Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Μουσικά όργανα και εξοπλισμός

Καινουρια κιθαρα ή ενισχυτης (θεμα για αρχαριους)

<< < (5/8) > >>

alexgaita93:
Όχι απλά δεν με καλύπτει ο ήχος που εχω θέλω κάτι καλύτερο! Εχω μια μπάντα με φίλους και κάνουμε κανα live!  Απλά ο ήχος μου είναι λίγο nuts! Οπωσ λεσ δεν με καλύπτει πλέον σε αυτα που ζητάω!

ScorpionsManiac:
Με 1000€ μπορείς να πάρεις καινούρια κιθάρα και ενισχυτή. Η πεταλιέρα είναι πολύ καλή. Θα σου πρότεινα να δώσεις περισσότερα σε ενισχυτή (600-650) και κάνα 400αρι σε κιθάρα.

alexgaita93:
Μου φαίνεται πολύ μικρή η διαφορά γιατί η κιθάρα που εχω τώρα κάνει περίπου 300 πόσο καλύτερη θα είναι μια κιθάρα των 400ευρώ? Σκεφτόμουν να δώσω κανα 800 για κιθάρα και να βρω και κανέναν ενισχυτη μεταχειρισμένο λαμπάτο με κανα 400αρι! Θα κάνω μαλ***α?

kkmspm (φλουτσ):
οχι βεβαια....μαλακια δεν θα κανεις αλλα θα προτεινα πρωτα να βρεις εναν καλο ενισχυτη (μπορει πχ να βρεις ενα masterpiece στα 600ευρω -μην το χασεις) και με την κιθαρα σου θα κανεις δουλεια μεχρι αν παρεις αλλη....

Ωστοσο παιδια ο φιλος ανοιξε νεο θεμα αποκληστικα για τις αναγκες του. Ας το συζητησουμε εκει καλυτερα...

spyros1987:
γεια σας με λενε σπυρο ειμαι καινουριος στο forum. θα μπορουσατε να μου προτεινετε μια κιθαρα εως 1000 ευρω?

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View