Αποστολέας Θέμα: Εχει κανεις αποψη για τον νεο δισκο τον Metallica?  (Αναγνώστηκε 17228 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Joe Santriani

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • ''Here i am on the road again''
    • Προφίλ
Ακουσα δυο απο τα καινουργια τραγουδια τους στο youtube.com και επαθα την πλακα μου χαιρομαι και αν τα κομματια ολα ειναι τοσο καλα τοτε οι Metallica ζουν........... ;D 8)
Metallica

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
οτι ζουν ζουν....αντε να βγει να δουμε αν ακομα αξι-ζουν...:D
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος the bard

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Νομιζω πως θα μπορεσουμε να εχουμε αποψη μονο οταν θα βγει το αλμπουμ με το καλο και το ακουσουμε πρωτα προσεκτικα(και χωρις προκαταληψεις...).Τα 2 καινουρια τραγουδια εχουν καποια ελπιδοφορα στοιχεια οπως τα σολο και καποια ωραια ριφς αλλα τα φωνητικα με ξενερωσαν :(.Παντως νομιζω πως θα πεσει πολυ δουλεια αυτη τη φορα στο στουντιο και τα κομματια θα μεταμορφοθουν προς το καλυτερο(ισως να μην μπουν και στο αλμπουμ αφου συμφωνα με εντολη του Rubin θα γραψουν πολλααα τραγουδια...)Ειμαι αισιοδοξος παντως ;D

Αποσυνδεδεμένος Ορεστης99

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
δωστε κανα link ωρέ παιδια! :)

If You're The Only one,Will I Ever Be Enough? 
Hail,Hail The Lucky Ones,I Refer to Those In Love

Αποσυνδεδεμένος the bard

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ



Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Βασικά όλοι με ένα στόμα λέγαν οτι ο Rubin ως ο παραγωγός που είναι θα τους βάλει στον σωστό δρόμο... Εγώ συμφωνώ αρκετά με αυτό, μακάρι βέβαια (για μενα) να μην έκαναν το λάθος να κυκλοφορήσουν αυτό το... πράγμα (πάλι για μένα) που λέγεται St. Anger... Ελπίζω να ξαναγυρίσουν στα παλιά, τώρα αν έχουν και φρέσκιες ιδέες θα 'ναι καλό... Δεν περιμένω όμως πολλά όπως και να έχει.
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Για μενα ο rubin ειναι τεραστια φιγουρα στο χωρο της heavy μουσικης και προσωπικα πιστευω οτι θα κανει καλη δουλει αμε τους μεταλλικα γιατι μπορει να κανει.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Joe Santriani

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
  • ''Here i am on the road again''
    • Προφίλ
o RUBIN δεν χρειαζετε συστασεις ολοι ξερουμε ποιος ειναι και τι εχει κανει ειμαι αισιοδοξος οσο δεν παει....... ;D ;D 8)
Metallica

Αποσυνδεδεμένος paylos87

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
  • ζήστε το σήμερα!!!
    • Προφίλ
ξερετε ποτε θα κυκλοφορισει?
ζήστε το σήμερα σαν να ήταν η τελευταία μέρα!!!!!

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Η καλοκαίρι η φθινόπωρο φέτος λέει ο Ulrich...

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Ελπίζω μόνο να μην είναι σαν το τερατούργημα st.anger. Καλά θα κάνουν να θυμηθούν
οτι υπάρχει και ο Kirk στο συγκρότημα...


Υ.Γ. Και να αξιωθεί ο Lars να αγοράσει καινούργιο σετ ντραμς. Δεν θα αντέξω να ξανακούσω εκείνα τα τρύπια τάπερ του τελευταίου ελεεινότατου αλμπουμ τους

Αποσυνδεδεμένος Apollon18

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Watch the weather change.....
    • Προφίλ
Το ενα που ειναι μεγαλο ατι λεει,το other new song ειναι ψιλομουφα εως πολυ.Ασε που τα φωνητικα ειναι καπως,ελπιζω να οφειλεται στο οτι ειναι λαιβ!Παντως οσα και να γραψουν αυτοι κατα καιρους θα τα κυκλοφορησουν ολα οποτε δεν υπαρχει προβλημα :P
Τελευταιο σχολιο σχετικαμε την κυκλοφορια,εγω γιατι το κοβω κατα χριστουγεννα,αρχες 2008???
All you know about me is what I've sold you
I sold out long before you ever heard my name
I sold my soul to make a record....And you bought one!!!

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
εσυ κοψτο οποτε θες εγω λεω τι ειπε ο Ulrich..

Αποσυνδεδεμένος Apollon18

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Watch the weather change.....
    • Προφίλ
εσυ κοψτο οποτε θες εγω λεω τι ειπε ο Ulrich..

Εγω στ κοβω και τωρα αν θες αλλα δεν θα βγει τοτε που λεει ο λαρς :P :P :P
All you know about me is what I've sold you
I sold out long before you ever heard my name
I sold my soul to make a record....And you bought one!!!

Αποσυνδεδεμένος Carvin_Dc_127_c

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
krima...tetoia riffs ta bgazei opoios dipote an katsei misi oristsa pano ap tin kithara...  :'(

Αποσυνδεδεμένος Carvin_Dc_127_c

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
kai ta solo..... psilo apogoiteysi....   :'(

Αποσυνδεδεμένος mogli

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Άντρας
  • η γνώση και η αμάθεια πληρώνονται
    • Προφίλ
krima...tetoia riffs ta bgazei opoios dipote an katsei misi oristsa pano ap tin kithara...  :'(

αν σκεφτεις οτι εχουν τελειωσει οι στιχοι στην παγκοσμια μουσικη τοτε φαντασου τα ριφφ... απο εδω και περα δυσκολα θα ακουσεις κατι πρωτοποριακο που να μη σου θυμιζει κατι αλλο...
μέσα απ'τα σκοτάδια κι απ'το φως ξεπηδώ σα γελοτοποιός με τον εαυτό μου έχω γίνει ένα και ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟΝΙ ΚΑΝΕΝΟΣ!!Στα παιχνίδια όλων σας έκανα χαλάστρα για κανέναν πού**η δε θυσιάζομαι{....}ειν'η ζωή μια φυλακή και τα κλειδιά χαμένα.....

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Υ.Γ. Και να αξιωθεί ο Lars να αγοράσει καινούργιο σετ ντραμς. Δεν θα αντέξω να ξανακούσω εκείνα τα τρύπια τάπερ του τελευταίου ελεεινότατου αλμπουμ τους

Εγω οταν ακουσα πρωτη φορα τα ντραμς ειπα 'ωχ, κανα κονσερβοκουτι θα πετυχε ο μλκς! '. Και δυστηχως ηταν τα ντραμς. Ενας απαισιος μεταλλικος ηχος (αλλα αφου μεταλλικα λεγεται το συγκροτημα, τι να περιμενα  :P ) που δεν μου αρεσει καθολου.

Αποσυνδεδεμένος RBnikos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 324
  • Φύλο: Άντρας
  • we're becoming .... Hostile!!
    • Προφίλ
krima...tetoia riffs ta bgazei opoios dipote an katsei misi oristsa pano ap tin kithara...  :'(

αν σκεφτεις οτι εχουν τελειωσει οι στιχοι στην παγκοσμια μουσικη τοτε φαντασου τα ριφφ... απο εδω και περα δυσκολα θα ακουσεις κατι πρωτοποριακο που να μη σου θυμιζει κατι αλλο...

kala iparxoun arketes exaireseis...meshuggah,tool,dep k.a.

Αποσυνδεδεμένος Traveller in time

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Eimai polu apogohteumenos me tous Metallica... pws mporesan na pesoun toso polu se sugrish me auto pou htan palia.. Elpizw to kainourgio tous album na leei tipota....
And then there was silence!!!

Just a voice from the other land....!!!!

Rickenbacker

  • Επισκέπτης
re guys gia 8umi8yte ti shmainoun oi Metallica gia to Metal.egw eimai fanatikos tous alla panw apo ola krinw ti douleia enos kallitexni me basi to poso mou aresei i giati den mou aresei.entaksei apo ta dyo nea kommatia mou aresei i moisiki pleura alla oxi sto the other new song ta fwnitika giati einai tou styl OOY-OOY-O.entaksei exoun allaksei alla enai kai 40vale xronwn.giati menoume sto twra mono kai den milame gia epoxes pou se pwrwnan me oti kai na egrafan?o Hetfield,epeidei enas e8ikse to 8ema twn riffs twn Metallica,einai o kalyteros riffman meta ton Iommi.telos min forate guys parwpides kai min milate pote kai skefteste prokateileimena gia kati.as akousoume to disko kai meta krinoume.ok?bye...egw pantos 8a paw na tous dw fetos.den 8a xasw tin eukairia...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
re guys gia 8umi8yte ti shmainoun oi Metallica gia to Metal.

Οι ίδιοι μάλλον οφείλουν να αναμοχλεύσουν τις θύμησες και να επαναπροσδιορίσουν το παρόν τους, γιατί φαίνεται πως έχουν ξεχάσει για τα καλά τι ρόλο βάρεσαν. Ίσως πάλι να μην υπάρχει και νόημα να αναμένουμε αιωνίως την ανάκαμψη των κάθε Metallica, όπως περιμέναμε και την επάνοδο του Νίκου Γκάλη στα παρκέ.

Αυτό το "άλλο κομμάτι" σοδόμισε κάθε γλυκιά ανάμνηση που διατηρούσα από το συγκρότημα. Τι ανέμπνευστη μελωδική γραμμή...πόσο απεχθή φωνητικά...τι διάολο σκέφτονταν όταν το "γεννούσαν"; To πρώτο ηχητικά περισσότερο οικείο, αλλά και πάλι αποτελεί μια μετριότητα μπροστά στις μεγάλες τους στιγμές. Κάποτε κι η πηγή στερεύει και δε σε σώζει ούτε ο Rubin, ούτε ο Robin Hood.

Ας ελπίσουμε να ισχύει το παρανοϊκό σενάριο, να έπαιξαν τα κομμάτια για ξεκάρφωμα κι έτσι...θα τους προτιμούσα χίλιες φορές αν αποφάσιζαν να παίξουν polka.

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Εχω βαρεθει να ακουω τα ιδια σχολια απο τοτε που εβγαλαν το Load... (Βασικα απο τοτε που εβγαλαν το Black Album λεγονται τα ιδια σχολια αλλα τοτε ημουν πολυ μικρος :P)

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Ποιος μίλησε για Load και Black Album; Ποιος σου είπε πως τότε προσδιορίζω την απαρχή του τέλους; Πότε δήλωσα ακραιφνής μεταλάς, για να στενοχωριέμαι που ξέφυγαν από τις ρίζες τους;

Εν ολίγοις, κακώς βιάζεσαι να στηλιτεύσεις κάθε κριτική που τους γίνεται ως προϊόν εμπάθειας μερικών κολλημένων κι άρρωστων που προσδοκούσαν οι Metallica να συνεχίζουν να διαιωνίζουν το πρώτο τους κομμάτι, για να διατηρήσουν ανόθευτη την ιστορική τους πορεία. Απλώς εδώ και χρόνια, παραπαίουν ανάμεσα στο ανέμπνευστο και στο μέτριο, σε μια προσπάθεια να πρωτοτυπήσουν.

Αν τα κομμάτια του live προσδιορίζουν το γενικότερο επίπεδο των συνθέσεων του νέου album, ούτε ο Copperfield δεν τους σώζει. Αλλά δεν είμαστε τώρα για επικρίσεις...μπορούμε απλώς να βαυκαλιζόμαστε μαζί τους, να τους αποθεώνουμε και να πέφτουμε στα τέσσερα, ακόμα κι αν αποφασίζουν να διασκευάσουν Αλκαίο με τον Κουβατσέα στα drums.
« Τελευταία τροποποίηση: 09/03/07, 03:19 από schizm »

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Οταν λες εδω και χρονια μιλας για St.Anger; Επειδη τα Load/Reload ειχαν αρκετα ωραια και αξιοπρεπη κομματια (οκ δεν ηταν metal, στα @@ μας αφου δεν ειμαστε κολλημενοι μεταλλαδες) και το Garage Inc. ειχε μερικες γαματες διασκευες...Οκ το St. Anger ειναι μαπα (το frantic με ψιλοψηνει μονο), αλλα υπαρχει καποιο συγκροτημα με 25 χρονια καριερα που να μην εχει βγαλει εστω ενα μαπα δισκο; Αυτα περι Αλκαιου(που τον θυμηθηκες) και Κουβατσεα ειναι υπερβολες, δεν το σχολιαζω :P

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
11612 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/06/08, 12:06
από m@ster k@frer
16 Απαντήσεις
7363 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/08, 20:12
από Ikaros
4 Απαντήσεις
2769 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/08, 22:57
από mick77
0 Απαντήσεις
2083 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/03/09, 20:34
από Sbiblerubleb
4 Απαντήσεις
4773 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/10, 22:29
από georgemusic
1 Απαντήσεις
2503 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/08/10, 00:21
από yannis_r
7 Απαντήσεις
3142 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/10/11, 00:16
από Wise_One
7 Απαντήσεις
3888 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/13, 21:51
από geopaok
0 Απαντήσεις
9713 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/14, 14:50
από mixanobios
3 Απαντήσεις
3638 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/10/15, 17:46
από johnjohn