Αποστολέας Θέμα: Φθηνη λυση για καλο ηχο.  (Αναγνώστηκε 8336 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LiveToPlayLive

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
    • Προφίλ
Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« στις: 01/02/12, 13:16 »
καλησπερα!!εχω μια καρτα ηχου την lexicon alpha studio.Τωρα τελευταια,θελω να κανω μερικα κοβερς.Ετσι πηρε το ματι μου κατι πραγματακια για τα οποια θελω να μου πειτε την γνωμη σας.
1ον, σκεφτομαι να πουλησω την καρτα και να παρω αυτην: http://www.thomann.de/gr/line6_pod_studio_ux2.htm.
2ον,σκεφτομαι να μεινω με αυτην την καρτα που εχω και να παρω αυτο : http://www.thomann.de/gr/line6_pod_2_2006.htm.


Τωρα για αυτα δεν ξερω,δεν τα πολυ εμπιστευομαι: http://www.thomann.de/gr/korg_pandora_mini_wh.htm , http://www.thomann.de/gr/line6_pocket_pod.htm ?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #1 στις: 01/02/12, 13:25 »
Αν θέλεις κάτι για το σπίτι που να κάνεις την δουλειά σου πολύ φθηνά, έχω το Pocket POD για τον ίδιο λόγο και παίζει μια χαρά από το Alpha, παίζω, ηχογραφώ, τα πάντα. Μάλιστα μπορείς να το βρείς και μεταχειρισμένο πολύ φθηνά, ίσωα και κάτω από το 50άρικο.
Απλά έχε υπόψιν σου ότι δεν είναι setup για live ούτε για πολλές αλλαγές ήχων on the fly. Για ηχογράφηση ένα κανάλι την φορά είναι μια χαρά.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος LiveToPlayLive

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
    • Προφίλ
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #2 στις: 01/02/12, 13:32 »
Αν θέλεις κάτι για το σπίτι που να κάνεις την δουλειά σου πολύ φθηνά, έχω το Pocket POD για τον ίδιο λόγο και παίζει μια χαρά από το Alpha, παίζω, ηχογραφώ, τα πάντα. Μάλιστα μπορείς να το βρείς και μεταχειρισμένο πολύ φθηνά, ίσωα και κάτω από το 50άρικο.
Απλά έχε υπόψιν σου ότι δεν είναι setup για live ούτε για πολλές αλλαγές ήχων on the fly. Για ηχογράφηση ένα κανάλι την φορά είναι μια χαρά.
παιρνει και το pod farm σαν software??το pod 2 ειναι καλυτερο?Αμα εχω την οικονομικη δυνατοτητα να το προτιμησω αντι του pocket pod??

Αποσυνδεδεμένος fstat

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #3 στις: 01/02/12, 13:40 »
Από την Line6 έχω δουλέψει το POD XT (το 3 αν θυμάμαι καλά) και ότι κιθάρα και αν του έβαζα είχε φοβερό ηχητικό αποτέλεσμα.
Τώρα βέβαια τo pocket pod από ότι μου έχουν πει είναι στην κατηγορία του behringer v-amp από το οποίο είχα μέτριες εντυπώσεις.
Για home-use συμφωνώ με τον Ανδριανό ότι είναι ok.
Μην ξεχνάς ότι η σειρά POD XT έχει γύρω στο 300άρι.
Το studio δεν το ξέρω οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #4 στις: 01/02/12, 17:09 »
Για αρχή θα σου πρότεινα να εξοικειωθείς και με τα free VSTs και να πας αργότερα σε κάτι πιο ακριβό όπως το POD x3 που αναφέρθηκε ή ακόμη και τη σειρά HD.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #5 στις: 01/02/12, 17:22 »
το Pocket Pod το είχα και για φάση: σπίτι...αξιοπρεπείς ήχοι (σε αυτό το budget)...ή ακουστικά για βράδυ κτλ...είναι πάρα πολύ καλό....

πολύ καλή απόδοση στα ακουστικά επίσης...+είσοδος για mp3

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #6 στις: 01/02/12, 17:37 »
το Pocket Pod το είχα και για φάση: σπίτι...αξιοπρεπείς ήχοι (σε αυτό το budget)...ή ακουστικά για βράδυ κτλ...είναι πάρα πολύ καλό....

πολύ καλή απόδοση στα ακουστικά επίσης...+είσοδος για mp3

Nαι, κάτι τέτοια είναι πολύ ωραία να τα έχεις έυκαιρα. Με τον line 6 σπάνε τα νεύρα μου και με το Guitar Rig θέλω ανοιχτό pc. meh.

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #7 στις: 01/02/12, 18:35 »
Άντε καλοριζικο....
http://smart.noiz.gr/details.php?id=29231

Είναι μια χαρα για αυτο που ζητάς κ σε καλη τιμη.
Ουδεμία σχέση εχω με τον πωλητή και σορυ που βάζω αγγελία απο άλλο σάιτ.

Αν είναι να ανέβεις κατηγορία τιμής ξεχνά τα φασολοιδη (λόγο σχήματος ) και κοιτά για την πεταλιερα Boss ME 25 να τα έχεις οοοολα σε ενα τακτοποιημενα (ψάξε λίγο γι αυτή αξίζει τον κόπο) για να μην γράφω κατεβατα κ εγω εδω χαχαχα

Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος LiveToPlayLive

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
    • Προφίλ
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #8 στις: 01/02/12, 18:50 »
Προτιμω να μεινω στα λιγα λεφτα πανω απο 150,ξεφευγουμε.
Οσο για τα vst , εχω ασχοληθει αρκετα,και θελω να ''προχωρησω'' λιγο,οσον αφορα τον ηχο και την ποιοτητα.
Οποτε μαλλον,θα κλεισω προς το pont 2.Ομως δεν παιζει να το παρω μεταχειρισμενο.Δεν ξερω,γενικα δυσκολα εμπιστευομαι μεταχειρισμενα.
Δεν μου ειπατε ομως τιποτα για την καρτα ηχου...?

(για το σπιτι το χρειαζομαι,οπως ειπες και εσυ hot_ sauce , ακουστικα και τετοια φαση  ;) )
« Τελευταία τροποποίηση: 01/02/12, 18:55 από LiveToPlayLive »

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #9 στις: 01/02/12, 19:03 »
O ενισχυτής σου έχει αξιόλογα καθαρά, οπότε με μια ικανοποιητική πεταλιέρα όπως οι Boss ME-25, Digitech RP255 στα ~150 ευρώ, θα έχεις καλούς ήχους και ποικιλία εφέ, ενώ θα μπορείς να τη χρησιμοποιείς και σαν audio interface για ηχογραφήσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: 01/02/12, 20:34 από mits@kos »
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Fourier

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
  • Free Amp Sims FTW!
    • Προφίλ
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #10 στις: 01/02/12, 19:11 »
Οσο για τα vst , εχω ασχοληθει αρκετα,και θελω να ''προχωρησω'' λιγο,οσον αφορα τον ηχο και την ποιοτητα.


Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες, έχω το pod ΧΤ και πλέον το χρησιμοποιώ αποκλειστικά ως απλή κάρτα ήχου για να περνάω την κιθάρα στο DAW. Ειδικά σε high gain ήχους η διαφορά είναι τεράστια.

Αποσυνδεδεμένος LiveToPlayLive

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
    • Προφίλ
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #11 στις: 01/02/12, 19:12 »
Οχ δεν ξερω,μεγαλο ειναι το διλλημα.
Δεν ειμαι και πολυ φαν της πεταλιερας.
Οπως ειπα θελω να κανω κανα κοβερ και να εχω καλυτερα γκαζια,εφε κλπ.
Αμα συνδεσω την πεταλιερα στον υπολογιστη θα εχει την ιδια ποιοτητα ο ηχος(distortion κλπ) με τον ηχο που θα βγαζω απο τον ενισχυτη?

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #12 στις: 01/02/12, 19:28 »
πρότασή μου είναι να μην ακυρώσεις τα μεταχειρισμένα....λογισμικό είναι....και να χει 2-3 γρατζουνιές δεν τρέχει κάτι αρκεί να λειτουργεί σωστά ( και σπάνια δεν θα λειτουργεί σωστά αν δεν έχει φάει γερή σαβούρα ή νερό)

όσο για κάρτα ήχου, δεν το χω ψάξει αλλά νομίζω πως τα μεγαλύτερα, του pocket, pods μπορούν να συνδεθούν και να μεταφέρουν live τον ήχο στον υπολογιστή....οπότε καθαρίζεις 2 σε 1....

και τέλος....η πεταλιέρα τι είναι? pod με χειριστήρια για τα πόδια :P
μια λειτουργία που αν τη βάλεις πάνω στο γραφείο την ακυρώνεις, αλλά μπορεί σε ώρα ανάγκης (λάιβ πχ) να σε ξελασπώσει

Αποσυνδεδεμένος LiveToPlayLive

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
    • Προφίλ
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #13 στις: 01/02/12, 19:37 »
Οποτε με βλεπω για πεταλιερα....

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #14 στις: 01/02/12, 21:04 »
Εμ δεν προτεινουμε τυχαια πραγματαααα, τοσα και τοσα εχουμε σκασει σε πεταλιερες πεταλια ποντ κλπ κλπ...
και γι αυτο σου προτεινα να το ψαξεις...
Για ξεκινημα σου δινω την κατα την γνωμη μου καλυτερη πεταλιερα μεχρι τα 150 ευρω...
 

 
http://www.bossus.com/gear/productdetails.php?ProductId=1058
 
Η πεταλιερα αυτη με απαλαξε απο οοοοολα τα προϊοντα της line6 που ειχα και περασαν οοοολα απο τα κουλα μου χερια....και βεβαια με καλυτερο αποτελεσμα αφου ανετα με εβγαζε μεχρι και στις προβες μου ....
 
 
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #15 στις: 01/02/12, 21:44 »

Η πεταλιερα αυτη με απαλαξε απο οοοοολα τα προϊοντα της line6 που ειχα και περασαν οοοολα απο τα κουλα μου χερια....και βεβαια με καλυτερο αποτελεσμα αφου ανετα με εβγαζε μεχρι και στις προβες μου ....

Ποιά είχες από Line6 αν επιτρέπεται; Γιατί μου κάνει εντύπωση η δήλωσή σου. Δηλαδή θεωρείς τη Boss ME-25 καλύτερη ηχητικά από ένα Pod HD500; :) Δυστύχως ποτέ δε συμπάθησα τις Boss γιατί πάντα τα drive τους ακούγονταν ξερά στα αυτιά μου. Αντιθέτως τα εφέ τους είναι εξαιρετικά.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #16 στις: 01/02/12, 22:04 »
Η ΜΕ-25 είναι όντως καλή επιλογή αν ο προϋπολογισμός σου δεν μπορεί να ξεπεράσει τα 150-160 Ευρώ. Kαι θα συμφωνήσω με τον vagtanplan στο ότι είναι καλύτερη από τα περισσότερα προϊόντα της Line 6 σε αυτά τα λεφτά. Tην HD-500 εγώ τουλάχιστον δεν την έχω δοκιμάσει, αλλά ας μην ξεχνάμε ότι κοστίζει σχεδόν τα τριπλά απ' όσα σκοπεύει να διαθέσει ο LiveToPlayLive, άρα βρίσκεται σε εντελώς διαφορετική κατηγορία. To Pod II που κοστίζει 130 Ευρώ καθώς και το Pocket Pod που πρότεινε ο adr1anos τα έχω δοκιμάσει αλλά δεν θα έλεγα ότι είναι καλύτερα από τη Boss. Μάλιστα το Pocket Pod το είχα για ένα αρκετά μεγάλο διάστημα και για τα λεφτά και το μέγεθός του δεν θα έλεγα ότι είναι άσχημο. Όταν όμως δοκίμασα τη Boss και την Tonelab LE (στην οποία και κατέληξα), το πούλησα γιατί οι ήχοι του μού φαίνονταν ψεύτικοι σε σύγκριση με τις παραπάνω.

Πάντως στα ίδια περίπου λεφτά υπάρχει και η Digitech RP-255, που ίσως να μην είναι η καλύτερη ηχητικά, αλλά τα έχει όλα και συμφέρει, και επιπλέον είναι πολύ εύχρηστη. Επίσης θα σού έλεγα να κοιτάξεις και την Korg AX3000-G, την πολύ καλή Zoom G2.1nu και την εξαιρετική από πλευράς ποιότητας ήχων Tonelab ST.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #17 στις: 01/02/12, 22:09 »
Απόλλωνα, ο vagtanplan μίλησε για την ME-25 και για τις Line6 χωρίς να αναφερθεί σε τιμή. Στα λεφτά που συζητάμε σίγουρα είναι καλύτερη. Συμφωνώ με όλες τις προτάσεις σου στη 2η παράγραφο :)

Αποσυνδεδεμένος LiveToPlayLive

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
    • Προφίλ
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #18 στις: 01/02/12, 22:56 »
Δηλαδη metalmike εννοεις οτι η me-25 δεν εχει καλο distortion(πιο πολυ αυτο με ενδιαφερει)?Θα το ψαξω καλα.
Παντως ειμαι αναμεσα στην zoom και την me-25.

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #19 στις: 01/02/12, 23:19 »
Δηλαδη metalmike εννοεις οτι η me-25 δεν εχει καλο distortion(πιο πολυ αυτο με ενδιαφερει)?Θα το ψαξω καλα.
Παντως ειμαι αναμεσα στην zoom και την me-25.


Koίτα, για να τα ξεκαθαρίσω γιατί μπερδεύτηκες (λογικό)...ο φίλος vagtanplan μίλησε γενικά για τη ME-25 συγκριτικά με τις Line6 ανεξαρτήτως τιμής (αν κατάλαβα καλά) και είπε πως είναι καλύτερη από αυτές. Σε αυτό διαφωνώ κάθετα. Από την άλλη, στην τιμή της ME-25 δεν υπάρχει κάτι καλύτερο. Αλλά για 'μένα αν είναι να πας λίγο πάνω απο 150 ευρώ εγώ προσωπικά θα σου πρότεινα να πας προς αυτή http://www.thomann.de/gr/zoom_g3.htm με εναλλακτικές αυτή http://www.thomann.de/gr/digitech_rp_255.htm και αυτή http://www.thomann.de/gr/toneworks_ax3000g.htm (με γνώμονα πάντα τα γκάζια). Η Zoom G3 είναι φοβερό εργαλείο, πιο καινούργιο απ' όλα τα πολυεφέ, με εξαιρετικό ήχο και πολύ καλή τιμή. Προσωπικά εμένα ποτέ δε μου άρεσαν τα drives των Boss, αλλά αυτό είναι απλά δική μου άποψη ανάλογα με αυτό που ακούω εγώ γι'αυτό κράτα όλα όσα σου προτάθηκαν στο μυαλό σου, ψάξ'το και πάρε την τελική απόφαση σύμφωνα με τα δικά σου γούστα :) Ότι μπορείς δοκίμασε το πρώτα. Ξέρεις πόσες φορές έχω πέσει από τα σύννεφα για πράγματα που θεωρούσα καλά πριν τα δοκιμάσω...

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #20 στις: 01/02/12, 23:21 »
Οσο για τα vst , εχω ασχοληθει αρκετα,και θελω να ''προχωρησω'' λιγο,οσον αφορα τον ηχο και την ποιοτητα.



Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες, έχω το pod ΧΤ και πλέον το χρησιμοποιώ αποκλειστικά ως απλή κάρτα ήχου για να περνάω την κιθάρα στο DAW. Ειδικά σε high gain ήχους η διαφορά είναι τεράστια.



Livetoplaylive θα καρασυμφωνήσω με τον Fourier. Έχουν γραφτεί άλμπουμς με free vst. Κάτι μου λέει ότι το πρόβλημά σου είναι η μίξη και όχι ο πρωτογενής ήχος.
Μήπως πρώτα να ψαχνόσουν αρκετά παραπάνω και μετά να προχωρούσες σε αγορά;
Ειδικά το POD HD500 ή το pod hd σε φασολάκι  http://www.thomann.de/gr/line6_pod_hd.htm  τα λεφτάκια του τα αξίζει με το παραπάνω.(Το ΗD  σε φέτα http://www.thomann.de/gr/line6_pod_hd_pro.htm  ακόμη περισσότερο- Ή το ElevenRack της Digitechdesign.) Βγαίνεις και live & παίζεις και στο σπίτι άνετα.

Για μένα, το pod που θα πάρεις τώρα, σε ένα χρόνο maximum θα θες να το αλλάξεις. Σε ένα χρόνο πιθανώς να έχεις μαζέψει το 500ρικο (η και παραπάνω εσύ θα το κρίνεις αυτό) και η αγορά σου θα είναι και γ**ώ. ;)

*αν θες samples για να πειστείς για την ποιότητα των free, πες έχω άπειρα. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 02/02/12, 00:24 από Υπνοβάτης... »

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #21 στις: 01/02/12, 23:30 »
Ή το ElevenRack της Digitech.

Της ποιάς; ;D Digidesign :)

Κάποια free vst σε συνδιασμό με free impulses κλπ τα κατατροπώνουν όλα τα pod, zoom, digitech κλπ, συμφωνώ κι εγώ σε αυτό ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 01/02/12, 23:32 από metalmike »

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #22 στις: 02/02/12, 00:26 »
Ή το ElevenRack της Digitech.

Της ποιάς; ;D Digidesign :)

Κάποια free vst σε συνδιασμό με free impulses κλπ τα κατατροπώνουν όλα τα pod, zoom, digitech κλπ, συμφωνώ κι εγώ σε αυτό ;)

Διορθώθηκε.

οφφ: Ανάλογα με τον ήχο που θέλεις και τις γνώσεις που έχεις μπορείς να κάνεις διάφορα πράγματα. Ίσως το καλύτερο επι πληρωμή right out of the box όλων των guitar vsts να είναι το Revalver κ μετά το Amplitube με το Custom Shop.
 

Αποσυνδεδεμένος LiveToPlayLive

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
    • Προφίλ
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #23 στις: 02/02/12, 09:51 »
Δεν λέω,ενταξει ειναι γαματο εργαλειο http://www.thomann.de/gr/line6_pod_hd.htm , αλλα ειναι πολλα τα λεφτα...
Ψηνομαι παρα πολυ να το παρω,αλλα δεν νομιζω οτι θα βρω τα λεφτα.
Και μαλλον,πρεπει να βρω κατι φθηνο και καλο.Με το οποιο θα ηχογραφω και θα εχω εναν αξιοπρεπη ηχο.(κυριως γκαζια).Με τα αλλα τα εφέ δεν εχω προβλημα.(το reaper χρησιμοποιω.)

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Φθηνη λυση για καλο ηχο.
« Απάντηση #24 στις: 02/02/12, 10:17 »
Η απάντηση του Απολλων είναι πλήρης και με καλύπτει απόλυτα !! Όταν ο άνθρωπος μας δίνει ενα όριο οικονομικό προτείνουμε εντός αυτού.
Σε άλλη περίπτωση θα του πρότεινα το axe fx χαχαχα.
Απο λαην είχα απο το guitar port to pocket τα δυο φασόλια και την κάρτα Ήχου vu κάτι πούμε θυμάμαι τον κωδικό της.
Η me 25 επιμένω οτι είναι τέλεια στα χρήματα αυτά Την είχα ενα χρόνο και δε με χάλασε ούτε στιγμη με τις ποικίλες δυνατότητες της και βασικότερα τον απλούστατο προγραμματισμό της.  Οι ήχοι της και τα ντραηβ δε τα βρήκα καθόλου πλαστικά η ελλιπή αντίθετα όταν έκανα σύγκριση της μπος με τα αναλογικά πεταλια μου (jam) η διάφορα υπήρχε αλλα δεν ήταν τραγική ούτε και πλαστική

Η τελική πρόταση είναι η κλασική πήγαινε κ δες απο κοντά αυτές που σε ενδιαφέρουν και αποφάσισε
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
4087 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/07/05, 18:20
από profsokin
3 Απαντήσεις
2034 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/06, 03:46
από Raphssodos
5 Απαντήσεις
4441 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/12/07, 23:34
από The common cunning linguist
0 Απαντήσεις
1527 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/08, 22:52
από NIKARXOS
24 Απαντήσεις
45215 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/07/11, 17:24
από kyriakos_t
9 Απαντήσεις
4442 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/09, 04:26
από Gabriel6th
13 Απαντήσεις
5811 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/08/11, 01:53
από Neikos
5 Απαντήσεις
3129 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/11, 13:15
από metalmike
6 Απαντήσεις
4864 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/12/13, 16:11
από Απόλλων
21 Απαντήσεις
12986 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/17, 11:58
από panixgr