Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα με σημερινή αγορά ενισχυτή B-stock  (Αναγνώστηκε 12833 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Πρόβλημα με σημερινή αγορά ενισχυτή B-stock
« Απάντηση #25 στις: 02/07/14, 16:27 »
δηλαδή πως πρέπει να σχεδιαστεί ένας ενισχυτής για  να μην φυσάει;
και ποιες εταιρείες βγάζουν τέτοιους
Όλες οι σχεδιαστικές επιλογές που μειώνουν το φύσημα, κοστίζουν στην παραγωγή, άλλες λίγο και άλλες πολύ.

Λιγότερο φύσημα πχ βγάζει ένας ενισχυτής αν έχει γίνει προσεκτική τοποθέτηση των υλικών που παράγουν πεδία και τις σχετικές αποστάσεις μεταξύ τους, σωστές γειώσεις και θωρακίσεις, εξαρτήματα καλής ποιότητας, πλακέτες καλά μελετημένες και θωρακισμένες, καλή και καθαρή τροφοδοσία, ηλεκτρολογικές παράμετροι χωρίς ακρότητες, καλή επιλογή λυχνιών μετρημένων, σταδιακή αύξηση του gain μέσα από πολλά στάδια και όχι απότομη από λίγα, ξεχωριστές λυχνίες για διάφορα κανάλια που δεν μοιράζονται σε όλα, σωστά γειωμένο και σχεδιαστικά προσεγμένο σασί, ποιοτικά εσωτερικά καλώδια, καλές κολλήσεις, καλές και άρτιες επαφές, ποιοτικά βύσματα, η λίστα είναι πολύ μακρυά..

Γενικά περιμένουμε από τις εταιρείες που χρεώνουν πολλά χρήματα να έχουν δαπανήσει τα ανάλογα χρήματα και στον προσεκτικό σχεδιασμό αλλά και στη ποιοτικά εξαρτήματα κατά την παραγωγή. Δεν ισχύει πάντα, αλλά γενικά έτσι είναι σαν κανόνας.

Η δική μας συμμετοχή είναοι επίσης σημαντική: Αν ανοίξεις το master βάλεις το καλώδιο της κιθάρας και χωρίς να έχεις την κιθάρα συνδεδεμμένη το χτυπήσεις στο πάτωμα, ακούγεται από τα μεγάφωνα!.. Αυτό και μόνο (που είναι ένα ηλεκτρολογικά αναμενόμενο φαινόμενο, όχι κάτι περίεργο) δείχνει και πόσο μεγάλη συμμετοχή έχει στο φύσημα και η δική μας αλυσίδα, το καλώδιο, οι μαγνήτες μας και όλος ο εξοπλισμός μας.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με σημερινή αγορά ενισχυτή B-stock
« Απάντηση #26 στις: 02/07/14, 17:16 »
Υπάρχει καλή και απλή λύση για τα φυσήματα, βόμβους κλπ
Παίζεις μαζί με drummer και εξαφανίζονται όλα ;D

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Πρόβλημα με σημερινή αγορά ενισχυτή B-stock
« Απάντηση #27 στις: 02/07/14, 18:27 »
Υπάρχει καλή και απλή λύση για τα φυσήματα, βόμβους κλπ
Παίζεις μαζί με drummer και εξαφανίζονται όλα ;D
+++  :roll
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: Πρόβλημα με σημερινή αγορά ενισχυτή B-stock
« Απάντηση #28 στις: 02/07/14, 21:30 »
Σωστός ο zeoy ;D
Ξανά ρωτάω. Φυσάει και στις θέσεις 2 και 4 ?

Αποσυνδεδεμένος cbk

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με σημερινή αγορά ενισχυτή B-stock
« Απάντηση #29 στις: 03/07/14, 11:30 »
Σωστός ο zeoy ;D
Ξανά ρωτάω. Φυσάει και στις θέσεις 2 και 4 ?

χωρις κιθάρα και καλώδιο επάνω του θέλησα να δω τι φύσημα βγάζει (15W είναι)

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Πρόβλημα με σημερινή αγορά ενισχυτή B-stock
« Απάντηση #30 στις: 03/07/14, 13:54 »
χωρις κιθάρα και καλώδιο επάνω του θέλησα να δω τι φύσημα βγάζει (15W είναι)
Λάθος, έτσι πάντα έχει φύσημα ο ενισχυτής.
Αν θέλεις να τον δοκιμάσεις πρέπει να συνδέσεις πάνω κιθάρα και κλείσε το volume της, ή αν δεν έχεις,  πρέπει να τοποθετήσεις κάποιο βύσμα που γειώνει την φάση, διότι έτσι στον αέρα, η φάση πιάνει ότι υπάρχει και δεν υπάρχει από παρεμβολές, στατικούς θορύβους κλπ.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με σημερινή αγορά ενισχυτή B-stock
« Απάντηση #31 στις: 03/07/14, 14:08 »
χωρις κιθάρα και καλώδιο επάνω του θέλησα να δω τι φύσημα βγάζει (15W είναι)

και για ποιο λόγο να το κάνεις αυτό? Υπάρχει περίπτωση να σου χρειαστεί ποτε ο ενισχυτής κατ αυτόν τον τρόπο? Μάλλον το ψάχνεις με λάθος τρόπο το όλο πράγμα. Κοίτα τα θετικά του ενισχυτή σου (τελικά ποιος είναι? ακόμα δεν έχω καταλαβει. νόμιζα ο VC30) και αφιερώσου στο παίξιμο.

Συγχώνευση μηνυμάτων: 03/07/14, 14:24
Σε συνθήκες απόλυτης ησυχίας, όταν πχ είσαι στο σπίτι σου και προσπαθείς να παίξεις, είναι απόλυτα φυσιολογικό να ακούς φυσήματα και θορύβους. Είτε απο τον ενισχυτή, είτε απο τα πετάλια σου αύριο μεθαύριο και πάει λέγοντας... Ολα αυτά εξαφανίζονται (σχεδόν πάντα) ως δια μαγείας όταν θα παίξεις με άλλους παρέα (είτε λάιβ, είτε πρόβα, είτα απλά ένα τζαμ με κανα δυό φίλους). Λίγο η ένταση όλων, λίγο ή περισσότερο ο βομβαρδισμός συχνοτήτων που δέχονται τα αυτιά μας εκείνη την ώρα, φύσημα όπως το εννοείς τώρα δεν θα ακούς. Ακόμα και στο σπίτι σου αν θες, μπορείς να βάλεις δυνατά ένα αγαπημένο σου κομμάτι σε CD να παίζει (ή ένα backing track) το οποίο εννοείται θα το ξέρεις στην κιθάρα και θα παίζεις παράλληλα με το CD τότε και θα καταλάβεις τι εννοώ...
« Τελευταία τροποποίηση: 03/07/14, 14:24 από ((Korgy)) »

Αποσυνδεδεμένος cbk

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με σημερινή αγορά ενισχυτή B-stock
« Απάντηση #32 στις: 03/07/14, 22:38 »
χωρις κιθάρα και καλώδιο επάνω του θέλησα να δω τι φύσημα βγάζει (15W είναι)

και για ποιο λόγο να το κάνεις αυτό? Υπάρχει περίπτωση να σου χρειαστεί ποτε ο ενισχυτής κατ αυτόν τον τρόπο? Μάλλον το ψάχνεις με λάθος τρόπο το όλο πράγμα. Κοίτα τα θετικά του ενισχυτή σου (τελικά ποιος είναι? ακόμα δεν έχω καταλαβει. νόμιζα ο VC30) και αφιερώσου στο παίξιμο.

Συγχώνευση μηνυμάτων: 07/03/14, 14:24

Σε συνθήκες απόλυτης ησυχίας, όταν πχ είσαι στο σπίτι σου και προσπαθείς να παίξεις, είναι απόλυτα φυσιολογικό να ακούς φυσήματα και θορύβους. Είτε απο τον ενισχυτή, είτε απο τα πετάλια σου αύριο μεθαύριο και πάει λέγοντας... Ολα αυτά εξαφανίζονται (σχεδόν πάντα) ως δια μαγείας όταν θα παίξεις με άλλους παρέα (είτε λάιβ, είτε πρόβα, είτα απλά ένα τζαμ με κανα δυό φίλους). Λίγο η ένταση όλων, λίγο ή περισσότερο ο βομβαρδισμός συχνοτήτων που δέχονται τα αυτιά μας εκείνη την ώρα, φύσημα όπως το εννοείς τώρα δεν θα ακούς. Ακόμα και στο σπίτι σου αν θες, μπορείς να βάλεις δυνατά ένα αγαπημένο σου κομμάτι σε CD να παίζει (ή ένα backing track) το οποίο εννοείται θα το ξέρεις στην κιθάρα και θα παίζεις παράλληλα με το CD τότε και θα καταλάβεις τι εννοώ...
Το έκανα για να δω αν έχει από μόνος του θόρυβο ή αν φταίει κάτι άλλο.

πάντως και ο "καινούριος" (στο χώρο των δοκιμών της έκθεσης ήταν)

με την κιθάρα συνδεδεμένη κάνει ένα τζιρτζίρισμα που μειώνεται όταν ακουμπήσω την γέφυρα ή ακόμη και το βύσμα του καλωδίου στην κιθάρα.
« Τελευταία τροποποίηση: 03/07/14, 22:56 από cbk »

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με σημερινή αγορά ενισχυτή B-stock
« Απάντηση #33 στις: 03/07/14, 22:54 »
Φυσιολογικό είναι το τζιρτζίρισμα, μην αγχώνεσαι και παίζε!
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με σημερινή αγορά ενισχυτή B-stock
« Απάντηση #34 στις: 04/07/14, 20:40 »
H κανε ενα video και βαλε το στο youtube καλου κακου.

Παντως διαφοροι θορυβοι μπορει να προερχονται ακομη και απο καινουριες λαμπες, καλωδια, κακη γειωση στην κιθαρα κτλ. Τα ειπαν και τα παιδια. Οταν βαζεις χερι στη γεφυρα και στις χορδες π.χ, συνηθως εξαφανιζεται?

Αυτο που δεν μου θα μου αρεζε καλα ειναι περιεργοι ηχοι που ανοιγοκλεινουν με την κιθαρα κτλ συνδεδεμενη αλλα εσενα να μην παιζεις και επισης αυτο που περιεγραφες στην αρχη ως γαργαρα στη νοτα στο τελος στο καθαρο.

Οσο για hi-fi, μιλας για ενα οργανο που κοιμαται συνηθως το πολυ κατω απο τα 68 hz και αναστατωνει κουνουπια σκυλους και μωρα αν παιξει σε μεγαφωνο που αποδιδει καλα πανω απο 5-6 khz, μονο hi-fi δεν το λες!!!


Εγω παντως και στο hi-fi ειμαι τρανζιστορικος μεχρι το κοκκαλο, δεν μπορω γλυκες και χρωματισμους...

Στην κιθαρα ειναι αλλιως, αλλα ακομη και εκει, λιγοι λαμπατοι δινουν καλουτσικο η πληρη ηχο για τα γουστα μου χωρις καποια τρανζιστορια εδω και εκει, πεταλι θα ειναι, eq θα ειναι ...


Κοινως μην σκεφτεσαι καν το τι ειναι λαμπα κτλ, δεν ειναι πανακεια δες τα σαν συστατικα για να φτιαξεις το πιω νοστιμο πιατο για σενα! Ο,τι σου αρεσει αυτο χτυπα!!!

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Πρόβλημα με σημερινή αγορά ενισχυτή B-stock
« Απάντηση #35 στις: 04/07/14, 21:54 »
Εγω παντως και στο hi-fi ειμαι τρανζιστορικος μεχρι το κοκκαλο, δεν μπορω γλυκες και χρωματισμους...

Της ιδιας σχολης ειμαστε, προσπαθει η κοπελα να με γυρισει σε λαμπα για να ακουμε τα βινυλια αλλα δεν ενδιδω  ;D
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με σημερινή αγορά ενισχυτή B-stock
« Απάντηση #36 στις: 05/07/14, 11:22 »
Don't do it man, !!! Οταν γλυκαινει ο ηχος, ειναι συνηθως διοτι, κατι χρωματιστηκε περα δωθε. Καλο για οσους τους αρεσουν αυτα.

Με tripath και ταξη D πως τα πας? Σαρεσουν?

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με σημερινή αγορά ενισχυτή B-stock
« Απάντηση #37 στις: 05/07/14, 11:59 »
Πολύ ισοπεδοτικοί και απόλυτοι είστε πάντως. Θεωρώ ότι ο μουσικός (ακόμα και σαν ακροατής) πρέπει να είναι ανοιχτός σε όλα, είναι μέρος της αναζήτησης του. Το κάθε είδος έχει και τι στιγμές του. Αλλοτε αναλογικά και άλλοτε ψηφιακά. Γνώμη μου βέβαια...

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με σημερινή αγορά ενισχυτή B-stock
« Απάντηση #38 στις: 06/07/14, 01:42 »
Απο τοτε που ξεκινησα να παιζω και να...παραγω ηχους, εχασα λιγο το ενδιαφερον μου στο hi-fi για να πω την αληθεια. Παλια πηγαινα ακουγα ο,τι ηχειο εβρισκα ειχα καποια κομματια αναφορας, ακουστικα κτλ. Μαγνηστοτικα, λαμπα τελικοι, μονομπλοκ, ταξη Α, ταξη ΑΒ, τρανζιστορ, με τοροειδεις μετασχηματιστες με ΕΙ κτλ. Κανενα δεν ηταν ιδιο-ιδιο ακομη και οταν υψηλου επιπεδου παντως.

Αλλα οταν αρχιζεις να βγαζεις εσυ φασαρια δεν ξερω ρε φιλε μου φαινονται ολα πολυ φιλτραρισμενα σαν ακροατης.

Ξενερωνω με τον ηχο της κιθαρας ηχογραφημενο (οπως συνηθως ξενερωνω και με τα modellers στο τελος) πολυ απλα γιατι μπορω να παω στο studio και να σκασω μια ανοιχτη ντο διεση (drop C# σε D# κουρδισμα)η και πιο κατω και να νιωσω τα αντερα μου να κουνιουνται και τερμα. Μετα ολα τα αλλα μου φαινονται πεζα χα χα. Και δεν ειναι καν οι "χαμηλες" συχνοτητες γιατι αρκετα Hi fi συστηματακια "κατεβαινουν". Ειναι η ωμοτητα του ηχου και ο ογκος.

Τα ιδια και με τα drums η το μπασσο οπως βγαινει απο την 2x10 με 1x15 mesa boogie του μπασσιστα μου...

Σε καθε Hifi η μη συστημα ψαχνω να πειραζω οπου εχει eq και μου ερχεται να βαλω λιγο reverb η compressor και ψαχνω λουπα χα χα. Το παιζω παραγωγος που λεει ο λογος. Παντα βρισκω να πειραξω κατι σε σχεση με το original και σε αυτο φταιει η κιθαρα ως μικροβιο.

Καπως ετσι προτιμω πιο "σκληροηχα" μονιτορ-ο συστηματα (που, οκ, μονο flat δεν ειναι και αυτα αλλα ειναι οντως πιο "αναλυτικα" καποιες φορες σε σχεση με πολλα "hi-fi" συστηματα και μονο ομορφα δεν ακουγονται).

Ποσες φορες μου τυχαινει πραγματα που γραφω στο pc να ακουγονται "καλα" σε διαφορα συστηματα η στο αυτοκινητο ενω δεν ηταν και τοσο κοντα στο πως τα εγραψα. Στα μονιτορ ...γδυνονται ομως ξανα.

Ε καπου εκει εσπασε για μενα αυτο το θεμα. Το γμτ φυσικα ειναι οτι οντως, ξερω ποσο "ασχημα" πρεπει να ακουγονται, εγω τα εκανα! Και με σοκαρει ελαφρως/απωθει η σχετικη ωραιοποιηση απο διαφορα ηχεια κτλ...

Κουβεντα να γινεται βεβαια!


Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με σημερινή αγορά ενισχυτή B-stock
« Απάντηση #39 στις: 07/07/14, 12:44 »
Γι αυτό λέω ότι δεν είναι τόσο απόλυτο. Αν παράλληλα παιζω βιολί πχ και η αγάπη μου είναι να ακούω μεγάλες συμφωνικές στο Hifi μου στο σπίτι αλλάζουν εντελώς τα δεδομένα ακρόασης. Ολα αυτά που είπες (άλλα κουρδίσματα, εύρος χαμηλών κλπ) είναι εντελώς αδιάφορα. Εχεις απαίτηση στα αυτιά σου να ακούγεται σωστά το cd/βινύλιο (ίσως σε παραγωγές αναφοράς) και να αποδίδει σωστά τις συχνότητες, να αποκτούν στην ακρόαση όλα τα όργανα την θέση τους στον χώρο... Απ ότι ξέρω (και έχουν περάσει απο τα χέρια μου) Hi end μηχανήματα τις περισσότερες φορές δεν έχουν καν eq και σκοπός τους είναι να αναπαράγουν ακριβώς τον ήχο χωρίς χρωματισμούς. Ακριβώς για τους παραπάνω λόγους ακρόασης...  :)

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με σημερινή αγορά ενισχυτή B-stock
« Απάντηση #40 στις: 07/07/14, 14:51 »
Παλια πηγαινα ακουγα ο,τι ηχειο εβρισκα ειχα καποια κομματια αναφορας, ακουστικα κτλ. Μαγνηστοτικα, λαμπα τελικοι, μονομπλοκ, ταξη Α, ταξη ΑΒ, τρανζιστορ, με τοροειδεις μετασχηματιστες με ΕΙ κτλ.

Καλά, άκουγες μέταλ σε μαγνητοστατικά?????? :P
(καρφώθηκες  ;D )
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με σημερινή αγορά ενισχυτή B-stock
« Απάντηση #41 στις: 07/07/14, 19:52 »
Οχι μονο metal!!!

Στα μαγνητοστατικα μου αρεζαν καλυτερα καποια κλασσικης μουσικης, αλλα rock μεταλ κτλ σε ηλεκτροδυναμικα παρακαλω και τρανζιστοριλα.
Τωρα με τα πιτσιρικια, νεογεννητο κιολα το ενα, ακουστικα το βραδυ ομως...

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Πρόβλημα με σημερινή αγορά ενισχυτή B-stock
« Απάντηση #42 στις: 10/05/15, 00:46 »
Don't do it man, !!! Οταν γλυκαινει ο ηχος, ειναι συνηθως διοτι, κατι χρωματιστηκε περα δωθε. Καλο για οσους τους αρεσουν αυτα.

Με tripath και ταξη D πως τα πας? Σαρεσουν?

Δεν εχω ασχοληθει και πολυ να πω την αληθεια με ταξη Δ κτλ. Απο εναν φιλο οτι εχω ακουσει, αλλα σε εντασεις γλεντιου οποτε δεν ξερω, χαχαχα.
Βασικα τον τελευταιο καιρο εχει μειωθει και η προσεκτικη απολευστικη ακροαση μουσικης σχεδον στο 0, οποτε  :-\

Πολύ ισοπεδοτικοί και απόλυτοι είστε πάντως. Θεωρώ ότι ο μουσικός (ακόμα και σαν ακροατής) πρέπει να είναι ανοιχτός σε όλα, είναι μέρος της αναζήτησης του. Το κάθε είδος έχει και τι στιγμές του. Αλλοτε αναλογικά και άλλοτε ψηφιακά. Γνώμη μου βέβαια...

Συμφωνω, και ανοικτος ειμαι, και αλοτε αναλογικα, αλλοτε ψηφιακα, αλλα επειδη εχω ακουσει αρκετα συστηματα και μου αρεσει να ακουω μουσικη με συγκεκριμενο τροπο, εχω καταληξει σε καποια πραγματα.

Τωρα με τα πιτσιρικια, νεογεννητο κιολα το ενα, ακουστικα το βραδυ ομως...

Αυτα δεν τα ηξερα, να σου ζησουν!  :)
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
72 Απαντήσεις
22663 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/05/08, 20:56
από zeromancer
11 Απαντήσεις
3789 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/11, 15:38
από hot_sauce (φλουτσ)
8 Απαντήσεις
3048 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/10, 20:07
από kostasmel
4 Απαντήσεις
2576 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/06/10, 01:27
από Απόλλων
11 Απαντήσεις
4351 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/10/10, 10:57
από sotto
2 Απαντήσεις
3314 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/11, 19:06
από Jezus
10 Απαντήσεις
4476 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/11/11, 19:04
από markwoodlen
2 Απαντήσεις
2057 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/12, 17:31
από adr1anos
10 Απαντήσεις
13475 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/13, 00:35
από kkmspm (φλουτσ)
0 Απαντήσεις
3707 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/04/14, 23:14
από pepal