Αποστολέας Θέμα: Παραπονα απο Studio  (Αναγνώστηκε 125622 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stavros-bass

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #75 στις: 27/04/11, 17:49 »
καφε, μπυρα  (τα 2 τελευταια προσφερονται στο τζαμπα).
όσες πιεις?!?  :o




Κοιτα... προσωπικα δεν εχω πιει ποτε μου διοτι αν θελω μπυρα την αγοραζω απο το περιπτερο. Απο εκει και περα δε φανταζομαι να χει κανεις το θρασος να ζητησει να πιει 4-5 μπυρες κουτρα. Μετα η φαση παει σε γυφτια ξερω γω...

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #76 στις: 27/04/11, 17:53 »
Γενικά στην Θεσσαλονίκη έχω συναντήσει 2 πολύ καλές συμπεριφορές.

Στα Valve,αν και δεν είχαμε χρόνο ή άνεση για να κάτσουμε να αράξουμε μετά την πρόβα πάντα ο ιδιοκτήτης/τες πάντα μας προσφέρθηκε καφές ή μπύρα,πριν ή και μετά την πρόβα και μια φορά πίνανε κρασί και μόλις είχαμε βγει από πρόβα και προσφέρθηκαν να μας βάλουνε να πιούμε.

Επίσης σε ένα άλλο studio,το Μάβερικ ο ιδιοκτήτης είναι πολύ καλό παιδί και αρκετά ξηγημένος και πάντα προσφέρει καφεδάκι το οποίο δεν θεωρώ απαραίτητο.

Επίσης φίλοι που πάνε σε ένα άλλο ονόματι Revolver,σε κάθε πρόβα σου δίνουν δώρο CD ηχογράφηση της πρόβας.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #77 στις: 27/04/11, 17:54 »
πολύ ωραία το σκέφτεσαι....και για τη μείωση που δε τη δεχτήκατε...
απλά θέλω να δω "πόση" εξυπηρέτηση είναι διατεθειμένος να κάνει ο άνθρωπος....

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #78 στις: 27/04/11, 18:30 »
Στη Σαλονίκη έχοντας γυρίσει αρκετά καταλήξαμε στα sin city....

πολύ καλός εξοπλισμός, πολύ ωραίες άιθουσες με καλό ήχο...ωραία ατμόσφαιρα..οι ιδιοκτήτες τα σπάνε απλά...φιλότιμοι, επαγγελματίες και τα πάντα όλα...

το μόνο αρνητικό είναι το θέμα του πάρκινγκ καθώς βρίσκεται κοντά στη μαρτιού που γίνεται λίγο μπάχαλο..

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #79 στις: 27/04/11, 18:38 »
κατά τ'άλλα το θέμα είναι για παράπονα :P

(καλά κάνετε και γράφετε....απλά είναι παράδοξο :P)

Αποσυνδεδεμένος thrashmpiskoto

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Παραπονα απο Studio
« Απάντηση #80 στις: 29/12/12, 17:02 »
Λοιπον να πω και εγω τις κακιες μου  :P
 εχω παει σε 4 στουντιος (tribal,jack daniels,studio II,zero gravity) η τουλαχιστον αυτα εχουν αποτυπωθει στην μνημη μου (who cares). Το ειδος που παιζω αναφερεται στον ονομα μου και επομενως κρινω αυτα τα στουντιο ως προς αυτη τη μουσικη πoy επιχειρησα να παιξω και κυριως διατυπωνω το συναισθημα που μου αφησαν και δεν τα κρινω ως προς την κατακευη την αρχιτεκτονικη  τον καφε τον μπλε τον γαλαζιο και τα μουτρα του ιδιοκτητη καθως δεν ειμαι ουτε ηχοληπτης ουτε κοινωνιολογος ουτε γευσηγνωστης.(επισης ΔΕΝ εχω κανει ηχογραφηση σε κανενα απο αυτα οποτε δεν τα κρινω ως προς αυτο).
1)το στουντιο II μου αφησε αναμεικτα συναισθηματα.Αφενος γουσταρα την garage band φαση που βγαζει και ως ενα σημειο τον ηχο που βγαζαμε ολοι μαζι ωστοσο απο οτι θυμαμαι ο εξοπλισμος δεν ελεγε πολλα.θεωρω πως μπορει να ικανοποιησει μια πανκ-style μπαντα και οχι ενα μεταλ συγκροτημα που θελει να βγαλει ηχο α-λα αρνια του θεου κτλ. (p.s. ειχαμε παει και χαβαλεδιαζαμε τις πιο πολλες φορες  ::) σε σημειο που ειχαμε παιξει μια φορα το τντ σε μια πιο....μπρουταλ μορφη....μπρικια κολω κτλ)
2)το tribal δεν μου εκανε κανενα κλικ.απο τη στιγμη που μπηκα στη μεγαλη αιθουσα νομιζα οτι βρισκομουνα σε σκηνη εγκληματος. ο εξοπλισμος υπολειτουργουσε ο καναπες χαρακομενος ενω η μικρη αιθουσα....ε τι να πω ηταν φρικτα μικρη. (no hard feelings...ειχαμε και ενα μ.....αλακα ντραμερ τοτε οποτε ισως με επηρεαζει και αυτο  ;D )
3)ο ιακωβος δανιηλιδης απο την αλλη με εχει απογοητευσει οικτρα, και αυτο διοτι βρισκεται διπλα απο το σπιτι μου (και παρολο που θα μπορουσε να εχει γινει το δευτερο σπιτι μου λογο της μικρης αποστασης), ειναι υπο διαλυση (κατα την ταπεινοτατη αποψη μου).η μικρη αιθουσα εχει αθλιο εξοπλισμο (παντα για το ειδος που θελω να βγαλω) και λεω αθλιο εννοωντας οτι ειναι διαλυμενα τα ενισχυτακια (αν δεν κανω λαθος ο μαρσαλ εχει μια χαρακια εμπροσθεν κατι που οσο και αν αντιπαθω τους μαρσαλ δεν ειναι σωστο, το βαθος της χαρακιας και το εαν εχουν παρει τα σκαγια και το ηχειο δεν τα εξετασα) και οτι δεν υπαρχει εστω ενα ενιαιο πιατινι. επισης με εκνευρισε ιδιαιτερα το γεγονος οτι ενω καναμε προβα στη μικρη αιθουσα σε καποια στιγμη ανοιγει η πορτα και μπαινει ενα παλικαρι απο τη διπλα αιθουσα και μας λεει "συγνωμη μπορω να δανιστω ενα πιατινι"....ξερω οτι δεν εχει ευθυνη το στουντιο αλλα ελεος...η μεγαλη αιθουσα εχει την εξης πατεντα : συναδιασμο ενισχυτων κιθαρας Peavey JSX Joe Satriani Signature Head   και Peavey Classic 30 Guitar Amplifier Head. αυτο πραγματικα δεν το εχω ξαναδει ο κοσμοπολιτης ανθρωπος...και μαλιστα αν θυμαμαι καλα στην πρωτη κεφαλη δεν λειτουργουσε το ultra chanel (βοηθατε πεταλακια μου). ΠΑΝΤΩΣ επειδη ειμαι καργα ανωμαλος και σοδομαζο θα ξαναπηγαινα λογο ονοματος  >:D ααα και γουσταρα πολυ το γεγονος οτι εβλεπες μεσω ενος τζαμιου την διπλα αιθουσα καθως τρελενομαι να βλεπω τις εκφρασεις των πορωμενων ντραμερ  >:D επισης εχει ωραια καρτουλα  :P
4)zero gravity. Λοιπον δεν μπορω να πω πολλα για το συγκεκριμενο γιατι εχω παει μονο μια φορα λογο της μεγαλης αποστασης (στη μικρη αιθουσα). ΩΣΤΟΣΟ (θα πω πολλα  ::) ) ειχα μεινει παρα πολυ ευχαριστημενος.Ειχε εργαλεια μεσα (οπως λεμε ''Inside'' οχι ''mesa boogie'')  οχι πιπες και γουσταρα πολυ την απλα και τον χωρο.βγαλαμε ικανοποιητικο θρας ηχο αλλα τι να κανουμε ειναι στου διαολου τη μανα και δεν μπορω να τρεχω για το τιποτα κουβαλωντας την βαλιτσα ταφο της dean...επιπλεον να προσθεσω οτι ισως ειναι το μοναδικο που με ικανοποιησε (εμενα τον μιζερο) καθως δεν πληρωσαμε τιποτα γιατι ειχαμε παει οταν ανοιγε και οι πρωτες ωρες ηταν δωρεαν (τζαμαπαζαρ). (επισης και αυτο εχει ωραια καρτουλα)


Τωρα για να μην παρεξηγηθουμε δεν εχω καμια σχεση (με ιδιοκτητες-φιλιες-συμφεροντα) απο κανενα απο τα παραπανω στουντιο και οτι εγραψα το εγραψα μπας και βοηθησω οσο μπορω τον καθε θρασοκαφρο που θελει να παιξει μουσικουλα.
Σορρυ για την χολη που εβγαλα αλλα τι να κανουμε οσο μας συμπεριφερονται σαν ζωα θα τους θαβω μεχρι να σπασει το φτυαρι και να ματωσουν τα κουλα μου....Τιμες και ψιψιψονια δεν θυμαμαι εκτος απο αυτο το φοβερο τζαμπα (το οποιο δεν νομιζω να ισχυει ακομα) στο μηδενικη βαρυτητα (το τζαμπα ειναι παντα πιο γλυκο 0:) )
Τα μπισκότα ΕΙΝΑΙ θράς

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2916 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/03, 10:13
από Πέτροc
57 Απαντήσεις
38737 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/11, 16:53
από Sakis28
2 Απαντήσεις
4285 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/06, 23:02
από Candlemass
19 Απαντήσεις
20828 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/03/06, 19:58
από theabyss
74 Απαντήσεις
53391 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/08, 11:13
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
0 Απαντήσεις
2377 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/04/07, 19:47
από corazon
41 Απαντήσεις
14575 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/07, 14:55
από Alex Flouros
1 Απαντήσεις
2234 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/07, 12:46
από freemind
7 Απαντήσεις
4412 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/08, 18:37
από jorje
48 Απαντήσεις
15793 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/08, 23:27
από Mike Moss