Αποστολέας Θέμα: Eurovision 2010  (Αναγνώστηκε 21749 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #25 στις: 30/05/10, 19:25 »
             
δε μπορω να σταματησω να το ακουω τι τραγουδαρα!

φοβερο bass line ,φοβερα αρπισματα,φοβερη φωνη!

ολα ειναι τελεια,γιατι τοσος ξεπεσμος?
Πλάκα κάνεις ετσι? ::)

 
 
 
τι πλακα ρε!?
δεν υπαρχει αυτο το τραγουδι!!! και το ψηφισα μαλιστα αλλα πηγε στραφη η ψηφος...


Respect στον ανθρωπο που εχει τραγουδησει αυτο!!
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #26 στις: 30/05/10, 19:28 »
               
δε μπορω να σταματησω να το ακουω τι τραγουδαρα!

φοβερο bass line ,φοβερα αρπισματα,φοβερη φωνη!

ολα ειναι τελεια,γιατι τοσος ξεπεσμος?
 
Πλάκα κάνεις ετσι? ::)

 
 
 
τι πλακα ρε!?
δεν υπαρχει αυτο το τραγουδι!!! και το ψηφισα μαλιστα αλλα πηγε στραφη η ψηφος...


Respect στον ανθρωπο που εχει τραγουδησει αυτο!! http://www.youtube.com/watch?v=AOzkN8dHnjk

Eλα ρε fight club αρρώστια!!!

Αποσυνδεδεμένος lordi13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • the icon of dominance
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #27 στις: 30/05/10, 19:36 »
                   
δε μπορω να σταματησω να το ακουω τι τραγουδαρα!

φοβερο bass line ,φοβερα αρπισματα,φοβερη φωνη!

ολα ειναι τελεια,γιατι τοσος ξεπεσμος?
   
Πλάκα κάνεις ετσι? ::)

 
 
 
τι πλακα ρε!?
δεν υπαρχει αυτο το τραγουδι!!! και το ψηφισα μαλιστα αλλα πηγε στραφη η ψηφος...


Respect στον ανθρωπο που εχει τραγουδησει αυτο!! http://www.youtube.com/watch?v=AOzkN8dHnjk

Eλα ρε fight club αρρώστια!!!

 
 
δεν ειναι παραξενο αλλωστε το οτι οταν εγραφε το lost and forgotten ετρωγε τοστ με φινα!

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #28 στις: 30/05/10, 20:18 »
Να πώ την αλήθεια, παρακολούθησα εχθές το πανηγυράκι και έγινε και ωραίος χαβαλές.. ;D
Μολδαβία, Γαλλία,Ισπανία και Ρωσία ήταν τα αγαπημένα μου..και του Αλκαίου είχε παλμό..
Το γερμανικό με "ανακάτεψε", μεγάλη βλακεία θεωρώ.

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #29 στις: 30/05/10, 22:14 »
Παράθεση
δεν υπαρχει αυτο το τραγουδι!!! και το ψηφισα μαλιστα αλλα πηγε στραφη η   ψηφος...
ΨΗΦΙΣΕΣ ΓΙΑ ΓΙΟΥΡΟΒΙΖΙΟΝ???


Το κακο με φετος ηταν οτι δεν εσκασε κανενας προχω καραγκιοζης να δωσει ρεστα. Βλεπε τσικι τσικι και αλλα τετοια ;D
Δεν ξερω πως γινεται αλλα τα τραγουδια τους ειναι κλασεις ανωτερα απο τα αλλα και δεν ειναι τυχαιο που ανεξαρτητως ποιο θα βγει πρωτο, αυτα θα παιζονται παντου!

Αποσυνδεδεμένος lordi13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • the icon of dominance
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #30 στις: 30/05/10, 22:20 »
Η ΜΑΛΑ*** ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΨΗΦΙΣΑ ,Η ***ΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΑ ΔΕ ΠΗΡΕ ΒΑΘΜΟΥΣ(ΤΖΑΜΠΑ ΤΟ 1 ΕΥΡΟ)
 
ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ PETER NALITCH ΘΑ ΨΗΦΙΖΑ ΚΑΙ 2 ΦΟΡΕς ΑΜΑ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΙΑΝΑΝ ΤΟΠΟ!!! 8)

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #31 στις: 30/05/10, 23:25 »
Οτι και να λετε ενα εχω να πω....

ΑΡΜΕΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΡΜΕΝΙΑ :love
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος sofitia

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κλασική κιθάρα
    • Προφίλ
    • http://clubs.pathfinder.gr/tetradiakitharas?bcseed=1256914726_11423
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #32 στις: 31/05/10, 17:15 »
           
δε μπορω να σταματησω να το ακουω τι τραγουδαρα!

φοβερο bass line ,φοβερα αρπισματα,φοβερη φωνη!

ολα ειναι τελεια,γιατι τοσος ξεπεσμος?
Πλάκα κάνεις ετσι? ::)

 
 
 
τι πλακα ρε!?
δεν υπαρχει αυτο το τραγουδι!!! και το ψηφισα μαλιστα αλλα πηγε στραφη η ψηφος...


Respect στον ανθρωπο που εχει τραγουδησει αυτο!! http://www.youtube.com/watch?v=AOzkN8dHnjk



χαχαχαχ έχει ένα θέμα με το αυτοκίνητο μια πόροση θα έλεγα 
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΑΝΤΕΧΕΙ

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #33 στις: 31/05/10, 18:40 »
Κανεις δεν αναγκαζει 200,000,000 ζωα να κατσουν και να στραβωθουν μπροστα απο μια τηλεοραση, ενω εξω ηταν μια υπεροχη δροσερη βραδια για βολτα, κουβεντουλα και ανθρωπινη επαφη ( επ, οχι πονηρα )!

Αλλα αφου κατηγοριοποιουμαστε στη κατηγορια "ανεγκεφαλοι θεατες", καλα κανουμε και κρινουμε και για την ποιοτητα της βρωμης που μας πετανε!

Μπεε ρε...μπεΕ!

Χαχ 21 απαντήσεις σε 8 ώρες.
Οι κιθαρωδοί στηρίζουν φανατικά πανηγυράκια.

Ελεος...ρε freemind, πλακα μας κανεις τωρα? Δηλαδη η Eurovision ειναι η αποχαυνωση του κοσμακη?? Ημαρτον!! Οσοι βλεπουν Eurovision ειναι ζωα??

@ s.s: Πανηγυρακι ειναι, οπως κ ενα καρο αλλα πραγματα με τα οποια ασχολουμαστε ολοι, λιγο-πολυ...εσυ ασχολεισαι μονο με σοβαρα θεαματα, ε?

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #34 στις: 31/05/10, 18:44 »
Σε μια Ευρωπη που αντιμετωπιζει σοβαρα οικονομικα, κοινωνικα και πολιτισμικα προβληματα νομιζω πως ναι...η Eurovision ειναι η ρωμαϊκη αρενα που το κοινο φωναζει "Μπουυυ" ή "Αααα" και περιμενει την τελευταια ενδειξη του αυτοκρατορα για να χαρει!

Μονο που τοτε δεν υπηρχε η τηλεοραση..Πραγμα ατυχες για τους αυτοκρατορες που πετυχαιναν μονο την αποχαυνωση της πρωτευουσας του ρωμαϊκου κρατους κι οχι του συνολου της αυτοκρατοριας...

Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #35 στις: 31/05/10, 19:01 »
Freemind οι λογοι περιεργεια και/ή διασκεδαση και/ή σκοτωμα χρονου δεν σου ειναι αρκετοι?

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #36 στις: 31/05/10, 19:06 »
Α ναι, προφανως υπαρχουν κι αυτοι οι λογοι....που οπως ειπα καταρριπτονται οταν εισαι σε μια χωρα που μπορεις να βγεις μια βολτα με μια καλη παρεα, ιδιαιτερα οταν η  βραδια ειναι δροσερη και λαμπερη απο ενα φεγγαρι ΝΑΑΑΑ ( με το συμπαθειο )!

Μην αναφερθω σε αυτους που πηγαν κι επαιξαν και χρηματα για το στημενο πανηγυρακι της Eurovision ή ψηφισαν κιολας μεσω των κινητων τους, πληρωνοντας ουσιαστικα τα προστημενα αποτελεσματα...

Αλλα τι να λεμε τωρα...Αρτος και θεαμα! Ο λαος ειναι ικανοποιημενος, οι αντιφρονουντες παραξενα οντα που δε ξερουν να διασκεδαζουν κι ο κοιλιοδουλος αυτοκρατορας χαρουμενος! ;) that's life!

S.s. μας βλεπω σε κανενα ερημικο νησι..και το χειροτερο ειναι πως θα μαλωνουμε με το καλημερα ;D

Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #37 στις: 31/05/10, 19:14 »
Ο καθενας εχει διαφορετικη ιδεα για την διασκεδαση. Εσυ μπορει να την βρισκεις να βολταρεις καθε μερα, εγω μπορει να θελω να βγαινω λιγο και να λιωνω στο σπιτι. Δεν σημαινει ουτε οτι ειμαι προβατο, ουτε οτι εχω πεσει στο τριπακι του συστηματος.
Δηλαδη εσυ που δεν ειδες eurovision και βγηκες και χαζευες το φεγγαρι (ωραια ασχολια, την κανω και γω που και που) ενιωσες οτι συνεβαλες στην καταπολεμηση της οικονομικης κρισης η οτι χτυπησες την "αυτοκρατορια"?


Θα συμφονησω περι Γιουροβιζιονικου τζογου παντως και περισσοτερο για την ψηφο, παρολαυτα οι lordi πριν λιγα χρονια με ειχαν πληρωσει αδρα.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #38 στις: 31/05/10, 19:21 »
Eγω παλι, θα συμφωνησω με τον Stinky...ουτε εξω καθε μερα μπορεις να βγαινεις, ουτε μια ζωη να ασχολεισαι με τα σοβαρα...σημασια εχεις το πως ασχολεισαι, δηλ. να ξερεις τι σου γινεται...μη νομιζεις δηλαδη οτι η Eurovision ή η Superleague ειναι σημαντικα θεματα...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #39 στις: 31/05/10, 19:28 »
Σαφως και δε χτυπαει κανεις ενα τοσο μεγαλο πανηγυρι με το να συμπεριφερθει αυτονομα και να μην πεσει στη "παγιδα" της ευκολης διασκεδασης!

Παρολαυτα ειμαστε σε ενα forum που κατακρινουμε ευκολα το ευπεπτο, ομως τελικα δεν ειμαστε καλυτεροι απο αυτους που συντηρουν κι απολαμβανουν αυτο που εμεις κατηγορουμε! Εφοσον μπαινουμε και στη διαδικασια να κρινουμε κιολας τα τηλεσκουπιδια τους, τους δινουμε περισσοτερη αξια απ'ο,τι αξιζουν!

Διοτι στη Eurovision το ευπεπτο ειναι το πρωταρχικο στοιχειο για ενα πετυχημενο αποτελεσμα ( και βεβαια αυξημενη τηλεθεαση, πωλησεις διαφημιστικων, κλπ ).


Επειδη δε καθισα μπροστα σε μια οθονη για να δω το πανηγυρι της Ευρωπης, δε σημαινει πως καταπολεμησα σαν πολιτης τον "αυτοκρατορα". Προς Θεου, δεν ειμαι τοσο ψωνιο!

Απεφυγα ομως σαν ανθρωπος να πεσω στο επιπεδο τετοιων διαγωνισμων, να μπω στο "τριπακι" του ανταγωνισμου και να συνεισφερω και τη δικη μου φαια ουσια για την οικονομικη...ενδυναμωση των καναλαρχων!

Στο κατω κατω της γραφης πληρωσα γι'αυτο το διαγωνισμο μεσω της ΔΕΗ...Αρα επιλογη μου ειναι να μη δω ο,τι μπαγιατικο μου σερβιρουν!

Αν ολοι κλειναμε τις τηλεορασεις κι επιλεγαμε πιο παλιομοδιτικους τροπους διασκεδασης, ενημερωσης, εκπαιδευσης και ψυχαγωγιας πιστευω πως οντως θα ξεφευγαμε απο την αποχαυνωση που μας πλασαρουν καθε μερα μεσω των οπτικων μεσων ενημερωσης ( δηλαδη τις καθημερινες αρενες της τηλεορασης ).


Αντε και με το καλο για τον Παπακαλιατη...ή μηπως αυτος ειναι πιο "κιτς" απ'ο,τι η Eurovision  ::) ::) ?



_KAMELOT_ βεβαιως ξερεις τι σου γινεται και ξερεις να κρινεις για τι θα ενδιαφερθεις και για τι οχι...Εδω ομως χανουμε ανθρωπους στα διεθνη υδατα μεταξυ Ισραηλ, Τουρκιας και Κυπρου κι ενω υπαρχει ηδη δημιουργημενη συζητηση γι'αυτο το θεμα, δεν ειδα κανεναν απο τους "ψαγμενους" θεατες της Eurovision να συμμετεχουν στο θεμα...

...μηπως επειδη δεν ειναι ευπεπτο; Μηπως επειδη δε μας ακουμπα και "ωχου μωρε τωρα, να ασχολουμαστε με αυτα;"...

::) ::) ::) Οντως, μας αξιζει ενας Παπακαλιατης τωρα!



Τελος, οσοι προσβαλονται απο το χαρακτηρισμο "ζωα" εχουν αδικο, γιατι τι κακο εχουν τα ζωακια που περιεγραψα (προβατα );
Τα προβατακια κανουν "μπε", τρωνε ο,τι τους δινουν τα αφεντικα τους, συμμετεχουν σε ομαδικες αποδρασεις στη φυση υπο την καθοδηγηση των μαντροσκυλων των αφεντικων, δινουν χαρωπα το γαλατακι και το μαλλακι τους για το κερδος των αφεντικων τους κι οταν ερθει η ωρα δεχονται αθωα το σφαξιμο απο τους προνομιουχους!

Γι'αυτο λοιπον, ειπα "μπεεεε ρε"...Για να ξερουμε ποσο ομαδοποιημενοι ειμαστε και που θα καταληξουμε εαν δινουμε σημασια στα τηλεπανηγυρια που γινονται με τη χορηγια των αφεντικων/καναλαναρχων μας! ;)

« Τελευταία τροποποίηση: 31/05/10, 19:36 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #40 στις: 31/05/10, 19:35 »
Παράθεση
Παρολαυτα ειμαστε σε ενα forum που κατακρινουμε ευκολα το ευπεπτο, ομως τελικα δεν ειμαστε καλυτεροι απο αυτους που συντηρουν κι απολαμβανουν αυτο που εμεις κατηγορουμε! Εφοσον μπαινουμε και στη διαδικασια να κρινουμε κιολας τα τηλεσκουπιδια τους, τους δινουμε περισσοτερη αξια απ'ο,τι αξιζουν!

Eγω προσωπικα δεν κατακρινω το ευπεπτο. Ισα ισα μαρεσει κιολας. Δεν ειμαι μερος αυτου. Δεν ειμαι οπαδος, αλλα παρατηρητης.

Παράθεση
Αν ολοι κλειναμε τις τηλεορασεις κι επιλεγαμε πιο παλιομοδιτικους τροπους διασκεδασης, ενημερωσης, εκπαιδευσης και ψυχαγωγιας πιστευω πως οντως θα ξεφευγαμε απο την αποχαυνωση που μας πλασαρουν καθε μερα μεσω των οπτικων μεσων ενημερωσης ( δηλαδη τις καθημερινες αρενες της τηλεορασης ).


Ταξη και ηθηκη? Εμπρος πισω? ;D ;D


Freemind καταλαβαινω ακριβως τι θες να πεις και τι πιστευεις, αλλα η αποψη μου ειναι εν μερη αντιθετη.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #41 στις: 31/05/10, 19:40 »
Freemind, δε φταιει μονο η τηλεοραση...η ενημερωση σε ολα τα μεσα πασχει, γιατι τα λαμογια ειναι παντου...και στα ραδιοφωνα και στα εντυπα μεσα! Γενικα, εχεις μια ταση ισοπεδωσης της Eurovision, που ειναι μεν σωστη, αλλα δε σε εχω δει να κρατας στην ιδια σταση και σε αλλα, το ιδιο ευτελη θεματα...ισα-ισα, που κανεις και χιουμορ...αλλα εδω εισαι απολυτος και με πολυ κριτικη σταση...

Οσο για το θεμα που λες, εγω προσωπικα δεν το εχω δει, αλλα και παλι, δε νομιζω οτι αυτο ειναι κριτηριο του ποσο "ψαγμενος" ή "ζωο" ειναι καποιος...αλοιμονο αν βγαζουμε τετοια συμπερασματα τοσο ευκολα...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #42 στις: 31/05/10, 19:47 »
Stinky ( κι οσοι ενδιαφερονται δηλαδη ):

Προφανως δεν ειναι προσωπικη επιθεση περι ευπεπτου η δικη μου απαντηση υστερα απο τη δικη σου τοποθετηση.
Απλως, θα δεις εν καιρω, πως ορισμενα απο τα μελη που συμμετειχαν σε αυτη τη συζητηση, θα μπαινουν και σε αλλες συζητησεις ( πχ "Νεο CD Χατζηγιαννη" ) ευπεπτου υλικου και θα το κατακρινουν...Ειρωνια; Αντιφαση; Διχασμενη προσωπικοτητα; "Δηθεν";

Δε ξερω...ας αποφασισουν οι ειδικοι!  ;)


Ε, οσο για το ταξη και ηθικη, δε νομιζω πως το δινω με αυτη την εννοια!

Η τηλεοραση αποχαυνωνει περισσοτερο απο το ραδιοφωνο, την εφημεριδα, το βιβλιο κι οποιοδηποτε αλλο μεσο μεταφορας της ειδησης ή του...πανηγυριου!

Προφανως το ραδιοφωνο δε θα μπορουσε ποτε να δειξει τα φαντασμαγορικα show, οποτε η επιλογη των κομματιων θα γινοταν αποκλειστικα απο τη μουσικοτητα τους!

Και βεβαια μη περιμενετε απο μια εφημεριδα να κανει 200 σελιδες αφιερωμα στα φορεματα των τραγουδιστριων ή στα κουστουμια των χορευτων, ωστε να προσελκυσει τον κοσμο να ψηφισει ( επι πληρωμη μαλιστα ). ;)



Με λιγα λογια, καποια κλασσικα μεσα επικοινωνιας, θα ειναι πολυ καλυτερα ως προς τη μεταδοση ενος γεγονοτος, μιας ειδησης, ή ακομα και μεσου ψυχαγωγιας, γιατι πολυ απλα δεν εχουν τη δυνατοτητα της συνεχομενης εικονας, της αποχαυνωσης του θεατη με τις συνεχομενες εναλλαγες εικονων, κλπ.

Δε λεω να καταργηθει η τηλεοραση! Απλως ειναι επιλογη του καθενος ποτε θα πατησει το κουμπι OFF και θα αφοσιωθει σε κατι καλυτερο. Η τηλεοραση μπορει να μας αποχαυνωσει μονο εαν το επιλεξουμε εμεις!


_ΚAMELOT_
Μετα απο τοσα τηλεπανηγυρια εχασα την ορεξη μου για χιουμορ! Ειμαι απολυτος γιατι τα ποσα που διακινουνται πισω απο τετοιες διοργανωσεις θα μπορουσαν να θρεψουν το μισο πληθυσμο της Αιθιοπιας!

Και ειναι παραλογο σε μια εποχη που ολη η ανθρωποτητα βρισκεται σε συνεχη προβληματισμο για το κατα ποσο "ανθρωπινοι" ειμαστε πλεον, να διασκεδαζουν 100-200.000.000 ανθρωποι εις βαρος αλλων που δε ξερουν καν τι ειναι ηλεκτρικο ρευμα, τι ειναι καθημερινη διατροφη, τι ειναι ελευθερια, τι ειναι εκπαιδευση, τι ειναι δικαιωματα,  τι ειναι ζωη!

Και ποτε δεν ειδα μεσω της Eurovision να γινεται καμια ουμανιστικη αναφορα! Ειναι ενα πανηγυρι για να ξεχναμε εμεις, οι πολιτες του "πολιτισμενου" κοσμου, της προοδευμενης Ευρωπης, πως εξω απο τη "Φουσκα" μας, υπαρχει ενας κοσμος που λιμοκτονει, διελυεται, καταστρεφεται...


...ποσοι απο τους θεατες θα ανταλλασαν τη προσωρινη διασκεδαση τους με ενα εκτακτο δελτιο για το πως κινειται η πετραιολοκηλιδα στο κολπο του Μεξικου, που ακομα και τωρα κανει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ζημια;

Δε ξερεις πως απο σημερα το πρωι το Ισραηλ με φασιστικο τροπο και με τη δηθεν αμυντικη σταση του σκοτωσε ακτιβιστες που πηγαιναν βοηθεια προς τη Παλαιστινη και συγκεκριμενα στη Λωριδα της Γαζας;


Ειμαστε απλως του Αρτου και του Θεαματος...Αυτο ειναι ολο!

Και ναι, επειδη προκαλω και μ'αρεσει αυτη τη στιγμη να βλεπω την αντιδραση, διοτι εστω κι ετσι ολο και καποιος θα πει "Ε τον μπαμια, καθεται και με κρινει...ο κοιλιοδουλος με τα 100 του κιλα και τη διχαλη σαγιοναρα, μιλαει σε μενα για ποιοτητα, ευπεπτο προϊον κι ανθρωπισμο" ( οχι δε φοραω διχαλη ;D ).

Θυμος! Θυμωστε ρε! Ξυπνηστε επιτελους!  ;D Κι αφου θυμωσετε με μενα και μου σουρετε ο,τι μου σουρετε, σκεφτειτε μηπως εστω κι αν 1% απο αυτα που εγραψα ειναι αληθεια..Κι αν ειναι, θυμωστε με εσας που αφησατε να σας πιασουν κοροϊδα στο μεγαλο πανηγυρι!
« Τελευταία τροποποίηση: 31/05/10, 19:55 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #43 στις: 31/05/10, 19:55 »
@ freemind: Αυτο που λες γινεται εδω κι αμετρητα χρονια...δε διαφωνω σε τιποτα, απλα νομιζω οτι πρεπει να αλλαξουμε πρωτα αλλα πραγματα και μετα το χαρακτηρα της Eurovision...δε το λεω ως υπερμαχος του "θεσμου", ισα-ισα που φετος δεν εχω δει δευτερολεπτο του τι εγινε, απλα ειναι σα να λεμε οτι φταιει η μιζα του Μαντελη για τη σημερινη κατασταση της Ελλαδας (ενω υπαρχουν εκατονταδες παρομοιες κ χειροτερες αντιστοιχες υποθεσεις)

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #44 στις: 31/05/10, 19:59 »
Οχι, δε φταιει μονο η μιζα Μαντελη, οπως δε φταιει μονο ο πολιτικος που εκλεγεται, αλλα κι αυτος που τον εκλεγει!

Ομως απο καπου ξεκιναμε! Δε γινεται να παμε κατευθειαν απο το πατο της μπυρας για να φτασουμε στον αφρο! ;)

Κι εφοσον τα τηλεσκουπιδια μπορουμε να τα ελεγξουμε ευκολα ως θεατες ( ενα κουμπακι ειναι ολη η ιστορια...κι ας πανε χαμενα τα 300-5000€ που δωσαμε για τη σουπερ ντουπερ οθονη μας ;D ), ας ξεκινησουμε απο εκει!

Εμπαργκο στις διαφημισεις, στους τεχνητους τροπους ζωης που μας πλασαρουν, στα σκουπιδια της πληροφορησης, κλπ ( πω πω, ακουγομαι σαν τον Roufous τωρα ;D ).
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #45 στις: 31/05/10, 20:13 »
Το λάθος του freemind είναι πιστεύω οτι προσπαθεί να δει την eurovision σαν αυτό που πραγματικά έχει καταντήσει να είναι σήμερα!..(ακούγεται κουφό το ξέρω!!... ;D )

Πέρα όμως απο αυτό, και επιλέγοντας να βγάλεις στην άκρη όλα αυτά που..ενοχλούν (sms, ψηφοφορίες, σκουπιδοεκπομπές που ασχολούνται με τον θέμα (που όμως θα υπήρχαν και χωρίς αυτό), εθνικές υστερίες του τύπου.."τί να μας πει κι αυτή η χώρα τώρα, εμείς είμαστε ανώτεροι!!"...κλπ,κλπ...) θα σου μείνουν μόνο τα τραγούδια...

Κάποιοι συνθέτες τα συνέθεσαν, κάποιοι στιχουργοί έγραψαν στίχους, κάποιοι τραγουδιστές τα υποστήριξαν.

Μόνο λοιπόν απο καθαρή περιέργεια ,και όσο και χαμηλό ή υψηλό να είναι το επίπεδο, είναι λογικό ένας άνθρωπος που ασχολείται με την μουσική όταν ξέρει ότι υπάρχουν 30τόσα τραγούδια απο 30τόσες χώρες, ερμηνευμένα απο 30τόσους ερμηνευτές να θέλει να τα ακούσει.

Μόνο και μόνο επειδή είναι μουσικός.
Χωρίς να τον ενδιαφέρει τίποτα απο όλα τα...παρελκόμενα.


Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #46 στις: 31/05/10, 20:33 »
Σε αυτο δε θα διαφωνησω! Εξαλλου εαν μου λεγανε πριν 10-15 χρονια να δω Eurovision, θα το εκανα με ευχαριστηση, διοτι τοτε:


1) Υπηρχε ζωντανη ορχηστρα!
2) Η εμπορευματοποιηση δεν υπηρχε σε τοσο μεγαλο βαθμο, αφου ολα ξεκινησαν απο μια τελειως διαφορετικη σκεψη για το τι θα ειναι η Eurovision.
3) Αναγκαστικα, με την παρουσια ορχηστρας και ζωντανων μουσικων, οι συμμετεχοντες επρεπε να ειναι καλοι, τα κομματια ενορχηστρωμενα και συνθετικα αξιοπρεπη, ενω το κοινο ηθελε να ακουσει κομματια κι οχι να δει...μπουτακια!


Επισης, εαν αποφασιζαν τη Eurovision να τη μεταδιδουν αποκλειστικα ραδιοφωνικα, παλι θα την ακουγα! Γιατι τοτε θα επικεντρωνομουν μονο ως ακροατης κι οχι ως τηλεθεατης/δεκτης σκουπιδιων που θα με αποπροσανατολιζαν απο την αρχικη σκεψη της Eurovision! ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ!


Στην περιοδο που εγινε η Eurovision χασαμε παρα πολλους μουσικους ( DIO, Dennis Hopper, Paul Gray ) που προσεφεραν παρα πολλα στη μουσικη! Αν μη τι αλλο μια μικρη αναφορα σε αυτους τους ανθρωπους θα ηταν ο,τι το καλυτερο...Αλλα ξεχασα...η Eurovision δεν αφορα τη μουσικη ή τον μουσικο, αλλα το τηλεπαιχνιδι των sms, των πληρωμενων βαθμολογιων και των πολιτικοποιημενων νικητων!

;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #47 στις: 31/05/10, 20:58 »
Ρε παιδια αφηστε τις αναλυσεις..!
Ο τελικος της Eurovision αξιζε ΜΟΝΟ και μονο για την ΑΡΜΕΝΙΣΑ που την ποσταρα στην πρωτη σελιδα πρωτος πρωτος και τα credits τα πηρε ο Stinky..!


ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΔΑΝ ΕΧΑΣΑΝ..! :D


Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #48 στις: 31/05/10, 22:00 »
Ρε παιδια αφηστε τις αναλυσεις..!
Ο τελικος της Eurovision αξιζε ΜΟΝΟ και μονο για την ΑΡΜΕΝΙΣΑ που την ποσταρα στην πρωτη σελιδα πρωτος πρωτος και τα credits τα πηρε ο Stinky..!


ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΔΑΝ ΕΧΑΣΑΝ..! :D

Οχι φιλε αυτη ειναι δικια μου  8)


+1 για τις αναλυσεις, αμα δν γουσταρεις να βγεις κ ας ειναι το φεγγαρι πανω απ το κεφαλι σου η eurovision ειναι οτι πρεπει για να περασεις την ωρα σου!!
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Eurovision 2010
« Απάντηση #49 στις: 31/05/10, 22:05 »
Basically δεν έκρινα κανέναν για το αν είδε ή όχι eurovision.
O καθένας επιλέγει να διασκεδάσει με τον τρόπο που γουστάρει αυτός και δεν νομίζω να χρειάζεται υποδείξεις ποιότητας(μακριά από τέτοιες ελιτίστικες πρακτικές).
Και εγώ αν καθόταν η φάση πιθανόν να άραζα να το χαζέψω με πιτσόμπυρα.
 
Παρόλαυτά δεν μπορούσα να μην σχολιάσω το γεγονός ότι το μοναδικό μουσικό θέμα στο kithara τους τελευταίους μήνες που έχει τόσες απαντήσεις είναι αυτό της eurovision,όπως και κάθε χρόνο άλλωστε.
Γενικά εσείς οι μουσικοί προβληματιστήτε λίγο.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
57 Απαντήσεις
16896 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/08, 20:40
από Neikos
118 Απαντήσεις
31059 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/08, 15:36
από Mrs Brightside
155 Απαντήσεις
38152 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/09, 21:19
από Spell@lchemist!
Α Ρ Η Σ 2009-2010

Ξεκίνησε από bono u2 « 1 2 » Αθλητισμός

28 Απαντήσεις
17560 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/10, 17:07
από zeromancer
13 Απαντήσεις
8102 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/10, 11:44
από sakman
153 Απαντήσεις
44979 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/10, 15:42
από master of puppets
336 Απαντήσεις
86391 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/07/10, 17:30
από blackmorefan
1 Απαντήσεις
2855 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/12, 08:23
από fuZZed
5 Απαντήσεις
5832 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/03/14, 21:09
από Lo.Lee.Ta
2 Απαντήσεις
2148 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/21, 11:13
από Stratos VR