Αποστολέας Θέμα: Εχει κανεις αποψη για τον νεο δισκο τον Metallica?  (Αναγνώστηκε 17153 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JaYmZ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 333
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ρε παιδιά πάλι για τους Metallica συζητάμε? Έλεος...το θέμα είναι ότι και ο καινούργιος και ο επόμενος δίσκος θα πάει νούμερο 1 κατευθείαν...εδώ υπάρχει οπαδισμός και άκρατος φανατισμός!! 8)  Τώρα θα κάτσω να το συγκρίνω με το Master of Puppets? Ε δεν γίνεται...μιλάμε για το holy grail του heavy metal!

cu 3/7 @ m***kasa!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Πρώτον,δε μπορούμε να κρίνουμε γιατί ακούσαμε μόνο 2 κομμάτια,και αυτά χωρίς τελειωμένους στίχους όπως λέει και ο James,και γενικότερα ''υπό arrangements''.
Δεύτερον,το StAnger δεν ήταν μάπα δίσκος. Ήταν μάπα η παραγωγή του προφανώς. Και αυτό το λέω γιατί τα 99 στα 100 σχόλια που λέγονται ή ακούγονται αναφέρονται στα drums του Lars. Με μια ''κανονική'' παραγωγή θα λέγαμε σίγουρα ότι τα κομμάτια είναι ψιλομάπα ίσως επειδή είναι οκτάλεπτα και κανονικά θα έπρεπε να τελειώνουν στα πέντε,ή επειδή είναι πολύ πρόχειρα και τα ριφς τους είναι παιδιαρίστικα.
Όσον αφορά τον προσεχή δίσκο τους,πιστεύω πως η παραγωγή του θα είναι καλή,γιατί ο Rubin δε θα πειραματιστεί σε μια μπάντα όπως οι Metallica,όπως έκανε ο Βob Rock. Άντε να δούμε τι θα κάνουν και το καλοκαίρι...

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
τα 99 στα 100 σχόλια που λέγονται ή ακούγονται αναφέρονται στα drums του Lars.

Δεν είναι αυτός ο λόγος. Ναι, ο ήχος στα ντραμς ήταν πανάθλιος, αλλά ο λόγος που έπεσε φτυάρι ήταν η ποιότητα των κομματιών. Και αν ακούς χάλια κομμάτια,σύμφωνα βέβαια με τη γνώμη αυτών που θάβουν ,συμπεριλαμβανομένου και της αφεντιάς μου, τότε σε ενοχλούν τα πάντα στον δίσκο. Αν τα κομμάτια άρεσαν, δεν θα στεκόμασταν και πολύ στη μάπα παραγωγή. Κατα τα άλλα βλέπω να γίνεται μεγάλη συζήτηση για ένα άλμπουμ που δεν έχει καν κυκλοφορήσει και γίνεται προσπάθεια να γίνουν προβλέψεις με βάση δύο κομμάτια τα οποία έχουμε ακούσει σε πρώιμη μορφή........ Ας κυκλοφορήσει και βλέπουμε....

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Πρώτον,δε μπορούμε να κρίνουμε γιατί ακούσαμε μόνο 2 κομμάτια,και αυτά χωρίς τελειωμένους στίχους όπως λέει και ο James,και γενικότερα ''υπό arrangements''.
Δεύτερον,το StAnger δεν ήταν μάπα δίσκος. Ήταν μάπα η παραγωγή του προφανώς. Και αυτό το λέω γιατί τα 99 στα 100 σχόλια που λέγονται ή ακούγονται αναφέρονται στα drums του Lars. Με μια ''κανονική'' παραγωγή θα λέγαμε σίγουρα ότι τα κομμάτια είναι ψιλομάπα ίσως επειδή είναι οκτάλεπτα και κανονικά θα έπρεπε να τελειώνουν στα πέντε,ή επειδή είναι πολύ πρόχειρα και τα ριφς τους είναι παιδιαρίστικα.

Κανεις τεραστιο λαθος. Το enemies of reality στην πρωτη του εκδοση ειχε απαισια εως αισχρη παραγωγη και ηταν δισκαρα και κανενας δνε ειπε τιποτα. Και μετα το ξαναβγαλανε με καλη παραγωγη. Αλλα ειτε χαλια ειτε με καλη παρεμενε δισκαρα
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
H παραγωγή ήταν καταπληκτική από πλευρά τεχνικών μηχανηματων.... Μα καλά δεν έχετε δει το HQ? ??? :P ;D ;D ;D
Είναι όλα επιτηδες έτσι αυτό θέλαν....
Garage Sound!!!

Αποσυνδεδεμένος nicktgr15

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Green can only hold you in the garden...
    • Προφίλ
Και εμενα το σενάριο του υπνοβάτη μου φαίνεται το πιο πιθανό. Ειναι δυνατόν να μην μπορεί να γίνει μια καλή παραγωγή για ολοκληρους metallica;  ???

Αποσυνδεδεμένος abysmo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • MySpace
Εμένα πάντως μου φάνηκε πολύ γ**άτο το solo του kirk.μπορώ να πω ότι μου φάνηκε κ καλύτερο από τα solo που έγραφε στο black album...

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
παιδια δν υπαρχει λογος να βιαζομαστε κ να κρινουμε απο τωρα!ας βγει ο δισκος κ τοτε βλεπουμε...
JAYMZ21

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
11531 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/06/08, 12:06
από m@ster k@frer
16 Απαντήσεις
7332 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/08, 20:12
από Ikaros
4 Απαντήσεις
2752 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/08, 22:57
από mick77
0 Απαντήσεις
2068 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/03/09, 20:34
από Sbiblerubleb
4 Απαντήσεις
4752 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/10, 22:29
από georgemusic
1 Απαντήσεις
2486 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/08/10, 00:21
από yannis_r
7 Απαντήσεις
3111 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/10/11, 00:16
από Wise_One
7 Απαντήσεις
3863 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/13, 21:51
από geopaok
0 Απαντήσεις
9695 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/14, 14:50
από mixanobios
3 Απαντήσεις
3616 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/10/15, 17:46
από johnjohn