Αποστολέας Θέμα: Symphony Of Night  (Αναγνώστηκε 11450 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Symphony Of Night

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Symphony Of Night
« Απάντηση #25 στις: 11/04/05, 20:15 »
Παράθεση
Να πω καταρχας οτι δεν ειναι το ειδος που ακουω, οποτε θα ειμαι λιγο πιο "αρνητικος" σε αυτα που γραφω παρακατω..
1. Η συμπιεση εχει σκοτωσει τα παντα που εχουν σχεση με μεσαια και πριμα...
2. Το ριφακι που παιζει το αρμονιο στο τελος του κομματιου ειναι αχρονο σε σχεση με το ρυθμο απο τα ντραμς, οπως κατι τετοιο φαινεται και στο αργο κλεισιμο που κανετε...
3 Ωραια ιδεα το τελος να ειναι πιο μαλακο με τη κιθαρα.
4. Το κομματι μου φανηκε αγριο...( ειπα οτι δεν μου αρεσει σαν ειδος... :-\ )
5. Αν ειναι demo, τοτε ( δεδομενης και της συμπιεσης ) πρεπει να γινει καλυτερη δουλεια στην εγγραφη...

Katevases mono to Symphony of night?Auto ine to hirotero apo ta 4.kateuase k ta ala.Malon to And darkness tha sou aresi kalitera.
And I Built My Throne
Deep Into My Kingdom Of Emptyness

Αποσυνδεδεμένος Symphony Of Night

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Symphony Of Night
« Απάντηση #26 στις: 11/04/05, 21:07 »
Perasa sto sound click kai tous stihous apo to Black Salvation kai apo to And Darkness....
An mporite rixte tous mia matia k pite mou entiposeis.
And I Built My Throne
Deep Into My Kingdom Of Emptyness

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: Symphony Of Night
« Απάντηση #27 στις: 11/04/05, 23:26 »
The Four Horsemen of the Apocalypse?
Εννοούσα κάτι πιο συγκεκριμένο...που το πετύχατε το συγκεκριμένο έργο...αλλά τελος πάντων...
Βλέπε "Abigor - Channeling The Quintessence of Satan" να ξεμπερδεύουμε...

Να ανεβάσω και εγώ 2 blackies που έχω να πεθάνουμε στο γέλιο?? όμπομπομπό!!
Αφού μπήκε στον κόπο και ο freemind να ακούσει τα symphony of night...
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

Αποσυνδεδεμένος Symphony Of Night

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Symphony Of Night
« Απάντηση #28 στις: 12/04/05, 10:35 »
Pios ine autos?
And I Built My Throne
Deep Into My Kingdom Of Emptyness

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: Symphony Of Night
« Απάντηση #29 στις: 12/04/05, 11:20 »
O Freemind?
Κανονικά δεν χρειάζεται συστάσεις...αλλά έτσι και αλλίως για μένα είναι taboo ο freemind...δεν μπορώ να μιλήσω για αυτόν...κάνε ενα search εδώ στο forum....
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1240
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Απ: Symphony Of Night
« Απάντηση #30 στις: 12/04/05, 11:29 »
Pios ine autos?

o freemind einai enas apo tous kalliterous kai pio atmosfairikous sunthetes pou exw akousei edw mesa. Pera apo auto exei kai apopsh stis paragwges tou...

auta.

V.
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Symphony Of Night
« Απάντηση #31 στις: 12/04/05, 12:09 »
 Τι λετε ρε παιδια τωρα!!!?? :o Ελεος...Και ιδιαιτερα εσυ vangelis, δεν θα επρεπε καν να το λες αυτο!Με τα καλυτερα instrumental κομματια!! Οχι και τιποτα αλλο..δεν εχω και πολλα λεφτα να σας δωσω αυτη τη στιγμη...( με τραπεζικη επιταγη, ειμαστε ok? :P )
Λοιπον, ακουσα και το Black Salvation..Κυριως το προβλημα ειναι παλι στη συμπιεση...Σε καποια σημεια, εχει προκαλεσει το φαινομενο του χαους των μεσαιων!! ;D Βασικα δημιουργειται μια βαβουρα στα σημεια οπου κιθαρες και ντραμς παιζουν μαζι...Παντως σαν κομματι ειναι πιο "δεμενο" απο το προηγουμενο που ακουσα...Και τα ντραμς ταιριαζουν στο παιξιμο με τις κιθαρες...Τωρα για φωνη..δεν μπορω να πω :-X Οπως παντα εχω αυτο το προβλημα με τα συγκεκριμενα φωνητικα...
Παντως αυτο εχει καλες ιδεες, οι οποιες νομιζω οτι τις χρησιμοποιειτε στο επαρκο ( ενω στο προηγουμενο κομματι δεν φαινοταν αυτο :-\..κυριως λογω των οργανων )...Εχετε σε ολα τα κομματια μια δομη "Γρηγορο-Αργο με κιθαρες-Γρηγορο";
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Symphony Of Night

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Symphony Of Night
« Απάντηση #32 στις: 12/04/05, 17:50 »
To tragoudi Black Salvation logo tis prothimotita sas na to katevasete apo to http://www.soundclick.com/bands/2/symphonyofnightmusic.htm katafere na ftasei stin 72 thesi apo ta 5000 peripou tragoudia tou Black Metal chart me to And Darkness na akolouthi.Sas efharisto olous.
And I Built My Throne
Deep Into My Kingdom Of Emptyness

Αποσυνδεδεμένος Deihak

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
TIMES STO ELLHNIKO BLACK
« Απάντηση #33 στις: 12/04/05, 21:18 »
katevasa kai akousa ta tragoudia . Pisteyw oti g**an .Exete ena idiaitero yfos pai3imatos pou sas diaforopoiei apo th maza twn black metal sygkrothmatwn.oi melwdies einai evrhmatikes kai eykolomnhmoneytes.nomizw oti ta prwta vhmata sas einai epityxhmena mias kai koryfaia sygkrothmata ths skhnhs den eixan thn analogh arxh.To sygkrothma exei mellon kai tha ithela na mou steileis yliko sto email mou me otidhpote allo exete .

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: Symphony Of Night
« Απάντηση #34 στις: 12/04/05, 22:10 »
Παράθεση
koryfaia sygkrothmata ths skhnhs den eixan thn analogh arxh

Ρε συ Deihak πληρωμένος είσαι? χαχαχα

Παντελώς άτοπο αυτό που είπες...χωρίς να έχω τίποτα με τα παιδία (μια χαρά μπάντα φαίνονται να είναι) αλλά τα "κορυφαία" συγκροτήματα της σκηνής δεν ξεκίνησαν τώρα ούτε χτες και ούτε ακολούθησαν κάποια σκηνή...την δημιούργησαν!! Οπότε εντάξει...μην ξεφύγουμε τελείως...

Btw....το "μάζα black metal συγκροτημάτων" ακούστηκε "κάπως"...
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

Αποσυνδεδεμένος Deihak

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
-
« Απάντηση #35 στις: 13/04/05, 01:39 »
ok drakoumel an esy exeis akousei kati paromoio apo ellhnikh mpanta steilto mou

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: Symphony Of Night
« Απάντηση #36 στις: 13/04/05, 10:01 »
Deihak
Καταρχήν να σου θυμήσω για ακόμη μια φορά ότι αναφέρθηκες σε "κορυφαία συγκροτήματα της σκηνής" που αυτά ακριβώς τα συγκροτήματα είναι εκεί που είναι για κάποιον λόγο.Τον προφανή...αλλά και για ελληνικές μπάντες να ψάχνεις...ε μάλλον δεν έχεις ακούσει τίποτα?
Το υλικό που έχουν να δώσουν ελληνικές black metal μπάντες δεν θα χώραγε στο mail account σου πάντως...

Αν και το "ελληνική μπάντα" σε τέτοιες καταστάσεις (underground) δεν λέει τίποτα...και το να πεις ότι δεν έχεις ακούσει κάτι παρόμοιο ή και καλύτερο (επαναλαμβάνω πως δεν έχω τίποτα με τα παιδία - τα οποία ο symphony of night ΑΚΟΜΑ να αναφέρει -, μια χαρα είναι...αλλά ας μην τα ισοπεδώνουμε και όλα...) όσο χαζό και αν ακούγεται, δεν πειράζει...ποτέ δεν είναι αργά...ακόμα και μετά θάνατο... :)

Btw...Πρώτο post και δεν ξεκινήσαμε καλά...αλλά δεν φταίω εγώ...πως έπεσες ακριβώς σε αυτό το thread στην πρώτη σου επίσκεψη στο site?Φίλος του symphony?
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

Αποσυνδεδεμένος Symphony Of Night

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Symphony Of Night
« Απάντηση #37 στις: 13/04/05, 12:28 »
Deihak se efharisto gia ta kala sou logia ala mipos gnorizomaste?
And I Built My Throne
Deep Into My Kingdom Of Emptyness

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Symphony Of Night
« Απάντηση #38 στις: 15/04/05, 15:05 »
And Darkness Welcomes The Eternal Sorrow
Ακούγεται ευχάριστα (σε ορισμένα αυτιά) αλλά είναι πολύ κοινότυπο. Ωραίο το άδειασμα στην μέση του τραγουδιού, θυμίζει Cradle Of Filth, πολύ καλά τα διπλά φωνητικά αλλά η μελωδία δεν είναι καλή. Θέλει κάτι ποιο ατμοσφαιρικό.

Black Salvation
Ωραίο κομμάτι. Θα προτιμούσα λίγο ποιο πολύπλοκο το riff, και κάπως μελωδικότερο. Έχω την εντύπωση ότι… φαλτσάρει!

Let The Slaughter Commnence
Κλασικό Unholy Old School Black Metal

Symphony Of Night
Ο ήχος από τα πλήκτρα δεν είναι καλός, έχει χιλιοακουστεί και αυτός. Ίσως θα ήταν καλό να ψάξετε και τίποτα άλλο. Όμορφο και αυτό το άδειασμα που έχει, καθώς και η δισολία.


Γενικά καλή η προσπάθεια αλλά τα κομμάτια εκτός του ότι δεν προσφέρουν κάτι καινούργιο δεν ακούγονται καθόλου δουλεμένα. 7 λεπτά δεν είναι λίγα για ένα τραγούδι που χωρίζετε σε 2 μέρη απλά. Πρέπει να δουλέψετε περισσότερο τις ιδέες ας και να της εμπλουτίσετε, είναι πολύ λιτά τα κομμάτια.
Πιστεύω ότι η μπάντα δεν θέλει να ανοίξει στο Old School Black Metal, γι αυτό επισημάνω ότι θέλουν δουλειά όλα τα μέρη. Αν κάνω λάθος, τότε απλά χρειάζεστε καλύτερο παίξιμο καθώς και καλύτερη παραγωγή. Κάτι που είναι αναγκαίο ούτως ή άλλως απλά η πολυπλοκότητα των συνθέσεων μπορεί να παραληφθεί στο είδος αυτό.
Συνεχίστε παιδιά, δεν ακούγεστε άσχημα, απλά οι συνθέσεις έχουν ξανακουστεί πολλές φορές. Περιμένω να ακούσω και άλλα από εσάς.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
10 Απαντήσεις
4629 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/07, 14:21
από amfenster
17 Απαντήσεις
6454 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/04/08, 18:17
από Neikos
8 Απαντήσεις
2858 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/10/10, 19:34
από Βραζίλης
1 Απαντήσεις
2011 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/01/11, 11:52
από Fourier
5 Απαντήσεις
2306 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/11, 21:06
από Apatilos
9 Απαντήσεις
2711 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/11/11, 21:28
από Stoyo
3 Απαντήσεις
1778 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/01/12, 20:40
από Jimmy7
4 Απαντήσεις
2057 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/03/12, 11:43
από Seth21
9 Απαντήσεις
3593 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/06/12, 18:54
από kkmspm (φλουτσ)
0 Απαντήσεις
1119 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/20, 15:24
από Stratos VR