Αποστολέας Θέμα: Άλλες μάρκες κιθάρων..  (Αναγνώστηκε 8367 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Άλλες μάρκες κιθάρων..
« στις: 19/10/06, 21:52 »
Κάνοντας μια βόλτα στα μαγαζιά, παρατήρησα ότι υπάρχουν πολλές μάρκες κιθάρων (για αρχάριους κυρίως), άγνωστες...  ??? ???

Όπως η μάρκα Century πχ, η οποια ειχε μια κιθαρα που αυτος ο φιλος μου την επαιξε και λεει ειχε εξαιρετικο ηχο για το ονομα και τα λεφτα της... (υποψιν αυτος ο φιλος μου ειναι μουσικος 35 χρονια, διδασκει και στο Παν/μιο οποτε δεν ειναι οποιος κι οποιος...). Αυτές όμως τις μάρκες δεν τις είδα πουθενά αλλού εδώ και παραξενεύτηκα!...




Α και κάτι άλλο.. Είπατε οτι ο ελεγχος του μπρατσου γινεται με εκεινο το πατημα 1ο και 19ο ταστο. Παρατηρωντας μια κιθαρα ειδα οτι το μπρατσο με το υπολοιπο σωμα της κιθαρας ειχε κλιση παραπανω απο 180 μοιρες, δεν ηταν δηλαδη τελειως ισιο.. Αυτο ειναι φυσιολογικό; Και επισης, σε ενα βιβλιο εγραφε οτι οι χορδες στον ελεγχο εκεινο με τα ταστα, δεν πρεπει απαραιτητα να κολλανε στα σιδερακια, αλλα να εχουν αποσταση το πολυ 1χιλ.! :o
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος oneofthem

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Άλλες μάρκες κιθάρων..
« Απάντηση #1 στις: 19/10/06, 23:27 »
οι γνωστές les paul είναι φτιαγμένες όπως τα βιολιά, με μια κλίση του μπράτσου δλδ και ανάλογα ρυθμισμένη γέφυρα, φυσιολογικό είναι

για τις άγνωστες μάρκες, καλό είναι να κάνεις κι ένα search στο Internet να δεις τι παίζει, ενώ ακόμα καλύτερο είναι εάν δεν έχεις ιδέα από μια συγκεκριμένη μάρκα που δεν έχεις ξαναδεί πουθενά, να περιμένεις μέχρι να αποκτήσεις κάποια ιδέα και να μην εμπιστεύεσαι κανέναν, ούτε φίλο σου ακόμα και έχει πάρει το nobel
άκου την άποψή του και λάβε τη σοβαρά υπόψιν σου αλλά κρίνε μόνος σου
ένα πολύ καλό εργαλείο ελέγχου τουλάχιστον για μουσική, είναι αυτό το forum, ότι βλέπεις έρχεσαι και ρωτάς μια χαρά

πολύ δυστυχώς και όσο περίεργο και ανεξήγητο κι αν ακούγεται, ακόμα και φίλοι μπορούν να σου πασσάρουν κάποια απομίμηση κιθάρα ως κάτι "καλό για τα λεφτά του", δεν το λέω για το δικό σου φίλο βέβαια
η μόνη εξήγηση για μένα είναι ότι δεν καταλαβαίνουν ότι σε εξαπατούν αλλά φαίνεται σαν να εξυπηρετούν δυο φίλους, τον πωλητή και τον αγοραστή
έχω ακούσει δυο τρεις τέτοιες ιστορίες, χωρίς να είναι άχρηστα τα προϊόντα βέβαια αλλά γιατί να τα πληρώσεις κάτι που δεν έχει τιμή?

τώρα για τη συγκεκριμένη μάρκα που λες δεν γνωρίζω κάτι, ίσως οι μεγαλύτεροι σε ηλικία να ξέρουν

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: Άλλες μάρκες κιθάρων..
« Απάντηση #2 στις: 19/10/06, 23:35 »
Η αληθεια ειναι παντως οτι η συγκεκριμενη μαρκα που ανεφερα εβγαζε ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ηχο... :)

Την πιανει ο φιλος μου και με το που παιζει σκεφτομαι "αμαν! τι ωραιος ηχος ειναι αυτος :o", τον βρηκα ετσι γεματο και ωραιο. Ο φιλος μου επισης σχολιαζει για τον ηχο λεγοντας οτι τον εξεπληξε παρα πολυ, αλλα εγω νομιζα οτι εννοουσε αρνητικα.. Μετα λεει οτι δεν ειχε ακουσει παρομοιο ηχο για τετοια κιθαρα σε τετοια λεφτα :D... Υπενθυμιζω τη μαρκα και το μοντελο της συγκεκριμενης Century WD 790 (νομιζω για το μοντελο...).
Βεβαιως αυτος που εχει το μαγαζι ειναι γνωστος του, αλλα δεν νομιζω να θελει να του "χαρισει λεφτα" γιατι πριν απο αυτον πηγαμε και σε εναν δυο αλλους γνωστους του και φυγαμε!!! 8) 8) 8)


Οσον αφορα εκεινο με τα ταστα ειναι φυσιολογικη τετοια αποσταση;

Edit: Ξεχασα να αναφερω οτι αυτη η μαρκα προερχεται απο την Ταιβαν, οπου αποτι εμαθα κατασκευαζονται πολλες απο τις μεγαλυτερες κιθαρες παγκοσμιως...
« Τελευταία τροποποίηση: 19/10/06, 23:37 από aris 13888, ο saprikios anathematistis »
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος Spiegate7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Peter Griffin is alittle god
    • Προφίλ
Απ: Άλλες μάρκες κιθάρων..
« Απάντηση #3 στις: 20/10/06, 00:48 »
Ωραία μάρκα είναι και η Di Mavery που νομίζω πως δεν είναι τόσο γνωστή και βγάζει κιθάρες και μπάσα από πολύ χαμηλές τιμές με πολύ καλό ήχο.Έχω ένα μπάσσο Di Mavery 190 ευρώ που παίζει τέλεια για τα λεφτά του.By the way,ξέρει κανείς τη μάρκα D.Stanley;Οσο για την κιθάρα που το μπράτσο της είχει κλίση πάνω από 180 μοίρες,δεν είναι φυσιολογικό,πρέπει να έτριζε πολύ.Το σωστό είναι αυτό που διάβασες στο βιβλίο

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: Άλλες μάρκες κιθάρων..
« Απάντηση #4 στις: 20/10/06, 02:49 »
Δηλαδή να έχει απόσταση μέχρι και ένα χιλιοστό;;;
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος oneofthem

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Άλλες μάρκες κιθάρων..
« Απάντηση #5 στις: 20/10/06, 03:56 »
"Οσο για την κιθάρα που το μπράτσο της είχει κλίση πάνω από 180 μοίρες,δεν είναι φυσιολογικό,πρέπει να έτριζε πολύ.Το σωστό είναι αυτό που διάβασες στο βιβλίο"

ρε παιδί τα μπέρδεψες :)

η απόσταση ενός χιλιοστού ή δύο χιλιοστών, αναφέρεται στην απόσταση των χορδών (στα τάστα που βρίσκονται στη μέση) από την ταστιέρα, όταν έχει πατηθεί η χορδή στο πρώτο και το δωδέκατο/τελευταίο τάστο ώστε να έρθει η χορδή κοντά στο μπράτσο και να μπορείς να δεις πόσο στραβό είναι το μπράτσο (εννοείται η χορδή είναι ίσια αφού είναι τεντωμένη)
επίσης άμα χρειάζεται το ελέγχεις και μεταξύ άλλων αποστάσεων για παράδειγμα για να ελέγξεις και με αυτόν τον τρόπο τα τάστα
η απόσταση 1 χιλιοστού είναι καλή αλλά δε μετράμε και με το μικρόμετρο, αρκεί να μην έχει προβλήματα, να μην είναι κολλημένες, να μην χωράει κι ελέφαντας

η κλίση πάνω από 180 μοίρες που λέει το παιδί αναφέρεται σε κλίση μεταξύ σώματος και μπράτσου κι όχι ότι κάνει γωνία το μπράτσο
γιατί να έτριζε πολύ?, και κάθετα αν είναι το μπράτσο+γέφυρα+χορδές σε σχέση με το ξύλο - λέμε τώρα - γιατί να τρίξει(?)
οι les paul τρίζουν και κάνουν 3 χιλιάρικα η μία(?) ;)

edit: για την κιθάρα που λες ο κίνδυνος που επισημαίνω δεν είναι να πάρεις κάτι που δεν αξίζει, αλλά να μην το πληρώσεις παραπάνω, είτε αξίζει λίγο είτε πολύ σαν όργανο
και suzie να γράφει πάνω, την αγοράζω αρκεί να πληρώσω suzie και όχι esp, και για να το γνωρίζεις αυτό θέλει ψάξιμο, γιαυτό απλά πας σιγά σιγά και δεν κάνεις βιαστικές κινήσεις, χαλαρά ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 20/10/06, 04:38 από oneofthem »

Αποσυνδεδεμένος Spiegate7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Peter Griffin is alittle god
    • Προφίλ
Απ: Άλλες μάρκες κιθάρων..
« Απάντηση #6 στις: 20/10/06, 04:44 »
Ουπς,γίνονται και λάθη.Δεν διάβασα καλά το πρώτο ποστ.Thanks oneofthem  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: Άλλες μάρκες κιθάρων..
« Απάντηση #7 στις: 20/10/06, 15:11 »
Nαι, την αποσταση την εννοουσα μεταξυ σωματος και μπρατσου! Ειναι φυσιολογικο να ειναι λιιιιιγο πανω απο 180μοιρες;
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος oneofthem

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Άλλες μάρκες κιθάρων..
« Απάντηση #8 στις: 20/10/06, 18:37 »
χεχε, όλοι μπερδεύονται καποια στιγμή ;)
ναι φυσιολογικό είναι, μισο λεπτό να βρω και μια εικόνα που να ναι εντελώς side, για να πειστείς ;)

edit: ορίστε κοίτα εδώ, περίμενε λίγο βασικά για να φορτώσει (ανάλογα με τη σύνδεσή σου), στριφογύρισέ τη (το τελευταίο tool) ώσπου να ρθει να φαίνεται από το πλάι - δόξα τω θεώ (δεν ήξερα πως γράφεται το άλλο ;D και το απέφυγα) οι φωτογράφοι έχουν κάνει καλή δουλειά
http://www.thomann.de/gb/prod_zoom_AR_190361.html
« Τελευταία τροποποίηση: 20/10/06, 18:49 από oneofthem »

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Απ: Άλλες μάρκες κιθάρων..
« Απάντηση #9 στις: 20/10/06, 18:53 »
Παιδια εχω εγω μια Century. Γ....ΜΑΕΙ!!! ;)  Αν και εχει ενα διπλο μαγνητη, σε ενισχυτες που την δοκιμασαμε βγαζει καταπληκτικο ηχο. Την αγορασα μονο 90 € και εμεινα απολυτα ευχαριστημένος. Την δοκιμασαμε στον ιδιο ενισχυτη με μια ΙΜΠΑΝΕΖ των 260 € και η ΙΜΠΑΝΕΖ δεν επιανε μια μπροστα στον ηχο της Century. Nα και καποιες φωτογραφιες για να την δειτε.




[το συνημμένο έχει διαγραφεί από τον Διαχειριστή]
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Άλλες μάρκες κιθάρων..
« Απάντηση #10 στις: 20/10/06, 19:03 »
(υποψιν αυτος ο φιλος μου ειναι μουσικος 35 χρονια, διδασκει και στο Παν/μιο οποτε δεν ειναι οποιος κι οποιος...)

Κάτι πάνω σε αυτό. Επειδή έχει τύχει να γνωρίσω και εγώ τέτοια άτομα (οκ, δεν ήταν καθηγητές Παν/μιου) να προσθέσω ότι κάποιοι από αυτούς δεν έχουν παίξει ποτέ τους με κάποιο αντικειμενικά "σοβαρό" όργανο. Και επειδή ο ήχος περνάει πρώτα από τα δάχτυλα και καταλήγει στα αυτιά μπορείς να τον διαμορφώσεις όπως θες εσύ, δεν είναι απαρέτητα "κακός" ήχος να βγαίνει από ένα "κακό" όργανο.

Πολλές φορές πέφτουμε στην παγίδα να κρίνουμε τον ήχο από την.. εμφάνηση του οργάνου ή από το τιμή τους.

Τέλος η αλήθεια είναι ότι ένα φτηνό όργανο δεν σημαίνει ότι είναι κακό και στον ήχο του. Το πρόβλημα με τα φτηνά όργανα είναι ότι δεν αντέχουν στον χρόνο. Παρ' όλα αυτά παίζουν μια χαρά!

 ;)
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος oneofthem

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Άλλες μάρκες κιθάρων..
« Απάντηση #11 στις: 20/10/06, 19:20 »
"Την αγορασα μονο 90 € και εμεινα απολυτα ευχαριστημένος."
? 90 euros, αντε πάρτε τρεις και για μένα έτσι να υπάρχουν, για τέτοια τιμή συζητάμε? :)
αν κι εγώ έχω το ρεκόρ ακόμη, 70 euros κάνει η κιθάρα μου ;) τώρα τα παίξατε έτσι? ;D, εντάξει η μία απόλες

συμφωνώ με τον Καρχαρίας
τυχαίνει ναχω φίλους/γνωστούς που διδάσκουν στο πανεπιστήμιο, άλλοι διδάκτορες και συνομήλικοι, κι άλλοι καθηγητές μεγαλύτερης ηλικίας που με σύστησαν μεταξύ τους - έχουν πολύ πλάκα πάντως
απλά μερικές φορές γίνονται απόλυτοι αρκετά πειστικά, δλδ νομίζεις πως τα ξέρουν όλα
το θέμα είναι να τους ακούς αλλά όχι εν λευκώ, γιατί για όλα έχουν άποψη, ότι και να τους ρωτήσεις σου λένε, ίσως δικαιολογημένα

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: Άλλες μάρκες κιθάρων..
« Απάντηση #12 στις: 21/10/06, 22:17 »
Καλα ολα αυτα, αλλα τον συγκεκριμενο ανθρωπο, ενταξει, εγω τον εμπιστευομαι!!

Ειναι και οικογενειακος φιλος, και δικος μου μαλιστα, και εχει σταθει κοντα μου σε μια μεγαλη δυσκολη περιοδο για τη φωνη μου... Τεσπα, θελω να πω, οτι τον εμπιστευομαι και σαν ανθρωπο και σαν μουσικο! Κατι ξερω!! Και ναι, εχει παιξει πολλα και διαφορα οργανα (εννοω απο ιδιο τυπο, πχ κιθαρα πολλες κιθαρες), εχει δωσει πολλες συναυλιες, σιγουρα καποιοι στη Θεσσαλονικη μπορει να τον ξερετε!!  ;) :)


Anyway, αυτην την Century την αγορασα παντως, απλα δεν το ειπα στην αρχη για να παρω καθαρα σχολια που χρονικα θα ερχονταν πριν την αγορασω (αν καταλαβατε τι εννοω, γιατι εγω οχι...) Παντως ειναι παρα πολυ καλη, εχει παρα πολυ καλο ηχο και προς το παρον τα παω καλα!!!!!! Αντε και καλα μου γρατζουνισματα!!! (παντως τα δαχτυλα μου γ@@@ηθηκαν...)
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος Spiegate7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Peter Griffin is alittle god
    • Προφίλ
Απ: Άλλες μάρκες κιθάρων..
« Απάντηση #13 στις: 21/10/06, 23:00 »
Καλορίζικο το εργαλείο.Σε τι ενισχυτή τη βάζεις;+που μπορούμε να βρούμε και μεις καμιά century να δοκιμάσουμε;

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Άλλες μάρκες κιθάρων..
« Απάντηση #14 στις: 21/10/06, 23:42 »
Καλα ολα αυτα, αλλα τον συγκεκριμενο ανθρωπο, ενταξει, εγω τον εμπιστευομαι!!

Ειναι και οικογενειακος φιλος, και δικος μου μαλιστα, και εχει σταθει κοντα μου σε μια μεγαλη δυσκολη περιοδο για τη φωνη μου... Τεσπα, θελω να πω, οτι τον εμπιστευομαι και σαν ανθρωπο και σαν μουσικο! Κατι ξερω!! Και ναι, εχει παιξει πολλα και διαφορα οργανα (εννοω απο ιδιο τυπο, πχ κιθαρα πολλες κιθαρες), εχει δωσει πολλες συναυλιες, σιγουρα καποιοι στη Θεσσαλονικη μπορει να τον ξερετε!!  ;) :)
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν παύει να είναι προσωπική άποψη και σίγουρα δεν είναι σύμφωνη με την άποψη όλλων, άσχετα από ποιόν εκφράζεται. Δεν είπα ότι κάνει λάθος ή μη τον (τους) ακούς, αλλά πάντα να υπολογίζεις με δικιά σου φιλοσοφία.
Τέσπα, όλα τα παραπάνω ίσως ξέφυγαν λίγο. Δεν υποτιμώ ούτε υπερεκτιμώ κάποιες κιθάρες. Είναι καθαρά θέμα φιλοσοφίας.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος oneofthem

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Άλλες μάρκες κιθάρων..
« Απάντηση #15 στις: 23/10/06, 05:13 »
μεγειά και από μένα και καλές πενιές
κι εγώ αναρωτιέμαι που μπορούμε να βρούμε αυτές τις κιθάρες?
να μας φύγει η ιδέα δλδ τώρα που μας μπριζώσατε με τα 90 euros ;D

Αποσυνδεδεμένος tasos__

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 444
  • Φύλο: Άντρας
  • linux rocks !
    • Προφίλ
Απ: Άλλες μάρκες κιθάρων..
« Απάντηση #16 στις: 23/10/06, 11:37 »
ωρέ κοπέλια με έχετε μπερδέψει λίγο  ???
Ο Αρης ακουστική δε ήθελε να πάρει ? Αρη, για ακουστικές κιθάρες δεν μιλάς ? Τι σχέση έχει η κλίση της les paul ?  ::) Ισως είναι και το ίδιο δεν ξέρω αλλά όταν μιλάμε για καουστικη να μιλάμε μονο για ακουστική  και όταν γα ηλεκτρική μόνο για ηλεκτρική  ;) Απλά έπρεπε να διευκρινήσετε για τι πράγμα μιλάτε από την αρχή .

Μεγειά το εργαλείο φίλε  :D

Αποσυνδεδεμένος oneofthem

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: Άλλες μάρκες κιθάρων..
« Απάντηση #17 στις: 23/10/06, 22:57 »
για ακουστική μιλάμε? ωχ δεν το γραψε ρε συ εγώ που να το καταλάβω, ότι έγραψα εγώ αναφέρεται σε ηλεκτρικές

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: Άλλες μάρκες κιθάρων..
« Απάντηση #18 στις: 23/10/06, 23:02 »
Nαι, ναι, (ηλεκτρ-)ακουστικη!!!

Ευχαριστω για τις ευχες, και ηδη αυτες τις 4 μερες σκληρης δουλειας νιωθω να εχω παρει λιγο τον αερα, εχω βελτιωθει!! Κατι συγχορδιες λιγο με μπερδευουν, αλλα ολα ειναι θεμα εξασκησης... Τα δαχτυλα παντως του αριστερου χεριου (τα μηλα) εχουν γινει... Τελος παντων...


Λοιπον τη Century παντως την πηρα απο ενα μαγαζι στην Εγνατια πηγαινοντας για Δυτικα μετα τη Βενιζελου δεξια. Δεν θυμαμαι ακριβως πως τολενε. Παντως ειδα σε διαφορα μαγαζια με μουσικα οργανα, οτι στις βιτρινες δεν ειχε και τοσο γνωστες κιθαρες.. Τουλαχιστον τις μαρκες που αναφεραμε εδω δεν τις ειδα..
___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος tasos__

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 444
  • Φύλο: Άντρας
  • linux rocks !
    • Προφίλ
Απ: Άλλες μάρκες κιθάρων..
« Απάντηση #19 στις: 24/10/06, 13:03 »
για ακουστική μιλάμε? ωχ δεν το γραψε ρε συ εγώ που να το καταλάβω, ότι έγραψα εγώ αναφέρεται σε ηλεκτρικές

 ;)

Χτες πέρασα από ένα οργανάδικο (στο Ηράκλειο (Κρήτης )) και δοκίμασα μια ακουστική που την έδινε γύρω στα 80 ε και μάλλον πρέπει να ταν century (δεν είμαι απόλυτα σίγουρος γτι η φλασιά μου ήρθε αυτή τη στιγμή ) . Δεν μπορώ να πω ότι βρέθηκα προ εκπλήξεος όταν τη δοκίμασα αλλα για τα 80 ε της ήταν αρκετά καλός ο ήχος μπορώ να πω.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
3046 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/04/09, 16:00
από EPALLE
14 Απαντήσεις
34208 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/03/11, 19:45
από ScorpionsManiac
4 Απαντήσεις
5662 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/06/10, 18:13
από G&B
10 Απαντήσεις
5266 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/11, 23:25
από timphilby
Μάρκες-Μέρη

Ξεκίνησε από hell-bass Μπάσο

6 Απαντήσεις
3718 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/03/11, 12:22
από madhouse
0 Απαντήσεις
1834 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/04/11, 12:21
από freemind
11 Απαντήσεις
14328 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/05/14, 19:02
από sfanfan
3 Απαντήσεις
5594 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/06/14, 14:24
από modfori
1 Απαντήσεις
3573 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/15, 15:04
από modfori
28 Απαντήσεις
9804 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/18, 16:10
από tolisguitar12