Αποστολέας Θέμα: Ερώτηση για service Ζοζεφ  (Αναγνώστηκε 11303 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος papazach

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ερώτηση για service Ζοζεφ
« στις: 04/03/09, 14:30 »
Μόλις γύρισα απο το κατάστημα του Ζοζέφ στον Πειραιά, όπου άφησα την music man jp6 μου για service. :)
Ηθελα να ρωτήσω αν είχε κανεις σας εμπειρία απο του service του, είναι καλός? Έμενα το παλικάρι π ήταν εκεί παντως μου ψιλογέμισε το μάτι .
Θα την άφηνα στον Οικονομάκη αλλά έχει 9 βδομάδες αναμονή!  ::)

Α και επίσης μου είπε οτι σύνολο θα πάει 50 euro+ χορδές! Πολλά δεν έιναι?  ???

Είναι το πρώτο service της jp6, ή μάλλον set-up...
'' There are two things i DON'T lend my guitar 'n' my ride, hell you can have my wife if ya want ''

Αποσυνδεδεμένος Stel Andre

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Stel Andre
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #1 στις: 04/03/09, 16:31 »
Τι θα της κανεις ακριβως? 50 ειναι αρκετουτσικα. 40+χορδες εδωσα στον Κουρμπη για φουλ σεταρισματακι. Ασχετο αλλα μηπως ξερεις κιολας αν δουλευει ακομα το υποκαταστημα ζοζεφ στην τρικουπη? (αν θυμαμαι καλα οτι ειναι εκει) ειχε κλεισει λογο εργων πριν μηνες και δεν εμαθα ποτε αν ξαναανοιξε.
S t e l   A n d r e  -  Δείτε με εδώ --->  http://www.youtube.com/c/stelandre

Αποσυνδεδεμένος papazach

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #2 στις: 04/03/09, 22:43 »
Τπτ ιδιαιτερο δεν θα της κάνει. Δεν ειχε και κάποιο πρόβλημα, 2,5 μηνών babied όργανο ειναι. ;)

Θα χαμηλώσει λίγο το action κατόπιν δικής μου προτροπής, θα τσεκαρει μπράτσο και tremolo ίσως να πρέπει να ''έρθουν'' λιγο ( είπε ο τύπος χαρακτηριστικά ) , θα τσεκάρει γενικοτερα ξύλα και ηλεκτρικα και ταστιερα αν παίζει κατι. Τα κλασσικά δεν είναι αυτα??  ???

Νιώθω οικονομικά βιασμένος.
Στον Οικονομάκη θα τα έδινα (αλήθεια πόσα θα μου έπαιρνε? ) αλλα στο zozef νιώθω λίγο οτι με περνάνε για κουτο. Θα το πάρει το 50ράκι του+ τις χορδες αυτη την φορά επειδή επεσα στην ανάγκη του αλλα δεν νομίζω να υπάρξει επομενη....  :-*
'' There are two things i DON'T lend my guitar 'n' my ride, hell you can have my wife if ya want ''

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #3 στις: 05/03/09, 01:54 »
O zozef στη θεσσαλονίκη πάντως σου δίνει άλλο οργανο 70φορές καλύτερο από αυτό που του δίνεις... ;D Άμα σε παρηγορεί ;)

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #4 στις: 05/03/09, 01:56 »
Τελικά υπάρχει ακόμα ο Ζοζέφ στη Θεσσαλονίκη ή είναι φάντασμα;
Αν υπάρχει, για δώστε καμια διεύθυνση, ρε λεβέντες...
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #5 στις: 05/03/09, 02:26 »
Ο ζοζέφ στη Θεσσαλονίκη δεν υπάρχει πλέον.
Ήθελα να πάω τη δική μου ηλεκτροακουστική για service, τηλ.στην Αθήνα και μου πρότειναν να την πάω στον Ζάχο, όπου και την πήγα. Κόστισε 32 ευρώ μαζί με χορδές.
Προφανώς πλέον συνεργάζονται με το εν λόγω κατάστημα.
Τώρα ότι παλαιά στον ζοζέφ στην Θεσσαλονίκη μετά το service έπαιρνες άλλο όργανο σαφώς καλύτερο ισχύει.
Δεν γνωρίζω αν το παιδί που ήταν στο κατάστημα δουλεύει ανεξάρτητα μόνος του πλέον.
Αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας μας ενημερώσει...
cu!
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #6 στις: 05/03/09, 02:32 »
Τελικά υπάρχει ακόμα ο Ζοζέφ στη Θεσσαλονίκη ή είναι φάντασμα;
Αν υπάρχει, για δώστε καμια διεύθυνση, ρε λεβέντες...

Ρωμανού 5, κοντά στο Λευκό Πύργο αν θυμάμαι καλά. Είχα πάρει το Metal Zone της Boss από εκεί. Πολύ ωραίο μαγαζάκι αν και, σχετικά με αυτά που λέγαμε στη συνάντηση τις προάλλες, ίσως να μην είναι το καλύτερο για να δοκιμάσεις όργανο. Τουλάχιστον όταν ήταν να πάρω το πεταλάκι των ρώτησα αν μπορώ να το δοκιμάσω και μου είπε "μπορείς να το ακούσεις". Δεν ξέρω τι κάνει με τις κιθάρες. Έχει πάντως, απ' ότι θυμάμαι, μεγάλη ποικιλία.


EDIT:

Mistral δεν το ήξερα. Πότε έκλεισε;
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος stratocasteros

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Ένα Βήμα Μπροστά
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #7 στις: 05/03/09, 13:26 »
Τπτ ιδιαιτερο δεν θα της κάνει. Δεν ειχε και κάποιο πρόβλημα, 2,5 μηνών babied όργανο ειναι. ;)

Θα χαμηλώσει λίγο το action κατόπιν δικής μου προτροπής, θα τσεκαρει μπράτσο και tremolo ίσως να πρέπει να ''έρθουν'' λιγο ( είπε ο τύπος χαρακτηριστικά ) , θα τσεκάρει γενικοτερα ξύλα και ηλεκτρικα και ταστιερα αν παίζει κατι. Τα κλασσικά δεν είναι αυτα??  ???

Νιώθω οικονομικά βιασμένος.
Στον Οικονομάκη θα τα έδινα (αλήθεια πόσα θα μου έπαιρνε? ) αλλα στο zozef νιώθω λίγο οτι με περνάνε για κουτο. Θα το πάρει το 50ράκι του+ τις χορδες αυτη την φορά επειδή επεσα στην ανάγκη του αλλα δεν νομίζω να υπάρξει επομενη....  :-*

Που να δεις που εγώ του είχα δώσει 70 ευρώ για να μου επιστρέψει την κιθάρα μου όπως του την πήγα, απλά καθαρισμένη και γυαλισμένη!

Φορ δε ρέκορντ, ο Οικονομάκης θα σου έπαιρνε 38 ευρώ + χορδές.

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #8 στις: 05/03/09, 13:58 »
@TheVrachnoprofiter
Μέχρι και πέρσι ήταν στο Λευκό Πύργο. Στη συνέχεια μετακόμισε δίπλα από το Τουρικό Προξενείο στην Αγ.Δημητρίου.
Το καλοκαίρι που πήγα για αγορά νέας κιθράας διαπίστωσα πως είχε κλείσει. Τηλεφώνησα στα κεντρικά στην Αθήνα και μου το επιβεβαίωσαν. Ευτυχώς που είμαι από Κόρινθο κι έτσι βολεύτηκα με τον Πειραιά.
Θεσσαλονίκη πάντως από τον Ζάχο έμεινα πολύ ευχαριστημένος, αν και η κιθάρα δεν είχε τίποτα το ιδιαίτερο.
Το κλασσικό setup του εξαμήνου.
Αυτά...
Take care!
cu!
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος rista

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #9 στις: 05/03/09, 14:31 »
Παιδια στον Ζαχο τα service ξερει κανεις ποιος τα κανει?
Να προτιμησω τσελιο για ταστοδουλειες?

Στειλτε με και P.M αν μπορειτε να ανταλλαξουμε αποψεις γιατι εδω στη Θεσ/νικη οι περισσοτεροι μας δουλευουν μου φαινετε!
 
Υ.Γ Επειδη ειμαι παθων απο καποιον και καλα ονομα! δε με νοιαζει τοσο το κοστος ΑΡΚΕΙ να εχω την κιθαρα μου οπως πρεπει χωρις τσαπατσοδουλειες και σημαδια!!

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #10 στις: 05/03/09, 16:04 »
Δεν θα εχεις το παραμικρο προβλημα... Πηγαινω τα οργανα μου Στο Ζοζεφ εδω και μια δεκαετια... Ναι εχεις δικιο... 38 Ευρω ο Οικονομακης αλλα περιμενεις μεχρι το 2225 για να παρεις πισω το οργανο σου??? Η δουλεια των παιδιων παντως ειναι εξαιρετικη... Και ρε συ... Εδωσες τοσα λεφτα για το οργανο το set up ειναι που σε ενοχλησε??? Σαν να εχεις Porsche και να λες μου τρωει πολλα σε βενζινες και ανταλλακτικα ειναι ... Αστα αυτα και ελα να πιουμε καμια τεκιλα!!! Χαζε!!!
I'm bad to the bone!

Αποσυνδεδεμένος RoyBatty

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 475
  • Φύλο: Άντρας
  • Where the Southern Cross meets the Yellow Dog
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #11 στις: 05/03/09, 16:15 »
Παιδια στον Ζαχο τα service ξερει κανεις ποιος τα κανει?

Ο Παναγιώτης Λαμπής a.k.a. The Art Of Wood: http://www.theartofwood.gr/
Καλός μάστορας και με ακόμα πιο καλές τιμές.
Θα τον βρείς Θεαγένους Χαρίση 8.

Να προτιμησω τσελιο για ταστοδουλειες?

Όχι,γιατί παρόλο που ο Στέλιος είναι ωραίος τύπος,αυτός που είναι εκεί μέσα για service είναι μ@λ@κας.Και αργεί πολύ  8)
 

Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #12 στις: 05/03/09, 17:20 »
Σχετικά με τα service του Ζοζεφ στον Πειραιά, καθώς Πειραιώτης είμαι κι από εκεί έχω αγοράσει και διάφορα πράγματα και τέλος πάντων το γνωρίζω το μαγαζί. Ο Γιάννης λοιπόν που αναλαμβάνει τα service είναι και γ@μώ τα παιδιά...αλλά...η δουλειά που (τον υποχρεώνουν πιστεύω) να κάνει, είναι πολύ πολύ πολύ μέτρια!! Κάποτε πήγαινα κι εγω την κιθάρα μου εκεί, μέχρι που συνηδητοποίησα πως ακόμα και μια μέρα μετά το service αντιμετώπιζα προβλήματα ανεπίτρεπτα για φρεκό-σεταρισμένο όργανο. Δεν προσπαθώ να κάνω δυσφήμιση, αλλά ξόδεψα πολλά χρήματα εκεί μέχρι να καταλήξω στον Οικονομάκη, ύστερα από συστάσεις φίλων, ο οποίος με τα ίδια λεφτά που έδινα στον Ζοζεφ, θα μου άλλαζε τάστα (  :o ) και δεν θα μου έκανε την προχειροδουλειά που κάνουν εκεί (εκτός του οτι από το κακό τρίψιμο, είχα και πρόβλημα μετά στα τάστα). Τώρα, γιατί πιστεύω πως το αναγκάζουν το παιδί εκεί να ΜΗΝ κάνει καλή δουλειά...άλλη και πιθανότατα πονεμένη ιστορία ;)

Αποσυνδεδεμένος rista

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #13 στις: 05/03/09, 17:26 »
Παιδια στον Ζαχο τα service ξερει κανεις ποιος τα κανει?

Ο Παναγιώτης Λαμπής a.k.a. The Art Of Wood: http://www.theartofwood.gr/
Καλός μάστορας και με ακόμα πιο καλές τιμές.
Θα τον βρείς Θεαγένους Χαρίση 8.





Μαλιστα.... Μακρια λοιπον!! διοτι πηγα κατευθειαν στο μαγαζι του λαμπη και η αλλαγη ταστων που μου εκανε ηταν ελεεινη!! Οποιος θελει συναντιομαστε καπου και του δειχνω!! ελεος δλδ!

Οσο για τον τσελιο Μ@λ@κ@ς ξεμ@λ@κας ΑΝ η δουλεια του ειναι ΣΩΣΤΗ και οπως πρεπει τοτε δε με νοιαζει και σε ενα μηνα αν την παραλαβω!!

Αποσυνδεδεμένος papazach

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #14 στις: 05/03/09, 17:49 »
Παράθεση
Δεν θα εχεις το παραμικρο προβλημα... Πηγαινω τα οργανα μου Στο Ζοζεφ εδω και μια δεκαετια... Ναι εχεις δικιο... 38 Ευρω ο Οικονομακης αλλα περιμενεις μεχρι το 2225 για να παρεις πισω το οργανο σου??? Η δουλεια των παιδιων παντως ειναι εξαιρετικη... Και ρε συ... Εδωσες τοσα λεφτα για το οργανο το set up ειναι που σε ενοχλησε??? Σαν να εχεις Porsche και να λες μου τρωει πολλα σε βενζινες και ανταλλακτικα ειναι ... Αστα αυτα και ελα να πιουμε καμια τεκιλα!!! Χαζε!!!

Χαχα!  :) Και γω νομίζω οτι σαν δουλειά που θα γίνει θα είναι μια χαρά! Άλλωστε ο zozef ειναι ο επίσημος αντιπρόσωπος της musicman στην Ελλάδα, κάτι θα ξέρουν παραπάνω για αυτές τις κιθάρες!
Όσο για την τεκίλα θα έρθω! ;D Με ξέρεις δεν λέω όχι σε τέτοιες προτάσεις!  8)
'' There are two things i DON'T lend my guitar 'n' my ride, hell you can have my wife if ya want ''

Αποσυνδεδεμένος stratocasteros

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Ένα Βήμα Μπροστά
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #15 στις: 05/03/09, 20:14 »
Άλλωστε ο zozef ειναι ο επίσημος αντιπρόσωπος της musicman στην Ελλάδα, κάτι θα ξέρουν παραπάνω για αυτές τις κιθάρες!

Αυτό είναι το λάθος σκεπτικό που έχει στοιχίσει σε πάρα πολύ κόσμο πολλά λεφτά. Αν εγώ αύριο πάω και πάρω την αντιπροσωπία ξέρω γω της Carvin δε σημαίνει ότι ξαφνικά ξέρω να αλλάζω και τάστα ή ότι θα είμαι ειδικός σε αυτές τις κιθάρες.

Ο Ζοζεφ φέρνει και τους Seymour Duncan, αυτό δεν τον εμπόδισε να βάλει μαγνήτη που είναι για θέση neck, σε θέση bridge στην κιθάρα μου.

Ο περισσότερος κόσμος παίρνει μια κιθάρα και την πάει για service εκεί που την πήρε επειδή έτσι κάνει και με το αυτοκίνητό του.

Δε σημαίνει ότι όποιος έχει ένα μαγαζί που πουλάει όργανα ξέρει να κάνει και service.

Και προς Θεού! δε σημαίνει ότι ένα ακριβό όργανο πρέπει να έχει διαφορετική τιμή στο setup από ένα φτηνό.

Την ίδια ακριβώς δουλειά που θα κάνει ένας τεχνικός για να σετάρει μια squier, θα κάνει και με τη Music Man  μη σου πω ότι θα χρειαστεί και λιγότερη δουλειά στο ακριβότερο όργανο καθώς λόγω ποιότητας υλικών απορρυθμίζεται λιγότερο.

Οι μόνοι τεχνικοί που μπορούν να χαρακτηριστούν "ειδικοί" επί της Music Man, δουλεύουν στο Saint Luis  :P

Αποσυνδεδεμένος papazach

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #16 στις: 05/03/09, 21:39 »
Οι απόψεις διίστανται από οτι βλέπω  8) . Μόλις την πάρω πίσω από το service θα σας πώ με σιγουριά αν άξιζε τα λεφτα του.  :P
'' There are two things i DON'T lend my guitar 'n' my ride, hell you can have my wife if ya want ''

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #17 στις: 05/03/09, 21:40 »
Οι μόνοι τεχνικοί που μπορούν να χαρακτηριστούν "ειδικοί" επί της Music Man, δουλεύουν στο Saint Luis  :P

Σωστός!
Όσον αφορά βέβαια θέματα πιο εξιδεικευμένα απο ένα set up.

Παράθεση
Αν εγώ αύριο πάω και πάρω την αντιπροσωπία ξέρω γω της Carvin..

Aν το έκανες αυτό φίλε μου πίστεψε με θα έκανες αρκετό κόσμο χαρούμενο!  :)



Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #18 στις: 06/03/09, 00:47 »
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι: Για τον Dr. Fret στη Θεσσαλονίκη τι απόψεις υπάρχουν. Είχα πάει την κιθάρα μου πριν 1-2 χρόνια, γυάλισε τάστα, έφτιαξε το λασκαρισμένο ποτενσιόμετρο και τις μονώσεις για να μειώσει το βουητό των μαγνητών. Συνολικά μαζί με τις χορδές πήρε 60€ αν θυμάμαι καλά. Καλά είναι;
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος papazach

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #19 στις: 13/03/09, 16:19 »
Μόλις πήρα την κιθάρα απο τον Ζοζέφ..  :)
Οφείλω να ομολογήσω ότι έκανε εξαιρετική δουλειά.  ;) Είναι άψογη.!!

Α και κάτι άλλο.. Δοκιμάστε τις coated τις 10ρες της Ernie-ball, και δεν θα χάσετε!!  ;)
'' There are two things i DON'T lend my guitar 'n' my ride, hell you can have my wife if ya want ''

Αποσυνδεδεμένος Ziko

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #20 στις: 15/03/09, 22:37 »
Ο μακρυμαλλης στου Ζοζεφ ειναι τελειως gtp !
Του ειχα ζητησει να μου κανει μια απλη συνδεσμολογια στους μαγνητες με 5 θεσιο και μου ζηταγε να ψαξω εγω να βρω το κυκλωμα και να του το δωσω! Και αφου μου ειχε κρατησει την κιθαρα κανα μηνα και εδεησε ο θεος να την παραλαβω , με το που επαιξα δυο ακορντα και ολα ακουγονταν καλα , μετα απο 2 μερες αρχισα να ακουω θορυβο και μετα μου μεινε ο διακοπτης στο χερι .Μακρυα τραβα αλλου ή κατεβασε κανενα tutorial απο το Ιντερνετ!Πιο καλα θα την φταιξεις μονος σου

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #21 στις: 31/03/09, 14:32 »
Μόλις πήρα την κιθάρα απο τον Ζοζέφ..  :)
Οφείλω να ομολογήσω ότι έκανε εξαιρετική δουλειά.  ;) Είναι άψογη.!!

Α και κάτι άλλο.. Δοκιμάστε τις coated τις 10ρες της Ernie-ball, και δεν θα χάσετε!!  ;)

Χαίρομαι πραγματικά που σε εσένα έκανε εξαιρετική δουλειά. Μακάρι να μπορούσα να τον εμπιστευθώ ξανά, αλλά δεν το κόβω πιθανό. Βέβαια το "εξαιρετική" δουλειά είναι πάντα πολύ σχετικό...γιατί κι εγώ έτσι νόμιζα... ::)

Αποσυνδεδεμένος felecaster

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #22 στις: 17/04/09, 12:42 »
Αν δεν κάνω λάθος (έχω καλή μνήμη γενικά) στη Θεσ/νίκη στη Ρωμανού στο Ζοζέφ ήταν ο Νίκος Ντουνούσης, πρώην blues Wire νυν Nick and the Backbone, όποιος του πήγε fender-οειδές μου είχε πει τα καλύτερα. Πάνω που είχα χρειαστεί setup έκλεισε δυστυχώς.

Ας συνεχίσει η συζήτηση για Θεσσαλονίκη, να μάθουμε μια και καλή...

Αποσυνδεδεμένος Si_rah

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #23 στις: 17/04/09, 15:19 »
Νομιζω οτι πλεον ο Ζοζεφ στη Θεσσαλονικη εχει παει καπου στο Βαρδαρη και ασχολειται μονο με χονδρικη (& σαν αποθηκη).

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Ερώτηση για service Ζοζεφ
« Απάντηση #24 στις: 17/04/09, 16:57 »
Αν δεν κάνω λάθος (έχω καλή μνήμη γενικά) στη Θεσ/νίκη στη Ρωμανού στο Ζοζέφ ήταν ο Νίκος Ντουνούσης, πρώην blues Wire νυν Nick and the Backbone, όποιος του πήγε fender-οειδές μου είχε πει τα καλύτερα. Πάνω που είχα χρειαστεί setup έκλεισε δυστυχώς.

Ας συνεχίσει η συζήτηση για Θεσσαλονίκη, να μάθουμε μια και καλή...
αυτό είναι σωστό...
Και άλλο το σερβις της κιθάρας και άλλο τα ηλεκτρικα...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
34 Απαντήσεις
25430 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/08, 15:58
από PanouleXxX
7 Απαντήσεις
12272 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/04/07, 21:56
από Fanoukos
17 Απαντήσεις
7101 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/01/06, 12:57
από djkostas
8 Απαντήσεις
12287 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/07, 11:17
από Agriopaido
2 Απαντήσεις
2748 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/08, 16:27
από Und3ad
1 Απαντήσεις
2676 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/08, 00:10
από SGACE
17 Απαντήσεις
10531 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/08/08, 11:04
από BluesMe
1 Απαντήσεις
2525 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/10, 14:51
από kostas80
8 Απαντήσεις
4324 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/10, 13:55
από Rockdude
1 Απαντήσεις
19022 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/02/12, 18:14
από hot_sauce (φλουτσ)