Αποστολέας Θέμα: Ftanei pia...................  (Αναγνώστηκε 59734 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Διάφανοςςς highway 2.000.000

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένα σκυλί που γαβγίζει στ' αστέρια...
    • Προφίλ
    • Διαβάτες Ονείρων
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #125 στις: 14/07/06, 23:38 »
Άρα θα μπορούσε ο καθένας να παει να βρει όλα τα δικά του και να τα μαζέψει σε ένα(ξκαινουργιο) και να σβήσει όλα τα υπόλοιπα.έτσι θα γλιτώσουν και οι διαχειριστές τη βαβούρα 47 σελιδων!!!!!!!
Με την αγάπη φωτίζουμε το δρόμο μας και με τα όνειρα τον ουρανό μας...

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #126 στις: 15/07/06, 14:59 »
Πολύ σωστό, αυτό θα έπρεπε να γίνει. Δυστυχώς όμως, επειδή είχε ξανατεθεί το ζήτημα, δεν είδα να είχε κανείς την ευαισθησία όχι να το κάνει ή να αναρωτηθεί μήπως έτσι θα ήταν καλύτερο, αλλά ούτε να μπει στον κόπο να τοποθετηθεί επί του θέματος. Τι να πω. Ούτε διαχειριστής είμαι, ούτε συντονιστής. Μια πρόταση κάνω, αν δεν ενδιαφέρει κανένα, δεν ενδιαφέρει ούτε εμένα. Απλά δε μπαίνω στο κόπο να ψάξω μέσα σε αυτό το μπάχαλο έστω και αν υπάρχουν μερικοί που θα ήθελα να διαβάζω τα θέματά τους ή να απαντώ.

Συμπληρωμα: Τώρα που το σκέφτηκα μου φαίνεται ότι δε γίνεται να το κανει ο καθενας μονος του γιατι πρεπει να συγχωνευθουν και οι απαντησεις με χρονολογικη σειρά και νομίζω ότι μόνο συντονιστης μπορει να το κανει αυτο.
« Τελευταία τροποποίηση: 15/07/06, 16:02 από fatses asteies »
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #127 στις: 15/07/06, 15:55 »
κι εγω νομιζω οτι ειναι μια πολυ καλη λυση αυτο...
υπαρχουν οντως τα προβληματα που αναφερεις πατερα..  ;)
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Διάφανοςςς highway 2.000.000

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένα σκυλί που γαβγίζει στ' αστέρια...
    • Προφίλ
    • Διαβάτες Ονείρων
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #128 στις: 15/07/06, 19:36 »
πίστεψέ με, δεν εχουν και τοση μεγαλη σημασια οι απαντησεις.θα μου πεις οτι μπορει για καποιους να έχει,αλλά πιστεύω πως αν κάποιος θέλει να διαβάσει κάποιον θα ξανα γράψει (αυθόρμητα έτσι;;) κάτι.
σημασία έχει το συμάζεμα και η λειτουργικότητα και βεβαι θα μπορουμε να διακρινουμε και τη πορεια του καθενος.
κι οπως λες κι εσυ ουτε κι εγω μπαινω στο κοπο να ψαξω,εδω δεν ψάχνω αν είναι πάνω από πεντε.
δατς οολ
Με την αγάπη φωτίζουμε το δρόμο μας και με τα όνειρα τον ουρανό μας...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #129 στις: 15/07/06, 21:32 »
Και πώς ακριβώς φαντάζεστε όλα τα ποιήματα του κάθε ποιητή σε ένα θέμα;

Θα ξεκινάει το θέμα με ένα ποίημα και μετά θα αρχίζουν τα σχόλια; μετά, το δεύτερο θα πάει κάπου μετά τα σχόλια του πρώτου κ.ο.κ.; και μετά θα αρχίσουν να ανακατεύονται τα σχόλια του 1ου ποιήματος με του 2ου κ.ο.κ.; Και τελικά ο αναγνώστης θα ψάχνει σε 47 σελίδες ενός θέματος για να βρεί ένα ένα τα ποιήματα;
ή ο δημιουργός θα τροποποιεί το 1ο μήνυμα προσθέτοντας τα ποιήματα εκεί; Και πάλι τα σχόλια για κάθε ποίημα θα είναι ανακατεμένα. Αλλά έτσι κι αλλιώς δεν γίνεται γιατί το κάθε μήνυμα έχει όριο 5000 χαρακτήρες και εκεί δεν χωράνε πολλά ποιήματα.

Αν έχετε κάποια άλλη πρακτική ιδέα υλοποιήσιμη τεχνικά, να τη συζητήσουμε.

Αποσυνδεδεμένος Διάφανοςςς highway 2.000.000

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένα σκυλί που γαβγίζει στ' αστέρια...
    • Προφίλ
    • Διαβάτες Ονείρων
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #130 στις: 15/07/06, 22:26 »
δλδ ερωτηση
αν εγω μαζεψω τα δικα μου (που δεν εχω :) ) και δεν αντιγραψω τις απαντησεις  των κειμένων μου και αντιγραψω ΜΟΝΟ τα κείμενα κατα χρονολογικη σειρα,ξεκινωντας δλδ απ το τελος

δεν μπορει να γινει;
« Τελευταία τροποποίηση: 15/07/06, 22:31 από Διάφανοςςς highway 2.000.000 »
Με την αγάπη φωτίζουμε το δρόμο μας και με τα όνειρα τον ουρανό μας...

Αποσυνδεδεμένος pimami

  • Ανεμοσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Φωταγωγός
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #131 στις: 15/07/06, 22:40 »
Αν έχετε κάποια άλλη πρακτική ιδέα υλοποιήσιμη τεχνικά, να τη συζητήσουμε.

κατά τη γνώμη μου ως έχει η σελίδα είναι η πιο πρακτική ιδέα! εφ όσον οι δημοσιεύοντες τηρούν κάποιους κανόνες, η λειτουργία της σελίδας γίνεται ομαλά. (έχω δει π.χ. δημοσίευση 5 ποιημάτων του ιδίου δημιουργού μέσα σε λίγες ώρες)

στο κάτω κάτω καθένας από αυτούς που διαβάζουν τα ποιήματα ξέρει ποιον και τι θα ψάξει ανάλογα με τα γούστα του...

 :)
"τα ελατήρια του στρώματος βουίζουν όνειρα"

paran0id

  • Επισκέπτης
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #132 στις: 15/07/06, 23:16 »
μια υλοποιησιμη λυση, που μπορει να εχει ηδη ειπωθει, ειναι να γινουμε πιο αυστηροι με τα ποιηματα και τα ποιηματα με κακες κριτικες/χωρις ουσια να πηγαινουν καδο(σκληρο, αλλα τι να κανουμε)

Αποσυνδεδεμένος Bάγια

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Γυναίκα
  • www.vagiapapapostolou.gr
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #133 στις: 15/07/06, 23:22 »
E όχι δα!
Κριτήριο για την αποστολή στον κάδο οι κακές κριτικές?
Αυτό ξέρεις δεν είναι "σκληρό, αλλά τί να κάνουμε".
Αφορισμός μου κάνει…και δεν κάνει!!!
 ::) ::) ::)
Και το σταματώ εδώ προς το παρόν γιατί αν το συνεχίσω, θα ξημερώσουμε σε κουβέντες...και κουβέντες!

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #134 στις: 16/07/06, 00:35 »
μια υλοποιησιμη λυση, που μπορει να εχει ηδη ειπωθει, ειναι να γινουμε πιο αυστηροι με τα ποιηματα και τα ποιηματα με κακες κριτικες/χωρις ουσια να πηγαινουν καδο(σκληρο, αλλα τι να κανουμε)

Αυτό δεν είναι λύση, είναι καταδίκη. Δε μας ενδιαφέρει ποιός γράφει καλά να τον κρατήσουμε και ποιός όχι να τον διώξουμε, όλα πρέπει να ανεβαίνουν. Λύση για να γίνει πρακτική η περιοχή και η αναζήτηση ψάχνουμε. Αυτό είναι άλλο θέμα που λες και όποιος θέλει (και αντέχει τους καυγάδες, γιατί εγώ δε ποστάρω εκεί συχνά γιατί πολλοί θίγονται εύκολα και βαριέμαι να τσακώνομαι κάθε μέρα) ας κάνει κακή κριτική στο κάθε θέμα.
Δεν έχει άδικο ο Βασίλης. Στα τραγούδια είναι εύκολο γιατί δίνεις μόνο ένα λινκ και στο πρώτο θέμα μπορείς να κάνεις τροποποιήσεις και να ανεβάζεις ότι καινούργιο θέλεις.

Θα ξεκινάει το θέμα με ένα ποίημα και μετά θα αρχίζουν τα σχόλια; μετά, το δεύτερο θα πάει κάπου μετά τα σχόλια του πρώτου κ.ο.κ.; και μετά θα αρχίσουν να ανακατεύονται τα σχόλια του 1ου ποιήματος με του 2ου κ.ο.κ.;

Αυτό δεν είναι πρόβλημα, αναφέρει το τίτλο, ας ανακατεύονται τα σχόλια, πρόβλημα είναι όμως αυτό

...Και τελικά ο αναγνώστης θα ψάχνει σε 47 σελίδες ενός θέματος για να βρεί ένα ένα τα ποιήματα;

Γιατί έτσι είναι το ίδιο σχεδόν όπως τώρα.

Θα το σκεφτώ λίγο, ας ακούσουμε και τους άλλους τι έχουν να πουν, μπορεί να πέσει καμιά καλή ιδέα.
« Τελευταία τροποποίηση: 16/07/06, 00:40 από fatses asteies »
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #135 στις: 16/07/06, 02:08 »
Εεεεε..... Μη βαρεσετε......
Ειναι εφικτο, ετσι οπως ανοιγει το "δικοι μας στιχοι και ποιηματα", να φιανονται οι αποστολεις, και να ανοιγει μετα ενα αλλο με σειρα των στιχων-ποιηματων τους;;;....  :-\
Οπως ειναι στο καινουριο, στο Μουσικη... Νομιζω ειναι οι δημιουργοι, και μαζεμενες οι δουλειες του καθενος...
Βλακεια ε;;....  :-\ :-\
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

GarvinFromBlackout

  • Επισκέπτης
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #136 στις: 16/07/06, 02:44 »
Το forum πρεπει να εξελίσσετε και να μην περιορίζεται...
Τι να πω βέβαια κι εγώ που είμαι 1 μέρα στο forum..!
Καλυτερα να θεωρηθεί αμελητέα η παρέμβασή μου!

Αποσυνδεδεμένος Fusalida

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πως ο πόνος και η συντριβή γίναν τεχνη στην tv?
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #137 στις: 16/07/06, 04:42 »
  Συμφωνώ με την Βάλια...Θα ήταν μια πολύ καλή λύση αν και πάλι θα υπήρχε κάποιο πρόβλημα με τις απαντήσεις αν έχω καταλάβει καλά...

  Απ'την άλλη η κατασταση που επικρατεί τώρα δεν είναι δα και τόσο χαώδης!!! Θέλω να πω αν δεν υπήρχαν μερικοί που στέλνουν και παραπάνω από 5 γραπτά τους μέσα σε μια μέρα και διατηρούσαν ένα όριο θα ήταν όλα πολύ καλύτερα...

  Να πω επίσης ότι υπάρχουν "ποιήματα" μ'ένα μεγαλό ποσοστό απαντήσεων και ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

  Και...τέλος δειλά και ταπεινά να προτείνω κάτι....Τι θα'λέγατε για μια συγχώνευση σε ένα μόνο θέμα μόνο των ποιημάτων ένος μέλους χωρίς να διαγράφονται όμως τα ποιήματα ή οι απαντήσεις του απ'τους συντονιστές...άλλα να επιβάλεται στο συγκεκριμένο μέλος μέτα από ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα να σβήνει μόνο του τις απαντήσεις και το ποιήμα που ήδη θα υπάρχει στο συγχωνευμενο θέμα!!!
  
  Επειδή τα λέω λίγο περίεργα να εξηγήσω με ένα παράδειγμα: O Δήμος (pimami...) έχει στείλει πάρα πολλά ποιήματα που βρίσκονται και στις πρώτες πρώτες σελίδες....Έτσι όπως έψαχνα προχτές λοιπόν στις πίσω πίσω σελίδες βρήκα ένα θέμα που'χει φτιάξει ο Πάρης (WitchKing) οπου είχε συγκεντρώσει όλα τα ποιήματα του Δήμου σε 2 σελίδες....Τώρα ο Δήμος για παράδειγμα θα μπορούσε να σβήσει το καθένα ξεχωριστά απ'τα ποιήματα που έχει καταγράψει ο Πάρης κι αν σε κάποιο θέλει να κρατήσει τις απαντήσεις ας τις κατεβάσει στον υπολογιστή του....
  

  Με λίγα λόγια...μέτα από ένα χρονικό διάστημα το ποιήμα να μεταφέρεται ή μάλλον να αντιγράφεται στο συγκεντρωτικό θέμα του κάθε δημιουργού και ο ίδιος δε, να καλείται να το διαγράψει μόνος του έτσι ώστε να κάνει κι ό,τι θέλει με τις απαντήσεις!!! Κι αν δε το διαγράφει στο ζητούμενο χρονικό διάστημα να διαγράφεται απ'τους συντονιστές....Μιλάμε βέβαια για μικρό χρονικό διάστημα ή επίσης καλό κρητίριο θα ήταν και το εξής: Όταν περνάει πλέον στην 3η ή 4η ας πούμε σελίδα το ποιήμα να γίνεται τότε η παραπάνω διαδικασία....
  Αυτά λίγο πολύ!!!

  Ελπίζω να μη σας κούρασα....
Ποιο θρόνο θέλουν να σου δώσουν, που η Άτροπος δε θα τον πάρει;
Φερνάντο Πεσσόα

www.arrwstherinys.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #138 στις: 16/07/06, 07:29 »
Αν δεν κάνω λάθος μόνο οι συντονιστές μπορούν να σβήσουν ένα θέμα ειδικά όταν έχει πάρει απαντήσεις.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #139 στις: 17/07/06, 02:00 »
Ας ανοίξουν οι διαχειριστές ένα μόνιμο θέμα με τα ονόματα των ποιητών και των στιχουργών μας (εφόσον το θελήσουν), όπου οι ίδιοι θα μπορούν να παραθέτουν, ο καθένας στον λογαριασμό του, τα links των ποιημάτων τους κι όπου δεν θα μπορεί να γίνει σχολιασμός, παρά μόνον ανάγνωση του θέματος. Όταν εμφανίζεται ένας νέος  δημιουργός, κι εφόσον το επιθυμεί, θα ζητά από τους διαχειριστές να του ανοίξουν έναν λογαριασμό στο εν λόγω θέμα, στον οποίον θα έχει πρόσβαση αποκλειστικά ο ίδιος.
Πώς σας φαίνεται;
« Τελευταία τροποποίηση: 17/07/06, 02:07 από Ιανός »
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #140 στις: 17/07/06, 02:33 »
Μάθετε/θυμηθείτε οτι μπορείτε να ταξινομήσετε (σορτάρετε) τον πίνακα κάνοντας κλικ στην επικεφαλίδα "Ξεκίνησε από". Ο πίνακας θα ταξινομηθεί ανά αποστολέα αλφαβητικά (σχεδόν).
Με δεύτερο κλικ θα ταξινομηθεί αλφαβητικά με φθίνουσα σειρά.

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #141 στις: 17/07/06, 11:37 »
Να πω μόνο κάτι που μου έκανε μεγάλη εντύπωση (άσχετα με τα άλλα). Αν είχε ανοιχτεί ένα θέμα για την κατηγορία εκείνη που όχι μόνο με ενδιαφέρει αλλά με αφορά άμεσα διότι εγώ και μερικοί άλλοι δημοσιεύουμε εκεί, στην ουσία είναι κάτι δικό μας, θα διάβαζα προσεχτικά τις απόψεις και θα απαντούσα θέτοντας τις δικές μου. Εδώ τι είδα; Τίποτα. Εκτός από τα μέλη: eleos* (Βάλια πια....) , Pimami , Bάγια , Fusalida που ανεβάζουν αρκετά συχνά ποιήματά τους εκεί (fsl , iane , δε θυμάμαι να σας έχω δει να ανεβάζετε ποιήματα, τουλάχιστον όχι συχνά ή όχι πρόσφατα για να το θυμάμαι, αν κάνω λάθος συγγνώμη για την παράλειψη) -4 δηλαδη συνολικά- κανείς άλλον δεν μπήκε στον κόπο να μας πει τις απόψεις του. Γεγονός που σημαίνει ή ότι δεν ασχολούνται με άλλες κατηγορίες σε βαθμό που ούτε καν κοιτάνε περί τίνος πρόκειται και άρα δεν απάντησαν επειδή αγνοούν την ύπαρξη του θέματος, ή το είδαν και απλά αδιαφορούν απομονωμένοι στη μια και μόνη κατηγορία (πιστεύω και ελπίζω ότι αυτό δε συμβαίνει). Θα μου πείτε μα έπεσε και σαββατοκύριακο Ιουλίου που πολλοί είναι αυτοί που λείπουν. Ναι, μόνο που αυτό το άδειο σαββατοκύριακο δημοσιεύτηκαν 15 νέα θέματα στην εν λόγω κατηγορία, όχι απαντήσεις , νεα θέματα. Δεν ήταν και τόσο "νεκρό" το σαββατοκύριακο για την κατηγορία δηλαδη. Τι να πω... Απορώ πραγματικά....
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος Μουσικόφιλη

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αύριο είναι μια καινούρια μέρα!!!
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #142 στις: 17/07/06, 12:00 »
Αν και δεν ανεβάζω πολύ συχνά στίχους, αλλά ας πω και εγώ την άποψή μου! Σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι πρέπει να σταλούν τα γραπτά που θα λαμβάνουν κακές κριτικές στον κάδο!! Συμφωνώ όμως με την άποψη του Ιανού! Θα ήταν μια καλή και δίκαιη λύση!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #143 στις: 17/07/06, 12:20 »
Γεγονός που σημαίνει ή ότι δεν ασχολούνται με άλλες κατηγορίες σε βαθμό που ούτε καν κοιτάνε περί τίνος πρόκειται και άρα δεν απάντησαν επειδή αγνοούν την ύπαρξη του θέματος, ή το είδαν και απλά αδιαφορούν απομονωμένοι στη μια και μόνη κατηγορία (πιστεύω και ελπίζω ότι αυτό δε συμβαίνει).

Αρχικά έπρεπε να είχε μπει ένας πιο χαρακτηριστικός τίτλος στο θέμα! (ποτέ δεν είναι αργά)

Μετά, έχε υπόψη οτι είναι ένα θέμα που μας απασχολεί καιρό και που δεν έχει άμεση και εύκολα υλοποιήσιμη λύση (τουλάχιστον δεν έχει βρεθεί μέχρι τώρα). Άρα τι παραπάνω να προτείνει ο κόσμος;

Γκρινιάρη! :P
« Τελευταία τροποποίηση: 17/07/06, 12:25 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #144 στις: 17/07/06, 12:35 »
Δεν άνοιξα εγώ το θέμα, άφησα αυτό τον τίτλο όπως ήταν. Συνέχισα εδω γιατί όπως φαίνεται από την πρώτη μου παράθεση ήταν κάτι που είχε συζητηθεί εδώ πριν από μήνες. Εδώ άλλωστε ήταν που και η αναζήτηση mp3 συζητήθηκε εκτενώς (και βοήθησε ίσως σε κάποιες αποφάσεις) και για τα δημοψηφίσματα έγινε λόγος (αν και μάλλον είχε ληφθεί η αποφαση νωρίτερα). Τότε πρωτομπήκε το θέμα της κατηγορίας , το είδα προχθές και το θυμήθηκα και το επανέφερα. Ξέρεις όμως κάτι; Τώρα νομίζω ότι καλά έκανα και δεν έβαλα άλλο θέμα ή με άλλο τιτλο και - πολύ περισσότερο- στην κατηγορία που τους αφορά γιατί έτσι βλέπουμε και ποιός ρίχνει και καμιά ματιά και πουθενά αλλού. Και από ότι φαίνεται πολύ λίγοι είναι αυτοί. (Όταν είχα βάλει το "είστε αντικειμενικοί.." το οποίο σα νεο θεμα το άνοιξα στην κατηγορία "δικοί μας στίχοι και ποιήματα" τότε ΚΑΙ το είδαν ΚΑΙ απάντησαν ΚΑΙ αρκετοί επιτέθηκαν κάπως νιώθωντας θιγόμενοι, δηλαδή περιμένουν να πω κάτι κακό ή προσβλητικό για να συμμετέχουν; δε θα το κάνω, ή αν το κάνω θα πω μόνο το αυτονόητο, ότι όταν φιλοξενεισαι κάπου πρεπει να εχεις και τη λεπτοτητα να μη δειχνεις ότι είσαι εδώ επειδή "βολεύει" αλλά επειδή αγαπάς αυτο το μέρος και σε ευχαριστεί η συμμετοχή σου γενικότερα).
Όσο για τη λύση, αν ήταν απλή θα είχε γίνει ίσως. Γι αυτό λέμε να γράψει ο καθένας την άποψή του μήπως και ειπωθεί κάτι νέο κάτι που θα βοηθήσει. Κάποια καλή ιδέα που δεν την έχουμε σκεφτεί ακόμα.

ΥΓ. Τώρα που το λες το σκεφτομαι σοβαρά να γίνω ο γκρινιάρης του φόρουμ. Όταν αγαπάς κάτι καμιά φορά γκρινιάζεις κιόλας. Γιατί όχι;; Λες να μου πήγαινε;  ::) ::)
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος Unknown Artist

  • Νυχτοβάτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • Super profundo on the early eve of your day
    • Προφίλ
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #145 στις: 17/07/06, 12:41 »
Αν ταξινομηθούν με αλφαβητική σειρά δεν υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα πιστεύω. Λύνει το πρόβλημα του "θαψίματος", παρουσιάζει τους στίχους κάθε αποστολέα συγκεντρωμένους και η μόνη τροποποίηση που θα πρέπει να γίνει είναι να παρουσιάζονται τα ποιήματα με αυτό τον τρόπο χωρίς να το επιλέγει ο χρήστης κάθε φορά(να είναι από default αλφαβητικά). Νομίζω έτσι λύνονται τα όποια προβλήματα!

Η τροποποίηση αυτή όμως θα πρέπει να γίνει οπωσδήποτε για να επιτευχθεί ο στόχος αυτός.
Ξημερώνει. Μισοκατανοημένο πρώτο φως. Λαμπερός δαμαστής αγριεμένων και χαμένων ψυχών.
Μετανιώνω για όσα ως τώρα ισχυρίστηκα, για ό,τι ως τώρα υπήρξα.
Μετανιώνω γι' αυτή μου ακόμα τη μετάνοια.

                                     - Γιάννης Αγγελάκας -

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #146 στις: 17/07/06, 13:06 »
Μετά, έχε υπόψη οτι είναι ένα θέμα που μας απασχολεί καιρό και που δεν έχει άμεση και εύκολα υλοποιήσιμη λύση (τουλάχιστον δεν έχει βρεθεί μέχρι τώρα).

Αλλα θέματα περί κατηγοριών σας ήρθε η επιφοίτηση μάλλον και υλοποιήσατε τις λύσεις της διαγραφής και μάλιστα τάχιστα! Για να αργείτε να πάρετε απόφαση γι'αυτό μάλλον δεν έχετε ομοφωνία!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #147 στις: 17/07/06, 14:01 »
Αλλα θέματα περί κατηγοριών σας ήρθε η επιφοίτηση μάλλον και υλοποιήσατε τις λύσεις της διαγραφής και μάλιστα τάχιστα! Για να αργείτε να πάρετε απόφαση γι'αυτό μάλλον δεν έχετε ομοφωνία!

Άλλα γι'άλλα, της Παρασκευής το γάλα...
Τι σχέση έχει αυτό το θέμα με το αυτό που αναφέρεις;
Τα αυθαίρετα συμπεράσματα είναι εύκολα. Οι λύσεις είναι δύσκολες. (έστω οι προτάσεις για λύσεις)

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #148 στις: 17/07/06, 15:30 »
Αν μου πεις τι ακριβώς σας δυσκολεύει τόσο καιρό και δεν παίρνετε απόφαση τότε να σου προτείνω και γω λύση  ;)

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Ftanei pia...................
« Απάντηση #149 στις: 17/07/06, 17:02 »
Αν μου πεις τι ακριβώς σας δυσκολεύει τόσο καιρό και δεν παίρνετε απόφαση τότε να σου προτείνω και γω λύση  ;)

Μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαινόμαστε;

Το πρόβλημα το ξέρεις. Τις δυνατότητες του SMF τις ξέρεις ή τέλος πάντων έχεις κάποια ιδέα.

Βρες μας λοιπόν μια λύση που να είναι εφικτή τεχνικά μέσα στο SMF (ή έστω με μικρή τροποποίηση στον κώδικα). Βλέπε επίσης μήνυμά μου #130 όπου αναφέρω 2 εύκολες λύσεις που όμως δεν είναι πρακτικές.