Αποστολέας Θέμα: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...  (Αναγνώστηκε 11974 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stavros-bass

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Καλημέρα... πιο πολύ ανοίγω το νήμα για "κουτσομπολιό" παρά για να πάρω κάποια συμβουλή...
Η ιστορία έχει ως εξής:


Τρίτη γυμνασίου και όπως κάθε έφηβος μεταλάς έχω όνειρο να γίνω ο steve harris. Έτσι βλέποντας καλούς βαθμούς στο σχολείο, ο φάδερ ξηγιέται μπάσο και ενισχυτή.


Επαρχιωτάκι εγώ, μαγαζιά που να πουλάνε μπάσα στην ευρύτερη περιοχή δεν... οπότε διαλέγω ένα φθηνό σετ από διαφήμιση του metal hammer aria pro και ενισχυτάκος custom 10 watt.


Σε κάποια φάση και έχοντας νεύρα κλώτσησα τον ενισχυτή και έσκισα το ηχείο του. Έτσι πήρα αυτόν:





35 τα watt και στη μονοκατοικία δεν έχω πρόβλημα. Έλα όμως που εδώ και 10 χρόνια σε πολυκατοικία μεγαλούπολης πλέον δεν μπορώ να τον  βάλω να παίζει με ένταση πάνω από 1...
Μιλάμε με το που πάει στο 2, γίνεται της μουρλής! Τοίχοι τρίζουν, γυναίκα τσιρίζει, γείτονες βαράνε τοίχους ή και κουδούνια.


Αποτέλεσμα... είτε να παίζω με ένταση στο 0,5 οπότε ο ήχος είναι γτπ, είτε να παίζω στο 1-2 που ο ήχος βελτιώνεται μεν κάπως αλλά και πάλι δεν χώνει ο ενισχυτής όπως πρέπει. Παραμένει όμως δυνατός για τους άλλους με αποτέλεσμα να παίζω σαν κυρία χωρίς δύναμη...σκέτη μιζέρια δηλαδή.


Τον πλήρωσα τότε 300 ευρώ και δεν τον έχω χαρεί στιγμή!


Σκέφτομαι επομένως να πάρω κάναν μικρούλη με την ελπίδα ότι θα μπορώ να σηκώνω την έντασή του σε επίπεδα που να  γουστάρω αλλά και να μη με ζαλίζουν. Επί αυτού υπάρχει πρόταση από κάποιον;

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #1 στις: 09/05/11, 13:59 »
Σταύρο, 35w είναι μικρός, φίλε..
..σκέφτομαι γιατί δεν αλλάζεις το χαλασμένο μεγάφωνο στον 10άρη να τον έχεις για το σπίτι?..
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #2 στις: 09/05/11, 16:10 »
ή πιο απλα να βαλεις τα ακουστικα στον ενισχυτη και να το βαζεις οσο δυνατα θελεις.
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

Αποσυνδεδεμένος stavros-bass

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #3 στις: 09/05/11, 21:57 »
Χμ... φασαρία δεν είναι να ψάχνεις ηχείο για μπάσο;


Ακουστικά σε ενισχυτή μπάσου; Δεν θα ακούγεται σαν βάτραχος το μπάσο από τα ηχεία του ακουστικού ή μιλάμε για εξειδικευμένα;

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #4 στις: 09/05/11, 22:33 »
δεν ξερω αν ηταν εξειδικευμενα ακουστικα ή οχι αλλα ειχα παει σε ενα τυπο να ακουσω ενα μπασο και  το ακουσα μια χαρα.
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

Αποσυνδεδεμένος fedstog

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #5 στις: 10/05/11, 08:11 »
Χμ... φασαρία δεν είναι να ψάχνεις ηχείο για μπάσο;


Ακουστικά σε ενισχυτή μπάσου; Δεν θα ακούγεται σαν βάτραχος το μπάσο από τα ηχεία του ακουστικού ή μιλάμε για εξειδικευμένα;

Σε ένα παλιό leem που είχα όταν είμουν φοιτητής είχα βάλει ηχείο απο μαγαζάκι της γειτονιάς (me 20 euro) και ήταν οκ.
Η αποψη μου είναι να τους γράψεις  και να παίζεις όσο θές εφόσον δεν είναι μεσημέρι ή αργά το βράδυ. με το που πάει 5:30 slap solo ;p
« Τελευταία τροποποίηση: 10/05/11, 10:35 από fedstog »

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #6 στις: 10/05/11, 09:29 »
Ακουστικά σε ενισχυτή μπάσου; Δεν θα ακούγεται σαν βάτραχος το μπάσο από τα ηχεία του ακουστικού ή μιλάμε για εξειδικευμένα;

Να σου πω την αλήθεια εγώ είχα πάρει μαζί με μπάσο-ενισχυτή και ένα σετ ακουστικά φτηνά απ'τον Θωμά, κι ενώ όντως θυμίζει βάτραχο ο ήχος εμένα μ'αρέσει. Σε κάποια κομμάτια είναι πιο funky. Για καθαρό metal βέβαια δε νομίζω να ταιριάζει, αλλά ίσως μπορείς να παίξεις με το eq και να βρεις μια ισορροπία. Αν έχεις τη δυνατότητα πάρε τον ενισχυτή σου σε ένα μαγαζί, κούμπωσέ του μερικά σετ ακουστικών και δες αν "λέει" κανένα.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #7 στις: 10/05/11, 11:31 »
Η αποψη μου είναι να τους γράψεις  και να παίζεις όσο θές εφόσον δεν είναι μεσημέρι ή αργά το βράδυ. με το που πάει 5:30 slap solo ;p
ώρα εκτός κοινής ησυχίας δε σημαίνει πως βάζω τα ηχεία του club στο δωματιό μου να βαράνε μέχρι να λήξει.....
κι εκεί υπάρχουν όρια και μπορούν να φέρουν αστυνομία....απλά υπάρχει ένα όριο....

Αποσυνδεδεμένος fedstog

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #8 στις: 10/05/11, 12:27 »
ώρα εκτός κοινής ησυχίας δε σημαίνει πως βάζω τα ηχεία του club στο δωματιό μου να βαράνε μέχρι να λήξει.....
κι εκεί υπάρχουν όρια και μπορούν να φέρουν αστυνομία....απλά υπάρχει ένα όριο....

για 30αρι μιλάμε όχι για club. Εμένα δεν καταφέραν να μου κάνουν τίποτα οι απο κάτω πάντως 4 χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος zepfan

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #9 στις: 10/05/11, 12:31 »
ώρα εκτός κοινής ησυχίας δε σημαίνει πως βάζω τα ηχεία του club στο δωματιό μου να βαράνε μέχρι να λήξει.....
κι εκεί υπάρχουν όρια και μπορούν να φέρουν αστυνομία....απλά υπάρχει ένα όριο....

Φίλε hot_sauce έχω την εντυπωση ότι στις εκτός κοινής ησυχίας ώρες δε μπορουν να σου κανουν τίποτα.Και εξηγούμαι...Σε ενα φιλο μου,στο κολλητό διαμερισμα εμενε καθηγητρια πιανου που εκανε καθε μερα μαθηματα.Καταλαβαίνεις τι γινόταν ε?Σαν να επαιζε πιανο στο ιδιο δωματιο!
Τι αστυνομίες ειχε φωνάξει,τι δικηγόρους δεν μπορούσε να κάνει τιποτα.
Αμα ξερεις τιποτα περισσότερο για νομους σχετικους για το θεμα ποσταρε,γιατι πιστευω μας ενδιαφερει τους περισσότερους...
Never argue with an idiot.He will drag you down to his level and beat you with experience...

Αποσυνδεδεμένος fedstog

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #10 στις: 10/05/11, 12:36 »
Για να είσαι σίγουρος ρώτα στο Α. Τμήμα τις ώρες κοινής. Απο κει και πέρα πρέπει να υπάρχει ένα όριο στα db το οποίο δεν γνωρίζω.

Αποσυνδεδεμένος zepfan

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #11 στις: 10/05/11, 12:42 »
Για να είσαι σίγουρος ρώτα στο Α. Τμήμα τις ώρες κοινής. Απο κει και πέρα πρέπει να υπάρχει ένα όριο στα db το οποίο δεν γνωρίζω.
Tις ωρες κοινής ησυχίας τις ξέρουμε...Και ποιος θα μετρήσει τα db???
Never argue with an idiot.He will drag you down to his level and beat you with experience...

Αποσυνδεδεμένος fedstog

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #12 στις: 10/05/11, 12:45 »
Αν έχεις δει στα μαγαζιά το βράδυ τυχαίνει να μπει αστυνομικός να μετρήσει db. Οπότε με τον ίδιο τρόπο υποθέτω.

Αποσυνδεδεμένος zepfan

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #13 στις: 10/05/11, 12:49 »
Μάλιστα,άρα πρεπει να βρούμε το όριο που επιτρέπεται...
Never argue with an idiot.He will drag you down to his level and beat you with experience...

Αποσυνδεδεμένος stavros-bass

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #14 στις: 10/05/11, 14:18 »
Ευχαριστω για τις απαντησεις μαγκες! Θα δω τι θα κανω...


Οσο για την ενταση σε ωρες μη ησυχιας, ο νομος λεει οτι δε μπορεις να εμποδιζεις απο τον γειτονα τη χρηση του ακινητου του. Εννοει οτι δεν εχεις δικαιωμα να αναπαραγεις ανυποφορους θορυβους οτι ωρα και αν ειναι, διοτι ο αλλος επι της ουσιας δε μπορει να κατσει στο σπιτι του σαν ανθρωπος.


Στην πραγματικοτητα, δεν ξερω πως μεταφραζεται αυτο. Προφανως με 35αρι ενισχυτη δεν συμβαινει κατι τετοιο. Ομως αν ερθει ο γειτονας και σου πει "φιλε ο γιος μου διαβαζει, φετος δινει πανελληνιες", ε θα το χαμηλωσεις! Αν παλι ερθει με υφακι, θα κανεις slap solo που ειπε και ο fedstok και αν δεν ξερεις slap οπως εγω, θα τερματισεις το odb-3 και θα το ριξεις σε ριφ με τη μοσχαρισια απο το 5αρι να γινει της ποπης!  :P

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #15 στις: 10/05/11, 15:52 »
Πάντως παιδιά ο νόμος της αρμονικής συμβίωσης είναι ¨μήν κάνεις αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν"
..διότι η ζωή έχει ένα τρόπο να φέρνει τους απλήρωτους λογαριασμούς στην μούρη σου,
πχ σήμερα είσαι νέος, ωραίος με το slap bass σου και τα ξενύχτια σου,
αύριο έχεις δουλειά και σε ξενύχτισε το αφεντικό για να βγεί το report και προσπαθείς να ξεκουραστείς λίγο πριν ξαναπάς στο γραφείο για να ξαναχτυπήσεις 12άωρο,
και μεθαύριο έχεις μωρά, που ξενύχτισες και έφτυσες αίμα να τα κοιμήσεις και σου ήρθε ο άλλος με το slap bass από πλάϊ που θέλει να κάνει επανάσταση κατά του κατεστημένου από την άνεση του δωματίου του και του εισοδήματος του πατέρα του και αποφάσισε να τεστάρει τα όρια της ανεκτής ηχορύπανσης πάνω σε σένα και την οικογένεια σου..
..ότι σπέρνουμε θερίζουμε παιδιά, είτε λέγεται γείτονας, είτε λέγεται πολιτική, είτε κοινωνία που ζούμε.
 
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #16 στις: 10/05/11, 16:13 »
Πάντως παιδιά ο νόμος της αρμονικής συμβίωσης είναι ¨μήν κάνεις αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν"
..διότι η ζωή έχει ένα τρόπο να φέρνει τους απλήρωτους λογαριασμούς στην μούρη σου,
πχ σήμερα είσαι νέος, ωραίος με το slap bass σου και τα ξενύχτια σου,
αύριο έχεις δουλειά και σε ξενύχτισε το αφεντικό για να βγεί το report και προσπαθείς να ξεκουραστείς λίγο πριν ξαναπάς στο γραφείο για να ξαναχτυπήσεις 12άωρο,
και μεθαύριο έχεις μωρά, που ξενύχτισες και έφτυσες αίμα να τα κοιμήσεις και σου ήρθε ο άλλος με το slap bass από πλάϊ που θέλει να κάνει επανάσταση κατά του κατεστημένου από την άνεση του δωματίου του και του εισοδήματος του πατέρα του και αποφάσισε να τεστάρει τα όρια της ανεκτής ηχορύπανσης πάνω σε σένα και την οικογένεια σου..
..ότι σπέρνουμε θερίζουμε παιδιά, είτε λέγεται γείτονας, είτε λέγεται πολιτική, είτε κοινωνία που ζούμε.
 
καλοί λόγοι για να βάλουν κάποιον να σκεφτεί αλλά δε νομίζω το "μην κάνεις για να μη σου κάνουν" είναι και η σωστότερη θεωρία...
πιστεύω πως πρέπει να σέβεσαι τον άλλον έτσι κι αλλιώς και όχι από φόβο μην σου κάνει τα ίδια ως αντίποινα ή οτιδήποτε άλλο....

zepfan δεν ξέρω όρια για τα db...ότι η αστυνομία έχει ντεσιμπελόμετρα έχει...αλλά δε νομίζω να τα έχει σε κάθε τμήμα...
οι ώρες κοινής ησυχίας οι γνωστές.....2-5 το μεσημέρι και από τις 10 το βράδυ το χειμώνα και 11 το καλοκαίρι (για τα τελευταία δεν είμαι 100% σίγουρος...)

Αποσυνδεδεμένος zepfan

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #17 στις: 11/05/11, 09:59 »
οι ώρες κοινής ησυχίας οι γνωστές.....2-5 το μεσημέρι και από τις 10 το βράδυ το χειμώνα και 11 το καλοκαίρι (για τα τελευταία δεν είμαι 100% σίγουρος...)

Οι ώρες κοινής ησυχίας είναι το καλοκαιρι 15.00-17.30 και το χειμωνα 15.30-17.30
Σωστα γραφεις ,το βραδυ ειναι 23.00-7.00 και 22.00-7.30 αντίστοιχα.
(ΦΕΚ Β 15 12/1/1996)
Never argue with an idiot.He will drag you down to his level and beat you with experience...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #18 στις: 11/05/11, 10:26 »
17.30?? ??? ???

κι εγώ ξεκινάω τις μουσικές από τις 5 παρά 10 :P

zepfan ωραίος με το ΦΕΚ ;)

Αποσυνδεδεμένος zepfan

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #19 στις: 11/05/11, 10:41 »
17.30?? ??? ???

κι εγώ ξεκινάω τις μουσικές από τις 5 παρά 10 :P

zepfan ωραίος με το ΦΕΚ ;)
χαχαχαχαχα προσεξε μη σε μαζεψουν καμιά μέρα!!!Στο ΦΕΚ γραφει πρωτο πρωτο ότι απαγορευονται τα μουσικά όργανα εκείνες τις ώρες! :roll :roll
Never argue with an idiot.He will drag you down to his level and beat you with experience...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #20 στις: 11/05/11, 11:33 »
δεν μας δίνεις κι ένα λινκ?

Αποσυνδεδεμένος zepfan

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #21 στις: 11/05/11, 12:00 »
http://www.et.gr/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=104〈=en
Βαλε τα στοιχεία του ΦΕΚ και θα σου το βγαλει.
Β 15 12/1/1996
Never argue with an idiot.He will drag you down to his level and beat you with experience...

Αποσυνδεδεμένος ibanezbass

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Τασος
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #22 στις: 11/05/11, 12:05 »
Μιλάμε με το που πάει στο 2, γίνεται της μουρλής! Τοίχοι τρίζουν, γυναίκα τσιρίζει, γείτονες βαράνε τοίχους ή και κουδούνια.
ας γινουμε λιγο πιο ρεαλιστες! ;D πες καλυτερα τι γινετε ακριβως για να μπορεσουμε να βοηθησουμε καπως...
θα προτεινα χαλακι ή μοκετα κατω απο τον ενισχυτη αλλιως με μια βαση που θα τον διαχωριζε απο το πατωμα και λιγο κοψιμο στα μπασα ισως να εκανες δουλιτσα....

Αποσυνδεδεμένος Dr Wolf

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • PUMPKIN.GR
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #23 στις: 11/05/11, 15:09 »
Ψυχραιμία ρε παιδιά, δεν χρειάζεται να τρίζουνε οι τοίχοι για να κάνουμε μια σωστή πρόβα! Ακόμα και για να γουστάρουμε δεν χρειάζεται να τρίζουν όλα.. όταν ενοχλείς πας σε studio. Δεν νομίζω οτι είναι πολύ πρέπων να ενοχλείς όλη την πολυκατοικία και να τους γράφεις όλους γιατί απλά εσύ γουστάρεις..!
"If You Can't Have What You Want,
It's Time To Start Wanting What You Have ..."
-------------------------------------------------
http://www.myspace.com/rain-on-fire

Αποσυνδεδεμένος fedstog

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής Μπάσου και σπίτι...
« Απάντηση #24 στις: 12/05/11, 08:14 »
Έπεσες έξω, και εγώ κάθε πρωί στο γραφείο  είμαι αλλά δεν έχω την απαίτηση να κοιμάται απο τις 11 μαζί μου όλη η πολυκατοικία. Όπως αναφέρεις και εσύ "Πάντως παιδιά ο νόμος της αρμονικής συμβίωσης είναι ¨μήν κάνεις αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν"
..διότι η ζωή έχει ένα τρόπο να φέρνει τους απλήρωτους λογαριασμούς στην μούρη σου" όταν ο αποκάτω σου φέρνει χαρτάκια με χαρακτηρισμούς και μιλάει άσχημα δεν θα τον σεβαστώ και εγώ. Στα νόμιμα πάντα πλαίσια.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
27 Απαντήσεις
12583 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/07, 14:57
από hammer
21 Απαντήσεις
8915 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/08, 12:31
από GiorgosVolos
23 Απαντήσεις
7331 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/10/09, 13:08
από Nicholas Jackson
79 Απαντήσεις
30889 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/10, 22:39
από Jezus
45 Απαντήσεις
11939 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/10, 20:26
από tech21man
20 Απαντήσεις
7819 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/05/10, 07:54
από Kosthrash
3 Απαντήσεις
2761 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/05/10, 18:22
από dc
152 Απαντήσεις
36749 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/11, 13:10
από vagtanplan
12 Απαντήσεις
3992 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/02/12, 22:26
από black sabbath
66 Απαντήσεις
17128 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/07/14, 00:11
από kkmspm (φλουτσ)