Αποστολέας Θέμα: ΜΙΑ ΑΝΑΠΝΟΗ!!!!  (Αναγνώστηκε 3643 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

delfinaki

  • Επισκέπτης
ΜΙΑ ΑΝΑΠΝΟΗ!!!!
« στις: 18/11/03, 13:27 »
Κυκλοφόρησε στις 29/10 το νέο πολυαναμενόμενο cd του Αντώνη Ρέμου. Δεν συγκρίνεται βέβαια με το προηγούμενο "Καρδιά μου μην ανησυχείς", αλλά ξεχωρίζουν αρκετά από αυτό, τα οποία ήδη ακούγονται στους ραδιοφωνικούς σταθμούς. Ξεχωρίζω το ομώνυμο "Μία αναπνοή", (αχ!), το "Ποια νομίζεις πως είσαι", το "Καμιά γυναίκα" και το "Εγώ είμαι εδώ", όσον αφορά τα χαμηλών τόνων κομμάτια και από τα πιο γρήγορα και χαρούμενα, το "Καμία σαν εσένα" και το "Στόμα με στόμα".
Αξίζει πιστεύω να το αγοράσετε...
«Το περιμένατε χωρίς ανάσα, κυκλοφόρησε με μια αναπνοή...»
Καλή ακρόαση
« Τελευταία τροποποίηση: 18/11/03, 13:53 από delfinaki »

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:ΜΙΑ ΑΝΑΠΝΟΗ!!!!
« Απάντηση #1 στις: 18/11/03, 14:29 »
Δεν το έχω ακούσει ακόμα ολόκληρο αλλά άκουσα μόνο ένα τραγούδι. Το έχει γράψει ένας γνωστός μου και το έδωσε στον Ρέμο. Πρόσφατα ήμουν σπίτι του και μου το έβαλε να το ακούσω. Το κλασσικό κλαψιάρικο στιλ του Ρέμου. Προτημώ τα "γρήγορα" που έχει, αν και δεν είμαι καθόλου του στιλ αυτού.


Αυτά.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Jellyfish

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Lose Yourself
    • Προφίλ
Re:ΜΙΑ ΑΝΑΠΝΟΗ!!!!
« Απάντηση #2 στις: 18/11/03, 15:04 »
Και με τον δίσκο του Ρέμου - τον οποίο και άκουσα και απλά θυμίζει...Ρέμο - αναρωτιέμαι αυτός ο Θεοφάνους...τι πίνει τελευταία και δεν μας δίνει ???Διότι μετά απο ΟΝΕ και Ευριδίκες....είναι η νύχτα με την μέρα...η Αλεξίου και ο Ρέμος.
Πίσω μου ο θάνατος τον θάνατο χαϊδεύει, μπροστά η ζωή λέει στη ζωή....ζωή συγνώμη !!!

Αποσυνδεδεμένος PAPAJOHNNY

  • Μικρός Μπαλαντούλης
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 228
  • Φύλο: Άντρας
  • ...but I like it!
    • Προφίλ
Re:ΜΙΑ ΑΝΑΠΝΟΗ!!!!
« Απάντηση #3 στις: 18/11/03, 15:18 »
Κυκλοφόρησε στις 29/10 το νέο πολυαναμενόμενο cd του Αντώνη Ρέμου. Δεν συγκρίνεται βέβαια με το προηγούμενο "Καρδιά μου μην ανησυχείς"
tha symfwnhsw mazi soy delphinaki! poly wraios diskos alla den sygkinetai me ton prohgoymeno.Ayto omws poy moy ekane entypwsh einai oti pwleitai se xamhloterh timh se sygkrish me alla cd allwn ellhnwn kallitexnwn! Ayto shmainei,gia emena,oti isws oi ellhnikes diskographikes etairies arxizoyn na bazoyn myalo! Epiteloys!!!
Της ψυχής μου τα κομάτια είναι έρημα παλάτια,όπως κάτι μονοπάτια δίχως τέλος και αρχή...

Αποσυνδεδεμένος Τσάκι

  • Ο ονειροπόλος
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 285
  • Φύλο: Άντρας
  • Ειμαι αυτο που κυνηγαω....
    • Προφίλ
    • tsaki's musicpage
Re:ΜΙΑ ΑΝΑΠΝΟΗ!!!!
« Απάντηση #4 στις: 18/11/03, 22:28 »
Δε θα γραψω για την ποιοτητα των τραγουδιων καθως δεν εχω ακουσει τα τραγουδια αλλα και γενικα δεν ειμαι fan του Ρεμου.
Αυτο που θελω να σχολιασω, γιατι μου εκανε εντυπωση μεχρι που μπορει να φτασει καποιος για να διαφημισει το δισκο του, ειναι η φωτογραφιση του Ρεμου σε μηνιαιο περιοδικο (Κλικ), οπου ο τραγουδιστης εχοντας περισσο θρασσος προφανως και μηδενικη ιστορικη συνειδηση, φωτογραφηθηκε ως Αρης Βελουχιωτης και ως Τσε Γκεβαρα!!
Λιγο ντροπη δεν εβλαψε ποτέ κανεναν αλλα και λιγη γνωση των βασικων της ιστοριας.
Δεν μπορει ολα μα ολα να γινονται καταναλωτικα αγαθα αλλα κυριως δεν μπορει ολα να εξυπηρετουν την πωληση ενος δισκου.Υπαρχουν και αξιες περαν του χρηματος.

nai edaxei re c...otan omos o panousis vgenei kai aytos se analoges kai pio sokin pozes...ekei eine giati leme koita ton maga ton panousi?den katalava,edaxei safos kai o velouxiotis kai o che itan kai oi dio poli simantika prosopa alla ayto ti simenei?oti den mporo na fotografitho ego opos thelo?.den katalava giati kati tetoio eine katakriteo..oute nomizo oti eine xleyasmos pros sta prosopa twn...

tes pa oson afora ton disko tou remou,ego ton akousa kai mou arese.gia ayto pou kanei o remos eine kalos.xexorisa to "tora se thelo""pia nomizeis pos eise""kamia gineka"kai to "mia anapnoi".
Ολα τελειώνουνε κι όλα περνάνε...

delfinaki

  • Επισκέπτης
Re:ΜΙΑ ΑΝΑΠΝΟΗ!!!!
« Απάντηση #5 στις: 19/11/03, 10:36 »
poy moy ekane entypwsh einai oti pwleitai se xamhloterh timh se sygkrish me alla cd allwn ellhnwn kallitexnwn! Ayto shmainei,gia emena,oti isws oi ellhnikes diskographikes etairies arxizoyn na bazoyn myalo! Epiteloys!!!

Η τιμή του cd είναι στα 15,80 ευρώ, χαμηλότερα δλδ κατά 20%, για λίγο όμως χρονικό διάστημα. Καλό θα ήταν όμως, να μην γίνονται προσφορές λες και έχουμε εκπτώσεις, αλλά να μπει μία χαμηλή τιμή, γύρω στα 12 ευρώ, για όλα τα cd και για όλους τους καλλιτέχνες, έτσι ώστε να είναι πιο προσιτά στον κόσμο μπας και εξαλειφθεί το θέμα της πειρατείας, που παρένθεση, έχει και το σήμα Η ΠΕΙΡΑΤΕΙΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ, ΧΑ,ΧΑ.

Αποσυνδεδεμένος WINNIE

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • sometimes,there's a time you must say "goodbye"..
    • Προφίλ
Re:ΜΙΑ ΑΝΑΠΝΟΗ!!!!
« Απάντηση #6 στις: 01/12/03, 15:18 »
αχχχχχχχχχχχχχ!!!!!!!!!1
antoniooooooooo!!!!!!!!
από τους αγαπημένους μου!
ο δίσκος αρκετά καλός, αλλά ο προηγούμενος σαφέστατα καλύτερος!!!
όσον αφορά το θέμα της τιμής, είναι γενικό το όλο κλίμα στις πολυεθνικές δισκογραφικές! το cd της Βίση (διπλό) το πουλάνε γύρω στα 20 ευρώπουλα (όχι, δεν θα το αγοράσω, δεν είμαι φαν βάλτε μέσα τις ντομάτες!). επίσης έχω ακούσει ότι η Χαρούλα (ή τελος πάντων μέσω εκπροσώπου) είχε ζητήσει να πωλείται το cd της γύρω στα 12 ευρώ και επειδή δεν έγινε δεκτό είναι στα μαχαίρια με τους υπευθύνους! (δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει)
τέλος, για τον Θεοφάνους ένα έχω να πω: χωρίζει αυτός και χωρίζει και όλη η Ελλάδα μαζί του! λατρεύω και με αντιπροσωπεύουν σε μεγάλο ποσοστό τα τελευταία κομμάτια του!
ΥΓ: και το θέμα είπαμε είναι "Μια αναπνοή".. σόρι, παραφέρθηκα!  ;D 8)
"Η αγάπη, μετριέται με ό,τι μπορεί να απαρνηθεί κανείς για χάρη της.. Ακόμη και την ίδια την αγάπη..."   ΟΜΑΡ ΚΑΓΙΑΜ

Αποσυνδεδεμένος zappas

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 188
  • Φύλο: Άντρας
  • παντα με επιθετικες προθεσεις.............
    • Προφίλ
Re:ΜΙΑ ΑΝΑΠΝΟΗ!!!!
« Απάντηση #7 στις: 02/12/03, 14:12 »
ΜΙΑ  ΑΗΔΙΑ  ΚΑΙ  ΜΙΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o :o :o :o :o :o
βρε μονος θα τα γραφω μονος θα τα τραγουδω!!! κι  ας ειναι για πεταμα!!!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
3125 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/13, 18:04
από Βραζίλης