Αποστολέας Θέμα: Hellenic custom made guitar, ημερολόγιο  (Αναγνώστηκε 8370 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος takis kampadis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Ταξίδι με προορισμό, δεν είναι ταξίδι.
    • Προφίλ
Hellenic custom made guitar, ημερολόγιο
« στις: 03/05/14, 17:54 »
Παίδες εν καμίνω.!!!!


Σε ένα άλλο νήμα (προ καιρού) είχε γίνει συζήτηση-μεταξύ άλλων- για τις κιθάρες custom με πολλές διαμετρικά αντίθετες και ενδιαφέρουσες γνώμες.
Το νήμα το είχα ανοίξει ζητώντας γενικότερες πληροφορίες για fender strat.
Η κατάληξη? Να βρεθώ στην θέση να παραγγείλω partcaster στον Ντούκα/Γιάννενα.
Δεν θελω να μακρηγορήσω.Άνοιξα αυτό εδώ το νήμα και όπως είδατε τ ονόμασα ημερολόγιο.Ο σκοπός?
Να ξεκινήσω να καταγράφω και να εκθέτω τα όποια βήματα μέχρι την ολοκλήρωση του όργανου καθώς και τις εντυπώσεις μου απ την σχέση με τον οργανοποιό και όχι μόνο.
Είναι -στην ουσία- ένα ταξίδι κι αυτό θα παραθέτω εδώ.
Προς το παρόν-αγαπημένο μου ημερολόγιο-είμαστε στις συζητήσεις με τον Ντούκα (τηλ/κα λόγω απόστασης αυτός  Γιάννενα, εγώ Κεφαλονιά).
Έχω καταλήξει στο μανίκι (maple), έχω κάνει μερικές σκέψεις για το χρώμα (περιμένω δείγματα) καθώς και μερικές δικές μου προτάσεις για δουλειές (σχεδιαστικές και ζωγραφικές) πάνω στο body και στο headstock.
Περιμένω να πάει 22 τρέχοντος μηνός όπου θα ταξιδέψω στα Γιάννενα για να δω κιθάρες του, για να παίξω κιθάρες του και να μιλήσω για τις τελικές του προτάσεις και τις δικές μου τελικές αποφάσεις.
Σε γενικές γραμμές μια partcaster έχει τελικό κόστος 800 ευρώ και μια dukas custom τα 1.500 ευρώ.Δεν έχω αποφασίσει ακόμη τι απ τα δύο θα κάνω.
Επίσης το σίγουρο είναι πως σε μαγνήτες η κιθάρα θα είναι SSS με χαμηλωμένα τα frets.
Οι μουσικές μου- κιθαριστικά- προτιμήσεις είναι τα blues και γενικότερα τα clean μιας κιθάρας.Έγραψα κιθαριστικά διότι ακουστικά ακούω ΤΑ ΠΑΝΤΑ αρκεί να μου κάθονται καλά στο αυτί.
Η επόμενη ανακοίνωση θα είναι όταν επιστρέψω απ το ταξίδι μου.Το υλικό που θ ανεβάσω θα είναι πλούσιο με βίντεο-ίσως- και σίγουρα φωτογραφίες.
Θα μοιραστώ-λοιπόν- μαζί σας τις εντυπώσεις μου απ αυτό το μουσικό ταξίδι.
Σας ευχαριστώ.


"Όποιος φοβάται πέφτει και .........κοιμάται"

Αποσυνδεδεμένος Μπιφτέκι

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Hellenic custom made guitar, ημερολόγιο
« Απάντηση #1 στις: 03/05/14, 21:08 »
Καλή επιτυχία στην αναζήτηση της τέλειας κιθάρας. Περιμένουμε με αγωνία τα νέα.

Αποσυνδεδεμένος takis kampadis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Ταξίδι με προορισμό, δεν είναι ταξίδι.
    • Προφίλ
Απ: Hellenic custom made guitar, ημερολόγιο
« Απάντηση #2 στις: 04/05/14, 01:20 »
Καλή επιτυχία στην αναζήτηση της τέλειας κιθάρας. Περιμένουμε με αγωνία τα νέα.


Εγώ να δείς αγωνία που έχω, αλλά και έναν "παιδικό" ενθουσιασμό.!
"Όποιος φοβάται πέφτει και .........κοιμάται"

Αποσυνδεδεμένος takis kampadis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Ταξίδι με προορισμό, δεν είναι ταξίδι.
    • Προφίλ
Απ: Hellenic custom made guitar, ημερολόγιο
« Απάντηση #3 στις: 05/05/14, 16:15 »
Παίδες εν καμίνω.!!!!


Πολλές φορές-άν όχι όλες- ισχύει η ρήση "ουδέν κακόν αμιγές καλού".Έτσι λοιπόν ευρισκόμενος σε κατ οίκον ανάρρωση σκέφτηκα και ξανασκέφτηκα πως η κατάληξη είναι μια.                                                                                                                                             Χειροποίητη Ντούκας και όχι partcaster Ντούκας και το εξηγώ.
Η partcaster έχει τελικό κόστος 800 ευρώ και η χειροποίητη έχει 1.500 ευρώ.Αυτές οι τιμές είναι fix και τις έχω αναλύσει διεξοδικά με τον οργανοποιό.Τελεία και παύλα.Μάλιστα επειδή ήθελα χρώματα house of kolor (τα γνωρίζω απ την επαγγελματική μου εμπειρία σαν bike customizer) καθώς και κάποια σχέδια που γίνονται με το χέρι (τεχνική pinstriping) ρώτησα για το επί πλέον κόστος και η απάντηση ήταν ότι αυτά και μόνον αυτά δουλεύει ο Ντούκας και δεν υπάρχει επί πλέον χρέωση.Ήρθα σ επαφή με τον τεχνικό του (βαψίματα, αερογραφίες,pinstriping,κ.λ.π.) που βρίσκεται στην Αθήνα και είμαστε σ επικοινωνία για τα δείγματα και τις ιδέες.
Αφού λοιπόν πούλησα τις δύο κιθάρες που είχα (πρόσφατα έγινε αυτό) και μάζεψα το συνολικό ποσό των 1.150 ευρώ χρειάζομαι άλλα 350 ευρώ για την χειροποίητη.Για την partcaster o χρόνος παράδοσης είναι 2 μήνες και για την χειροποίητη 4 μήνες.
Έτσι λοιπόν μέχρι να φτιαχτεί η κιθάρα θα έχω συγκεντρώσει το υπόλοιπο για την εξόφληση.
Θα μπορούσε κάποιος να πεί ότι "ρε Τάκι δώσε τα 800 να σου μείνουν τα υπόλοιπα και αργότερα -άμα θέλεις-φτιάξε μια χειροποίητη".
Ναι φίλοι μου ή αρχική μου σκέψη αυτή ήταν αλλά.......
Στα βίντεο που έχω δεί και ακούσει, κάποιες κιθάρες του χειροποίητες (δείτε τα όπου δεν είναι στημένα) θα καταλάβετε.Ειδικά μια brown strat-έτσι την ονομάζει.Είναι μακράν οι διαφορές και λογικό είναι.
Αυτά θα τα δούμε και στο ταξίδι που θα κάνω να τον επισκεφτώ.Σήμερα κιόλας στην επικοινωνία μας μου είπε πως θα βρίσκονται εκείνες τις μέρες κάποιοι πελάτες του εκεί (ο ένας έχει 5 κιθάρες του) καθώς και θα πάμε σε μια συναυλία που έχει ένας άλλος πελάτης του.Επίσης θα πάρω τον blues junior που έχω- και χρειάζεται επισκευή- μαζί μου όπου θα έχει τον τεχνικό του εκεί για να τον φτιάξουμε.Μάλλον λαμπίτσες είναι το θέμα.
Αυτά μέχρι στιγμής αγαπημένο μου ημερολόγιο.!
"Όποιος φοβάται πέφτει και .........κοιμάται"

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Hellenic custom made guitar, ημερολόγιο
« Απάντηση #4 στις: 05/05/14, 16:36 »
Εγω βαζω τα καρβουνα για παϊδακια και αλλος ψηνεται λεμεεεεεεεεεεεε  >:D >:D >:D >:D !!!!

Φιλε εισαι σουπερ !!  Δεν υπαρχει περιπτωση να το μετανοιωσεις !!!!
 :D :D

Αντε με το καλο η γλυκια αναμονη !!!

Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος takis kampadis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Ταξίδι με προορισμό, δεν είναι ταξίδι.
    • Προφίλ
Απ: Hellenic custom made guitar, ημερολόγιο
« Απάντηση #5 στις: 05/05/14, 22:13 »
Εγω βαζω τα καρβουνα για παϊδακια και αλλος ψηνεται λεμεεεεεεεεεεεε  >:D >:D >:D >:D !!!!

Φιλε εισαι σουπερ !!  Δεν υπαρχει περιπτωση να το μετανοιωσεις !!!!
 :D :D

Αντε με το καλο η γλυκια αναμονη !!!


Βαγγέλη μου ευχαριστώ.!!!!Δεν θέλω να φανώ πως μεροληπτώ υπέρ του οργανοποιού αλλά αυτές που άκουσα στα βίντεο (3 συνολικά σημείωσα) είναι μακράν άριστες.Η μια βρίσκεται εκεί και η άλλη θα έρθει με τον ιδιοκτήτη της για να την δώ και να την ακούσω.
Όντως έχω τεράστια περιέργεια και θα προσπαθήσω να βιντεοσκοπήσω ότι περισσότερο μπορώ.
"Όποιος φοβάται πέφτει και .........κοιμάται"

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Hellenic custom made guitar, ημερολόγιο
« Απάντηση #6 στις: 08/05/14, 19:16 »
Εγω παντως θα ελεγα οτι αφου θα πας που θα πας, μην βιαστεις και παρεις αποφαση πριν παιξεις. Μπορει τελικα στο χερι να σου αρεσει πιο πολυ μια partscaster, απο βιντεο δεν μπορεις να το ξερεις αυτο. Και ο ηχος σε μια ηλεκτρικη μπορει να εξαρταται απο 100 παραγοντες, αλλα το μεγαλυτερο ρολο παιζουν τα ηλεκτρικα (μαγνητες). Οποτε αν στο χερι σε βολευει μια φθηνη π.χ., μπορει με το σετ μαγνητες που φορουσε μια ακριβη που σου αρεσε ο ηχος της να φτασεις πολυ κοντα σε αυτον. Και να σου μεινουν και χρηματα για δευτερη κιθαρα ή ενισχυτη  ;) , οποτε μην περιοριζεις τις επιλογες σου σε ενα πραγμα (εκτος αν ειναι ακριβως αυτο που ειχες στην σκεψη σου παντα!). Δηλαδη η στρατ ειναι η πιο στανταρ ηλεκρικη του κοσμου, ισως σε μεταχειρισμενο να εβρισκες αυτο που θελεις (αν ξερεις τι ειναι, γιατι μονο το fretboard βλεπω εχεις αποφασισει). Μονο αν δεν υπαρχει η λεπτομερεια ή η ποιοτητα που θελεις πας σε custom.
Αν σου αρεσει η custom, τοτε χτυπα τη με συνοπτικες διαδικασιες αφου σε κανει χαρουμενο!
Καλη αναζητηση οπως και να εχει, και καλες αγορες!
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος takis kampadis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Ταξίδι με προορισμό, δεν είναι ταξίδι.
    • Προφίλ
Απ: Hellenic custom made guitar, ημερολόγιο
« Απάντηση #7 στις: 09/05/14, 19:34 »
Εγω παντως θα ελεγα οτι αφου θα πας που θα πας, μην βιαστεις και παρεις αποφαση πριν παιξεις. Μπορει τελικα στο χερι να σου αρεσει πιο πολυ μια partscaster, απο βιντεο δεν μπορεις να το ξερεις αυτο. Και ο ηχος σε μια ηλεκτρικη μπορει να εξαρταται απο 100 παραγοντες, αλλα το μεγαλυτερο ρολο παιζουν τα ηλεκτρικα (μαγνητες). Οποτε αν στο χερι σε βολευει μια φθηνη π.χ., μπορει με το σετ μαγνητες που φορουσε μια ακριβη που σου αρεσε ο ηχος της να φτασεις πολυ κοντα σε αυτον. Και να σου μεινουν και χρηματα για δευτερη κιθαρα ή ενισχυτη  ;) , οποτε μην περιοριζεις τις επιλογες σου σε ενα πραγμα (εκτος αν ειναι ακριβως αυτο που ειχες στην σκεψη σου παντα!). Δηλαδη η στρατ ειναι η πιο στανταρ ηλεκρικη του κοσμου, ισως σε μεταχειρισμενο να εβρισκες αυτο που θελεις (αν ξερεις τι ειναι, γιατι μονο το fretboard βλεπω εχεις αποφασισει). Μονο αν δεν υπαρχει η λεπτομερεια ή η ποιοτητα που θελεις πας σε custom.
Αν σου αρεσει η custom, τοτε χτυπα τη με συνοπτικες διαδικασιες αφου σε κανει χαρουμενο!
Καλη αναζητηση οπως και να εχει, και καλες αγορες!


Aγαπητέ jesus,
Πολύ σωστά αυτά που γράφεις.Ναι θα μείνω εκεί 3 μέρες άρα έχω καιρό μπροστά μου.Σήμερα μάλιστα -μιλώντας με τον Ντούκα- έμαθα πως οι δύο κιθάρες που έχω βάλει στο μάτι θα βρίσκονται εκεί για set up οπότε θα τις δω-παίξω.Ναι η σκέψη μου ποοοοοολύ καιρό τώρα είναι καθορισμένη -κιθαροακουστικά-.Ξοδεύοντας αρκετές ώρες τηλ/κης επικοινωνίας με τον Ντούκα παίρνω συνεχώς την ίδια απάντηση "είσαι πολύ επεξηγηματικός στο τι θέλεις κι αυτό με βοηθάει πολύ".Το θέμα "κιθάρα εμπορίου" το έχω διαγράψει κι ούτε καν μ ενδιαφέρει.Έστησα στο μυαλό μου το εξής σενάριο.Λίγο τα γούστα μου, λίγο η γνώση του οργανοποιού, λίγο η ανθρώπινη επαφή, λίγο το "ξεχωριστό" αν θέλεις "ο δικός μου τόνος", λίγο τ ότι η διαδικασία custom είναι τρόπος ζωής μου σε όλα που με αφορούν, όλο αυτό το έργο θα παιχτεί και θ αποτελέσει μια -ακόμη- εμπειρία ζωής (και για μένα αλλά και για τον γιό μου) που θα μας μείνει στο μυαλό.
Επειδή μ αρέσει να δίνω ελευθερία σκέψης και πράξης στους ανθρώπους και ειδικά στους ανθρώπους που καταπιάνονται με τόοοσο ειδικά θέματα αλλά και τόοοσο επικίνδυνα είμαι βαθιά πεπεισμένος ότι το αποτέλεσμα θα είναι super.Για να μην παρεξηγηθώ με την λέξη επικίνδυνα εννοώ ότι έχει σχέση με την υποκειμενικότητα, και ο ήχος είναι μέσα σ αυτό.
Αααα κι επειδή πρέπει να συμπληρώσω το ημερολόγιο σήμερα ο Ντούκας -από μόνος του- με διαβεβαίωσε ότι ακόμη κι αν κάνω λάθος στις όποιες επιλογές μου (μαγνήτες, μανίκι, ότι άλλο) την στέλνω πίσω και τ αλλάζω χωρίς κόστος.Ακόμη κι αν το τελικό αποτέλεσμα δεν με εκφράζει τότε στέλνω πίσω την κιθάρα και πάμε γι άλλη, χωρίς κόστος ούτε κι αυτό.Πιστεύω ότι όλα αυτά έχουν να κάνουν με έναν άνθρωπο που δίνει μεγάλη σημασία στο κοινό του διότι αυτό θα του φέρει κι άλλο κοινό.
Δεν θέλω-το ξαναλέω- να φανώ υποστηρικτής κανενός.Θέλω-αν προκύψει-να χτίσω μια σχέση δυό ανθρώπων στο βάθος του χρόνου μέσα από μια κατασκευή που εγείρει συναισθήματα.Για να δούμε.Αυτά προς το παρόν αγαπημένο μου ημερολόγιο. 
"Όποιος φοβάται πέφτει και .........κοιμάται"

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Hellenic custom made guitar, ημερολόγιο
« Απάντηση #8 στις: 09/05/14, 20:30 »
Πολύ όμορφη η θέα από το παγκάκι σου, σε έχει συνεπάρει είναι σαφές, ζήσε το, απόλαυσε το, δεν χρειάζεται ούτε πολύ επεξήγηση ούτε να είναι τέλεια, όλα μια χαρά.
Απλά αργά ή γρήγορα θα σηκωθείς και θα προχωρήσεις, και έτσι μεθαύριο θα κάθεσαι σε ένα άλλο παγκάκι πολύ παρακάτω και θα βλέπεις μία άλλη θέα.
Αυτή είναι η φύση του ταξιδιού και η φύση του ταξιδιώτη, φίλε Τάκη.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος takis kampadis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Ταξίδι με προορισμό, δεν είναι ταξίδι.
    • Προφίλ
Απ: Hellenic custom made guitar, ημερολόγιο
« Απάντηση #9 στις: 14/05/14, 03:05 »
Πολύ όμορφη η θέα από το παγκάκι σου, σε έχει συνεπάρει είναι σαφές, ζήσε το, απόλαυσε το, δεν χρειάζεται ούτε πολύ επεξήγηση ούτε να είναι τέλεια, όλα μια χαρά.
Απλά αργά ή γρήγορα θα σηκωθείς και θα προχωρήσεις, και έτσι μεθαύριο θα κάθεσαι σε ένα άλλο παγκάκι πολύ παρακάτω και θα βλέπεις μία άλλη θέα.
Αυτή είναι η φύση του ταξιδιού και η φύση του ταξιδιώτη, φίλε Τάκη.


Αδριανέ μου (ωραίο όνομα)


Εγκρίνω κι επαυξάνω.!!!!!!!αν είμασταν σε άλλο site θα σου έβαζα πολλά like (χα χα χα) για την αντιμετώπιση που έχεις στη ζωή.
"Όποιος φοβάται πέφτει και .........κοιμάται"

Αποσυνδεδεμένος takis kampadis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Ταξίδι με προορισμό, δεν είναι ταξίδι.
    • Προφίλ
Απ: Hellenic custom made guitar, ημερολόγιο
« Απάντηση #10 στις: 14/05/14, 23:17 »
Παίδες εν καμίνω.!!


Μια πρώτη γευσούλα απ το project.Έτσι για να βάζουμε θέμα συζήτησης.

"Όποιος φοβάται πέφτει και .........κοιμάται"

Αποσυνδεδεμένος takis kampadis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Ταξίδι με προορισμό, δεν είναι ταξίδι.
    • Προφίλ
Απ: Hellenic custom made guitar, ημερολόγιο
« Απάντηση #11 στις: 25/05/14, 23:25 »
Παίδες εν καμίνω.!!!!


Επέστρεψα απ την επίσκεψη μου στον Ντούκα.Δεν θ αναφερθώ εκτενώς στο κομμάτι σχέσης διότι αφορά τα προσωπικά καθενός μας.Θα πω μόνο ότι απέκτησα έναν φίλο.Έναν ευγενέστατο, συναισθηματικό, ειλικρινή άνθρωπο.Είναι σαφές ότι ακολούθησε τα χνάρια του πατέρα του όπου-ιδιαιτέρως καλοστεκούμενος-είναι δίπλα του και συνεργάζονται.Γνώριζε ο Ντούκας την αδυναμία μου στις κιθαριστικές μου γνώσεις γι αυτό είχε καλέσει τον Στέφανο.Νεαρός 20-22 ετών  ερωτευμένος με την κιθάρα και την μουσική για να παίξει τις κιθάρες που είχε ώστε να αποκτήσω ποιό σφαιρική άποψη.Έπαιξε και ο γιός μου ότι κιθάρα είχε εκεί.Μεταξύ κάποιων κιθάρων που είχε εκεί (πελατών για set-up) κόλλησα σε μια.Δυστυχώς δεν μπορώ ν αναφέρω τα ονόματα (δική μου απόφαση) των πελατών.Κάποιες κιθάρες ανήκαν σε γνωστά ονόματα.Θα περιγράψω αύριο τις λεπτομέρειες της κιθάρας που αποφάσισα να στήσω.Θα πω όμως κάτι σαν κλείσιμο της σημερινής μου αναφοράς.Ο Ντάγκ Ώλτριτζ των whitesnake έχει δύο κιθάρες Ντούκας.Δεν συμπαθώ το heavy metal αλλά γνωρίζω ότι η τεχνικές γνώσεις και το ταλέντο που χρειάζεται το συγκεκριμένο είδος μουσικής κάνουν τους κιθαρίστες που ασχολούνται μ αυτό να έχουν υψηλότατες απαιτήσεις.Αυτά προς το παρόν.Έπεται συνέχεια.Σήμερα έχει ξεκούραση απ το 4ήμερο αυτό διότι έτρεξα αρκετά για να ικανοποιήσω απαιτήσεις οικογένειας παράλληλα με τις δικές μου (μουσεία,σπήλαια,λίμνη, κ.λ.π κ.λ.π.)
"Όποιος φοβάται πέφτει και .........κοιμάται"

Αποσυνδεδεμένος takis kampadis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
  • Ταξίδι με προορισμό, δεν είναι ταξίδι.
    • Προφίλ
Απ: Hellenic custom made guitar, ημερολόγιο
« Απάντηση #12 στις: 26/05/14, 20:13 »
Παίδες εν καμίνω.!!!


Εδώ είμαστε λοιπόν.Σε συνέχεια του προηγουμένου αναφέρω τα στοιχεία της παραγγελίας μου.Η κιθάρα λοιπόν θ αποτελείται από 2 μέρη book mached alder wood αλλά ελαφρύ.Έπιασα στα χέρια μου μια τέτοια κιθάρα.Καμμία σχέση στο βάρος με την κανονική strat.Μανίκι maple one piece με διαφορετικό radius από πάνω μέχρι κάτω.Μαγνήτες SSS eric jonshon style, dukas custom.Tremolo και tuners GOTOH (japan) και ηλεκτρικά 5+1 tones.Για το 5+1 θα περιγράψω αργότερα τι σημαίνει αυτό.Στο αισθητικό κομμάτι τώρα, το μανίκι θα είναι satin finish αλλά το body θα βαφτεί με house of kolor χρώμα και το βερνίκι θα είναι gloss.Μέσα στο χρώμα θα υπάρχει σχέδιο με την τεχνική του pinstriping (βάψιμο με το χέρι με ειδικό πινέλο) και ένα σχέδιο cartoon.H κιθάρα θα στηθεί για δεκάρες χορδές.Αυτά προς το παρόν, ευχαριστώ και ακούω τυχόν απορίες.
"Όποιος φοβάται πέφτει και .........κοιμάται"

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Hellenic custom made guitar, ημερολόγιο
« Απάντηση #13 στις: 27/05/14, 00:44 »
Τάκη αν μπορείς έτσι για την ιστορία πες μας τι διαλέξατε από τάστα, nut, αριθμό τάστων και ότι πληροφορία έχεις γενικά για το μανίκι :)
Επίσης αυτο το 5+1.. Για λέγε..
Καλόφτιαχτη και καλοπαιχτη εύχομαι!
White noise

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Hellenic custom made guitar, ημερολόγιο
« Απάντηση #14 στις: 14/07/14, 16:04 »
Τάκη, τι έγινε τελικά?!?
Life is too short for bad tone

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
jam pedals(custom made)!

Ξεκίνησε από SPIROS26 « 1 2 » Εφέ

36 Απαντήσεις
15190 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/09, 01:48
από jkstigma
14 Απαντήσεις
5161 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/09, 16:46
από a7xjoey
2 Απαντήσεις
2760 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/10/09, 01:39
από jim.ni
9 Απαντήσεις
5944 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/06/10, 21:40
από moutoulos
2 Απαντήσεις
2011 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/06/10, 17:53
από piro
12 Απαντήσεις
4442 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/10, 22:35
από markos_geo
27 Απαντήσεις
10956 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/01/13, 12:39
από panicX
How it's made: guitar amp

Ξεκίνησε από Jezus « 1 2 3 » Ενισχυτές

55 Απαντήσεις
15116 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/14, 13:27
από tech21man
15 Απαντήσεις
11337 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/18, 01:39
από Uriah
0 Απαντήσεις
1302 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/22, 21:58
από Kosthrash