Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ CD ΤΩΝ ΧΡΗΣΤΩΝ ΤΟΥ ΚΙΘΑΡΑ!!  (Αναγνώστηκε 41642 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ, ΑΣ ΤΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ!! ΤΟ CD ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ...

NEO E-MAIL ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΙΝΤΙ
kitharagr@mailbox.gr
ΙΣΧΥΕΙ ΑΠΟ 1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2003

*** ΝΕΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2003 ***
ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΤΑ "ΥΠΟΛΟΙΠΑ" ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ UP AND RUNNING!!

*** ΝΕΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 19 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2003 ***
Νεο site ειδικα για το Σιντι του Kithara!!!
www.itecogr.co.hol.gr/kithara/
Σε τρεις μερες θα ειναι ετοιμο (ελπιζω)



« Τελευταία τροποποίηση: 01/10/03, 15:18 από dshakes »
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Διονύση, μπράβο για την προωτοβουλία.
1η Σεπτέμβρη νομίζω ότι είναι νωρίς γιατί όλοι θα λείπουμε λόγω καλοκαιριού. Καλύτερα να αφήσουμε κάνα μήνα παραπάνω.
Επίσης καλό είναι αν γίνετε να σταλούν εκτός από στίχους/ακκόρντα και ταμπλατούρες και το τελικό cd να είναι mixed ωστε να περιλαμβάνει τα τραγούδια σε audio και ένα αρχείο/directory με στίχους/ακκόρντα tabs πληροφορίες κλπ.
Εννοείται ότι πρώτο τραγούδι θα είναι ο ύμνος!!! (το πήρες το mp3 από τον Πέτρο;)
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
Διονύση, μπράβο για την προωτοβουλία.
1η Σεπτέμβρη νομίζω ότι είναι νωρίς γιατί όλοι θα λείπουμε λόγω καλοκαιριού. Καλύτερα να αφήσουμε κάνα μήνα παραπάνω.
Επίσης καλό είναι αν γίνετε να σταλούν εκτός από στίχους/ακκόρντα και ταμπλατούρες και το τελικό cd να είναι mixed ωστε να περιλαμβάνει τα τραγούδια σε audio και ένα αρχείο/directory με στίχους/ακκόρντα tabs πληροφορίες κλπ.
Εννοείται ότι πρώτο τραγούδι θα είναι ο ύμνος!!! (το πήρες το mp3 από τον Πέτρο;)

Εννοείται!!
Οπως είδες άλλαξα την ημερομηνία.
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος ron-t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • υπάρχουν αυγές που δεν ξημέρωσαν ακόμα
    • Προφίλ
 Εμεις που δεν θα συμμετασχουμε στο cd(τουλ στο πρωτο ;)) αλλα το θελουμε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τι πρεπει να κανουμε??? ???Για πες Διονυση...
Οτι και να ρίξουν μέσα μας, θα το πάρουμε και θα το θάψουμε κάτω στο βυθό μας...ΝΙΤΣΕ
Εν βυθώ γαρ η αλήθεια...ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Διονύση, μπράβο για την προωτοβουλία.
1η Σεπτέμβρη νομίζω ότι είναι νωρίς γιατί όλοι θα λείπουμε λόγω καλοκαιριού. Καλύτερα να αφήσουμε κάνα μήνα παραπάνω.
Επίσης καλό είναι αν γίνετε να σταλούν εκτός από στίχους/ακκόρντα και ταμπλατούρες και το τελικό cd να είναι mixed ωστε να περιλαμβάνει τα τραγούδια σε audio και ένα αρχείο/directory με στίχους/ακκόρντα tabs πληροφορίες κλπ.
Εννοείται ότι πρώτο τραγούδι θα είναι ο ύμνος!!! (το πήρες το mp3 από τον Πέτρο;)
Εαν ειναι μονο instrumental??Πως θα στειλουμε συγχορδιες?? Εκτος αν θελετε και το midi ας πουμε για τις νοτες....
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
Εαν ειναι μονο instrumental??Πως θα στειλουμε συγχορδιες?? Εκτος αν θελετε και το midi ας πουμε για τις νοτες....

Να σου πω την αληθεια δεν το ειχα σκεφτει για τα instrumental... Στειλτο εσυ για να μπει στο ΣιΝτι και θα δουμε...
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
Εμεις που δεν θα συμμετασχουμε στο cd(τουλ στο πρωτο ;)) αλλα το θελουμε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τι πρεπει να κανουμε??? ???Για πες Διονυση...

Βιαζεσαι πολυ... ακομα δεν εχω λάβει το πρωτο κομματι...
Θεωρητικα, οποιος θα θέλει το ΣιΝτι, θα κανει μια παραγγελια μεσω e-mail και θα του ερχεται σπιτι με αντικαταβολη...
Οσο για το κόστος του, δεν θα υπάρξει καμμία χρέωση πλέον του κόστους παραγωγής του (αδειο ΣιΝτι, Κουτί, Εκτύπωση Εσω-Εξωφυλλου κλπ κλπ).
Αυτο όμως θα βγει αφού τελειώσει η μήτρα...
Αν υπάρξει μεγαλη ζητηση πριν να τελειωσει θα σκεφτω να παω σε εταιρεια παραγωγης ΣιΝτι...
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος Αδιάκριτος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Τι κοιτάς ρε παλιό...
    • Προφίλ
kati asxeto: Exo kati xronia na mpo edo mesa,me thimate kaneis arageS;O Sotiris sigoyra (pou einai ayti i psixi) opos episis kai o "Apolonios"  ;D  mporei kai oxi (kala aytos o anthropos pistebo oti mporei na mou lysei ta megalytera problems ths zooulas mou!).

Tespa, as mpo sto thema:

Tha ithela kai ego na bohthiso, exo arketa tragoydakia kai eytyxos poy tonises file dshakes na stiloume mono liga (an oxi ena), giati eixa skopo na ta steilo ola...kasseta den soy kanei eee?ektos an ta thes se partitoyra.Whatever!

Episis asxeto: oraia allagi exete kanei sto site exo tin entyposei oti exei ginei pio easy to use.
Ayta.
Η τέχνη του να είσαι υπεράνω:
-
Αν σε σπρώξουν για να πέσεις ,μην πας να τους
εκδικηθείς ,πάνε να τους δείξεις ότι δεν έπεσες…
-

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
kati asxeto: Exo kati xronia na mpo edo mesa,me thimate kaneis arageS;O Sotiris sigoyra (pou einai ayti i psixi) opos episis kai o "Apolonios"  ;D  mporei kai oxi (kala aytos o anthropos pistebo oti mporei na mou lysei ta megalytera problems ths zooulas mou!).

Tespa, as mpo sto thema:

Tha ithela kai ego na bohthiso, exo arketa tragoydakia kai eytyxos poy tonises file dshakes na stiloume mono liga (an oxi ena), giati eixa skopo na ta steilo ola...kasseta den soy kanei eee?ektos an ta thes se partitoyra.Whatever!

Episis asxeto: oraia allagi exete kanei sto site exo tin entyposei oti exei ginei pio easy to use.
Ayta.

Καλε μου φιλε, θα ειναι πολυ δυσκολο να μετατραπει απο κασσετα σε ψηφιακη μορφη και να ειναι καλη η ποιοτητα... δυστυχως εγω δεν εχω καλο κασετοφωνο.. Αν μπορει καποιος αλλος να βοηθησει ευχαριστως...
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Exo kati xronia na mpo edo mesa,me thimate kaneis arageS;
Ωπ, πού χάθηκες ρε;

Στείλε εσύ την κασέτα και θα την βρούμε την άκρη. Μπορώ να τη ψηφιοποιήσω εγώ, αν δε βρεθεί κανείς που να έχει (ημι)επαγγελματικά μηχανήματα για καλή ηχογράφηση. Αν και, εξ ορισμού η απλή κασέτα δεν έχει καλή ποιότητα.

Αποσυνδεδεμένος Αδιάκριτος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Τι κοιτάς ρε παλιό...
    • Προφίλ
Halo Basili.

Ego skeftomoun kati aplo...kassetofono>jack to jack (karfi)>ypodoxh mic sto cpu>andddd....we are writing guys....!tepsa...opote bro xrono(na fantasteis exo ena oloklhro xrono na mpo edo mesa...)tha stilo prive
Η τέχνη του να είσαι υπεράνω:
-
Αν σε σπρώξουν για να πέσεις ,μην πας να τους
εκδικηθείς ,πάνε να τους δείξεις ότι δεν έπεσες…
-

Αποσυνδεδεμένος kostis88

  • Ο γραντζουνιστής
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 298
  • Φύλο: Άντρας
  • τι αλλο να πω πια??
    • Προφίλ
    • rigorous_rifle
στο cd θα ειναι μεσα ο υμνος??? ??? ???
Ειμαι ενας φασιστοκουμουνοσοσιαλιστικοκαπιταλιστης οικολογος

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
στο cd θα ειναι μεσα ο υμνος??? ??? ???

Σαφώς!!!!
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος ilektrojohn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Κ γω...ενας κομπαρσος στη ζωη μου...
    • Προφίλ
Δεν θα ηταν καλη ιδεα,αν καποιος εχει τα κοννε να το δωσει πουθενα να το ακουσουν?Νομιζω οτι θα ειναι ενα καλο βημα για να ακουστουν(?αξοποιηθουν?) καποιοι νεοι δημιουργοι οι μπαντες.Βεβαια,οταν λεω κοννε,εννοω γερα κονε γιατι αν σκεφτεις οτι π.χ στη minos φτανουν καπου στις 3.000 demos καθε μηνα,ειναι κομματακι δυσκολο να το παρεις αποφαση!
Κορώνα γράμματα η ζωή, κι εγώ έχασα το κέρμα...

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
Δεν θα ηταν καλη ιδεα,αν καποιος εχει τα κοννε να το δωσει πουθενα να το ακουσουν?Νομιζω οτι θα ειναι ενα καλο βημα για να ακουστουν(?αξοποιηθουν?) καποιοι νεοι δημιουργοι οι μπαντες.Βεβαια,οταν λεω κοννε,εννοω γερα κονε γιατι αν σκεφτεις οτι π.χ στη minos φτανουν καπου στις 3.000 demos καθε μηνα,ειναι κομματακι δυσκολο να το παρεις αποφαση!

Πολυ καλη η ιδέα σου αλλα προχωρας πολυ γρηγορα... Κάτσε να βγει το Σιντι και μετα συζητάμε τα επομενα βηματα...
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος ilektrojohn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Κ γω...ενας κομπαρσος στη ζωη μου...
    • Προφίλ
nai re sy ,ennoeitai!apla eri3a tin idea na yparxei!cheers!
Κορώνα γράμματα η ζωή, κι εγώ έχασα το κέρμα...

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
Δεν βλεπω κινηση ουτε ενδιαφερον... Ελπιζω λογω καλοκαιριου....
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος Πέτροc

  • Γητευτής Ήχων
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 750
  • Φύλο: Άντρας
  • Είναι η Σιωπή που Τώρα ξεκινά ...
    • Προφίλ
Βιαζεσαι πολυ... ακομα δεν εχω λάβει το πρωτο κομματι...

Τό ΄λαβες .. ;D Τό ΄λαβες ..  ;D

Δεν βλεπω κινηση ουτε ενδιαφερον... Ελπιζω λογω καλοκαιριου....

Σαφώς !!  ;D 8)
Σε έμβρυα στάση να αναθρέφω χαραυγές ...

Αποσυνδεδεμένος ilektrojohn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Κ γω...ενας κομπαρσος στη ζωη μου...
    • Προφίλ
re,sy kalokairi einai,diakopes k etsi!ase pou gia sygrothmata me edra eparxia,einai dyskolo na mazeutoun gia hxografisi.emeis teli augoustou tha to give a try.Ypomoni!pisteyw tha pareis perissotera kommatia ap'osa elpizeis!
Κορώνα γράμματα η ζωή, κι εγώ έχασα το κέρμα...

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
μολις τωρα πηρα χαμπαρι τι μαγειρευετε εδω... θα ξυπνησω τους αλλους να γραψουμε...!! αλλα δε το βλεπω πριν απο σεπτεμβρη...υπολογισε μας παντως...!

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
Χαιρομαι, χαιρομαι...  ;D
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
επίσης συζηταμε με τον τασουλη να τραγουδισω ενα απο τα κομματια του και εψησα στη φαση και 2 αλλα συγκροτηματα μεσα απο το Kithara.gr οποτε το σεπτεμβρη θα χεις δουλεια...χεχε

Αποσυνδεδεμένος geoslipknot

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
φιλε standar
« Απάντηση #22 στις: 22/07/03, 16:09 »
Φιλε εχω μπαντα και προχθες καναμε live αζι με τουσ αρχοντεσ του πουθενα,τουσ disharmonic kai τους rupture farms,εμεις ειμαστε οι muite darkness!λιπον σημερα μουπαν για αυτο που πασ να ετιμασεισ και πιστευω ειναι και γ**ω τις ιδεες!τωρα ολοι ομωσ παμε δικοπες,μετα τισ διακοπεσ γυρο στα τελι αυγουστου με αρχες σεπτεμβρη τηα μπουμε στουντιο για το νεο live που θα κανουμε και για την καλιτερη ηχογραφιση για να στιλουμε σε σενα το καλλιτερο μασ track!cu(Γιωργος,Γιαννης,Κωστας,Φανης=mute darkness)..........!!
slipknot

Αποσυνδεδεμένος dshakes

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Άντρας
  • O παλιος ειναι ωραιος...
    • Προφίλ
Μπραβο παιδια γιατι ειχα αρχισει να απογοητευομαι...
Ειμαι πολυ χαρουμενος... Κάτι κυριοι με ασπρα ήρθαν χτες στο σπιτι μου και μου εκαναν δωρο ενα μπουφαν που κουμπωνει αναποδα...

Αποσυνδεδεμένος RockStyler

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Άντρας
  • Θε'ι'κός Σολίστας!
    • Προφίλ
    • "Κουμπάροι & Σια" Greek Rock Band HomePage!
Exm, 8a Peirazei an einai oligon ti newbistiko? Den lew na einai granga-grounga alla ok... oxi polu epagelmatiko...  ???

RockStyler
IbaneZ Gio GRX-70 PuRe OwNaGe
-----------------------------------
Guitarist at:
"Oi Koubaroi kai oi alloi..." Greek Rock Band!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
7860 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/07/03, 16:57
από dshakes
2 Απαντήσεις
3979 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/06/08, 13:51
από Βραζίλης
28 Απαντήσεις
11546 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/08, 23:12
από nikolix
27 Απαντήσεις
11890 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/11, 15:07
από Eagle Of Kamelot
69 Απαντήσεις
20961 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/04/11, 18:01
από Jezus
16 Απαντήσεις
9045 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/12, 03:03
από Adoni
13 Απαντήσεις
33293 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/09/14, 11:58
από Βραζίλης
4 Απαντήσεις
7086 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/17, 15:43
από Ioannis Anastassakis
0 Απαντήσεις
1536 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/02/20, 14:57
από Ioannis Anastassakis
1 Απαντήσεις
1754 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/04/20, 21:46
από Βραζίλης