Αποστολέας Θέμα: Mac book Pro 13 VS laptop  (Αναγνώστηκε 32498 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: Mac book Pro 13 VS laptop
« Απάντηση #75 στις: 10/09/11, 21:32 »
Επειδη εχω PC στο σπιτι, η τελευταια φορα που ενα προγραμμα "κολλησε" ολο το συστημα ( με αμεση αναγκη restart ) ηταν πριν 2 χρονια περιπου οταν "μπουκωσα" το Cubase με αρκετα plug ins και το ιδιο το συστημα "κρασαρε" λογω ελλειψης πορων.

Απο εκει και περα ( και με εξαιρεση ενα fault σκληρου δισκου που πηρε δρομο ) τα XP ειναι μακραν το καλυτερο, σταθεροτερο και πιο αξιοπιστο λειτουργικο για Multimedia εφαρμογες. Με ενα σωστα σεταρισμενο μηχανημα κι ενα χρηστη που ξερει τι θελει και πως να το πετυχει, μπορει να κρατησει χρονια ολοκληρα χωρις την αναγκη format και βεβαια με μια απλη συντηρηση που και που.

Οπως ειπες κανενα προγραμμα, κανενα λειτουργικο, κανενας υπολογιστης δεν ειναι το "τελειο", ομως απο την αλλη αναγεις σε μοναδικο το MAC ξεχνωντας πως πληρωνεις πολλα για να παρεις κατι που σε ενα PC θα γινοταν με τη μιση τιμη.

Επαναλαμβανω πως ενας επαγγελματιας χρηστης εχει αναγκη το MAC, τοσο για τη σταθεροτητα, οσο και την υποστηριξη ( updates, troubleshooting ) που του παρεχει η Apple. Ομως υπαρχουν κι αλλοι τοσοι επαγγελματιες που αξιοποιουν ενα σωστο μηχανημα PC για να κανουν την ιδια δουλεια ( πχ υπαρχουν πολλα studio που τρεχουν Cubase σε PC για βαρβατες ηχογραφησεις ).

Ισως για καποιους η διαφορα στις εντολες των PC με των MAC να ειναι απαγορευτικη ( σε ενα απαιτητικο περιβαλλον εργασιας οπου ο χρονος ειναι χρημα το να ψαχνεις με ποιο κουμπι μπαινεις σε ενα φακελο ειναι απαγορευτικη πολυτελεια ), οπως επισης και το πως ανταποκρινεται ενα ποντικι ή ενα πληκτρολογιο!


Δεν ειδα ο zeromancer να περιγραφει επακριβως τι θελει το laptop/mac book, αλλα μιλησε για μια γενικευμενη χρηση "λιγο απ'ολα". Εαν εσενα αυτο σου φαινεται "εξειδικευμενος" χρηστης, τοτε ο σχεδιαστης ή ο ηχοληπτης ειναι τεχνικος της NASA? :D


Το δικο σου ιαπωνικο σενταν κοστιζει 300-600€ παραπανω απο το δικο μου κινεζικο των 700-500€....Και η σταθεροτητα ( οπως και μονος σου ειπες κι οπως πολλες φορες εχει αποδεικτει απο τη χρηση ) ειναι μια ουτοπια ;)


Τελος συζητησης για μενα. Πιστευω πως η ποιοτητα της εχει πεσει παρα πολυ χαμηλα στις τελευταιες απαντησεις και η μονοπλευρη "πορωση" εχει παρει τα ηνια. Αρα ανευ αξιας, ανευ ουσιας και του χρονου πρωταθλημα.

 Απο τη μια λες οτι ενας επαγγελματιας εχει αναγκη το mac για τη...σταθεροτητα του...απο την αλλη παλι λες οτι η σταθεροτητα ειναι μια ουτοπια....ψαχνεις να βρεις επιχειρηματα να κλεισεις μια..τρυπα..ανοιγει μια αλλη.

Για να κλεισουμε το θεμα της σταθεροτητας...το οτι σου επεσε το cubase απο τα πολλα plugin δεν θα το θεωρουσα καν σοβαρο προβλημα(εδω λεμε να πεφτει ολο το λειτουργικο οχι λυσεις με ενα απλο restart).Ξερεις ομως πολυ καλα τι παιζει με blue screen of death και μηνυματα λαθους απο το πουθενα ακομα και αν κανεις συντηρηση και προσεχεις τα παντα  στα windows....και καλα εσυ εισαι ...power χρηστης δεν εχεις προβλημα....ρωτα ομως την πλειοψηφεια χρηστων στα windows τι format εχουν τραβηξει... στα osx το λειτουργικο δεν θα κρασαρει ποτε....εφαρμογη ναι συμβαινει...ποτε δεν θα κανεις φορματ(εκτος αν θελεις βεβαια) ποτε δεν θα μπουκωσει η registry(αφου δεν υπαρχει) αλλα ακομα και εφαρμογη να κολλησει παλι ουτε restart δεν χρειαζεσαι για να συνεχισεις..το συστημα δεν ταλαντευεται.

Καλο επισης θα ειναι οταν συγκρινεις να  συγκρινεις αναλογα μεγεθη.Πχ netbook δεν υπαρχει αντιστοιχη κατηγορια υπολογιστων στα mac.Αν καποιος θελει κατι τετοιο προφανως κυριως για νετ και καμια ταινια..δεν χρειαζεται τιποτα παραπανω και προφανως δεν χρειαζεται mac.Η οταν μιλαω για macbook να μου το συγκρινεις με το laptop  των 600 ευρω....θα το συγκρινεις με vaio η με κατι αντιστοιχο.

Για να κλεισω και εγω γιατι βαρεθηκα να ασχολουμαι...απο τη στιγμη που πηρα mac σταματησα.......να ασχολουμαι και να τρωω χρονο με το λειτουργικο.Αντε στην αρχη να μαθεις καποια πραγματα που γινονται διαφορετικα και..τερμα.Ουτε συντηρηση ουτε προβληματα που δεν λυνονται με ενα δυο κλικ....ουτε να χανεις χρονο γιατι να μη λειτουργει αυτο...μηπως να κανω φορματ....γιατι μου χτυπαει αυτο το dll απο το πουθενα... τιποτα...απλα κανει αυτο που υποσχεται....δουλευει.Και καλα τα windows αλλα το linux ειναι το χειροτερο στο να σου τρωει χρονο...καθε βδομαδα ολο και κατι διορθωνα..δεν δουλευε..εψαχνα για λυσεις.Τη μια μερα να δουλευει ο ηχος...να το κλεινεις  την επομενη να μη δουλευει να το ξανακανεις χωρις να αλλαξεις απολυτως τιποτα...να δουλευει!!!.Αφθονος χρονος χαμενος για να ..νταντευεις λειτουργικα.

Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Mac book Pro 13 VS laptop
« Απάντηση #76 στις: 10/09/11, 21:48 »
Ο,τι πεις... Οποτε εμεις οι Windows XPαδες που αναγνωριζουμε την ανωτεροτητα των MAC, μπορουμε να ζουμε με την ενοχη πως δεν εχουμε ιαπωνικο σενταν :P

Καλη η πορωση, αλλα εχει περισσοτερη πλακα οταν ειναι για κιθαρες...Εκει ποτε δε σταματαει η συζητηση!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Mac book Pro 13 VS laptop
« Απάντηση #77 στις: 10/09/11, 23:57 »
Εγώ πάντως έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι όλα τα Apple Fanboys λένε τα ίδια πράγματα ακριβώς σαν να καταπίνουν promotion manual της εταιρείας, και παθιάζονται τόσο πολύ να υπερασπιστούν την φοβερότητα της Apple και του Steve Jobs που καταντάει περίεργο. Μάλλον κάτι στο λειτουργικό θα φταίει.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: Mac book Pro 13 VS laptop
« Απάντηση #78 στις: 11/09/11, 00:46 »
Εγώ πάντως έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι όλα τα Apple Fanboys λένε τα ίδια πράγματα ακριβώς σαν να καταπίνουν promotion manual της εταιρείας, και παθιάζονται τόσο πολύ να υπερασπιστούν την φοβερότητα της Apple και του Steve Jobs που καταντάει περίεργο. Μάλλον κάτι στο λειτουργικό θα φταίει.
Φιλε οποιος παιρνει mac τσιμπαει και δωρο μετοχες της Apple.Τι νομιζες δηλαδη......λες και ειναι δυνατον να υπαρχει κατι καλυτερο απο windows......its all about the money mate.
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Mac book Pro 13 VS laptop
« Απάντηση #79 στις: 11/09/11, 13:54 »
θα συνέχιζα το flame αλλά έχω τρανές αποδείξεις που θα κλείσουν σπίτια!





το είπε ο Bender, ΕΛΗΞΕ!
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Mac book Pro 13 VS laptop
« Απάντηση #80 στις: 11/09/11, 18:54 »
Φιλε οποιος παιρνει mac τσιμπαει και δωρο μετοχες της Apple..
Τείνω να το πιστέψω πραγματικά
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: Mac book Pro 13 VS laptop
« Απάντηση #81 στις: 11/09/11, 20:00 »
Φιλε οποιος παιρνει mac τσιμπαει και δωρο μετοχες της Apple..
Τείνω να το πιστέψω πραγματικά
Γιατι να μη το πιστεψεις...εξαλλου ο καθενας πιστευει οτι του φαινεται ποιο πιθανο.Εσυ προφανως πιστευεις οτι ειναι ποιο πιθανο να χαριζουν μετοχες μαζι με το μηχανημα για να τσιμπησει πελατεια.....απο το  εχουν οντως καλα μηχανηματα που να αξιζουν τα φραγκα τους .
Και επειδη για καθε δραση υπαρχει και η αντιστοιχη..αντιδραση...να ξερεις οτι σημαντικος λογος για την υποστηριξη(η το fanboyism) πες το οπως θελεις ειναι οι λεγομενοι (antifans-πηγαινε κοιταξου καθρεφτη..θα δεις εναν απο αυτους-) στους οποιους δεν ειναι οτι αρεσει κατι(πχ fender.. mesa boogie...γονιδης) αλλα ειναι κολλημενοι με το πως να διαβαλλουν κατι συγκεκριμενο(βλεπε εμπαθεια-αρνητισμος).

Προτεινει ο ενας Sony  o αλλος Siemens ο τριτος....lenovo, dell  και δεν ξερω εγω τι αλλο..και ολα ειναι οκ....μην προτεινει κανεις apple λες και ηρθε η δευτερα παρουσια του αντιχριστου...
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Mac book Pro 13 VS laptop
« Απάντηση #82 στις: 11/09/11, 22:59 »
Αλλο το να προτεινει καποιος ενα μοντελο denisgiann κι αλλο να θεωρει ολα τα υπολοιπα υποδεεστερα απο τη δικη του προταση! Ετσι αναιρεις τελειως την παρουσια ολων και θετεις τον εαυτο σου μοναδικη αυθεντια εδω!

Προσεχε τον τροπο που γραφεις επισης γιατι δεν ειναι forum friendly και ξεπερναει τα ορια της ευγενικης συζητησης!  Δε θα δεκτω απαντηση "Ετσι γραφω κι αμα σας αρεσει", σε προειδοποιω δημοσια απο τωρα!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: Mac book Pro 13 VS laptop
« Απάντηση #83 στις: 11/09/11, 23:25 »
Αλλο το να προτεινει καποιος ενα μοντελο denisgiann κι αλλο να θεωρει ολα τα υπολοιπα υποδεεστερα απο τη δικη του προταση! Ετσι αναιρεις τελειως την παρουσια ολων και θετεις τον εαυτο σου μοναδικη αυθεντια εδω!

Προσεχε τον τροπο που γραφεις επισης γιατι δεν ειναι forum friendly και ξεπερναει τα ορια της ευγενικης συζητησης!  Δε θα δεκτω απαντηση "Ετσι γραφω κι αμα σας αρεσει", σε προειδοποιω δημοσια απο τωρα!

Για κανένα λόγο mac book pro. Οποιοδήποτε άλλο λάπτοπ στα ίδια λεφτά με το mac book pro είναι καλύτερο σε τεχνικά χαρακτηριστικά. Αν πάρεις μακ θα είσαι περιορισμένος μόνο σε ότι βγάζει η apple από software, παιχνίδια βγαίνουν κάποια και για Μακ αλλά όχι όλα οπότε μπορεί να ξενερώσεις ανά πάσα στιγμή, θα πρέπει να φορτωθείς ένα κάρο άλλες βλακειούλες της apple  και όλα αυτά μόνο για τον μύθο ότι δεν crashάρει ποτέ. Ενώ στα 1400 μπορείς να φτιάξεις ένα δικό σου υπερτούμπανο λάπτοπ ακριβώς για τις ανάγκες που θες με ότι λειτουργικό θές, με ότι software θες και να μην είσαι περιορισμένος στα της Apple. Άσε που από όσο ξέρω το service της Apple στην Ελλάδα δεν είναι και ότι καλύτερο. Βέβαια εγώ είμαι και anti-apple σε όλα τα επίπεδα ::)

Οπως παντα φιλε  freemind κρινεις με δυο μετρα και δυο σταθμα.

Ηταν η πρωτη απαντηση του θεματος απο οτι βλεπεις...και απολυτος ειναι...και ανοιχτα παραδεχεται οτι ειναι antiapple αλλα κατα καποιο περιεργο λογο σε ενοχλει μονο η δικη μου αποψη οταν υποστηριζω το mac και αυτα που μπορει να κανει.Αλλωστε εγω δεν ειπα για "κανενα λογο pc" ειπα οτι με βαση αυτα που θελει και τα λεφτα που θελει να δωσει το  macbook ειναι η καλυτερη επιλογη.

Δεν θα σου πω λοιπον το ετσι γραφω και αμα σας αρεσει...αυτο εμμεσως πλην σαφως το ειπες εσυ....σε προειδοποιω και  αμα γουσταρω σε μπαναρω και ας μην εχω αντικειμενικο λογο...
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Mac book Pro 13 VS laptop
« Απάντηση #84 στις: 11/09/11, 23:31 »
Δε θα κατσω να ανοιξω συζητηση περι δικαιοσυνης του forum denisgiann, γιατι εαν δεν σου αρεσε, δε θα εμπαινες ποτε εδω. Αρα αυτη η συζητηση εκλεισε, φροντιζοντας απο τη πλευρα σου να διορθωσεις τον τροπο που απαντας στους συνομιλητες σου!

Απο εκει και περα, ο Ymirling εκανε μια ολοκληρη εξηγηση γιατι δεν προτεινει MAC book και ηταν η δικη του αποψη! Οι δικες σου απαντησεις απεχουν αρκετα απο την ευγενεια του Ymirling και την υπομονη των υπολοιπων που απαντησαν σε αυτο το topic.

Μονο και μονο ο τροπος που απαντουσες εδειχνε ελλειψη ευγενειας και σεβασμου προς το συνομιλητη σου. Αυτο αρκει για μενα. Κι αν δεν σου αρεσει το moderating του site, μπορεις να επιλεξεις την αποχη σου. Δεν ειναι αναγκη να γινομαστε "μπαμπουλες" και "νηπιαγωγοι" για οποιον θεωρει πως δεν μπορει να "συμβιωσει" σε μια διαδικτυακη κοινοτητα!

Οποτε πριν κοιταξεις να με βαλεις στη "θεση μου", σεβασου το χωρο που σε φιλοξενει κι ασε τα περιττα λογια. Μη με απειλεις πως θα σε "ban"αρω, ουτε να το παιζεις "θυμα". Ειναι απλο αυτο που ζηταω.

Ευγενεια στη γραφη σου! Και σεβασμο στο συνομιλητη σου! Εαν αισθανοσουν θιγμενος απο καποιο post, ας αξιοποιουσες το "Αναφορα στο συντονιστη". Για να μη το κανεις, σημαινει πως κανεις δε σε εθιξε, αρα τερμα η συζητηση!
« Τελευταία τροποποίηση: 11/09/11, 23:33 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: Mac book Pro 13 VS laptop
« Απάντηση #85 στις: 11/09/11, 23:55 »
Δε θα κατσω να ανοιξω συζητηση περι δικαιοσυνης του forum denisgiann, γιατι εαν δεν σου αρεσε, δε θα εμπαινες ποτε εδω. Αρα αυτη η συζητηση εκλεισε, φροντιζοντας απο τη πλευρα σου να διορθωσεις τον τροπο που απαντας στους συνομιλητες σου!

Απο εκει και περα, ο Ymirling εκανε μια ολοκληρη εξηγηση γιατι δεν προτεινει MAC book και ηταν η δικη του αποψη! Οι δικες σου απαντησεις απεχουν αρκετα απο την ευγενεια του Ymirling και την υπομονη των υπολοιπων που απαντησαν σε αυτο το topic.

Μονο και μονο ο τροπος που απαντουσες εδειχνε ελλειψη ευγενειας και σεβασμου προς το συνομιλητη σου. Αυτο αρκει για μενα. Κι αν δεν σου αρεσει το moderating του site, μπορεις να επιλεξεις την αποχη σου. Δεν ειναι αναγκη να γινομαστε "μπαμπουλες" και "νηπιαγωγοι" για οποιον θεωρει πως δεν μπορει να "συμβιωσει" σε μια διαδικτυακη κοινοτητα!

Οποτε πριν κοιταξεις να με βαλεις στη "θεση μου", σεβασου το χωρο που σε φιλοξενει κι ασε τα περιττα λογια. Μη με απειλεις πως θα σε "ban"αρω, ουτε να το παιζεις "θυμα". Ειναι απλο αυτο που ζηταω.

Ευγενεια στη γραφη σου! Και σεβασμο στο συνομιλητη σου! Εαν αισθανοσουν θιγμενος απο καποιο post, ας αξιοποιουσες το "Αναφορα στο συντονιστη". Για να μη το κανεις, σημαινει πως κανεις δε σε εθιξε, αρα τερμα η συζητηση!

Κοιτα εγω δεν προσβαλλα κανεναν αντιμετωπισα την ειρωνια με ειρωνια και τις ανακριβειες με επιχειρηματα.Αλλα ειπαμε δυο μετρα και δυο σταθμα.Και καλα ολα αυτα...ποια η εννοια του..φορουμ δεν καταλαβαινω...αμα θες να συμφωνεις συνεχεια  το μονο που χρειαζεσαι ειναι ο εαυτος σου και ενας καθρεφτης...Οσο για το αν δεν με θελετε εδω no problem δεν ξαναποσταρω..αν το ηξερα δεν θα εχανα και το χρονο μου νομιζοντας οτι  γινεται πραγματικη συζητηση.Σας αφηνω να ασχοληθειτε με το νιοστο θεμα-θελω καινουργια κιθαρα ειμαι αρχαριος και θελω να παιζω μεταλλικα και πανουση..τι να κανω?- Αντε γεια χαρα δεν θα ασχοληθω με οποιον δεν με σεβεται.
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Mac book Pro 13 VS laptop
« Απάντηση #86 στις: 12/09/11, 00:00 »
Οπως νομιζεις denisgiann. Εαν ο τροπος σου στις απαντησεις θεωρεις πως ειναι "επιχειρηματα", να ξερεις πως απεχουν παρα πολυ απο το σωστο τροπο αναφορας τους.

Εαν νομιζεις πως δεν μπορεις να αλλαξεις τον τροπο γραφης σου κι επιλεγεις την αποχωρηση, καλως. Μη το παιζεις θυμα ομως. Ειναι δικη σου αποφαση, οπως δικη σου αποφαση θα ηταν κι ο ελεγχος της γραφης σου.

Μην περιμενεις να συγκινηθω και να αλλαξω ο,τι ειπα πιο πανω επειδη αποχωρεις. Δεν ειναι ουτε απειλη, ουτε καποιο κοστος! Να ξερεις εξαλλου πως το σεβασμο τον κερδιζεις, δεν τον αποκτας ετσι απλα! Οποτε εαν θελεις να σε σεβονται, αποδειξε πως το αξιζεις με τον τροπο σου.

Καλη συνεχεια σε ο,τι κανεις.
« Τελευταία τροποποίηση: 12/09/11, 00:03 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Mac book Pro 13 VS laptop
« Απάντηση #87 στις: 12/09/11, 09:03 »
denisgiann,
Για θέματα καλής συμπεριφοράς έχει γίνει παρατήρηση και σε άλλους, στην παρούσα συζήτηση και αλλού, δεν είσαι ο μόνος. Δεν μου άρεσε το ύφος κάποιων απαντήσεων άλλων μελών, αλλά δεν επαναλήφθηκε.
Δεν αναφέρθηκε πουθενά οτι δεν θέλουμε κάποιον ως άνθρωπο (γιατί βλέπω ότι το πήρες προσωπικά). Αναφέρθηκε ότι δεν θέλουμε άσχημες συμπεριφορές στο φόρουμ. Αν δεν μπορείς ή δεν θέλεις να καταλάβεις την διαφορά και να χαλαρώσεις λίγο το ύφος των απαντήσεών σου, τότε αυτό το φόρουμ δεν κάνει για σένα, δεν φταίει κανείς, απλά "δεν ταιριάζουμε"...


Πάντως, το ξεσκίσαμε το θέμα ε;  :P Ο zeromancer μας έχει βαρεθεί προ πολλού, φαντάζομαι...  ::)

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Mac book Pro 13 VS laptop
« Απάντηση #88 στις: 12/09/11, 12:18 »
Ναι.. πείτε μας κιόλας τώρα ότι επειδή έχουμε MAC δεν συμπεριφερόμαστε σωστά.. ή δε μιλάμε πρέπον!!!


Δε κάνετε κανένα Alt+Ctrl+Del λέω εγώ..




:D :P :P :P
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mac book Pro 13 VS laptop
« Απάντηση #89 στις: 08/10/11, 10:22 »
ευχαριστώ πολυ όλους  σας παίδες για όλες τις απαντήσεις.Η αλήθεια είναι πως με βοήθησαν να αποφασίσω.
οπότε αυτή είναι η πρώτη απάντηση απο το νέο λάπτοπ μου ;D.με γεία με γεία μου.
τελικά πήρα αυτό
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mac book Pro 13 VS laptop
« Απάντηση #90 στις: 08/10/11, 12:18 »
Με γεια σου, και καλό gaming. Τουμπανάκι είναι... θα σου πρότεινα πάντως να πάρεις την επέκταση εγγύησης, εφόσον μιλάμε για αρκετά ακριβό laptop.
Το μόνο που μου φαίνεται περίεργο είναι η οθόνη του,  σπάνια βλέπεις 15-αρα οθόνη σε αυτη την κατηγορία τιμής/χαρακτηριστικών. Αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό, γιατί έχει το πλεονέκτημα του μικρότερου βάρους, και μικρότερης ανάλυσης ( -> περισσότερα fps στα games)
Άσχετο... τελικά απολύθηκες?

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Mac book Pro 13 VS laptop
« Απάντηση #91 στις: 08/10/11, 15:33 »
Με γειές με γειές! Πολύ καλή επιλογή, όταν θα έχεις λεφτά, πάρε και μια 24άρα οθόνη να έχεις για κεντρική όταν το δουλεύεις σπίτι να είσαι άρχοντας με τις 2 οθόνες και όταν θες να φύγεις τσουπ τσιμπάς το λαπιτοπ 8)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mac book Pro 13 VS laptop
« Απάντηση #92 στις: 08/10/11, 17:35 »
ευχαριστώ πολύ παιδιά...επέκταση στην εγγύηση θα κανω τον τελευταίο μήνα της 2ετης που δίνει η toshiba.(ρώτησα και γίνεται)

όσον αφορά την οθόνη θα την πάρω σίγουρα, όπως και πληκτρολόγιο κτλ κτλ
ευχαριστώ ξανά.  ααα σε 30 μέρες απολύομαι αλλα έχω ακομα 20 μέρες αδεια μέσα σε αυτές...άσχετο αλλα σήμερα είναι μέρα ανάθεμα, ετσι για να μη ξεχνιόμαστε  >:D

 >:D
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
22 Απαντήσεις
11128 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/03/05, 10:19
από Sandman1_1
8 Απαντήσεις
5793 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/07/06, 02:28
από Bah
2 Απαντήσεις
3265 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/12/06, 08:20
από IxNiLaTiS
8 Απαντήσεις
3837 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/07/07, 23:23
από pegasus
3 Απαντήσεις
2580 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/03/08, 00:53
από Mistral
16 Απαντήσεις
5671 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/08/08, 15:22
από VampireLestrat
4 Απαντήσεις
8010 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/09/12, 09:52
από Βραζίλης
8 Απαντήσεις
5101 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/12, 01:47
από Wise_One
0 Απαντήσεις
1867 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/14, 13:21
από sakis.
3 Απαντήσεις
7089 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/16, 20:57
από James Basdanis