Σελίδες:
  • #76 από Jezus στις 03 Feb 2013
  • Επισης να προσθεσω πως αν θελεις κατι σε στυλ tube screamer το bad monkey ειναι μια πολυ καλη και οικονομικη λυση για τετοιο ηχο.
  • #77 από modfori στις 09 Apr 2013
  • τελικά αγόρασα το screamin' blues της digitech απο το οποίο είμαι πολύ ικανοποιημένος :)

    θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο...
    σήμερα , ύστερα απο πολύ κόπο , κατάφερα να ανοίξω το little giant και είδα οτι τελική είναι μία JJ EL84 . σύμφωνα με όσα έχω διαβάσει στο νετ οι στοκ λάμπες που έχει μέσα ο ενισχυτής είναι κινέζικες ,no name και μετριότατης ποιότητας και οι περισσότεροι  αλλάζουν την τελική με JJ EL84 ( ??? )
    μου διαφεύγει κάτι ή είναι κινέζικες κ ευτελείς οι stock JJ των Little giant?
  • #78 από adr1anos στις 09 Apr 2013
  • μου διαφεύγει κάτι ή είναι κινέζικες κ ευτελείς οι stock JJ των Little giant?
    Δεν υπάρχουν κινέζικες JJ, το εργοστάσιο είναι στην Σλοβακία:
    http://www.jj-electronic.sk/
    Μια χαρά λάμπες είναι, για τα λεφτά τους πολύ τίμιες.
  • #79 από modfori στις 09 Apr 2013
  • ευχαριστώ για την απάντηση adr1anos.
    κ εγω αυτή την εντύπωση είχα σχηματίσει απο αυτά που έχω διαβάσει.
    πως εξηγείται όμως ο δικός μου ενισχυτής να έχει JJ και όχι κάποια no-name λάμπα?
    υποτίθεται πως είμαι ο πρώτος ιδιοκτήτης του.
  • #80 από Jezus στις 09 Apr 2013
  • 4 εργοστασια ολα κι' ολα βγαζουν τετοιες λαμπες πλεων, κινα, σλαβακια, 2 ρωσια, οποτε καποιες απο αυτες θα ειχε μεσα. Προφανως η JJ εκανε καλη τιμη στην Crate για να αγορασει ποσοτητα, ή απλα τις διαλεξανε λογο ηχου.
  • #81 από tech21man στις 10 Apr 2013
  • Oταν λες περισσοτερη βρωμια, προς ποιο ειδος προσανατολιζεσαι?
    Παντως μην ψαρωνεις με το γεγονος οτι το συγκεκριμενο πεταλακι εχει λαμπα μεσα, μικρη διαφορα κανει στο συγκεκριμενο, κοιτα και σε αλλα.


    J τι νεα?!


    Το VT999 ειναι κλωνος μιας παλιοτερης version του ibanez tube king! Αρκετη βρωμια και ολοι αναφερουν οτι αλλαζει πολυ ο ηχος με αλλαγη λαμπας. Ωστοσο φυσικα δεν παιρνει ολο αυτο το βωρβωρωδες απο μια λαμπα.
  • #82 από Jezus στις 10 Apr 2013
  • Το τροφοδοτικο του 12 βολτ ειναι?
Σελίδες: