  • Από εμένα δεν έχει γράψει κανένα χιλιόμετρο, την έχω για βιτρίνα
  • #6 από panixgr στις 04 Aug 2020
  • Από εμένα δεν έχει γράψει κανένα χιλιόμετρο, την έχω για βιτρίνα

    πως προέκυψε η σκέψη για ρεφρετ? μεταχειρισμένη την πήρες? ταστάρει? γιατι δεν την παίζεις (την mustang)
  • #7 από blks9791 στις 04 Aug 2020
  • Από εμένα δεν έχει γράψει κανένα χιλιόμετρο, την έχω για βιτρίνα
  • #8 από blks9791 στις 04 Aug 2020
  • Την είχα πάρει από reverb από Αμέρικα. Δεν έχω προλαβει να ασχοληθώ μαζί της. Σας στέλνω τις φωτό τώρα( αν βρω πως γίνεται
  • #9 από panixgr στις 04 Aug 2020
  • Αυτο που ρωταω ειναι γιατι να θελει ρεφρετ?
  • #10 από blks9791 στις 04 Aug 2020
  • Όλη η ταστιερα είναι έτσι... Ελπίζω να φαίνονται.
  • #11 από panixgr στις 04 Aug 2020
  • ok, ευχαριστούμε για τις φώτο, όντως πάει για refret, εχω παίξει κιθάρες μου πολυ... αλλά καμία δεν είναι σε αυτό το σημείο... η Kramer 210 μου απο το 1988 είναι ακόμα με τα μαμίσια τάστα. Την εχω κάνει level/crown/dress 2 φορες μόνος μου.
  • #12 από blks9791 στις 04 Aug 2020
  • Έχουμε τηλ του Μίμη; Site ίσως; Ευχαριστώ για τη γνώμη σας!
  • #13 από blks9791 στις 04 Aug 2020
  • Αυτή είναι η κιθάρα παιδιά. Ελπίζω να σας αρέσει.
  • #14 από GVen στις 05 Aug 2020
  • Έχουμε τηλ του Μίμη; Site ίσως; Ευχαριστώ για τη γνώμη σας!

    http://manmadeguitar.com/.
    κιν. 6930122156

    Αν θες σου δίνω και το τηλέφωνο του συνεργάτη του του Στέφανου. Εγω μ αυτόν συνενοούμαι και φτιαχνω τις κιθαρες μου. Αν και στην καλωδίωση της ltd μου έβαλε ο Μίμης το χεράκι του κι ο Στέφανος είναι καλος.
  • #15 από Βραζίλης στις 05 Aug 2020
  • Πράγματι, πολύ χάλια είναι τα τάστα. :o
    Απλά, αναρωτιέμαι αν αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά για refret σε μια κιθάρα που θα μείνει στη βιτρίνα, αλλά τέλος πάντων, δική σου απόφαση.
  • #16 από panixgr στις 05 Aug 2020
  • Έχουμε τηλ του Μίμη; Site ίσως; Ευχαριστώ για τη γνώμη σας!

    http://manmadeguitar.com/.
    κιν. 6930122156

    Αν θες σου δίνω και το τηλέφωνο του συνεργάτη του του Στέφανου. Εγω μ αυτόν συνενοούμαι και φτιαχνω τις κιθαρες μου. Αν και στην καλωδίωση της ltd μου έβαλε ο Μίμης το χεράκι του κι ο Στέφανος είναι καλος.


    ο μίμης στις ξυλοδουλιές είναι πραγματικά ΑΦΤΑΣΤΟΣ, στις ηλεκτρο-δουλιές ειναι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ καλός (ας μείνω εκεί!), δηλ να μην είχε κάποια κολήματα θα ήταν και εκεί αξεπέραστος (ναι Μίμη η γείωση στην γέφυρα ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ!).
  • #17 από blks9791 στις 06 Aug 2020
  • Έστειλα την κιθάρα στον Μίμη όπως με προτρεψατε. Εγώ δεν τον ξέρω τον άνθρωπο αλλά έμεινα άναυδος με το ποσο επαγγελματίας είναι... Με πηρε τηλ μόλις πηρε την κιθάρα στα χέρια του και μου εξήγησε αναλυτικοτατα τι χρειάζεται. Εντυπωσιαστικα πραγματικα. Την άλλη εβδομάδα θα την τελειώσει και θα μου την στείλει οπότε θα σας πω εντυπώσεις. Θα το ξαναπώ κι ας γίνω κουραστικός, πρωτη φορα μου συμβαίνει να συνεργαστώ με άνθρωπο με τόσο λεπτομέρεια...
  • #18 από panixgr στις 07 Aug 2020
  • Έστειλα την κιθάρα στον Μίμη όπως με προτρεψατε. Εγώ δεν τον ξέρω τον άνθρωπο αλλά έμεινα άναυδος με το ποσο επαγγελματίας είναι... Με πηρε τηλ μόλις πηρε την κιθάρα στα χέρια του και μου εξήγησε αναλυτικοτατα τι χρειάζεται. Εντυπωσιαστικα πραγματικα. Την άλλη εβδομάδα θα την τελειώσει και θα μου την στείλει οπότε θα σας πω εντυπώσεις. Θα το ξαναπώ κι ας γίνω κουραστικός, πρωτη φορα μου συμβαίνει να συνεργαστώ με άνθρωπο με τόσο λεπτομέρεια...

    πες του βρε οτι σε στείλαμε εμεις, πες του απο τον αχιλλέα με την μαυρη την 7-χορδη ibanez και την μάυρη neckthru Carvin.
  • #19 από blks9791 στις 07 Aug 2020
  • Ήδη του έχω πει ότι με στείλανε τα παιδια απο το φόρουμ, ευχαρίστως να μπω και σε περισσότερες λεπτομέρειες
  • #20 από bironi στις 07 Aug 2020
  • Την άλλη εβδομάδα θα την τελειώσει και θα μου την στείλει
    Μη το δένεις και κόμπο  ;D
  • #21 από blks9791 στις 07 Aug 2020
  • Χαχαχαχα, εντάξει, δεν τη βιάζομαι. Να γίνει καλή δουλίτσα, αυτό  με ενδιαφέρει.
  • #22 από blks9791 στις 31 Jan 2021
  • Καλησπερα! Ευχαριστω ολα τα παιδια για την καθοδηγηση. Πραγματικα εξαιρετικος ο κυριος Μιμης, εκανε τελεια δουλεια!
  • #23 από Guitar Fan στις 31 Jan 2021
  • Καλησπερα! Ευχαριστω ολα τα παιδια για την καθοδηγηση. Πραγματικα εξαιρετικος ο κυριος Μιμης, εκανε τελεια δουλεια!

    σε ποια περιοχή είναι αυτος ο μάστορας;
    που έχει το εργαστήριο;
  • #24 από blks9791 στις 31 Jan 2021
  • Στο Χολαργό είναι το εργαστήριο. 25ης Μαρτίου 5. Ψάξε στο fb για manmade guitars. Έχει τα τηλέφωνα του.
Σελίδες: