Αποστολέας Θέμα: Pain Of Salvation, Lake Of Tears, Agua De Annique, Disillusion, Scar Of The Sun  (Αναγνώστηκε 7038 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Pain Of Salvation, Lake Of Tears, Agua De Annique, Disillusion, Scar Of The Sun
αθηνα 23/01 θεσσαλονικη 24/01



Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Να και το ευχάριστο νέο της ημέρας,θα ξαναδούμε τους PoS στα μέρη μας,όμορφα!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Καλη φαση. Και πανω που σκεφτομουν οτι θα θελα να τους ξαναδω τωρα κοντα.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Καρδιακό.

BTW το καινούριο EP των PoS δίνει ρέστα.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
btw DISILLUSION !!!!!!!! οσοι δεν τους ξερετε ψαξτε τους!! το GLORIA ειναι απιστευτος δισκος!!

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Καρδιακό.

BTW το καινούριο EP των PoS δίνει ρέστα.
Η αγάπη μου για τους PoS είναι δεδομένη.. Θεωρώ τον εαυτό μου (χωρίς να μπορώ βέβαια να το αποδείξω) έναν από τους πρώτους οπαδούς της μπάντας στην Ελλάδα, αλλά μετά από περίπου 10 ακροάσεις δεν έχω κατασταλάξει στο αν το τελευταίο τους EP είναι κακό ή απλά μέτριο... :(

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Θα παίξουν και το κομμάτι που προορίζεται για eurovision  :P(οκ το σταματάω εδώ)
Πάντως η τιμή του εισητήριο των 38e είναι μεγάλη ξεφτίλα.Και μην μου πει κανείς για disillusion κλπ γιατί όλοι γνωρίζουμε ότi η πλειονότητα του κοινού των POS στην Ελλάδα δεν είναι αυτό που λέμε ιδιαίτερα ψαγμένοι για να γουστάρουν να ακούσουν και τα support.
« Τελευταία τροποποίηση: 27/11/09, 00:44 από s.s. »

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Θα παίξουν και το κομμάτι που προορίζεται για eurovision  :P(οκ το σταματάω εδώ)
Πάντως η τιμή του εισητήριο των 38e είναι μεγάλη ξεφτίλα.Και μην μου πει κανείς για disillusion κλπ γιατί όλοι γνωρίζουμε ότi η πλειονότητα του κοινού των POS στην Ελλάδα δεν είναι αυτό που λέμε ιδιαίτερα ψαγμένοι για να γουστάρουν να ακούσουν και τα support.

Σίγουρα είναι πολλά για τον περισσότερο κόσμο, που θα πάει βασικά για τους PoS. Αλλά όχι και ξεφτίλα για 5 μπάντες, ειδικά με τις πρώτες 3 να έχουν ένα Α μέγεθος...
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
btw DISILLUSION !!!!!!!! οσοι δεν τους ξερετε ψαξτε τους!! το GLORIA ειναι απιστευτος δισκος!!

oντως παιδια οι τυποι ειναι πολυ καλοι και νομιζω μικροι σε ηλικια..

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Πάντως η τιμή του εισητήριο των 38e είναι μεγάλη ξεφτίλα.Και μην μου πει κανείς για disillusion κλπ γιατί όλοι γνωρίζουμε ότi η πλειονότητα του κοινού των POS στην Ελλάδα δεν είναι αυτό που λέμε ιδιαίτερα ψαγμένοι για να γουστάρουν να ακούσουν και τα support.

Δυστυχώς ο Έλληνας ακροατής κοιτάει μόνο τα headliner στα live και όχι το συνολικό πακέτο. Με αυτό το σκεπτικό είναι ίσως πολλά τα 38€ αλλά, και για να λέμε την αλήθεια, θα ήταν πολύ πιθανό αν ερχόντουσαν μόνο οι POS να ήταν 32-35€ το εισιτήριο.

If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
παιδες το πακετο ειναι απιστευτο... ολες οι μπαντες ειναι μια και μια... δλδ για δειτε κι αλλα πακετα που εφερε η ιδια εταιρεια... canibal  και amorphis... το εισιτηριο το βλεπω ιδανικο... αν σκεφτει κανεις πως για μια μπαντα αλλοι δινουν περισσοτερα... βλεπε arch enemy με 29€...
« Τελευταία τροποποίηση: 27/11/09, 14:03 από Neikos »

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
...αν σκεφτει κανεις πως για μια μπαντα αλλοι δινουν περισσοτερα... βλεπε arch enemy με 39€...

Να σε διορθώσω λίγο... το Arch Enemy είναι 29€ όχι 39€...  ;)
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
mea culpa... το διορθωνω...

Αποσυνδεδεμένος Archy

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
μήπος κσερει κανείς να μου απαντήσει στο πόση ώρα κράτισε η συναυλία των arch enemy , επειδή άκουσα απο μια φίλη πος κράτισε περιπου μια ώρα και με πιάσαν τα γέλια ενοώ πος ...  ??? ??? ??? μια ώρα 29ευρό  ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Θα παίξουν και το κομμάτι που προορίζεται για eurovision  :P(οκ το σταματάω εδώ)
Πάντως η τιμή του εισητήριο των 38e είναι μεγάλη ξεφτίλα.Και μην μου πει κανείς για disillusion κλπ γιατί όλοι γνωρίζουμε ότi η πλειονότητα του κοινού των POS στην Ελλάδα δεν είναι αυτό που λέμε ιδιαίτερα ψαγμένοι για να γουστάρουν να ακούσουν και τα support.


LOL
Ας ψαχτουν, ευκαιρια ειναι, και μαλιστα πολυ καλη.
Για 5 μπαντες δεν νομιζω πως ειναι κακη τιμη.

Btw εγω θα παω καθαρα για Agua.
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Μόλις γύρισα από το Principal. Πρόλαβα από τα μέσα των Agua, δεν είδα δηλαδή τις 2 πρώτες μπάντες. Δεν ξέρω ποιο διεστραμμένο μυαλό έβαλε τους Lake of Tears πάνω από τους Agua, αλλά για μένα (που άκουσα πρώτη φορά σήμερα και τους δύο) ήταν τουλάχιστον αστείο. Πραγματικά στους LoT βαρέθηκα τη ζωή μου. Η Anneke φοβερή.

Οι PoS ήταν εξαιρετικοί, καλύτεροι κατ' εμέ από την προηγούμενη φορά στην Υδρόγειο. Είχαν πάρα πολύ κέφι, εκτελεστικά άψογοι με τα νέα μέλη να έχουν δέσει πολύ καλά με τους άλλους. Σε κάποια φάση μάλιστα ο Leο (drums) άλλαξε θέση με τον Daniel (που μαμάει στα τύμπανα) για ένα κομμάτι, ενώ δεν έλειψαν και μερικά φοβερά τζαμαρίσματα.

Θα ήταν μία τέλεια εμφάνιση, αν δεν υπήρχε ένα έντονο deja vu... Γιατί πολύ απλά το setlist έμοιαζε πολύ με αυτό της προηγούμενης φοράς. Πάνω από τα μισά τραγούδια ήταν ίδια και σε αυτόν τον τομέα, επειδή δεν πήγα να δω τους Maiden, περίμενα περισσότερα...

Όπως και να 'χει πάντως, γενικά ήταν μια πάρα πολύ καλή συναυλία αν εξαιρέσεις τους Lake of Tears (sorry για τους οπαδούς τους αλλά δεν τους χώνεψα καθόλου...).
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Λοιπόν πήγα χθες στο λάιβ ως οπαδός των PoS που έχει ακούσει το Scarsick και σκόρπια αλλά αρκετά ακόμα τραγούδια τους για να δω και τι εστί PoS από κοντά οπότε θα κάνω το live report μου(ποιοι άλλοι πήγατε και πώς σας φάνηκε;).

Πήγα κατά τις 7-7:30 για να δω και τις άλλες μπάντες αλλά δεν πρόλαβα τους Scar Of The Sun στην αρχή.

Οι Disillution μου άρεσαν πάρα πολύ!! Η μουσική τους μου φάνηκε σαν ατμοσφαιρικό black metal με καθαρά φωνητικά αλλά και λίγα brutal (όχι τσιρίδες). Νομίζω η ταμπέλα τους είναι extreme prog metal.
Πολύ καλό παίξιμο, ιδέες, φωνή και είχαν και έναν τύπο δίπλα σε κάτι υπολογιστές και keyboards που έπαιζαν μόνα τους, ο οποίος έπαιζε που και που με μια περίεργη κιθάρα που πρέπει να είχε της παναγιάς τα μάτια πάνω από ηλεκτρονικά :o
Δεν ξέρω τι ακριβώς έπαιζε επειδή εκεί που καθόμουν δεν ακουγόταν καθαρά (θα μιλήσω μετά για τον ήχο), μάλλον έπαιζε διακριτικά layers με ηλεκτρονικό ήχο πάνω πάνω από τα άλλα όργανα.
Ήταν πολύ καλοί πάντως και θα την ψάξω την μουσική τους.

Τους Disillution διαδέχτηκαν οι Agua De Annique και εδώ εδώ πρέπει να πω ότι δεν αναγνώρισα την Anneke!! Δεν την έχω ξαναδει από κοντά αλλά μου φάνηκε πολύ πιο νέα και διαφορετική από όπου αλλού την έχω δει σε διάφορα videos & photos. Κούκλα πάντως και πολύ ωραία φωνή ;)
Η μουσική που έπαιξαν ήταν για μένα άκρως βαρετή και περίμενα πώς και πώς να τελειώσουν :-\
Τουλάχιστον έπαιξαν το Hyperdrive 8)

Τελευταίο support οι Lake Of Tears οι οποίοι παίζουν καθαρό καθαρό metal στο στυλ των Sentenced. Οι συγκεκριμένοι είχαν ένα πολύ συγκεκριμένο στυλ που μου άρεσε πολύ, τόσο στη μουσική και το  παίξιμο όσο και στην παρουσία (αν εξαιρέσεις τον νεότερο κιθαρίστα που ώρες ώρες φαινόταν λες και είχε προβάρει κινήσεις του Hetfield αλλά όχι πολύ καλά :P) αλλά το πρόβλημα τους ήταν ότι όλα τα τραγούδια τους ήταν ΙΔΙΑ :P
(κλασικό πρόβλημα γκοθομεταλ)
Πάλι βαρέθηκα αλλά και κουράστικα μετά από τόσες ώρες ορθοστασίας (σύνολο: 6-7, στο τέλος δεν την πάλευα μία ::))


Μετά από αρκετά μεγάλη παύση για να στηθεί ο εξοπλισμός βγήκαν και οι Pain Of Salvation, των οποίων το καινούριο βίντεο-κλιπ είχα πρωτοδεί μόλις την προηγούμενη μέρα και γι'αυτό ήμουν προετοιμασμένος για το νέο David Grohl look του Gildenlow ;D Ίδιος ο Grohl από μακριά :P

Η συναυλία τους θα ήταν σχεδόν τέλεια αν ο ήχος ήταν εντάξει. Δεν ξέρω αν έφταιγε το σημείο όπου καθόμουν (μπροστά και δεξιά στο μπαλκόνι, βλέποντας προς σκηνή) αλλά σχεδόν τα πάντα ακούγονταν μουντά και αλληλοθάβονταν. Στα καθαρά σημεία ήταν μια χαρά αλλά όταν βάραγαν, η κιθάρες, η μπότα και μερικές φορές η φωνή σχεδόν δεν ακουγόταν...Μεγάλη απογοήτευση αυτό και το ίδιο συνέβη σε όλες τις μπάντες πάνω κάτω :-\

Όσον αφορά τα κομμάτια, απέδωσαν τέλεια απ'όσο κατάλαβα και μην ξέροντας αρκετά από αυτά και έπαιξαν με πολλή ενέργεια (ειδικά ο Gildenlow λύσσαξε και έκανε διάφορα πάνω στη σκηνή, ούτε στους Dillinger να ήταν ;D)

Το σετλιστ εμόιαζε πολύ με το πιο πρόσφατο που υπήρχε στo setlist.fm.
Θυμάμαι ότι έπαιξαν:
Used, Falling, The Perfect Element, Ashes, Linoleum, άλλα 1-2 απ'το καινούριο, Undertow, Nightmist, Drum solo, μια διασκευή όπου τραγούδισε ο drummer και έπαιξε drums ο Gildenlow (το drumming του είναι πάααρα πολύ καλό, μέχρι και drum solo έκανε μέσα στο κομμάτι :o), Inside, νομίζω Winning A War, Hallelujah (διασκευή) και Disco Queen στο τέλος! Κάποια κομμάτια μπορεί να τα ξέχασα.

Πολύ καλή συναυλία πάντως :)
P.Ss. -Ο ήχος τους στις κιθάρες περίμενα να είναι καλύτερος λάιβ, αλλά πάλι δε μου άρεσε, πολύ "ψεύτικος".
        -Μπλουζάκια PoS βρήκε κανείς; στην αρχή της συναυλίας δεν είδα κανένα δικό τους και στο τέλος είχαν εξαφανιστεί όλα!
        -Αρχίζω να γίνομαι φανατικός PoSάκιας ;D

Vrachnoprofiter με πρόλαβες ;D

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Δεν έπαιξαν Winning a War, μάλλον το μπερδεύεις με το Handful of Nothing. Αν το έπαιζαν θα σας είχα αφήσει χρόνους απ' τη συγκίνηση... :P

Ο ήχος στους Agua που ήμουν στα κάτω τραπέζια μου είχε φανεί πολύ καλός, μετά που πήγα μπροστά στους LoT δεν με ένοιαζε (δεν με χάλασε πάντως), ενώ στους PoS ήμουν δίπλα στο ηχείο και δεν μπορώ να κρίνω καλά, μου φάνηκε μόνο ότι ήταν πολύ δυνατά τα dums. Πάντως γενικά λατρεύω τον ήχο που έχουν στις κιθάρες στα τελευταία album, βγάζει μια βρώμικη vintagίλα χωρίς να δημιουργεί βαβούρα όμως.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παρεξήγηση βασικά, εγώ ήμουν στο λάιβ της Αθήνας στο Gagarin ;D

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Παρεξήγηση βασικά, εγώ ήμουν στο λάιβ της Αθήνας στο Gagarin ;D

Ααα οκ. Έγραψες αμέσως μετά το σημερινό οπότε υπέθεσα ότι μιλούσες γι' αυτό.

Αν όντως παίξανε το Winning a War σας μισώ.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Είναι η 4η φορά που βλέπω τους Pain of Salvation ζωντανά και παρότι έπαιξαν λίγο έφυγα για άλλη μια φορά απο live τους νιώθοντας γεμάτος και ικανοποιημένος έχοντας (σχεδόν) την ίδια ακριβώς αίσθηση όπως την πρώτη φορά,είδα μια μπάντα με ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ.

Ο ήχος τους ήταν καλύτερος απο άλλες συναυλίες αλλά γενικά με τις κιθάρες έχουν ένα θέμα,του Daniel σε αυτό το live ήταν καλύτερα.
Winning a war δεν ακούσαμε ούτε εμείς.

Μου άρεσαν αρκετά και οι Agua De Annique,πολύ ευχάριστο άκουσμα,η Anneke είναι απλά εκπληκτική!..εν αντιθέσει με την επόμενη μπάντα που απλά απόρρησα με το τι ακριβώς θέλουν να κάνουν μετά απο τα όσα χρόνια υπάρχουν.

Δυστηχώς δεν πρόλαβα να δω τις δύο πρώτες μπάντες.

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Αυτη τη φορα προνοησα και πηγα νωρις, οποτε τα ειδα ολα απο την αρχη (οταν παιζουν Ολλανδοι και Γερμανοι δεν το ρισκαρεις  :P )
 
Ας τα παρω με την σειρα που εμφανιστηκαν:

Scar of the Sun: Αρκετα καλη μπαντα, μου αρεσε πολυ ο τραγουδιστης, επαιξαν με πολλη ορεξη. Δεν τρελαθηκα με 
                       τον κιθαριστα ομως. Εχουν ενδιαφερον αλλα και περιθωρια βελτιωσης.


Disillusion: Απλα σουπερ. Δεν τους ειχα ακουσει ως την Κυριακη, θα το κανω ομως πλεον γιατι αξιζουν. Ωραια
              μπαντα.


Agua de Annique: Αδυναμια μου μεγαλη κι αρρωστια μου παντοτινη. Τους ειχα δει και τον Φεβρουαριο 2009 στο
                        8ball, oπου ηταν φανταστικοι, οπως  και τωρα. Ηξερα μονο το Air/Pure Air, ενω απο το In your 
                        Room δεν ειχα ακουσει τιποτα. Ξεχωρισα το Hey Okay. H καλυτερη στιγμη για μενα ηταν στο 
                        τελος, οπου επαιξαν το Witnesses που ειναι το αγαπημενο μου. Καταφερα να βουτηξω και   
                        playlist, χεχε!!!


Lake of Tears: Συγνωμη στους φαν τους, αλλα για μενα ηταν αθλιοι. Απορριπτονται. Βαρεθηκα αρκετα και δεν μου
                    αρεσει αυτο το στυλακι στη σκηνη. Δηθεν "μαγκια" κλπ, κατα τη γνωμη μου δεν ειχαν τοσο καλη
                    επαφη με τον κοσμο, σε αντιθεση με τους


Pain of Salvation: Ωραιο χιουμορ, καλη διαθεση, σουπερ μουσικη. Τους ειδα πρωτη φορα και ενω ηδη
                        μου αρεσε η μουσικη τους, τωρα "αναβαθμιστηκαν" ;)







there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
3142 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/03/03, 20:19
από Γιάννης [nOiz]
1 Απαντήσεις
2056 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/01/04, 01:34
από Dionysos
18 Απαντήσεις
6838 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/04/06, 03:58
από Son of the sun
18 Απαντήσεις
6668 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/05, 00:57
από TheVrachnoprofiter
13 Απαντήσεις
4772 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/05, 12:54
από Samdreamth
0 Απαντήσεις
1432 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/07/05, 11:10
από psomas
10 Απαντήσεις
4429 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/12/05, 13:51
από Maria_Adouaneta
22 Απαντήσεις
7090 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/07, 11:45
από Λιάκος
27 Απαντήσεις
10310 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/07, 22:34
από Balleader
8 Απαντήσεις
4597 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/11/10, 23:18
από Eagle Of Kamelot