Αποστολέας Θέμα: Jackson SL-1  (Αναγνώστηκε 11137 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Jackson SL-1
« στις: 15/07/08, 00:28 »
Την άλλη Δευτέρα 21/7 θα πάω στην Αμερική όπου θα μείνω 20 μέρες ;D ;D ;D.Ευκαιρία με το ταξίδι μου έχω βάλει στο ματι μια Jackson SL-1 όπου η τιμή της είναι ούτε η μισή σε σχέση με τις τιμές της Ελλάδας.Συγκεκριμένα 1800$ δηλαδή 1130 Ευρώ μόνο.Ο  καθηγητής μου μου λεέι πως η κιθάρα που αυτή είναι κάτσε καλά και τα συναφή και πως πρέπει να την πάρω αφου η τιμή της είναι πολύ καλή.Η μητέρα μου όμως διαφωνεί με αυτό.Λεέι πως πρέπει να πάμε για να περάσουμε καλά και όχι για να σκέφτομαι μόνο την κιθάρα και πώς θα την πάρω.Η μητέρα μου λεέι πως είναι αρκετά ακριβή και πως δεν την χρειαζομαι αφου παίζω μόλις δυο χρόνια,επίσης φοβάται αν θα τα σταματήσω ή βαρεθώ την κιθάρα γενικά και πάει στράφι αυτή η αγορά.Επίσης όταν της τονίζω την μεγάλη διαφορα της τιμής μεταξύ Ελλάδας και Αμερικής μου απαντάει "Ποιος είσαι και θα παίζεις με 3.000 ευρώ κιθάρα;Κανένας επαγγελματίας;Σε κάποια πράγματα όμως νομίζω πως έχει δίκιο.Το καλό του ταξειδιού μας είναι ότι θα μείνουμε σε συγγενείς μας και φεύγει το μεγάλο έξοδο του ξενοδοχείου.Επισης έχω μαζέψει αρκετά λεφτά ώστε να πάρω την κιθάρα και να έχω μετά να είμαι άνετος αφου θα έχω πάλι αρκετά χρήματα.όταν της το λέω αυτό μου απάνταει πως "Θα δούμε","Πρώτα ο Θεός να πάμε και βλέπουμε" και "Δεν ξέρω θα δούμε".

Εσείς τι γνωμη έχετε;Να πάρω την κιθάρα ή να μην την πάρω;Είναι ακόμα νωρίς να πάρω μια τόσο καλή κιθάρα;


Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος whocares

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #1 στις: 15/07/08, 00:47 »
Αααααχ, η κλασσικη μαμα...ποτε δε θα μου συγχωρεσει οτι ξοδεψα 600 για τον flextone III τον οποιο μου βαφτιζει επαγγελματικο καθε τρεις και λιγο.Δε βαριεσαι

Περα απο την πλακα, αφου εχεις δικα σου λεφτα, δε θα σου πει κανεις τιποτα, μπορεις να τσιμπησεις την κιθαρα χωρις να τους ρωτησεις καν (καμια φορα ειναι καλυτερα ετσι,μαθαινουν... :D) . Τωρα οι οποιες αμφιβολιες εχεις αφορουν εσενα και μονο. Ισως ναι ειναι νωρις για μια τοσο καλη κιθαρα και μαλλον θα την εκτιμησεις πληρως αργοτερα,απο την αλλη, καποιοι εχουν την ανεση να αλλαζουν κιθαρες καθε 2 χρονια , οποτε  τι προβλημα να εχει κανεις μαυτο?Δεν ειναι κακο να θελεις το καλυτερο για σενα. Απλα σκεψου λιγο και τα επιμερους, ενισχυτη και υπολοιπο εξοπλισμο. Ισως θα αξιζε να επενδυσεις και σε κατι διαφορετικο,εκτος και αν εισαι βεβαιος για την κιθαρα.Btw, τι κιθαρα εχεις ?

Παντως αν χρειαζεσαι καιρο να το σκεφτεις, μπορεις να παρεις την κιθαρα, να τη χαρι...ε ε δανεισεις σε μενα μεχρι να αποφασισεις  :P  :P  :P

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #2 στις: 15/07/08, 00:58 »
Θα σου έλεγα μόνο να μην την πάρεις αν έχεις σκοπό να παρατήσεις την κιθάρα...Στο λέω αυτό επειδή έχω γνωστούς που τα παράτησαν και πολύ καλά όργανα πήγαν στράφι. Αν πάλι θες τόσο πολύ την συγκεκριμένη κιθάρα, το μόνο που μπορώ να σου ευχηθώ είναι καλές αγορές

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #3 στις: 15/07/08, 00:59 »
Ήμουν πάντα της άποψης ότι τα καλά όργανα πρέπει να συνοδεύονται κ από καλά χέρια.
Αν θεωρείς ότι το επίπεδο σου είναι ανεπαρκές ή αν δεν έχεις σκοπό επενδύσεις περισσότερο χρόνο στη μουσική (είσαι δλδ ένας κλασσικός bedroom player χωρίς βλέψεις για κάτι παραπάνω) τότε για μένα δεν αξίζει η αγορά ενός τόσο ακριβού οργάνου, όσο ευκαιρία κ αν είναι.
Αν όμως, η αγορά μιας ακριβής κιθάρας σου δώσει κίνητρο για περαιτέρω ενασχόληση με το αντικείμενο, τότε θα ήταν καλύτερα να την πάρεις.
Πάντα πίστευα επίσης, πως καλύτερα να μετανιώσεις για κάτι που έκανες παρά για κάτι που δεν έκανες!

Όσο για την γνώμη της μαμάς, πάντα θα είναι η συντηρητική φωνή στο πίσω μέρος των κεφαλιών όλων μας  ;)

Πάντως, εφόσον βρεθείς εκεί, επιβάλλεται να επισκεφτείς ένα κεντρικό κιθαρομάγαζο, γιατί πού ξέρεις, μπορεί να σου γυαλίσει κ καμμιά άλλη εκτός της SL-1.
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος alexisgt

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #4 στις: 15/07/08, 01:01 »
Η άποψη μου είναι οτι αφού πας US είναι έγκλημα να φύγεις απο 'κει χωρίς κιθάρα...

Για τη συγκεκριμένη δεν έχω άποψη, αλλά οταν μπορείς να βρεις με ~1000€ Music Man Petrucci...

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #5 στις: 15/07/08, 01:51 »
Μη μου λέτε τα Music Man Petrucci :'( :'( :'(. Το όνειρο μιας ζωής

Αποσυνδεδεμένος alexisgt

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #6 στις: 15/07/08, 07:41 »
Παράθεση
Μη μου λέτε τα Music Man Petrucci Cry Cry Cry. Το όνειρο μιας ζωής

κι εμένα...  :'(

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #7 στις: 15/07/08, 08:24 »
Ευχαριστώ παιδία για την βοηθεια σας.Τώρα έχω μια Cort x-6 που είναι και η πρώτη μου κιθάρα.Την αγόρασα πριν 1,5 χρόνο,τον Δεκεμβριο το 2006.Την είχα πάρει 300 Ευρώ.Η κιθάρα έχει πρόβλημα με το τρέμολο και ξεκουρδίζεται πολύ γρήγορα.Ήδη υπάρχει πρόβλημα με τον μεσαίο μαγνήτη τον οποίο σαν μάρκα δεν ξέρω (NIGHYMITE).Επίσης ο αδερφός κάθε τόσο την περιποιήται με απότελσμανα έχει φύγει το ένα ποτενσιομέτρο,το οποίο ευτυχώς έφτιαξα.Επίσης μια φορά είδε το τρέμολο το οποίο δυστυχώς ήταν προς την αντιθετη πλευρα της ταστιέρας και με ρώτησε κατευθείαν "Τι είναι αυτό;" και συγχρόνως το πάτησε με αποτέλεσμα να βγεί μια χορδή.Έχει κάνει και άλλα παρεμφερείόπως να κάτσει πάνω στο τρέμολο ή να πηγαίνει και να μου την ξεκουρδίζει.Καταλαβένεται λοιπόν τι περνάω.Ευτυχώς του έχω πει πως αν την πάρω Jackson θα του δώσω την παλία.Για την αγορά από εκεί είχα σκεφτεί το Music123.com αλλά μόλις το ανέφερα στην θεια μου στην οποία θα μείνουμε μου είπε ότι υπάρχει ένα μαγαζι με κιθάρες κοντά στο σπίτι της και να την πάρω από εκεί και οι τιμές είναι ίδιες με του Ιντερνετ.Οπότε βρήκα λύση και δεν έψαξα για άλλα μαγαζιά


Αποσυνδεδεμένος JaYmZ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #8 στις: 15/07/08, 10:18 »
καλά όταν θα πας εκεί, ψάξε και για τα μεγάλα μαγαζιά(guitar center etc.), αλλά κοίτα και για τα μικρότερα συνοικιακά μαγαζάκια που έχουν πραγματικά θησαυρούς και σε καινούργια και σε μεταχειρισμένα...

+1 για την SL-1....πάρτη είτε έισαι ο malmsteen ή το μεγαλύτερο κουλάδια του κόσμου... :P

αα...και καλό ταξίδι.. ;)

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #9 στις: 15/07/08, 10:56 »
καλά όταν θα πας εκεί, ψάξε και για τα μεγάλα μαγαζιά(guitar center etc.), αλλά κοίτα και για τα μικρότερα συνοικιακά μαγαζάκια που έχουν πραγματικά θησαυρούς και σε καινούργια και σε μεταχειρισμένα...

+1 για την SL-1....πάρτη είτε έισαι ο malmsteen ή το μεγαλύτερο κουλάδια του κόσμου... :P

αα...και καλό ταξίδι.. ;)

Παίζει να'ναι το λογικότερο πράγμα που'χω ακούσει εδώ.

Αποσυνδεδεμένος Pandemonium

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 141
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #10 στις: 15/07/08, 11:54 »
Παρτην φιλε μου,τετοιες ευκαιριες δε σου τυχαινουν καθε μερα!και στο κατω κατω αν τα παρατησεις νομιζω πως η αξια της μεταπωλησης Ελλαδα θα σε φτασει κοντα στην αρχικη τιμη της!Αλλα και να μην την πουλησεις τετοιος θυσαυρος ειναι ανεκτιμητος και να την εχεις απλα μεσα στο σπιτι(μια απο της 2 κιθαρες νπου ονειρευομαι)!!!
Καλο ταξιδι
I'm to old for this nuts...!

Αποσυνδεδεμένος harris68

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #11 στις: 15/07/08, 12:15 »
Εγώ λέω πάρτην. Ακόμη και να τα παρατήσεις θα την πουλήσεις. Τα φτηνά όργανα πάνε για σκουπίδια ή χάρισμα, τα ακριβά πουλιούνται κυρίως αν είναι και δημοφιλή μοντέλα. Εγώ με την ίδια λογική (πρώτα φτηνό μετά ακριβό) πήρα μία squier και μετά τρόμαξα να την ξεφορτωθώ να μην μου πιάνει χώρο, τελικά τη χάρισα. Καλύτερα από την αρχή καλό μοντέλο αρκεί να έχεις τα λεφτά να δώσεις
now there's a look in your eyes...like black holes in the sky... shine on you crazy diamond!

Αποσυνδεδεμένος papazach

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #12 στις: 15/07/08, 14:55 »
Εγώ λέω να το πάρεις το κορίτσι, και το πολύ πολύ αααν βαρεθείς το sport στο μέλλον ( πράγμα που το θεωρώ απίθανο γιατι τέτοιες κιθάρες σε παθιάζουν ακόμα πιο πολυ...  8)) θα βγάλεις και κέρδος μεταπωλώντας της στην Ελλάδα αφου οι τιμές των αμερικάνικων sl1 είναι στα ουράνια εδώ. ;)

Απο κάθε άποψη πρέπει να την πάρεις  ;D ;D

Α και που είσαι μην πάρεις οτι κ οτι παρτην με snakeskin  :D :D :D :D
'' There are two things i DON'T lend my guitar 'n' my ride, hell you can have my wife if ya want ''

Αποσυνδεδεμένος treloagori

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 244
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #13 στις: 15/07/08, 16:31 »
να την παρεις και αν την βαρεθεις να την κοιτας...και πες στην μανα σου οτι αυτη ηταν το φθηνο μοντελο οτι δεν πηρες την ακριβη

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #14 στις: 15/07/08, 18:02 »
Ασε τη μανα να λεει, τι ξερει αυτη?  ;D

Θα σου επιστησω την προσοχη μονο σ αυτα που ειπωθηκαν περι Petrucci ΜUsicman...
Ειναι ΚΑΛΥΤΕΡΗ κιθαρα απ την Jackson! Απο ολες τις αποψεις... Ισως εχει και χαμηλοτερη τιμη εκει...

Μολις φτασεις, πηγαινε με τη μαμα σου καμια βολτα απο πουθενα που να πουλαει τιποτα Αντερσσον, να δει τα πεντοχιλιαρα να μεινει, και μετα να δεις ευλογιες που θα ακους για την Τζακσον ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #15 στις: 15/07/08, 18:16 »
Nα παρεις οπωσδηποτε... να σαι σιγουρος οτι δεν θα τα παρατησεις οταν θα χεις μια κουκλα να σε γλυκοκοιταει απο το stand... Ειναι σαν να χεις καμια θεογκομενα που να σε κοιταει επιμονα απο την γωνια του δωματιου και εσυ να βλεπεις αθλητικα... Αν το κανεις ή εισαι "πεθαμενος", ή υπερβολικα χορτασμενος απο γκομενες και την γραφεις  ;D ;D ;D :P :P :P
Στην χειροτερη αν ολα πανε στραβα και την παρατησεις την πουλας σχεδον (ή και ακριβως) στην τιμη που την αγορασες απο Αμερικη, μιας και εδω ειναι διπλη η τιμη της...
Και ελεος ρε παιδια, μην ακουω τα γνωστα, αν δεν εισαι φτασμενος μην παρεις ακριβο οργανο... Δεν καταλαβαινω την λογικη αυτη με τπτ...
Αμα ηταν ετσι ολοι επρεπε να μασταν με squiers και με samick ενισχυτες και να λεμε και ευχαριστω... Γιατι τα χουμε τα χρηματα αν οχι για να τα ξοδευουμε σε γυναικες (ειτε μεταφορικα γυναικες ειτε κυριολεκτικα).
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Como Esta Loco

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • If u dont live for sth u'll die for nth.
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #16 στις: 15/07/08, 18:23 »
Να το παρεις το κοριτσι να το παρεις.
Και ενταξει διαφορετικες κιθαρες αυτη με τη Petrucci... Θρυλικη κιθαρα η Soloist.

Go for it

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #17 στις: 15/07/08, 18:39 »
Παράθεση
Και ελεος ρε παιδια, μην ακουω τα γνωστα, αν δεν εισαι φτασμενος μην παρεις ακριβο οργανο... Δεν καταλαβαινω την λογικη αυτη με τπτ...
Αμα ηταν ετσι ολοι επρεπε να μασταν με squiers και με samick ενισχυτες και να λεμε και ευχαριστω... Γιατι τα χουμε τα χρηματα αν οχι για να τα ξοδευουμε σε γυναικες (ειτε μεταφορικα γυναικες ειτε κυριολεκτικα).

Ναι ρε παιδιά αλλά όχι να φτάνουμε κ στο άλλο άκρο.
Η άποψη μου υπάρχει παραπάνω, όμως θα πρέπει κανείς να ξεκαθαρίζει τις προτεραιότητες του.
Στην προκειμένη, το ταξίδι στην Αμερική αποτελεί μια καλή ευκαιρία, αλλά δεν σημαίνει ότι όποιος πάει Αμερική πρέπει να γυρνάει κ με μια κιθάρα παραμάσχαλα.
Άλλο η ερασιτεχνική ενασχόληση κ το μεράκι που όλοι έχουμε λίγο πολύ με την αγορά εξοπλισμού, κ άλλο η πραγματική ανάγκη κάποιου για αγορά μιας ακριβής κιθάρας.
Το παιδί αναφέρει ότι η Cort του πάει για απόσυρση, έχει μαζέψει τα λεφτά, όμως έχει ακόμα αμφιβολίες, άρα πρέπει να ζυγίσει κάθε ενδεχόμενο.
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #18 στις: 15/07/08, 19:14 »
Παιδία σας ευχαριστώ για την βοήθεια και τις απαντήσεις σας.Οι απόψεις σας είναι λίγο πολύ οι ίδιες.Είδα για την MusicMan John Petrucci και είναι πιο φτηνή στα 1505$ αλλά δεν ξέρω την τιμή της στην Ελλάδα.Ειλικρινά δεν μου άρεσε σαν κιθάρα τόσο πολύ έτσι όπως τη βλέπω στις φωτογραφίες του Music123.Πιστεύω πως η Soloist είναι ιδιαίτερη κιθάρα και έχει ξεχωριστή ομορφιά και για εμένα είναι πολύ καλύτερη εμφανισιακά απο την άλλη.Δεν έχω δοκιμάσει καμοία από τις δύο για να πώ πως κάποια με βολεύει.Πιστεύω πως θα με βολεύει αφού με βολεύουν οι κιθάρες Strat-style.Παιδιά θέλω να ακούσω τις γνώμες σας για το ποιά έχει καλύτερο playability και βολεύει περισσότερο αν και έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για την Jackson.Παιδιά θέλω τις γνώμες σας για να καταλήξω κάπου.

Αποσυνδεδεμένος JaYmZ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #19 στις: 15/07/08, 19:56 »
είναι το γούστο του καθενός αδερφέ...μην το πολυψάχνεις...κι εμένα δεν μου αρέσει εμφανισιακά η petrucci...αλλά είναι κιθάρα με το Κ κεφαλαίο... ;)

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #20 στις: 15/07/08, 21:17 »
καλα, εχουμε πει, οι MUSICMAN ειναι χαλαρα οι πιο ασχημες κιθαρες εκει εξω....

Αλλα ρε συ, ενας λαιμος... ΜΑ ΕΝΑΣ ΛΑΙΜΟΣ!!!

Τουλ να την δοκιμασεις πριν αποφασισεις... Στην ελλαδα εχει καπου στα 1900 ευρω η εκδοση χωρις πιεζο και στολιδια, η τελειως βασικη δλδ...
Μετα σκαρφαλωνει μεχρι τα 3500 που κανει η BFR...

Για μενα ειναι , hands down, η καλυτερη σουπερστρατ που υπαρχει.

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #21 στις: 15/07/08, 21:30 »
Sl1? Φοβερή κιθάρα! Musicman JP? Ίσως ακόμα καλύτερη! Αλλά κατά την ταπεινή μου άποψη είναι έγκλημα να πας αμερική και να μην δεις αυτές τις κιθάρες!

Αποσυνδεδεμένος treloagori

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 244
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #22 στις: 17/07/08, 16:20 »
οπως βλεπεις δεν υπαρχει στανταρντ γνωμη,,,παρε αυτη που σου κανει κλικ...ο καθε μουσικος εχει τα δικα του γουστα και για μενα ειναι λαθος να λεει ο καθενας κι απο μια μαρκα....οποτε παρε αυτη που θα σε κανει να γινει καλυτερος κιθαριστας και θα σε εμπνευσει...εχω ριξει κατα καιρους τρελα λεφτα σε εξοπλισμο για να καταληξω κι εγω στο οτι οι μισες και βαλε αγορες μου τελικα δεν με καλυψαν...

αν θες τη γνωμη μου οταν μαθεις να παιζεις καλα ολες οι κιθαρες αυτης και οχι μονο της αξιας που θα παρεις θα ακουγονται πολυ καλα μαζι με εναν αναλογο εξοπλισμο που θα συνοδευονται...ΟΜΩΣ ενας τυπος κιθαρας θα κερδισει το αυτι σου ,την καρδια σου και τα δαχτυλα σου....


αυτο και μονο με εκανε κι εμενα να καταληξω απο 8 οργανα σε 4 (και παλι πολλα ειναι αφου με καλυπτουν απολυτα 2)  και να πουλησω οργανα που τα ονειρευομουν απο μικρος (βλεπε jackson soloist-1,αρρωστια με savatage)... αφου λοιπον  τα απεκτησα  καταλαβα ναι οτι ειναι πανεμορφα,ειναι πολυ ποιοτικα ,ειναι ιστορικα,ειναι αναγωρισιμα  ΑΛΛΑ εμενα δεν μου ταιριαζαν στο αυτι και στο χερι οσο αλλα...

με τον καιρο το αυτι και το χερι θα αντικαταστησει και τα ματια σου,,,,και τοτε φιλε ισως να μας γραφεις οτι πουλας την soloist και παιρνεις μια καταγρατζουνισμενη κακασχημη κιθαρα που οταν κλεινεις τα ματια σου και παιζεις νομιζεις οτι εχεις την πιο ακριβη και πιο ομορφη κιθαρα του κοσμου...

και μην φοβηθεις οτι τελικα ναι μπορει να την πουλησεις τη soloist γιατι οπως με τις γυναικες ετσι και με τις κιθαρες πρεπει να γνωρισεις πολλες αλλα με μια θα μοιραστεις τη ζωη σου...πολλες θα σου αρεσουν στην βιτρινα και με πολλες θα εχεις περιπετειουλες αλλα μια θα ειναι αυτη που θα αγαπας πραγματικα...

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #23 στις: 17/07/08, 16:33 »

και μην φοβηθεις οτι τελικα ναι μπορει να την πουλησεις τη soloist γιατι οπως με τις γυναικες ετσι και με τις κιθαρες πρεπει να γνωρισεις πολλες αλλα με μια θα μοιραστεις τη ζωη σου...πολλες θα σου αρεσουν στην βιτρινα και με πολλες θα εχεις περιπετειουλες αλλα μια θα ειναι αυτη που θα αγαπας πραγματικα...

Χεχε... αυτο δεν ειναι απολυτα πραγματικο, ουτε με τις κιθαρες, ουτε με τις γυναικες... ;D ;D ;D
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος petros1992

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Jackson SL-1
« Απάντηση #24 στις: 20/07/08, 00:47 »
εγω λεω να την παρεις την κιθαρα! πρωτον γιατι που θα ξαναβρεις τετοια ευκαιρια για Αμερικα, 2ον που θα βρεις φθηνοτερα!!!! τωρα αμα αργοτερα τα παρατισεις μπορεις ανετοτατα να την κρεμασεις στον τοιχο και να θυμασαι και να λες, ''Ναι, επαιζα με αυτην!!!!" ;) ;) ;) ;)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Γνώμες για Jackson

Ξεκίνησε από Lord-George « 1 2 » Τα καλύτερα...

38 Απαντήσεις
26302 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/03/08, 13:44
από Pandemonium
15 Απαντήσεις
6800 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/08/06, 18:40
από {SLASH}
10 Απαντήσεις
22944 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/14, 17:14
από kostarasss18
1 Απαντήσεις
3220 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/07, 10:43
από Evangelos 123
20 Απαντήσεις
7235 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/08, 12:51
από navy82
25 Απαντήσεις
8195 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/10/09, 17:41
από TheChoulakos
35 Απαντήσεις
11124 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/10/08, 12:10
από KK666
3 Απαντήσεις
2500 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/08/08, 20:09
από Giorgos K.
27 Απαντήσεις
10844 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/08/08, 17:25
από petros1992
14 Απαντήσεις
5558 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/08, 21:49
από Giorgos K.