Αποστολέας Θέμα: Σχετικά με τα festivals του kithara.gr  (Αναγνώστηκε 4280 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος BigBabol

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • ουααααααααααα
    • Προφίλ

       Εχουμε κανει πολυ ομορφα festivals (ηλεκτρικά και ακουστικό) και ηρθε κοσμος να δει τα συγκροτηματα . Μιας και η ανακοινωσεις γινονται (νομιζω ??? ???) μονο στο forum , πιστευω πως ετσι μας περιοριζει....Δε θα ηταν επισης πολυ καλο να γνωστοποιήσουμε τις διαφορες εκδηλώσεις μας και σε αλλα sites/τύπο αν γινεται κλπ ??? ???(αν ειναι αυτο εφυκτο βεβαιως βεβαιως).
       
       Αν κάναμε περισσότερο "ντόρο" για τα festivals μας και τα γνωστοποιουσαμε και σε αλλο κοινο(οχι μονο του Kithara.gr)πιστευω δε θα κλείναμε μαγαζακια , αλλα ολόκληρα stages :o :o.Θα ήταν πολυ καλη ιδεα να διαφημιστουν οι διαφορες εκδηλώσεις ακομα και μεσω τηλεορασεις(μαλλον πολυ δυσκολο ::) ::)) και ραδιοφωνου.....

      Πειτε μου την αποψη σας για αυτο.....
everything that has a begining  , has an end...

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σχετικά με τα festivals του kithara.gr
« Απάντηση #1 στις: 01/02/08, 03:21 »
δεν είναι κακή ιδέα... απλά για να το κάνει αυτό κανείς χρειάζεται πολύ τρέξιμο και προεργασία και δεν νομίζω ότι θα το κανεί κανείς αυτό αφιλοκερδώς. Ήδη τα παιδιά που τρέχουν για τα φεστιβάλ κάνουν πολύ δουλειά μόνο με το μεράκι τους. Από την άλλη βέβαια, αν υπάρχει εθελοντικό ενδιαφέρον από άτομα να τρέξουν για διαφήμιση του φεστιβάλ κτλ πιθανόν να μπορεί να γίνει.

Αποσυνδεδεμένος Σταυροφόρος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 483
  • Φύλο: Άντρας
  • Fox-2 kill...
    • Προφίλ
    • Ο προσωπικός μου χώρος :p
Απ: Σχετικά με τα festivals του kithara.gr
« Απάντηση #2 στις: 01/02/08, 04:31 »
Ξέρω ότι είχαν τυπωθεί κάποιες αφίσες για το προηγούμενο αλλά δεν γνωρίζω αν χρησιμοποιήθηκαν και για διαφήμιση.
Πάντως εγώ τύπωσα μια (σε Α4 με τον εκτυπωτή  ;D) και την είχα κολλήσει στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου μου.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Rose of Jericho

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Σχετικά με τα festivals του kithara.gr
« Απάντηση #3 στις: 01/02/08, 17:33 »
Πάντως εγώ τύπωσα μια (σε Α4 με τον εκτυπωτή  ;D) και την είχα κολλήσει στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου μου.  ;)
Την βρίσκω εξαιρετική πρωτοβουλία!!!  ;) Εάν τα μισά για να μην πω όλα τα μέλη του kithara.gr  έκαναν το ίδιο στα σχολεία τους, τις σχολές τους, στα στέκια τους ή ακόμη και στις γειτονιές τους και διαφήμιση στην TV να κάναμε τόση απήχηση δε θα είχε...
Στην αγάπη δεν πρέπει να υποκείπτεις για τη στιγμή αλλά να διεκδικείς για τη διάρκεια.

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage
Απ: Σχετικά με τα festivals του kithara.gr
« Απάντηση #4 στις: 07/02/08, 00:26 »
Επειδη διοργανωνω αθτη τη στιγμη ενα διημερο φεστιβαλ σε μπαρακι (τυπου 5/4) στο Λονδινο, κατι τετοιο θελει ΠΟΛΥ τρεξιμο, και πολλα φραγκα για να γινει σωστα. Για παραδειγμα, το budget αυτη τη στιγμη ακουμπα τα 5,500 γιουργια, και δεν φερνουμε και κανα μεγαλο συγκροτημα...

Μιλαμε για ΠΟΛΥ δουλεια, και την βγαζουμε ολη εγω και ο κιθαριστας μου απο τους De Profundis- και δουλευουμε για να ζησουμε κιολας...

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Απ: Σχετικά με τα festivals του kithara.gr
« Απάντηση #5 στις: 08/02/08, 17:24 »
Υπάρχουν κάποια site που δημοσιεύουν δελτία τύπου, και τα διαβάζει κόσμος...αρκεί ένα e-mail. Ενδεικτικά αναφέρω τα musicheaven.gr και avopolis.gr. Από αυτά πολλές φορές "σηκώνουν" info για live μεγαλύτερα περιοδικά όπως το Αθηνόραμα κ.α.
Το αναφέρω επειδή στη δουλειά μου χρησιμοποιούμε πολύ αντίστοιχα sites και δελτία τύπου, ενώ και για τα live με την μπάντα ακολουθούμε αυτή την τακτική.
Πιστέψτε με, στο Internet μπορεί να γίνει καλή διαφήμιση δωρεάν.
Άλλη μία ιδέα: γιατί να μη γίνει μία σελίδα στο myspace για τα festival του Κιθάρα; Μπορεί να περιλαμβάνει demo των σχημάτων, φωτογραφίες κλπ.

Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Rose of Jericho

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Σχετικά με τα festivals του kithara.gr
« Απάντηση #6 στις: 12/02/08, 21:07 »
Επειδη διοργανωνω αθτη τη στιγμη ενα διημερο φεστιβαλ σε μπαρακι (τυπου 5/4) στο Λονδινο, κατι τετοιο θελει ΠΟΛΥ τρεξιμο, και πολλα φραγκα για να γινει σωστα. Για παραδειγμα, το budget αυτη τη στιγμη ακουμπα τα 5,500 γιουργια, και δεν φερνουμε και κανα μεγαλο συγκροτημα...

Μιλαμε για ΠΟΛΥ δουλεια, και την βγαζουμε ολη εγω και ο κιθαριστας μου απο τους De Profundis- και δουλευουμε για να ζησουμε κιολας...

Καλά εντυπωσιαστήκαμε δε μπορώ να πω, μόνο που ξέχασες να μας πεις πόσα από αυτά τα χρήματα θα λάβεις εσύ για τη συμμετοχή σου στην διοργάνωση....  :-\
Μην ξεχνάς ότι εδώ είναι Ελλάδα και κάποια πράγματα κινούνται τελείως διαφορετικά από το Λονδίνο για αυτό ουδεμία σύγκριση το εδώ με το εκεί. Από την άλλη εμείς εδώ μιλάμε για ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ και εάν επρόκειτο για υπερπαραγωγή θα ψήφιζα να σε προτιμούσαμε για τη διοργάνωση με τέτοια εμπειρία...

Υπάρχουν κάποια site που δημοσιεύουν δελτία τύπου, και τα διαβάζει κόσμος...αρκεί ένα e-mail. Ενδεικτικά αναφέρω τα musicheaven.gr και avopolis.gr. Από αυτά πολλές φορές "σηκώνουν" info για live μεγαλύτερα περιοδικά όπως το Αθηνόραμα κ.α.
Το αναφέρω επειδή στη δουλειά μου χρησιμοποιούμε πολύ αντίστοιχα sites και δελτία τύπου, ενώ και για τα live με την μπάντα ακολουθούμε αυτή την τακτική.
Πιστέψτε με, στο Internet μπορεί να γίνει καλή διαφήμιση δωρεάν.
Άλλη μία ιδέα: γιατί να μη γίνει μία σελίδα στο myspace για τα festival του Κιθάρα; Μπορεί να περιλαμβάνει demo των σχημάτων, φωτογραφίες κλπ.


Νομίζω ότι έκανες την πληρέστερη προσέγγιση στο θέμα και με ένα καλό συντονισμό από τους administrators το φεστιβάλ ΘΑ ΣΧΙΣΕΙ!!!!
Στην αγάπη δεν πρέπει να υποκείπτεις για τη στιγμή αλλά να διεκδικείς για τη διάρκεια.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
28 Απαντήσεις
72049 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/03, 13:35
από ikatsoun
0 Απαντήσεις
2954 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/02, 19:54
από Θοδωρής
20 Απαντήσεις
8635 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/03, 10:31
από bartatilas
27 Απαντήσεις
30290 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/10/04, 12:43
από Holy Diver
12 Απαντήσεις
5125 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/03/06, 20:25
από Kiratzoharris
29 Απαντήσεις
22137 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/11/06, 22:44
από vangelis
0 Απαντήσεις
2310 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/01/07, 18:27
από chorrer
9 Απαντήσεις
4196 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 14:57
από HeavyHead
0 Απαντήσεις
1910 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/08, 10:56
από Μαργαρίτα Π.
24 Απαντήσεις
10666 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/08, 12:56
από Como Esta Loco