Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Μπάσο

Για το μπασο γενικα

<< < (2/11) > >>

saved:
Λοιπον.Ο ηρωας του fretless
! No longer available

Εχω παιξει warwick με τετοιο nut (thumb bolt-on bubinga εξαχορδο),πολυ καλο nut,αλλαζεις οτι gauge θες χωρις να θελει να το αλλαζεις.
Αν δεις,ολα τα βιδακια ειναι ιδια..αλλα οχι για αταστο βρε αδερφε.
Αν δεν εισαι σιγουρος για το ποσο θα σε παει το αταστο,κρατα το ibanez,και παρε αυτο
https://www.thomann.de/gr/harley_benton_b_550fl_bk_progressive_series.htm
Εχω το πιο παλιο μοντελο,και ειμαι ικανοποιημενος και με το παραπανω.
Αν εισαι σιγουρος για την κινηση,δωσε το,παρε το warwick τωρα
ΤΩΡΑ
επρεπε να το ειχες παρει απο προχθες,ηδη!!

οκ,πιστευω καταλαβες τι θελω να πω  ;D

ολαιμος ΠΡΕΠΕΙ να κανει κοιλια,γιατι η ταλαντοση στην μεση της χορδης ειναι μεγαλυτερη και θα τασταρει ;)

Uriah:
Οποτε να μην πειραξω το ibanez και ειτε να παρω το harley ειτε το warwick. Μας μαμησες το μυαλο!! χαχαχα Θα επανελθω με νεοτερα, αυριο εχει η κορη μου ενα "ρεσιταλ" πιανου και σημερα εχει προβες ολη μερα.

saved:
Ρωτα ποσο παει το μαλι να βγαλουν τα ταστα,και μετα θα δεις οτι ειχα δικιο ;)

Uriah:

--- Παράθεση από: saved στις 15/07/17, 10:09 ---Ρωτα ποσο παει το μαλι να βγαλουν τα ταστα,και μετα θα δεις οτι ειχα δικιο ;)

--- Τέλος παράθεσης ---
Λοιπον, μιλησα με τα μαστορια και μου εκαναν μια φοβερη προσφορα! 300€ για τα ταστα και 50€ για ενα σετακι flatwounds.... Φυσικα και δεν το σκεφτομαι καθολου. Για 300€ + 150€ που θα μπορουσα να πουλησω το δικο μου παιρνω μπασαρα μεταχειρισμενη, πανε καλα; Οποτε το harley benton θα γινει παραγγελία μετα τις καλοκαιρινες διακοπές. Για 149€ θα τα βγαλει τα λεφτα του ανετα.

Uriah:
  Προσφατα αφησα την κιθαρα για σεταρισμα και αν και ειμεινα ευχαριστημενος, τα 70€ που εδωσα τα λυπηθηκα πραγματικα. Ειμαι ανθρωπος που πιανουν τα χερια μου και μετανοιωσα που δεν ακολουθησα τη συμβουλη του saved να τη σεταρω μονος μου. Καθισα και ειδα 1-2 βιντεο στο youtube για να σιγουρευτω πως εχω καταλαβαει σωστα τι πρεπει να κανω και εβαλα μπρος.

Για το μπασο λοιπον πηρα 1-2 βασικα πραγματακια που ειναι universal (μπασο/κιθαρα), εργαλεια εχω και καθισα μια ωρα και το απολαυσα και το εφερα περιπου εκει που θελω. Μετρο για το action πηρα της strungout και οχι της warwick το οποιο απο ο,τι διαβασα η επιγραφη σβηνει με τη χρηση και γινεται αχρηστο, υστερα μια βασουλα για τον λαιμο, λαδακι κι ενα κουρδιστηρι. Περασα χορδες rotosound και λογω τιμης και περιεργειας, αφου ως τωρα επαιζα με αγνωστης ταυτοτητας nylon coated. Το intonation ειναι η αληθεια με παιδεψε πολυ και στην G επεφτα γυρω στα 20 cents χαμηλοτερα και με αρκετη προσπαθεια το μειωσα καπου στο μισο. Ισως να φταιει που ειναι ακομα ολοκαινουριες η χορδες, θα το ξανακοιταξω μετα απο μερικες ωρες παιξιματος.

Οποιος λοιπον ειναι νιουφης και θελει να σεταρει το οργανο του ας μην τρομαξει και να το προσπαθησει, αξιζει τον κοπο.

! No longer available
! No longer available

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View