Αποστολέας Θέμα: EXODUS- THE ATROCITY EXHIBITION... EXHIBIT A  (Αναγνώστηκε 2243 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος paloukwths

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
EXODUS- THE ATROCITY EXHIBITION... EXHIBIT A
« στις: 09/01/08, 23:16 »
Κατεβασα το καινουριο exodus πριν απο κανα μηνα και μολις πατγα το play για πρωτη φορα ουτε καν μπορουσα να φανταστω τι με περιμενε! Οχι οτι τωρατο εχω συνηδητοποιησει απολυτα... Καθε φορα ειναι σαν να σκαει μια βομβα μεγατωνων μεσα στο κεφαλι μου! Το ακουω και θελω να βαρεσω το κεφαλι μου στον τοιχο! Πως γινεται αυτοι οι τυποι που ξεκινησαν να παιζουν thrash στα 80ς να εχουν εξελιξει τοσο πολυ τον ηχο τους; Πως γινεται αυτοι οι τυποι που ξεκινησαν να παιζουν thrash στα 80ς να βγαζουν καινουργιο album που να ακουγεται καλυτερο απο τους machine head? Μετα το εξελικτικο σταδιο του shovel headed killing machine ερχεται το The atrocity... για να διδαξει τον συγχρονο thrash ηχο. Ειναι σαν να ακους τους slayer των 80ς να τζαμαρουν με τους soulfly! Το τζαμαρουν εντος εισαγωγικων βεβαια γιατι οι συνθεσεις ειναι απιστευτες! Ξεσκισμενα riffs, συνεχεις εναλλαγες ρυθμων, καλοι στιχοι, φοβερη πιοκιλια στα solos... Πολυ επιθετικο, χωρις ομως οι ταχυτητες να ειναι συνεχεια στην τσιτα, με εντυπωσιακο rhythym section (o Tom Hunting πισω απο τα drums κανει παπαδες) και κιθαρες που τσακιζουν κοκκαλα! Χωρις υπερβολη οι Gary Holt/Lee Altus πρεπει να ειναι ενα απο τα καλυτερα κιθαριστικα διδυμα των 0ς! Με αυτο το album οι exodus επιχειρουν να επαναπροσδιορσουν το thrash metal οπως εκαναν καποτε στα 80ς με το κειμηλιο Bonded by Blood (see avatar ;D). Το αν τα καταφερνουν ειναι νωρις ακομη να το πουμε. Αλλα οτι και να γινει αυτος ο δισκος θα ΤΑ ΣΠΑΕΙ για παντα αφηνοντας κληρονομια στον σβερκο μας! A true lesson in Violence!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;D ;D ;D ;D
Everyone I know is either dead or in prison

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: EXODUS- THE ATROCITY EXHIBITION... EXHIBIT A
« Απάντηση #1 στις: 04/02/08, 01:43 »
Μόνο ένα πράγμα έχω να πω για τους Exodus: RESPECT! Σε ένα συγκρότημα που συνέβαλε τα μέγιστα για τη καθιέρωση του thrash όπως το γνωρίζουμε σήμερα και συνεχίζει να μας προσφέρει ποιοτικότατες δουλειές που δεν ακούγονται retro! Ο δίσκος σκίζει!  8)
« Τελευταία τροποποίηση: 04/02/08, 01:46 από Ax_Wield »

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: EXODUS- THE ATROCITY EXHIBITION... EXHIBIT A
« Απάντηση #2 στις: 06/03/08, 17:45 »
Αν και thrash δεν ακούω πλέον γιατί βαριέμαι, μπορώ να πω πως αυτός ο δίσκος είναι κάτι καινούργιο στη μουσική αυτή!! Πολύ καλός!

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: EXODUS- THE ATROCITY EXHIBITION... EXHIBIT A
« Απάντηση #3 στις: 07/03/08, 02:30 »
Υπάρχουν μερικά ονόματα που ξέρεις ότι μπορείς να τα εμπιστευτείς στο είδος τους. Οι Exodus είναι ένα από αυτά. Respect.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1986 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/05, 10:00
από ερεβος
8 Απαντήσεις
4833 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/01/09, 13:31
από Kiratzoharris
6 Απαντήσεις
2065 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/11, 14:47
από gothcas
1 Απαντήσεις
15701 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/12, 15:25
από Metal_Throne