Αποστολέας Θέμα: AC/DC Tribute LIVE @ LAZY Club - Σάββατο 19/12  (Αναγνώστηκε 6262 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Wallace

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
  • ROCK 'N' ROLL
    • Προφίλ
Τρίγωνα... κάλαντα... ήρθαν τα Χριστούγεννα... έρχονται και οι BIG BALLZ με κιθάρες και τύμπανα!!!! The Ultimate AC/DC Tribute Band μια από τις καλύτερες που έχετε δεί, για μια όπως πάντα μ-ο-ν-α-δ-ι-κ-ή εμφάνιση το Σάββατο 19/12 στο LAZY Club στα Βριλήσσια - Λ. Πεντέλης 1 - Αττική οδός εξ. 12 - απέναντι από τα γήπεδα Χαλανδρίου.
Αρχίζει στις 23.30 και η είσοδος είναι 10 με μπύρα!!!
Rocking Christmas and Rolling 2010!!!!!!!!!!!!!!!

1. RIFF RAFF
2. ROCK 'N' ROLL DAMNATION
3. DIRTY DEEDS DONE DIRT CHEAP
4. ROCK ’N’ ROLL SINGER
5. HELL AIN'T A BAD PLACE TO BE
6. BAD BOY BOOGIE
7. JAILBREAK
8. LET ME PUT MY LOVE IN TO YOU
9. GIRLS GOT THE RHYTHM
10. BACKSTREET CONFIDENTIAL
11. BIG BALLS
12. ROCK ’N’ ROLL TRAIN
13. LIVE WIRE
14. WALK ALL OVER YOU
15. TOUCH TOO MUCH
16. BABY PLEASE DON’T GO
17. HELL'S BELLS
18. BACK IN BLACK
19. IT’S A LONG WAY TO THE TOP
20. WHOLE LOTTA ROSIE
21. HIGH VOLTAGE
22. HARD AS A ROCK
23. YOU SHOOK ME ALL NIGHT LONG
24. T.N.T.
25. THUNDERSTRUCK
26. LET THERE BE ROCK
27. HIGHWAY TO HELL


Περισσότερες λεπτομέρειες στα:

http://www.myspace.com/bigballzband

http://www.facebook.com/photo_search...d=199083723741
Rock 'N' Roll

Αποσυνδεδεμένος Wallace

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
  • ROCK 'N' ROLL
    • Προφίλ
Απ: AC/DC Tribute LIVE @ LAZY Club - Σάββατο 19/12
« Απάντηση #1 στις: 18/12/09, 11:03 »
Αύριο... φτάνει....
Rock 'N' Roll

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: AC/DC Tribute LIVE @ LAZY Club - Σάββατο 19/12
« Απάντηση #2 στις: 18/12/09, 15:34 »
Kαλο live να εχετε παιδες!


Και για οσους εχουν προβλημα με τις tribute bands, μπορουν απλα να μην πηγαινουν. Δεν υπαρχει λογος να τονιζουν τη δυσαρεσκεια τους!

Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Wallace

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
  • ROCK 'N' ROLL
    • Προφίλ
Απ: AC/DC Tribute LIVE @ LAZY Club - Σάββατο 19/12
« Απάντηση #3 στις: 18/12/09, 16:19 »
Ευχαριστούμε...
Σωστή άποψη γενικότερα....
Πάντως δεν έχει τύχει ποτέ καποιος να έχει δείξει τη δυσαρέσκειά του στα ίσια σε live ή σε κάποια κουβεντα μέσω καποιου Blog. Μήπως μπορείς να μου στείλεις κάποιο Link για να διαβάσω?
Πέρα από αυτά η συγκεκριμένη μπάντα δεν είναι απλά μια tribute band. Από μόνη της σαν ροκ μπάντα είναι πραγματικά απολαυστική να τη βλέπεις και να την ακούς χωρίς υπερβολές.
Έχει γίνει πολύ καλή δουλειά. Δεν ξέρω όσοι διαφωνούν ποιές είναι οι εμπειρίες τους γενικά από τις tribute μπάντες. Στο εξωτερικό γίνεται πάντως χαμός και σίγουρα μάλλον ξέρουν καλύτερα από εμάς καθότι είναι στις ρίζες τους και ΟΧΙ στις δικές μας. Η συγκεκριμένη δε πραγματικά συναγωνίζεται σε ήχο και παίξιμο πολλές από αυτές του εξωτερικού σύμφωνα με μαρτυρίες πολλών ακροατών με εμπειρία στο χώρο. Ας μπεί κάποιος που πηγε και να πεί το αντίθετο και το συζητάμε. Κατά τα άλλα ας μην κρίνουμε ως γνωστοί Έλληνες - φανατικοί - διπολιστές - ξερόλες. Ξέρω 'γώ... τί να πω....
Rock 'N' Roll

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: AC/DC Tribute LIVE @ LAZY Club - Σάββατο 19/12
« Απάντηση #4 στις: 18/12/09, 20:59 »
Πάντως δεν έχει τύχει ποτέ καποιος να έχει δείξει τη δυσαρέσκειά του στα ίσια σε live

Εννοείται, γιατί έχουν μάθει πολλοί να κρύβονται πίσω από την ανωνυμία του ίντερνετ  ;)

Πέρα από αυτά η συγκεκριμένη μπάντα δεν είναι απλά μια tribute band. Από μόνη της σαν ροκ μπάντα είναι πραγματικά απολαυστική να τη βλέπεις και να την ακούς χωρίς υπερβολές. Έχει γίνει πολύ καλή δουλειά.

Εχει γίνει όντως πολύ καλή δουλειά. Είστε πολύ καλή μπάντα και φαίνεται ότι γουστάρετε αυτό που κάνετε.

Δεν ξέρω όσοι διαφωνούν ποιές είναι οι εμπειρίες τους γενικά από τις tribute μπάντες.

Δεν έχουν πολλοί καμία εμπειρία. Απλά τους το είπε ο θείος της ανιψιάς της ξαδέρφης του γείτονα του ιδιοκτήτη ενός γάτου.

Κατά τα άλλα ας μην κρίνουμε ως γνωστοί Έλληνες - φανατικοί - διπολιστές - ξερόλες

I rest my case  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: AC/DC Tribute LIVE @ LAZY Club - Σάββατο 19/12
« Απάντηση #5 στις: 18/12/09, 21:42 »
Κάτσε ρε συ Parlats, γιατί αυτό που έκανες ήταν απλά απαράδεκτο...

Δηλαδή τόσο τραγικό ήταν το ότι είπα ότι δε γουστάρω tribute bands? Δε μπορώ να εκφράζω τη γνώμη μου? Τι θα πεί "'όποιος δε γουστάρει, ας μην πηγαίνει"? Πώς αυτό ακυρώνει το δικαίωμά μου να κάνω ένα -μη προσβλητικό- σχόλιο?

Αν μιλούσαμε για cover band, δε θα είχα καν ποστάρει...

Τα παιδιά μπορεί να είναι και μπαντάρα, δεν τα έχω ακούσει, αλλά το "tribute" concept μειώνει τα ίδια κατά πρώτο λόγο...
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: AC/DC Tribute LIVE @ LAZY Club - Σάββατο 19/12
« Απάντηση #6 στις: 18/12/09, 21:46 »
Κάτσε ρε συ Parlats, γιατί αυτό που έκανες ήταν απλά απαράδεκτο...

Δηλαδή τόσο τραγικό ήταν το ότι είπα ότι δε γουστάρω tribute bands? Δε μπορώ να εκφράζω τη γνώμη μου? Τι θα πεί "'όποιος δε γουστάρει, ας μην πηγαίνει"? Πώς αυτό ακυρώνει το δικαίωμά μου να κάνω ένα -μη προσβλητικό- σχόλιο?

Αν μιλούσαμε για cover band, δε θα είχα καν ποστάρει...

Τα παιδιά μπορεί να είναι και μπαντάρα, δεν τα έχω ακούσει, αλλά το "tribute" concept μειώνει τα ίδια κατά πρώτο λόγο...

Γιατι τουσ μειωνει ρε μαν? Ειναι τοσο εξευτελιστικο να εχεις ενα tribute project για μια μπαντα που σου αρεσει?

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: AC/DC Tribute LIVE @ LAZY Club - Σάββατο 19/12
« Απάντηση #7 στις: 18/12/09, 21:54 »
Δεν ξέρω αν έχει νόημα να απαντήσω, γιατί μάλλον θα σβηστούν κι αυτά τα ποστ.

Το να παίζεις κομμάτια της μπάντας που λατρεύεις, πόσο μάλλον ζωντανά σε κοινό, είναι υπέροχο, το να φτάνεις στο σημείο να ντύνεσαι Angus στο live, εμένα μου φαίνεται κάπως. Για αυτό κι έκανα το διαχωρισμό cover band-tribute band.

Επαναλαμβάνω, γνώμη μου είναι. Δεν έχω σκοπό να προσβάλλω, δεν έχω σκοπό να θίξω, δεν έχω σκοπό (και ούτε δύναμαι) να υποδείξω τι είναι σωστό και τι λάθος, τι είναι ωραίο και τι όχι. Αυτά είναι υποκειμενικά θέματα.

Το να μην μπορώ να ποστάρω την άποψή μου όμως, όταν αυτή εκφράζεται με κόσμιο τρόπο, σε χώρο δημόσιας συζήτησης, είναι τραγικό και ντροπιάζει αυτόν που βάζει το φίμωτρο.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: AC/DC Tribute LIVE @ LAZY Club - Σάββατο 19/12
« Απάντηση #8 στις: 18/12/09, 22:50 »
mits@kos πρώτα απ'όλα να σου πω ότι αυτά που έγραψα τα έγραψα γενικώς. Δε βλέπω κάποιο ποστ σου εδώ και είναι πασιφανές ότι δε σου έσβησα εγώ κάτι γιατί αν μίλαγα για σένα θα σε είχα αναφέρει.
Γενικώς προσωπικά δεν κρύβομαι, αν κάτι δε μ'αρέσει με κάποιον του το λέω ευθέως. Ούτως ή άλλως δε χωράω πίσω απ'το δάκτυλό μου.

Αυτά που έγραψα, είναι γεγονότα που τα βλέπω πάρα πολλά χρόνια στη μουσική και που θέλουμε άπειρη συζήτηση για να τα αναλύσουμε.

Σέβομαι τη γνώμη σου (όποια και αν ήταν αυτή :) ), όπως σέβομαι γενικώς τις γνώμες των άλλων έστω και αν διαφωνώ μαζί τους.

Πάντως απλά να σου πω σ'αυτό που έγραψες ότι το σωστό, το λάθος, το καλό και το κακό δεν είναι και τόσο υποκειμενικά. Έχουν μεγάλο βαθμό αντικειμενικότητας μέσα, ίσως αυτός είναι ο λόγος που μπορεί για κάποιο θέμα να υπάρχουν χιλιάδες γνώμες διαφορετικές.  ;)

Φίμωτρα δε μπαίνουν εδώ μέσα σε όποιον διαφωνεί σε κάτι. Φίμωτρο δεν μπαίνει σε όποιον ξέρει να σέβεται και να φέρεται σαν άνθρωπος αλλά σ'αυτόν που φέρεται σαν γαϊδούρι. Φαντάζομαι ότι εσύ δεν είσαι μέσα σ'αυτούς.  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 18/12/09, 23:26 από parlats »

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: AC/DC Tribute LIVE @ LAZY Club - Σάββατο 19/12
« Απάντηση #9 στις: 18/12/09, 23:04 »
Φίμωτρα δε μπαίνουν εδώ μέσα σε όποιον διαφωνεί σε κάτι. Φίμωτρο μπαίνει σε όποιον ξέρει να σέβεται και να φέρεται σαν άνθρωπος και όχι σαν γαϊδούρι. Φαντάζομαι ότι εσύ δεν είσαι μέσα σ'αυτούς.  ;)

Mαλλον ξεχασες ενα "δεν", ετσι?

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: AC/DC Tribute LIVE @ LAZY Club - Σάββατο 19/12
« Απάντηση #10 στις: 18/12/09, 23:25 »
Φίμωτρα δε μπαίνουν εδώ μέσα σε όποιον διαφωνεί σε κάτι. Φίμωτρο μπαίνει σε όποιον ξέρει να σέβεται και να φέρεται σαν άνθρωπος και όχι σαν γαϊδούρι. Φαντάζομαι ότι εσύ δεν είσαι μέσα σ'αυτούς.  ;)

Mαλλον ξεχασες ενα "δεν", ετσι?

Έχεις δίκιο, το διόρθωσα.

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: AC/DC Tribute LIVE @ LAZY Club - Σάββατο 19/12
« Απάντηση #11 στις: 19/12/09, 03:05 »
Δε βλέπω κάποιο ποστ σου εδώ και είναι πασιφανές ότι δε σου έσβησα εγώ κάτι γιατί αν μίλαγα για σένα θα σε είχα αναφέρει.

Αυτό μου αρκεί, καθώς γίνεται σαφές ότι δεν έσβησες εσύ το ποστ. Τα περί βαθμού αντικειμενικότητας είναι στην κρίση του καθενός, οπότε δεν επιδέχονται περαιτέρω σχολιασμού.

Συγγνώμη αν προκλήθηκε κάποια παρεξήγηση με δική μου υπαιτιότητα.

Κατά τα φαινόμενα, το ποστ σβήστηκε από τον (όχι και τόσο τελικά) freemind.
« Τελευταία τροποποίηση: 19/12/09, 06:08 από mits@kos »
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Wallace

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
  • ROCK 'N' ROLL
    • Προφίλ
Απ: AC/DC Tribute LIVE @ LAZY Club - Σάββατο 19/12
« Απάντηση #12 στις: 19/12/09, 16:12 »
1. Ούτε εγώ ξέρω ποιός έσβησε το post.
  Πάντως φίλε mits@kos οκ, είναι φυσικό να πείς τη γνώμη σου και άνετα και ελεύθερα χωρίς κανείς να σου πεί τίποτα. Μήπως όμως είναι λίγο... λέω εγώ τώρα... αγένεια κάτω από ένα post που κατά κάποιο τρόπο ενημερώνει για ένα Live να πας να βάλεις "... δεν μου αρέσουν οι tribute μπάντες.." ???? Δε σου θυμίζει λίγο το .."γκρινιάρη" στα στρουμφάκια??? Μπορεί να είναι η γνώμη σου απλά δείχνει λίγο άκομψο..... ε??  Δε νομίζεις? Sorry κιόλας δηλαδής... Έχεις δει tribute μπάντες Live γενικώς? Και αν ναι ποιές?
2."Τα παιδιά μπορεί να είναι και μπαντάρα, δεν τα έχω ακούσει, αλλά το "tribute" concept μειώνει τα ίδια κατά πρώτο λόγο..." + "..το να φτάνεις στο σημείο να ντύνεσαι Angus στο live.." 
    Νομίζω ότι αν παίζουν πραγματικά καλά δεν τα μειώνει καθόλου, απεναντίας. Εξαρτάται και το  tribute... το βαθμό δυσκολίας αλλά και το πόσο πιστά μπορείς να το αποδώσεις. Είναι όλα πραγματικά μονάδες μέτρησης. Επίσης αυτά τα παιδιά ατομικά ο καθένας τους δεν έχουν να αποδείξουν κάτι στη μουσική. Το έχουν κάνει εδώ και χρόνια ο καθένας μόνος του. Δε μιλάμε για πιτσιρίκια... Πάρα πολύ μεγάλοι και γνωστοί μουσικοί στο εξωτερικό από γνωστές μπάντες συμμετέχουν σε tribute μπαντες. Και το ντύσιμο και η συμπεριφορά και η ατμόσφαιρα είναι απολύτως στα πλαίσια του χαβαλέ. Δες το λίγο πιο χαλαρά. Το οτι ντύνεται Angus είναι καθαρά στα πλαίσια του show. Πως πας για παράδειγμα σε ένα θέατρο??? Και γενικώς υπάρχει έτσι ένας χαβαλές η ποιότητα όμως είναι σταθερή και πάρα μα πάρα πολύ καλή. Εγγυημένα. Θα σου πρότεινα πάντως να το δείς για να σου φύγει όποια απορία ή ακόμα και αυτή η γνώμη σου. Κάτι σαν ψυχανάλυση δηλ. Δοκίμασέ το. Δεν θα χάσεις σίγουρα. Ίσως να κερδίσεις και κάτι.  >:D
3. Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια γενικώς. Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν πολλές αμφιβολίες πριν. Μετά όμως καμμία. Θα τα πούμε στο LIVE.
Its a long way to the top....
Rock 'N' Roll

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: AC/DC Tribute LIVE @ LAZY Club - Σάββατο 19/12
« Απάντηση #13 στις: 19/12/09, 16:14 »
Φίμωτρα δε μπαίνουν εδώ μέσα σε όποιον διαφωνεί σε κάτι. Φίμωτρο μπαίνει σε όποιον ξέρει να σέβεται και να φέρεται σαν άνθρωπος και όχι σαν γαϊδούρι. Φαντάζομαι ότι εσύ δεν είσαι μέσα σ'αυτούς.  ;)

Mαλλον ξεχασες ενα "δεν", ετσι?

Έχεις δίκιο, το διόρθωσα.
χαχαχααχαχαχα,γλώσσα λανθάνουσα.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: AC/DC Tribute LIVE @ LAZY Club - Σάββατο 19/12
« Απάντηση #14 στις: 19/12/09, 19:36 »
Εγω το εσβησα το post παντως, ετσι για την ιστορια, διοτι στο θεμα που αφορα το live μιας μπαντας δεν μπορει να δημιουργειται ενα νεο θεμα, ασχετο με το live.

Θα μπορουσε καλιστα να δημιουργησει ο ενδιαφερομενος ενα θεμα στον Πινακα για τις tibute bands!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Wallace

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
  • ROCK 'N' ROLL
    • Προφίλ
Απ: AC/DC Tribute LIVE @ LAZY Club - Σάββατο 19/12
« Απάντηση #15 στις: 19/12/09, 22:34 »
Έχεις δίκο....  ;)
Rock 'N' Roll

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
26 Απαντήσεις
10438 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/05/09, 02:20
από Alex Flouros
5 Απαντήσεις
3343 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/10/09, 02:43
από Wallace
1 Απαντήσεις
2713 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/10, 17:39
από Wallace
15 Απαντήσεις
5506 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/10, 17:31
από Arg0
15 Απαντήσεις
4775 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/10, 23:17
από ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος
11 Απαντήσεις
3976 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/11/10, 11:40
από vagtanplan
0 Απαντήσεις
1688 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/04/11, 14:59
από Wallace
0 Απαντήσεις
1771 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/11/11, 13:03
από Wallace
0 Απαντήσεις
1517 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/12, 12:16
από Wallace
0 Απαντήσεις
1511 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/02/12, 11:54
από Wallace