Περι μουσικής > Μουσική και υπολογιστές

Drum συνοδεια ( Vst ή stand alone )

(1/16) > >>

docup1464:
Γεια χαρά σε όλους! ;)
Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει πουθενά κανένα free προγραμματάκι με το οποίο να μπορώ να "γράφω" drums ώστε να παίζω παράλληλα?(Όχι με ταμπλατούρα που χρειάζεται χρόνους,δεν μπορώ να βγάλω καλό αποτέλεσμα).Ακόμα καλύτερα αν έχει και μπάσο.Φυσικά αν υπάρχει κάτι που γράφει και άλλα όργανα (πλήκτρα ας πούμε) τέλεια!!!
Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!!! :)

Johann:
Φιλε εγω χρησιμοποιω εδω και πολυ καιρο το Fruity loops και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.Το προγραμμα αυτο ειναι απ' τη μια για μπιτακια και γενικα γαι ηλεκτρονικη μουσικη απ' την αλλη ομως ειναι τελειο για αυτο ακριβως που ζητας.Ειναι αρκετα μεγαλο γυρω στα 11Mb. Το προβλημα ειναι οτι μου το εδωσε ενας φιλος και δεν ξερω το σιτε που το κατεβασε.Θα ψαξω και αν βρω κατι θα σου πω. ;D

Μάριος:
Το Fruity loops είναι το καλύτερο και αρκετά επαγγελματικό αν το ψάξεις καλά. Αλλά δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση να το βρεις δωρεάν στο ίντερνετ. Πάντως εγώ έχω το setup του πάνω στον υπολογιστή μου και είναι μόνο 2.92 μέγκαμπαϊτ. Αυτό μάλλον διότι παρόλο που έχει πολλούς ήχους ήδη πάνω μπορείς να κατεβάσεις άπειρους από το ίντερνετ και έτσι μπορεί σε άλλους να΄είναι πιο μεγάλο. Το πρόβλημα είναι πως δεν έχω κανονικό mail και δεν ξέρω πως να σου το στείλω. Αν έχεις καμιά εισήγηση........ Επίσης αν το θέλει και ο Σπύρος για να το δοκιμάσει και αν το βρει χρήσιμο να το κάνει διαθέσιμο κανένα πρόβλημα αλώς να μου πείτε πως να το στείλω :-\

docup1464:
Παίδες,χίλια ευχαριστώ για τις προτάσεις!!!Θα τις τσεκάρω σίγουρα! :D
Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν free drum machines αλλά είναι κυρίως για ηλεκτρονική μουσική.Αυτό έχει ως συνέπεια οι ήχοι να μην ακούγονται "αναλογικοί",δηλαδή σαν ακουστικά τύμπανα,αλλά σαν ηλεκτρονικά.Τέλος πάντων,ευχαριστώ και πάλι και όποιος έχει κάτι καινούργιο ας μη διστάσει!
Α,τίποτα που να έχει και άλλα όργανα (π.χ. μπάσο)? ???
Bye!!!!!!

razielgr:
to guitar pro an den kanw lathos einai tsampa sxedon kapoies epiloges den einai anoixtes kai ektos autou mporeis na grapseis kithares mpasa kai diafora exei para polla pramata kai genika einai poly kalo programma to synisto anepifylaxta

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View