Η σελίδα της Κιθάρας > Λάθη και προτάσεις

Περι ban

(1/2) > >>

saved:
Παιδια,δεν ξερω αν ειναι χρησημο να ανοιξω αυτο το θεμα,απλα επειδη ανθρωποι ειμαστε και καμια φορα κοντραρουμε και λιγο,δεν θα μου αρεζε να αρχισουν τα ban σε μελη του φορουμ.Νταξει,τωρα αν μπαινει καποιος και τρολαρει δυχως αυριο και βριζει και δεινει διαρκως δικαιωματα οκ ναι.
Ξερω οτι δεν ειμαι και το πιο φρονιμο μελος,και τα θεματα τα οδηγω εκτως (οχι επιτιδες ομως) και τις μπαρουφες μου τις λεω,και πριχτης ειμαι και ανορθογραφος,και γενικα αυτα που κερδιζω απο εδω ειναι περισωτερα απο αυτα που προσφερω,αλλα αν αρχισουν τα μπαν και τα μπουν εγω θα την κανω κανονικα απο δω.
Υποστιριζω την ελευθερια του λογου,και καμια φορα θα πουμε και καμια κουβεντα παραπανο,και αυτο μεσα στο παιχνιδι ειναι,αλλα δεν υπαρχει μεγαλυτερη βλακεια απο το να χανωντε μελη αο καποιο φορουμ.
Εχω γραφτει σε ξενα φορα,και βλεπω ατωμα με ενδιαφερον αποψεις που εχουν φαει μπαν και ξενερωνω γιατι ενω θελω να αναπτιξουμε καποιο θεμα που ηδη εχει ξεκηνησει και βλεπω την ενδιαφερουσα αποψη του,δεν μπορω γιατι εχει φαει μπαν.
Νταξει.Τραγικο.
Αυτα

Uriah:
Μητσο αυτα τα συζητανε οι μοντερατορες στα δικα τους τοπικς. Ημουν για καμμια 10ετια σε φορουμ με αυτοκινητα Admin/moderator οπου εκει ειναι σαν να εισαι σε καφενειο ημερα που εχει ντερμπυ. Ζητημα να ειχαμε ριξει μπαν σε πανω απο 3 ατομα. Υπαρχει η προειδοποίηση που μπορει να λαβει ένας χρήστης, ενα πμ για να καλμαρει, στην χειρότερη μια προσωρινή αρση δυνατότητας ποσταρισματος πχ 1-2 μερες. Αλλα δε νομίζω να ριξουν μπαν εδω σε καποιον επειδη υπηρξε εριστικός ακομα και απροκλητα. Χαλαρωσε και προχωρα το προτζεκτ σου.

hot_sauce (φλουτσ):
Όπως τα λέει ο Uriah είναι. Υπάρχουν πολλά άλλα στάδια πριν φτάσουμε στο ban. Αν κάποιος τα ξεπεράσει και δεν καταλαβαίνει....τότε είναι άξιος της μοίρας του.

Μπορεί κάποιος να έχει ενδιαφέρουσες απόψεις αλλά, αν δεν ξέρει πως να τις διατυπώνει κόσμια, θα μείνει να τις συζητάει με τον εαυτό του.

Ξαναλέω, ούτε θελουμε, ούτε είναι ιδιαίτερα εύκολο να φτάσουμε σε αυτή τη λύση. Αλλά μιας και ανοίχτηκε το θέμα...

panixgr:
απλά είναι πιο τραγικό καποιος να μαθαίνει απο κάποιο φόρουμ οτι είναι :
1) βαθιά νυκτωμένος (ενώ είναι κάτοχος μάστερ και (πρώην) υποψήφιος PhD)
2) οτι είναι κομουνιστής και οπαδος του Μάο, ενω στην ουσια είναι κεντρώος/δεξιός
3) οτι είναι μικρός (πόσες φορές το είπε αυτό) ενώ είναι μεσήλιξ
4) οτι δεν ξέρει απο μαγνήτες, όταν τους μαστορεύει και τους αλλάζει απο το 1984.....

δηλαδή πόσο πιο off?  :o

Στο άλλο νήμα ούτε που μου κάνει στο στομάχι να επισκευτώ... δεν την αντέχω στην οσμή του μίσους και της ωμής τυφλής κακίας ....

και η πλάκα είναι οτι εγω έφερα τους συγκεκριμένους μαγνήτες σαν αναφορά. απλά ίσως επειδή θεώρησε οτι δεν έχω τις πλάτες των υπολοίπων που τους έκραξαν 3εις χειρότερα επιτέθηκε σε εμένα σαν εύκολη λύση ??

εν πάσει περιπτώση η εύκολη λύση είναι να κατηγορεί κανείς μονίμως είτε τον εαυτό του είτε τους άλλους, ενώ στην ουσία το πρόβλημα είναι στην ατμόσφαιρα. Και αυτό το έθιξα αλλά λίγοι το πήραν χαμπάρι.

Uriah:
Φιλε panix κανεις δεν ηρθε εδω για να του πουν οι υπολοιποι τι ειναι και τι δεν ειναι. Οπως και στην καθημερινότητά μας, ετσι κι εδώ θα βρεθει καποιος που νομίζει πως ξερει τα παντα ακομα και για εμας τους ιδιους.  Τα φορουμς και γενικα το ιντερνετ αποθρασυνουν τους ανθρωπους. Μην παιρνεις στα σοβαρά και πολλα απο οσα γράφονται εδω μεσα.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View