Αποστολέας Θέμα: Iron Maiden  (Αναγνώστηκε 30535 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος siktir

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:Iron Maiden
« Απάντηση #50 στις: 19/08/03, 14:12 »
gia metal sigrotima ine ena apo ta korifea den antilego
alla oi maiden den pezoun hard rock. afti ine mia alli katigoria (inflames)  8)
oso gia to kalitero tragoudi tous , polla ta ipopsifia  (fear of the dark, flight of icarus, afraid to shoot strangers, number of the beast, brave new world, como estais amigos ke polla alla)

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Iron Maiden
« Απάντηση #51 στις: 21/08/03, 10:09 »
gia metal sigrotima ine ena apo ta korifea den antilego
alla oi maiden den pezoun hard rock. afti ine mia alli katigoria (inflames)  8)
oso gia to kalitero tragoudi tous , polla ta ipopsifia  (fear of the dark, flight of icarus, afraid to shoot strangers, number of the beast, brave new world, como estais amigos ke polla alla)

αντε πάλι με τους Inflames...
οι nevermore τι παιζουν? trance?

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Re:Iron Maiden
« Απάντηση #52 στις: 01/09/03, 03:10 »
akouse kaneis to wildest dreams?emena mou arese.....ypervolika tha elega....

psomas

  • Επισκέπτης
Re:Iron Maiden
« Απάντηση #53 στις: 03/09/03, 17:54 »
το κατέβασα απ' την σελίδα τους, αλλά δεν με ενθουσίασε.  Ειδικά το Refrain δεν μου άρεσε. Τέλως πάντων ας ελπίσουμε ότι τα υπόλοιπα τραγούδια θα ναι καλύτερα και οτι ο δίσκος θα είναι ένας απ' τους καλύτερους που έχουν βγάλει!!

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Re:Iron Maiden
« Απάντηση #54 στις: 04/09/03, 13:04 »
kitharistas: Adrian Smith
tragoudia: afraid to shoot strangers
               fear of the dark
               hallowed be thy name
               Alexander the Great
               The Trooper
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Iron Maiden
« Απάντηση #55 στις: 04/09/03, 13:06 »
kitharistas: Adrian Smith
tragoudia: afraid to shoot strangers
               fear of the dark
               hallowed be thy name
               Alexander the Great
               The Trooper

ο DAVE MURRAY ειναι καλυτερος κιθαριστας γ**ωτο μου!!!

psomas

  • Επισκέπτης
Re:Iron Maiden
« Απάντηση #56 στις: 04/09/03, 14:54 »
dave murray for ever!!!

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Re:Iron Maiden
« Απάντηση #57 στις: 05/09/03, 10:34 »
e ime meta3i murrey ke smith. diale3a smith
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Re:Iron Maiden
« Απάντηση #58 στις: 05/09/03, 12:01 »
e ime meta3i murrey ke smith. diale3a smith

Και πολυ καλα εκανες!!!!!!! ;D
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Re:Iron Maiden
« Απάντηση #59 στις: 05/09/03, 20:27 »
e ime meta3i murrey ke smith. diale3a smith

Και πολυ καλα εκανες!!!!!!! ;D
xerome pou kapios simfoni:P (den diavasa tis proegoumenes selides ) :P
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Petrucci

  • Επισκέπτης
Απ: Iron Maiden
« Απάντηση #60 στις: 10/01/05, 02:38 »
Paidia xoris amfisvitisi kai min leme merikoi lathos pragmata(asxeta me to ti mou aresei gia olous)oi dyo kalyteroi diskoi tous Antikimenika kai ypokimenika einai
1:Somewhere In Time
2:Seventh Son Of A Seventh Son

kai kaliteros kitharistas twn iron maiden einai o thrilikos Adrian Smith
Ayta :)

Αποσυνδεδεμένος demonic_deity1

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Άντρας
  • ZZzzzzZzzZZZZzzz
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden
« Απάντηση #61 στις: 24/01/05, 10:18 »
apla apo toys dimioyrgoys tis sygxronis rock kai metal skinis.jerw oti polloi diafwneite...akoyste to Piece of mind,to 7th son,to somewhere in time kai genika maiden kai skefteite.den jerw gia kithara(kai oi 3 einai yperoxoi) alla o harris...maiden 4 ever!(edw kai 13 xronia toys akoyw)

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden
« Απάντηση #62 στις: 24/01/05, 10:45 »
Ολοι εσεις που προτιματε τον Αντριαν....

ΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ.... ΣΑΤΑΝΑΔΕΣ...ΘΑ ΚΑΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ... 666 .... ΚΡΑ ΚΡΑ ΚΡΑ...ΠΩΠΩΠΑΙΔΑ...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden
« Απάντηση #63 στις: 24/01/05, 12:35 »
Για μενα οι Maiden ηταν μεχρι και το fear of teh dark και αν θελω να γινω πιο αυστηρος, τοτε θα πω μεχρι το seventh son... Απο εκει και μετα, αγορασα μεχρι και το brave new world γιατι ηλπιζα οτι θα ξαναγυρισουν σε καλους δισκους και θα σταματουσαν τις αρπαχτες, τα best, τα παιχνιδια και τις επενακυκλοφοριες με "ακυκλοφορητα" κτλ... Ομως ακουσα και τον τελευταιο (πριν να τον αγορασω) και ειπα μεχρι εδω... Και βεβαια δεν τον αγορασα... Τωρα πλεον ακουω μονο μεχρι το fear και κυριως μεχρι το 7th son...
Και τα λεω αυτα εγω που ειμαι 28 και εχω παιξει ξυλο για τους Maiden πιτσιρικας και εχω τσακωθει και εχω κανει πολλες μαλ***ες... Σε εποχες που δεν ακουγα τιποτα αλλο εκτος απο Maiden για 1-2 συνεχομενα χρονια (δεν κανω πλακα) και χαρη στους Maiden ξεκινησα να μαθω κιθαρα... Οι Maiden ειναι κομματι της ζωης μου απο την 5η δημοτικου !!! (με το somewhere in time)... Ολα αυτα τα λεω , οχι για να δειξω οτι ειμαι "γνωστης" , αλλα γιατι μερικοι θα πουν οτι το brave new world ειναι καλυτερος δισκος και μπορει να αρχισουν να "κραζουν"... Ειναι καπου λογικο, νεοτεροι οπαδοι των Maiden να τους αρεσουν οι τελευταοι δισκοι τους , ακομα και αυτοι με τον ακατανομαστο-ντροπη-και-καλα-τραγουδιστη-Blaze  :P , αλλα οσοι παλιοι μεγαλωσαν με Maiden , ξερω οτι με καταλαβαινουν και εχουν και αυτοι απογοητευτει...
Εμαθα ομως οτι το καλοκαιρι για την προωθηση του DVD τους με τα 4 πρωτα αλμπουμ θα ερθουν και θα παιξουν μονο απο τα 4 πρωτα αλμπουμ τους !!! Και φυσικα, ανευ απροοπτου θα (ξανα)παω να τους δω...
Οσο για το θεμα μας, επειδη οπως ειπα , εχω λιωσει τα βινυλια τους μεχρι το 7th son και τα singles ΟΛΑ και τις κασσετες και τα CDs (ναι και αυτα αυθεντικα, τετοια πορωση), και επειδη πιο πολυ με μεγαλωσαν οι Maiden παρα οι γονεις μου (που λεει ο λογος), θα πω οτι τα καλυτερα αλμπουμ των Maiden ειναι ΟΛΑ μα ΟΛΑ μεχρι το 7th son... Και αν μου εβαζες το πιστολι στον κροταφο για να διαλεξω 3 θα ελεγα (χωρις να υπολογιζω το live after death, γιατι ειναι σαν να ειναι best) Piece of mind, Powerslave, Somewhere in Time...
Για καλυτερο κιθαριστα, παλια ημουν τρελα πορωμενος με τον Dave, αλλα μεγαλωνοντας και μαθαινοντας κιθαρα, μου αρεσει πια πιο πολυ το στυλ του Smith, γιατι ειναι μεν πιο αργος (που γαι μενα δεν εχει καμια σημασια) αλλα ειναι πολυ πιο μελωδικος , εκφραστικος και τα σολα του σου καρφωνονται στο μυαλο σχεδον με την μια (Stranger in a strange land, wasted years, 2 minutes to midnight, Aces high-Θεε μου!!!!) , οχι οτι ο Dave δεν εχει κι αυτος φοβερα σολα (Powerslave πχ), απλα τα δικα του ειναι περισσοτερο τεχνικα και γρηγορα τις περισσοτερες φορες, παρα μελωδικα...
Κλεινοντας την "εκθεση" μου, 2 πραγματακια θα πω... Περα απο τις αρπαχτες, τα best, τα video-games και λοιπες αηδιες marketing, ο Eddie ειναι Θεος και ειναι συνυφασμενος με τους Maiden και δεν ειναι οι μονοι που το εχουν κανει (πολλες μπαντες της εποχης το εκαναν), αλλα ηταν οι μονοι που το εκαναν τοσο επιτυχημενα και οποιος εχει δει το Live after Death, καταλαβαινει γιατι δεν μπορουν να υπαρξουν Maiden χωρις Eddie...

Δευτερο που εχω να πω:

UP THE IRONS !!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 12/11/07, 16:27 από Johnie Darko (Great Cornholio) »
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden
« Απάντηση #64 στις: 05/06/05, 13:14 »
Eτεροχρονισμενη απαντηση αλλα δεν γινεται να μην απαντησω σε θρεντ για το αγαπημενο μου συγκροτημα...
Οπως και πολυ αλλοι ετσι και γω αρχισα να ακουω μεταλ με τους maiden.Να φανταστειτε στην αρχικη περιοδο ακουγα μονο μεηντεν και τπτ αλλο(τωρα ψαχνομαι και εχω αλλαξει φυσικα).
Το θεωρω το καλυτερο συγκροτημα μεταλ.Αν και εχει στραβοπατησει καποιες φορες δεν γελοιποιηθει εντελως οπως αλλα μεγαλα ονοματα.Τα μελη του δεν ειναι τιποτα καγροι αλλα λιγο πιο σοβαροι.
Θα κανω και μια κταταξη των 12 αλμπουμ που εχω
1.seventh son of a seventh son
2.number of the beast
3.iron maiden
4.piece of mind
5.powerslave
6.brave new world
7.fear of the dark
8.dance of death
9.virtual xi
10.somewhere in time
11.no prayer for the dying
12.x factor(αθλιο) το killers λειπει γιατι δεν το εχω ακουσει ολοκληρο..
Αγαπημενο μου μελος απο τη μια o Harris και για τις αναμφισβητητες ικανοτητες του αλλα και γιατι ειναι ο ιδρυτης και στηριξε την μπαντα σε δυσκολες στιγμες και ο murray..
Τελος δεν με νοιαζει που ειναι εμπορικοι αφου δεν καβαλησαν το καλαμι σαν αλλους...Αυτα τα ολιγα προς το παρον...
Θα παντησω και σε αλλα ξεχασμενα θεματα.. ;D
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος |DarkSpirit|F

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...!Up the Ir0ns!...
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden
« Απάντηση #65 στις: 29/06/05, 21:53 »
Θα ήθελα την γνώμη σας για τους Iron Maiden. Ποιό είναι το καλύτερο album τους, το καλύτερο τραγούδι τους και ο καλύτερος κιθαρίστας τους; Πώς σας φαίνεται σαν metal συγκρότημα και πώς θα χαρακτηρίζατε την πορεία του; Πιστεύω ότι το καλύτερο album τους είναι το Brave New World και το The Number of The Beast, καλύτερο τραγούδι τους το Trooper, το The Number of The Beast και το Brave New World. Καλύτερος κιθαρίστας χωρίς συζήτηση ο Adrian Smith. Οι Iron Maiden ήταν, είναι και θα είναι το καλύτερο (για μένα) όχι μόνο metal αλλά γενικά το καλύτερο συγκρότημα! Είχαν μια πορεία γεμάτη επιτυχίες! Όλα τα τραγούδια τους είναι αριστουργηματικά!!! ;)

GODS, GODS , GODS kai opos leo panta UP THE IRONS!!!! eimai trelameni me Bruce Dickinson FONARA milame... Andrian Smith ola ta lefta o kaliteros ki8aristas... kai o Harris g**atos einai cz NO HARRIS NO MAIDEN.... ola ta album tous me sinarpazoun... TA EXO OLA... oso gia Fear of the Dark kai Number of the Beast min me parete gia kamia protara bt ayta ta songs eginan prin kamia dekaetia kai akoma exoun thn idia epitixia... oso gia to teleyteo tous album "Dance of Death" polla songs tous m aresane kapia etsi kai etsi.... pote bgazoune kainourio album?
In the mist dark figures move and twist
was all this for real or some kind of hell
666 the Number of the Beast
Hell and fire was spawned to be released...

Αποσυνδεδεμένος |DarkSpirit|F

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...!Up the Ir0ns!...
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden
« Απάντηση #66 στις: 29/06/05, 21:55 »
Ολοι εσεις που προτιματε τον Αντριαν....

ΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ.... ΣΑΤΑΝΑΔΕΣ...ΘΑ ΚΑΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ... 666 .... ΚΡΑ ΚΡΑ ΚΡΑ...ΠΩΠΩΠΑΙΔΑ...

me sygkineis....
In the mist dark figures move and twist
was all this for real or some kind of hell
666 the Number of the Beast
Hell and fire was spawned to be released...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden
« Απάντηση #67 στις: 24/07/05, 00:13 »
Θα ήθελα την γνώμη σας για τους Iron Maiden. Ποιό είναι το καλύτερο album τους, το καλύτερο τραγούδι τους και ο καλύτερος κιθαρίστας τους; Πώς σας φαίνεται σαν metal συγκρότημα και πώς θα χαρακτηρίζατε την πορεία του; Πιστεύω ότι το καλύτερο album τους είναι το Brave New World και το The Number of The Beast, καλύτερο τραγούδι τους το Trooper, το The Number of The Beast και το Brave New World. Καλύτερος κιθαρίστας χωρίς συζήτηση ο Adrian Smith. Οι Iron Maiden ήταν, είναι και θα είναι το καλύτερο (για μένα) όχι μόνο metal αλλά γενικά το καλύτερο συγκρότημα! Είχαν μια πορεία γεμάτη επιτυχίες! Όλα τα τραγούδια τους είναι αριστουργηματικά!!! ;)

oso gia Fear of the Dark kai Number of the Beast min me parete gia kamia protara bt ayta ta songs eginan prin kamia dekaetia.... pote bgazoune kainourio album?
Το Number of the beast πριν απο 23 kai to Fear of the dark 13 χρονια!Μεχρι την επομενη ανοιξη αν δεν κανω λαθος θα πρεπει να κυκλοφορησει!
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden
« Απάντηση #68 στις: 24/07/05, 01:40 »
Οταν λέτε ότι ο Adrian smith ιναι καλύτερος του Dave Murray,φαντάζομαι εννοείτε απο συνθετική και όχι εκτελεστική άποψη....

Αποσυνδεδεμένος _AdriaN_SmitH

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Άντρας
  • ...Trust no1...®
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden
« Απάντηση #69 στις: 24/07/05, 11:29 »
Adrian einai 8eos.....Den xreiazetai na to ksana-leme  :P
O kalos o ki8aristas den einai autos pou paizei yperbolika grigora (apopsi mou bebaia), paizei rolo kai i syn8etiki ikanotita (kai se sola kai se tragoudia)

Kai ama deite apo ta tragoudia twn Maiden,auta pou exei grapsei o Smith einai klaseis anotera apo auta pou exei grapsei o Murray... i kanw la8os????

Kai min ksexnate ti tragoudares eixe grapsei o Adrian otan itan sto group tou Bruce....  ;)
"Lie down in your dead little baby, You know it's getting late, Listen to this deadtime story, And hold on to your head"

Αποσυνδεδεμένος HeavyHead

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden
« Απάντηση #70 στις: 04/11/07, 15:57 »
τα παλικαρια ακομα τα λενε αγρια!!ολοι τους μου αρεσουν ;)
anathema-amehtana

Αποσυνδεδεμένος Mary_Ann

  • Η πριγκηπέσα του μεταλά
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I am in love with... MUSIC!!!
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden
« Απάντηση #71 στις: 12/11/07, 07:28 »
Για μένα οι Iron Maiden ήταν μια αφορμή (όχι η μοναδική) να λατρέψω τη μουσική... Γουστάρω με 1000 αυτό που κάνουν κ είναι από τους λίγους καλλιτέχνες που με εκφράζουν τόσο... Όσον αφορά το ότι είναι ΜΟΥΣΙΚΑΡΕΣ δεν το συζητάμε, εννοείται! Δεν μπορώ να διαλέξω ένα τραγούδι από όλα αυτά τα αριστουργήματα και να το πω καλύτερο... Όλα έχουν κάτι που αξίζει.... Πιο πολύ από όλα λατρεύω όμως το "Hallowed be thy name", το "Wasting Love" κ το "Afraid to shoot Strangers" χωρίς να λέω πως είναι τα καλύτερα... Για μένα καλύτερος δίσκος είναι το "The Number of the Beast" το "Fear of the Dark".... Και σε αντίθεση με πολλούς μου άρεσε πολύ και το "Dance of Death". Ο καλύτερος κιθαρίστας τους είναι για μένα ο Dave Murray... Και όχι μόνο ο καλύτερος των Maiden, ο καλύτερος του κόσμου! (Τον εξισώνω και με τον Vai) Γιατί παίζει με την ψυχή του, νοιώθει τις νότες που βγάζει... Παίζει καθαρά κ έχει καταπληκτικές τεχνικές κ είναι καλά εξασκημένος... (Ο Gers είναι νομίζω λάθος του συγκροτήματος....)
Γενικά είναι φανταστικοί... Με έκαναν να δω τον κόσμο με άλλο μάτι, πιο όμορφο από πριν (όσο κ αν ακούγεται παράλογο) γιατί με έκαναν να σκέφτομαι αλλιώς... Όπως λένε και οι ίδιοι "A Brave New World!"  ;) ;) ;)
Long roads... Long days... From sunrise to sunset... Sunrise to sunset....

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden
« Απάντηση #72 στις: 12/11/07, 16:22 »
 Mary Ann... εξισωνεις τον Murray με το Vai;;; Ενταξει εδω ειναι θεμα για τους Maiden αλλα... ΕΞΙΣΩΝΕΙΣ ΤΟΝ MURRAY ΜΕ ΤΟΝ VAI;;;;;;;;;; Δηλαδη, οποιος εχει γρηγορο legato στις πεντατονικες θεωρειται και ισος με το Vai; Δε θελω να μειωσω σε καμια περιπτωση τον Murray.. ειναι αναποσπαστο μερος της Rock/Heavy ιστοριας (χωρια που πιστευω πως ειναι και φοβερος τυπος) αλλα η οποιαδηποτε συγκριση με το Vai ειναι μαλλον ατυχης! Και αυτο γιατι ο Vai ειναι απλα αλλου!!! Εκτος και αν το ειπες αυτο για να δωσεις εμφαση στην αποψη σου, οποτε το δεχομαι :) Αν και θεωρω τον Smith κατα πολυ μουσικοτερο του Murray αλλα αυτη ειναι απλα η αποψη μου. Και σε οτι ΔΕΝ εχει να κανει με τον Vai ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες ;)
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος Mary_Ann

  • Η πριγκηπέσα του μεταλά
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I am in love with... MUSIC!!!
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden
« Απάντηση #73 στις: 12/11/07, 20:59 »
Εντάξει, έχεις δίκιο... Ήταν πρωί όταν έγραφα κ ήμουν λίγο αλλού....  :-\ ;D
Δεν εννοώ ότι είναι ίδια η ικανότητά τους, απλά όπως είπες ήθελα να δώσω λίγο έμφαση.... Ήθελα να πω ότι για μένα είναι από τους καλύτερους... Και δεν μπορούσα να εκφραστώ πρωί πρωί...  ;D
Long roads... Long days... From sunrise to sunset... Sunrise to sunset....

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden
« Απάντηση #74 στις: 13/11/07, 18:32 »
 Αν ηταν πρωι πρωι, σε καταλαβαινω απολυτα!!! :) Εγω το πρωι ειμαι σα ζομπι!! Αν εσυ καταφερνεις να γραφεις και σε υπολογιστη... ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!!! :D Οσο για το θεμα μας, πιστευω πως οι Maiden ειναι ενα απο τα 4-5 συγγροτηματα που τους ανηκει η ιστορια της Hard/Heavy μουσικης. Τουλαχιστον μεχρι και το Fear..  καθε τι που εκαναν ηταν απλα ενα διαμαντι (ακομα και το No Prayer..)! Ως αγαπημενα μου albums θεωρω τα Piece Of Mind/ Powerslave/ Somewhere In Time/ Sevevth Son χωρις αυτο να σημαινει πως τα υπολοιπα ειναι υποδεεστερα. Οσο για τις κιθαρες το διδυμο Murray/ Smith ειναι το καλυτερο. Αν και ο Gers δινει λιγη ποζερια παραπανω στο γκρουπ που στα live τους δεν ειναι κι ασχημη!  Και ως κιθαριστας εχει βελτιωθει (μαλλον του αρεσει αρκετα ο Malmsteen χωρις να τον φτανει βεβαια). Και οταν βεβαιως μιλαμε για τη συνθεση των Maiden μην ξεχναμε ποτε ... τον EDDIE!!! ;)
The most important second of our lives is the last one...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
4215 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/09, 21:28
από Garvin
2 Απαντήσεις
2565 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/06/09, 23:37
από davemurrayaris
56 Απαντήσεις
17828 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/08/09, 07:56
από Kli Klis
2 Απαντήσεις
3060 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/08/09, 04:03
από fake7
7 Απαντήσεις
4734 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/10/09, 18:31
από fake7
153 Απαντήσεις
44990 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/10, 15:42
από master of puppets
62 Απαντήσεις
17632 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/10, 13:12
από Neikos
8 Απαντήσεις
26819 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/03/17, 18:14
από panixgr
8 Απαντήσεις
5392 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/16, 09:44
από panixgr
14 Απαντήσεις
5647 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/17, 10:11
από Βραζίλης