Αποστολέας Θέμα: Ο Μπατσος ΜΡ3 Οσοι σοκαρονται απο σκληρη Γλωσα παρακαλω μην το κατεβασουν!!  (Αναγνώστηκε 19491 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Δεν μου αρεσε... η φωνη με ξενισε πολυ... το ολο κλιμα πραγματι ταιριαζει στα 80...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος manitou

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Άντρας
  • Ω μεγαλε Μανιτού!!!!
    • Προφίλ
το να ειρωνευεται κανεις την ερασιτεχνικη προσπαθεια καποιου αλλου το θεωρω τουλαχιστον ασεβεια. δεν σου ερεσε? οκ πες το με απλο και ομορφο τροπο οπως ο dave murray οχι κανοντας πλακα και κοροιδευοντας τον αλλο. εγω τουλαχιστον επιθυμω ενα αλλο επιπεδο απο ανθρωπους που ασχολουνται με μουσικη.

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !
Αγαπητε μου φιλε D@ve Murray πριν δημοσιευσω τον Μπατσο σε ερωτησα μεσω Προσωπικου Μυνηματος αν επιτρεπεται να το δημοσιευσω λογο τον σκληρων εκφρασεων που περιεχει. Σε ερωτησα επισης και την γνωμη σου για το Τραγουδι.. Η γνωμη σου σαν...Συντονιστης μου ηταν πολυ απαραιτητη.. Συγνωμη αλλα θα δημοσιευσω για τους φιλους του Φορουμ την απαντηση σου στο Προσωπικο μου μυνημα: Mporeis na to δημοσιευσεις... εμενα μου αρεσε... εχει σκληρη γλωσσα αλλα ειναι οκ...καλη συνεχεια φιλε...Τωρα γραφεις εντελως τα αντιθετα.. Αυτο μου δημιουργει καποιες υποψιες αλλα θα αφησω ολους τους αλλους φιλους του Φορουμ να κρινουν μονοι τους..Ο Νοων..νοητω...
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Μην χρησημοποιεις το αγαπητε μου φιλε Dave οταν προκειται να με ειρωνευτεις και να μου επιτεθεις... ειναι λαθος εισαγωγη και δειχνει εμπαιγμο,ειρωνεια και αλλα πολλα που δεν εκτιμω καθολου...
Στο θεμα μας τωρα...
Τα προσωπικα μυνηματα ειναι προσωπικα... ::)
Στο ΠΜ γραφω για την γλωσσα...για την γλωσσα με ρωτησες και για αυτο σου απαντησα...και ναι η γλωσσα μου αρεσει...συνεχιζει να μου αρεσει...αλλα οπως την ακουσα με την φωνη...την παραγωγη...την μουσικη, οτι καλο ειχαν οι στιχοι το χανουν...επισης σε αυτο που μου εστειλες δεν φαινονται πουθενα οι αφηγησεις που κανεις στο τραγουδι που κατα την γνωμη μου δεν ταιριαζουν και το υποβαθμιζουν...

Αγαπητε λοιπον φιλε Yet...δεν υπαρχει καμια συνομωσια στο κιθαρα που να θελει το κακο σου,και εμεις οι συντονιστες ειμαστε ανθρωποι οχι τερατα οπως πολλοι απο εσας προσπαθειτε να μας παρουσιασετε...επισης..τις οποιες υποψιες εχεις να τις δηλωσεις γιατι ασαφεις κατηγοριες προς το προσωπο μου δεν δεχομαι σε καμια περιπτωση...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !
Κατ αρχας D@ve Murray θελω να δηλωσω οτι το Τραγουδι το κατεβασες απο το ιδιο λινκ οπως ολοι οι αλλοι φιλοι του Φορουμ.. Αρα δεν δεν υπαρχει καμια διαφορα.. Δευτερον δεν σου επιτεθηκα αλλα απλως εκανα ενα σχολιασμο για αυτα που εγραψες, και μαλιστα με τρανταχτες αποδειξεις!!Το οτι δημοσιευσα αυτα που ΕΣΥ μου εγραψες στο Προσωπικο Μυνημα ,σε ..ΠΟΝΕΣΕ, το καταλαβαινω απολυτα.. Αλλα και εγω εχω το δικαιωμα να αμυνθω αναλογα... Εγω δεν ειμαι Συντονιστης αλλα ενα απλο μελος.. Το μονο που βλεπω ειναι οτι μερικοι απο εσας και ιδιως Συντονιστες, εχετε κανει μια Κλικα εδω μεσα (Οπως και παντου στην Ελλαδα, αλλωστε..)και κανετε οτι θελετε.. Αυτο το ειδα μετα απο απο αντιπαραθεση που ειχα με καποιο μελος της υποφαινομενης Κλικας.. Πεσατε επανω μου σαν τα κορακια.. Οπως και σε αλλα Τοπικς..Το ιδιο κανατε..Αλλα αφου ασκειτε Κριτικη αφηστε και τους αλλους να σας κριτικαρουν... 
Παράθεση
εμεις οι συντονιστες ειμαστε ανθρωποι οχι τερατα οπως πολλοι απο εσας προσπαθειτε να μας παρουσιασετε...
Οπως λοιπον και εσυ ΔΗΜΟΣΙΑ δηλωνεις δεν ειμαι ο μονος που σκεπτεται ετσι..Τα υπολοιπα τα αφηνω στην Κριση των αλλων φιλων του Φορουμ..
« Τελευταία τροποποίηση: 29/08/05, 03:34 από Yet! »
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Εγω δεν ακουσα το κομματι φιλε μου.
Απλα ηθελα να σου πω οτι εισαι εντελως λαθος σε οτι νομιζεις για τον Dave...
Νομιζω οτι ευκολα παρεξηγηθηκες με κατι που πραγματικα δεν αξιζε να παρεξηγηθεις...
Μπορει πχ, το κομματι σου να το ακουσε "μιση" φορα στα πεταχτα, ο dave στην αρχη και μη δινοντας του πολυ σημασια "καλιτεχνικη" αλλα μονο "συντονιστικη" (δλδ οσον αφορα το αν μπορεις να το δημοσιευσεις), να σου ειπε οκ μου ακουγεται, καλα πας, συνεχισε...
Μετα, αφου ειδε και ολα τα αλλα σχολια, ισως να εκατσε με την ησυχια του και να το ακουσε πιο προσεκτικα... Και ετσι μετα να ειπε και την "καλιτεχνικη" του αποψη/κριση...
Αυτο δεν τον κανει ουτε συνομωτη, ουτε δειχνει πως φασκει και αντιφασκει, προκειμενου να κερδισει (τι???) κατι...
Καταλαβαινω οτι προσβληθηκες αρχικα απο τα σχολια του bluechild, και πως μετα ησουν μαλλον επιρεασμενος και οταν ειδες το post του Dave τα "πηρες"...
Αλλα επειδη συμβαινει να εχω γνωρισει προσωπικα τον dave και να εχουμε μιλησει αρκετες φορες, σε πληροφορω οτι δεν ειναι μελος καμιας κλικας, ειναι πολυ ανοιχτομυαλος και ποτε δεν προσβαλει καποιον (αν δεν του αξιζει)...
Γνωμη μου ειναι να χαλαρωσεις λιγο... Αντικειμενικα οταν ζητας κριτικη στην τεχνη σου , ειδικα μεσω καποιου forum οπου ολοι οι κριτες σου ειναι "αορατοι" και δεν ειναι face to face μαζι σου, καλο θα ειναι να περιμενεις καθε ειδους κριτικη, απο θετικη μεχρι αρνητικη και απο συμβουλευτικη μεχρι ειρωνικη...
Καταλαβαινω απολυτα τον εκνευρισμο σου, αλλα αληθεια αν ηρεμησεις λιγο και ξαναδεις την ολη φαση , πιστευω οτι θα καταλαβεις πως δεν εγινε τιποτα σημαντικο, ουτε "υποπτο"...
Οσο για τα ειρωνικα σχολια, ρε παιδια ελεος...
Δηλαδη ειλικρινα , αν δεν εχετε κατι επικοδομητικο ν απειτε στον ανθρωπο που ζηταει την κριση σας, για ποιο λογο να τον ειρωνευεστε?
Ακομα και αν ειναι κατι που δεν σας αρεσει η ακομα κι αν το μισειτε, πειτε την γνωμη σας χωρις να γινεστε προσβλητικοι και κυριως ειρωνικοι...
Δεν υπαρχει λογος στο κατω κατω... Να πω οτι σας ειχε κανει και κατι ο αλλος παει στο διαολο...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Yet!, παρακαλώ σταμάτα να βλέπεις θεωρίες συνομωσίας παντού, ή εστω "παντού στην Ελλάδα" όπως λες. Και όλα αυτά για μια γνώμη ενός χρήστη που τυχαίνει να είναι και συντονιστής σε κάποιους πίνακες. Το ταπεινό μου μυαλό αδυνατεί να φανταστεί τη θεωρία που έχεις εσύ στο δικό σου, που εμπλέκει όλους τους συντονιστές, ίσως και διαχειριστές και χρήστες. Δεν μπορείς να προσβάλεις με τέτοια λόγια την δικτυακή μας κοινότητα και τους ανθρώπους που έχουν συμβάλει ταμάλα για αυτήν. Το οτι σε άλλες περιπτώσεις (δεν ξέρω που αναφέρεσαι) υπήρξε κοινή αντίδραση κάποιων συντονιστών, δεν είναι κάτι παράλογο. Είναι λογικό και θεμιτό να υπάρχει μια κοινή "πολιτική", για την εύρυθμη λειτουργία του φόρουμ. Αν σε εσένα ή και σε μερικούς άλλους δεν αρέσει αυτή η κοινή "πολιτική", οι κανόνες εύρυθμης λειτουργίας και καλής συμπεριφοράς, κλπ. συγγνώμη αλλά δεν θα θυσιάσουμε το κοινό καλό για χάρη μερικών επαναστατών χωρίς αιτία.

Αυτά λοιπόν τα λίγα λόγια και σταράτα, γενικά και ειδικά, και ας κλείσουμε εδώ αυτή την παρένθεση στο θέμα αυτό, που είναι "Ο μπάτσος MP3".

Υ.Γ. Παρακαλώ κι εγώ με τη σειρά μου, να λείπουν οι ειρωνίες από κριτικές, και όχι μόνο.
« Τελευταία τροποποίηση: 29/08/05, 08:31 από Βασίλης »

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !
Εγω με την σειρα μου πρεπει να σας δηλωσω οτι ειμαι σε μια ηλικια που δεχομαι απολυτα καθε Κριτικη αλλα δεν δεχομαι σε καμια περιπτωση να με ειρωνευονται.. Και κανενας απο εσας εκτος απο δυο μελη εκ των οποιων ο ενας εκανε την ιδια εμπειρεια μαζι μου  δεν εβαλε αυτον τον Κυριο με τα ειρωνικα σχολια, στην θεση του οπως πραγματικα του αξιζε και δεν πηρε και λιγο εστω το μερος μου..Γιατι αραγε;; Αντιθετα απο εκεινη την στιγμη τα αρνητικα σχολια, κυριαρχοντας η Ψυχολογια του Οχλου, αρχισαν να πεφτουν κατα συρροη! Εγω δεν εχω ονειρα η αυταπατες για μια καποια διακριση στην Μουσικη Σκηνη,γιατι απλα εχω γνωση των δυντοτητων μου. Εγω απλα σκορπω τις ελευθερες  Ωρες μου γραφοντας αυτα που με εκφραζουν οσο σκληρα και ακουγονται.. Θα συνεχισω να το κανω δεχομενος καθε Κριτικη καλη η κακη αλλα δεν θα δεχτω με καμια περιπτωση να πεταξω στα σκουπιδια κατι που εγω εγω με πολυ κοπο δημιουργησα...Και ειδικα εσεις σαν Συντονιστες και Αντμιστρατορες πρεπει επι Τελους να καταλαβετε οτι τα μελη που μοιραζονται τα εργα τους με ολους εσας ειναι οι περισσοτεροι Ερασιτεχνες που με τα λιγα μεσα και ταλεντο που διαθετουν κανουν κατι που αλλοι δεν μπορουν να το κανουν..Κατα την ταπεινη μου γνωμη αυτο και μονο αξιζει πολλα..Για αυτον τον λογο κρινετε αναλογα με αυτα τα κριτηρια και οχι με μετρα και σταθμα που αναλογουν σε αξιολογους μουσικους της Ελληνικης Σκηνης..Το Φορουμ δημιουργηθηκε περισσοτερο για ερασιτεχνες και νεαρα παιδια με περιορισμενες δυνατοτητες που εχουν αναγκη μιας καταληλης αντιμετωπισης.. Κατεβαστε λοιπον τον Πηχυ και δειτε τα πραγματα οπως ειναι..  Εγω δεν ειδα μεχρι τωρα καποιον Νταλαρα, να μοιραζεται τα τραγουδια του εδω μαζι μας..Η εστω να ζηταει την γνωμη μας..
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

Αποσυνδεδεμένος blue_jazz

  • kitharίστας
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξαναγύρισα στη κλασσική. Και καλά έκανα!
    • Προφίλ
Συγνώμη ρε yet αλλά γιατί έβαλες το τραγούδι σου εδώ; Για να το ακούσουν κάποιοι άνθρωποι και να σου πουν τη γνώμη τους. Ανεξάρτητα του "επιπέδου" σου. Αν τα αρνητικά σχόλιο τα μεταφράζεις ως μια ένδειξη ειρωνίας δεν φταίνε αυτοί που τα γράφουν. Βέβαια υπάρχουν και ειρωνίες αλλά μην παίρνει όλους η μπάλα.
Ζωή δεν είναι οι ανάσες που παίρνεις. Είναι οι στιγμές που σου κόβουν την ανάσα.
Οι καλοί φίλοι φαίνονται στις στενοχώριες σου. Οι πολύ καλοί στις χαρές σου.

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Δηλαδή yet ούτε λίγο ούτε πολύ είμαστε όχλος με αρχηγό τον Blue_child και μόλις έκανε αρνητικά σχόλια σπεύσαμε όλοι οι υπόλοιποι να συνδράμουμε λες και είμαστε πρόβατα. Αυτό φταίει και έλαβε το τραγούδι σου αρνητικές κριτικές και όχι το ίδιο το τραγούδι.
Απ΄την άλλη μας μέμφεσαι ως συντονιστές για ποιόν ακριβώς λόγο? Είδες κανέναν από εμάς να υιοθετεί την τακτική του Blue_child και να γράφει με ειρωνία? Είδες κανέναν να παίρνει το μέρος του?
Από την στιγμή που ουδείς υιοθέτησε το στυλ του , αυτονόητα νομίζω ότι απομονώθηκε...
Γράφεις για ένα άλλο μέλος που "έκανε μαζί σου την ίδια εμπειρία" , χωρίς να μπεις καν στον κόπο να αξιολογήσεις ποια είναι ακριβώς αυτή η ίδια εμπειρία και σε τι αναφέρεται , ώστε να δεις πόσο ίδια μπορεί να είναι...

Ποιόν πύχη να κατεβάσουμε και ποια πράγματα να δούμε όπως είναι? Πως είναι δηλαδή? Θα πρέπει το κάθε τραγούδι που ατομικά ο καθένας μας μπορεί να το θεωρεί χαζοτράγουδο να το σχολιάζει θετικά? Αχ τι ωραίο που είναι , μπράβο μεγάλε μας συγκλόνισες?
Συμφωνώ ότι η ειρωνία είναι εντελώς αδόκιμη στην κριτική , αλλά μέχρι εκεί. Το τι θα γράψει ο καθένας και το πως θα κρίνει είναι δική του υπόθεση , όπως και υπόθεση των άλλων είναι εαν θα υιοθετήσουν ή θα απορρίψουν την κρίση εαν θα την αντιπαρατεθούν ή θα συνταχθούν με αυτή.
Δεν ήξερα ότι πρέπει να χαιδεύω αυτιά για να είμαι αρεστός ή να μην είμαι αντιπαθής στους άλλους.Ούτε μου πέρασε από το μυαλό να βάζω περιορισμούς στο πως θα κρίνω κάτι και κανείς δεν μπορεί να με υποχρεώσει να το κάνω ούτε εμένα αλλά ούτε και κανέναν άλλον...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Προς Yet!

Συνεχιζεις να μην μιλας για την ουσια αλλα για αλλα ''ασχετα'' πραγματα...ας επαναλαβω λοιπον οτι  στο ΠΜ με ρωτησες για την γλωσσα και για αυτην και μονο σου απαντησα...ας μην το ξαναπω...ναι;;; νομιζω φτανει....τωρα για το θεμα της κλικας δεν εχω να πω κατι...σχεδον με καλυψε ο βασιλης και ο παρπεν...

Οσο για το ΠΟΝΕΣΕ .... ::)... Αουτς... ;D
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Εμένα γιατί με απομονώνετε καλέ ;;; ;D Ο αναμάρτητος ας ρίξει την πρώτη πέτρα λοιπόν ! :P Όσο για σένα Yet! είσαι απλώς ένας κομπλεξικός που δε δέχεται την κριτική και το απόδειξες μόνος σου παραπάνω. Και όταν αναφέρεσαι σε κάποιον το κάνεις με το όνομά του και όχι με το "Κύριος" για να ξέρουμε για ποιόν μιλάμε. Όπως ο parpen που ξέρει να είναι ευθύς.
« Τελευταία τροποποίηση: 29/08/05, 22:38 από bluechild »

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !
Ειρωνικη Κριτικη σαν την δικια σου bluechild , ξερεις που την γραφω... Οπως και εσενα αλλωστε... ;D ;D ;D ;D
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

Αποσυνδεδεμένος explorer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Άντρας
  • born to lose...live to win
    • Προφίλ
to tragoudi einai cult alla mexri ekei... :-\
lay down your souls to the gods of rock'n'roll

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Yet εγώ διαφωνώ μαζί σου στην αντίδραση αυτή, και συμφωνώ με τον D@VE από όσα είδα, μάλλον τους στίχους του ζήτησες να σχολιάσει και όχι από καλλιτεχνική άποψη, και μόνο αυτό έκανε.Μου δόθηκε δηλαδή η εντύπωση, ότι διάβασε μόνο τους στίχους, και αν είναι έτσι έχει δίκιο ο άνθρωπος...σου είπε είναι ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΙΜΟ...και το σχολιό του το έκανε άνευ ειρωνίας, πράγμα που είναι προς τιμήν του, και προς τιμήν οποιουδήποτε άλλου δεν κάνει τέτοια σχόλια. Άλλωστε όποιος είναι είρων και <<ειδήμων>> για μένα είναι ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ και λίγα λέω...και δεν έχω δει κανένα <<ειδήμονα>> να προσπαθήσει να κάνει και αυτός καμιά δουλειά εδω μέσα να μπει στη διαδικασία της κρητικής να δεις πως είναι...μόνο ξέρουνε αυτοί οι ειδήμονες να λένε θεωρήματα και ελλατώματα για τα τραγούδια των άλλων.


Όσο για τις κλίκες, το ψιλοπιστεύω ότι ισχύει...Δεν ξέρω γιατί, αλλά αυτή η εντύπωση μου δίνεται κατά καιρούς...Αυτά....
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος vst@vros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Σταύρο... είμαι Ταύρος και Γαύρος ...1χαχα
    • Προφίλ
Yet!

θα ηθελα κι εγω να πω δυο τρια πραγματάκια με αφορμή το post σου.

1. σχετικα με την καθε ειρωνεία και χλεβασμό νομίζω ολοι οπως κι εγω το καταδικάζουμε. Ομως οταν εκθέτεις κατι δημοσίως πρεπει να εισαι ετοιμος να αντιμετωπίσεις κάθε κατάσταση...θα ακουσεις θετικα αρνητικά ισως και ειρωνικά σχόλια ...το θέμα είναι να αντιδράσεις ψυχραιμα γιατι αλλιως πεφτει το επιπεδο...η τον αγνοείς και το θεμα σταματά εκει ή ανταπαντάς ''εξυπνα'' και οχι με τρόπο αντίδικο [συγνωμη κι ολας δεν θελω να το παιξω σύμβουλος απλώς τη γνώμη μου λεω]

2. οσον αφορά τις κλίκες: δεν νομίζω να υπάρχουν κλικες με την εννοια της συνομωσίας...απλως οπως σε κάθε τομέα της ζωής ετσι και εδω υπάρχουν ατομά με κάποιο α γουστο άλλοι με β και ουτο καθ' εξής..Οπότε αν οπως θεωρείς καποιοι εσπευσαν να υποστηρίξουν κάποιον, λογικό ειναι οι ομοϊδεάτες να αλληλο-υποστηρίζονται...πιστεύω ηταν μια συγκαιρία...και επειδή τα σχόλια είχαν ξεκινήσει ως θετικά μολις κάποιος ανέφερε αντίθετη αποψη τοτε ξεχύθηκαν και οι υπόλοιποι...νομίζω αυτό ειναι όλο και δεν εγινε με καμία συνομοσία και μυστικισμό...

3. Τελος δεν θα σχολιασω κατι από το κομμάτι σου γιατι δεν ειναι του γουστου μου, αλλα θεωρω οτι θα συνεχίσεις να γράφεις κι ετσι πρέπει και να δημοσιευεις οταν το εχεις ανάγκη...[εξαλλου πρεπει να ειναι κι ενας τρόπος ζωής σου στη Γερμανία που ζεις] ασχετα από τον αν καποιοι σε ειρωνευτουν η σε αποδοκιμάσουν... εξαλλου οπως λες το site ειναι για ερασιτέχνες μουσικούς... τωρα το τι θα αποκομίσεις απο κάθε δημοσιοποίηση των εργων σου είναι άλλο θεμα...

Αυτα ηθελα να σου πω εντελώς φιλικά και χωρίς να θέλω να το παίξω συμβουλος ...απλά η γνώμη μου!

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !
Αγαπητε vstavros η γνωμη σου ειναι ΣΕΒΑΣΤΗ και με εκφραζει ιδιαιτερα.. Χαιρομαι που υπαρχουν ατομα σαν και εσενα η τον Cuenca_60R και με το επιπεδο της Συζητησης σας ανεβαζετε την αξια της Επκοινωνιας μεσα στο Φορουμ..Το να ξερει κανεις να συζηταει κρατωντας καποιες αρχες και το να ασκει κριτικη χωρις να προσβαλει ατομα ειναι μεγαλο προτερημα που δυστυχως δεν εχουν αρκετοι.. Φιλικα.. Yet..
« Τελευταία τροποποίηση: 30/08/05, 18:43 από Yet! »
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

Αποσυνδεδεμένος Νίκος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 161
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πάντως αν και δεν είναι του γούστου μου το κομμάτι, διέκρινα ύπαρξη πάθους και αυτό μου άρεσε. Έλπίζω να λειτουργήσει δημιουργικά και εξελικτικά !
Blues ain't nothing but a good man feeling bad

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Εγώ γιατί δεν μπορώ να το κατεβάσω;
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !
Φιλε Σπύρο προσπαθησε αυτο: www.filipidis.de/Mpatsos.mp3
η αυτο:http://www.filipidis.de/Mpatsos.mp3
Κανονικα δουλευουν και τα δυο Λινκ χωρις κανενα Προβλημα.. :o Εαν δεν γινεται περιεγραψε τι λαθος σου βγαζει, η στειλε μου το ΕΜΕΙΛ σου και σου το στελνω εγω..  :) :) Φιλικα.. ΥΕΤ.. 
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

Αποσυνδεδεμένος porky

  • Η κακιά γουρουνίτσα
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 582
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ήθελα να μαι η αφή στην άκρη των δακτύλων σου
    • Προφίλ
Δε ξερω τι λετε εσεις,εγω παντως δηλωνω fun...
το παω με χιλια το τραγουδι....


ιδιαιτερα εκει που λεει

Μπατσε ,μπατσε ...σ΄αγαπω...ελα με το γκλομπ σου....σ΄αγαπώ...
μπατσε ,μπατσε ....σ΄αγαπώ...ελα με το γκλομπ σου μαζι....σε θελω....
μπατσε,μπατσε...ελα μωρο μου ελα μαζι με το γκλομπ σου χτυπα με σε ολο μου το σωμα...στα πλευρά ειμαι μαζωχας...σ΄αγαπώ...


αυτά...να σαι καλά yet!!!

ω...γιέ....
« Τελευταία τροποποίηση: 30/08/05, 22:58 από porky »
Καλύτερα να μη μιλάς αν δε πολυκατέχεις..μα αν ξέρεις,μη κρατας κρυφό τον θησαυρό που έχεις....
καλύτερα να μη μιλάς κακές αν κάνεις σκέψεις..μα αν συλλογάσαι όμορφα ειναι χρυσές οι λέξεις....
να συλλογάσαι όμορφα....

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
     Yet! επειδή δε μου αρέσει να είμαι "εχθρός" με τον οποιοδήποτε σου ζητώ συγνώμη για την ειρωνεία. Δε σκέφτηκα πώς θα το έπαιρνες, απλώς έγραψα το πρώτο πράμα που μου ήρθε στο μυαλό χωρίς καμία κακία, άσχετα με το πώς σου φάνηκε. Το τραγούδι σου δε μου άρεσε καθόλου και κρίνοντας και από τα άλλα σου τραγούδια που έχω ακούσει βγάζεις πολύ κακό 80s στη μουσική σου, λόγος για τον οποίο σε συσχέτισα με τον κο Γαρδέλη.
     Τώρα για όποιον νομίζει οτι βγάζει συμπέρασμα για την προσωπικότητά μου από τις απαντήσεις μου σε ένα φόρουμ, τί να πω ; Να του ευχηθώ τα καλύτερα μιας και είμαι σε καλή βραδιά. Και για όποιον βρίσκει ευκαιρία να αυτο-εξυψωθεί ο ίδιος ως προσωπικότητα κρίνοντας το αν ειρωνεύτηκα εγώ και βάζοντάς με δήθεν στη θέση μου, το θεωρώ απλώς αστείο και υποκριτικό. Όλοι έχουμε ειρωνευτεί στη ζωή μας και κανείς δεν αποδεικνύει τίποτα με το να "εκμεταλευτεί" μια περίσταση. Συνεπώς με τη λογική που περιγράφηκε παραπάνω είμαστε όλοι "ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ". Yet! επειδή φαίνεσαι καλό παιδί και πάλι συγνώμη.

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !
Ενταξει ΦΙΛΕ  bluechild.. Δεχομαι την συγνωμη σου και αυτο δειχνει καλο χαρακτηρα απο την πλευρα σου..Με την Σειρα μου θελω και εγω να παρω πισω οτι ειπα για εσενα.. Ας προσπαθησουμε να το ξεχασουμε και να συμβιβαστουμε και οι δυο.. Οσο για τα Τραγουδια μου , δυστυχως ειμαι ερασιτεχνης και προσπαθω με το λιγο Ταλεντο που διαθετω να κανω οτι μπορω καλυτερο..  Δυστυχως δεν εχω περισσοτερες δυνατοτητες.. Θα το ηθελα πολυ αλλα δεν γινεται.. Σου ευχομαι για εσενα οτι το καλυτερο επιθυμεις..Με εκτιμηση.. Χρηστος.. ;) ;)
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
Οσο για τα Τραγουδια μου , δυστυχως ειμαι ερασιτεχνης και προσπαθω με το λιγο Ταλεντο που διαθετω να κανω οτι μπορω καλυτερο..  Δυστυχως δεν εχω περισσοτερες δυνατοτητες.. Θα το ηθελα πολυ αλλα δεν γινεται.. Σου ευχομαι για εσενα οτι το καλυτερο επιθυμεις..Με εκτιμηση.. Χρηστος.. ;) ;)

Σωστο,ξεκαθαρο και προσγειωμενο!!!
πολυ σωστες κουβεντες και νομιζω εχεις καλη γνωση αυτων που λες και κανεις! ;)

Να του ευχηθώ τα καλύτερα μιας και είμαι σε καλή βραδιά.

Καλο βραδυ σε ολου σας (εδω που ειμαι ειναι βραδυ τωρα)επειδη και εγω σημερα περιεργως ειχα καλη βραδια και πολυ ορεξη αποψε
(σπανιο φαινομενο για τον κυκλοθυμικο χαρακτηρα μου)  ;) ;)
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Λοιπον..ακουσα και εγω το κομματι.Λοιπον...ειχα καιρο να ακουσω κατι τετοιο.Η μουσικη μου αρεσε...η φωνη..πρεπει να πω την αληθεια..αδικει το κομματι.Ο στιχος ειναι ωμος και θα μπορουσε να ειναι καλυτερος..αλλα απο την αλλη ισως ετσι πρεπει να ειναι.Παραπεμπει οντως σε αλλες εποχες προς '80's.Δοκιμασε να το τραγουδησει καποιος με καλη φωνη και θα ανεβει πολυ.Αυτα...και συνεχισε να γραφεις κομματια...αφου το αγαπας.Κακο δεν ειναι και δεν χρειαζεται να αρεσει σε ολους... :)
It's all about the Groove!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
96 Απαντήσεις
27379 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/12/04, 20:49
από Βραζίλης
1 Απαντήσεις
2160 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/10/07, 19:57
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
11 Απαντήσεις
4143 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/08, 10:37
από avatar_k83
5 Απαντήσεις
3602 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/05/08, 22:49
από Jezus
10 Απαντήσεις
4631 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/10/08, 23:54
από hot_sauce (φλουτσ)
16 Απαντήσεις
5891 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/09, 06:38
από mace
3 Απαντήσεις
2567 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/09, 19:07
από groovymood
2 Απαντήσεις
1899 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/06/09, 11:38
από kakoulis
1 Απαντήσεις
2490 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/06/10, 20:03
από tendril
1 Απαντήσεις
1799 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/10, 15:15
από Jezus