Αποστολέας Θέμα: Kazoo  (Αναγνώστηκε 8417 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Kazoo
« στις: 14/05/08, 15:49 »
...ξέρει κανείς πού μπορώ να βρώ αυτό το όργανο? Κάποιο μαγαζί με μουσικά είδη που να έχει? Πήγα σε δυο τρία το πρωί αλλά δεν ήξεραν ούτε τί είναι..

http://www.thomann.de/gr/stoelzel_kazoo.htm
http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/en_EN/-/EUR/ViewProductDetail-Start;pgid=?SKU=ACC0000276-000&ProductUUID=0&JumpTo=OfferList
« Τελευταία τροποποίηση: 14/05/08, 15:54 από Raz »

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Kazoo
« Απάντηση #1 στις: 14/05/08, 15:58 »
Εγώ πήρα ένα από κατάστημα με μουσικά όργανα στα Χανιά. Φαντάζομαι πως σου πέφτει λίγο μακριά όμως ε?  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Kazoo
« Απάντηση #2 στις: 14/05/08, 20:38 »
Ναι, κάπως... :P
Ελάτε ρε παιδιά.. κανείς??  :-\ :(
Όταν παραγγείλω τίποτα μεγάλο από thomann θα πάρω καμια 20αριά να έχω...
Δοκίμασα να φτιάξω ένα, σύμφωνα με αυτό το video, αλλά δεν είναι και πολύ καλό το αποτέλεσμα.. (πλάκα έχει πάντως, σου δίνει μια γεύση)

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Kazoo
« Απάντηση #3 στις: 14/05/08, 20:57 »
Φιλε θα βρεις στανταρ σε καταστημα που πουλαει ειδη εθνικ-αν μενεις νοτια πες μου να ριξω μια ματια σε κανα δυο που εχουμε εδω να δω αν παιζει,δεν μου ειναι κοπος διπλα στο σπιτι μου ειναι.
Εχω αγορασει απο didjeridoo μεχρι djembe και kazoo απο τετοια μαγαζια.Δε μιλαω για πανηγυριωτικα οργανα,αλλα για πολυ καλα κομματια.Αν ξεβαρεθω καποια στιγμη,θα τα τραβηξω μια φωτο να τα βαλω στο αλλο ποστ που βαζουν ολοι τα οπλα τους.
Αυτο παντως που φτιαχνει η θεια στο βιντεο ναι μεν εχει πλακα για ν'ασχοληθεις αλλα ειναι τελειως ΓΤΠ.

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Kazoo
« Απάντηση #4 στις: 14/05/08, 21:09 »
Ναι της θειείτσας  :P δεν λέει και πολλά...
Όταν λές νότια..? Ζωγράφου μένω.. Δεν μου κάνει κόπο να κατέβω και γλυφάδα πχ.. Έθνικ μαγαζιά..? Μήπως παίζει κανένα στο μοναστηράκι?

Αποσυνδεδεμένος 7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 334
    • Προφίλ
Απ: Kazoo
« Απάντηση #5 στις: 14/05/08, 21:19 »
Στανταρ θα παιζει Μοναστηρακι.
Επισης πριν μερικα χρονια υπηρχε και ενας τυπας στην προεκταση της οδου που περναει μπροστα απο την Μ.Βρετανια-ουτε που θυμαμαι πως λεγεται και το μαγαζι και η οδος,η διπλανη της Ερμου ειναι παντως οπως κατεβαινεις στην αριστερη σου πλευρα(οχι η Μητροπολεως απο την αλλη μερια εννοω).
Γλυφαδα παιζει στην Γουναρη ενα πολυ καλο με αρκετα περιεργα οργανα απο Αιτη,Αφρικανικα,Αυστραλια κλπ.
Απο εκει ειχα παρει το kazoo και ενα πολυ αστερατο djembe.
Θα ριξω μια ματια αυριο για να σου γραψω ακριβως τη διευθυνση και ενα τηλεφωνο,μην κατεβαινεις τσαμπα.
Didjeridoo παντως εχει σιγουρα,τα ειδα σημερα στη βιτρινα-τα κανονικα ε τα αυστραλεζικα που τα σκαβουν οι μερμηγκες,οχι τα αλλα που φερνουν απο Ινδια και Ταυλανδη που ειναι σκαμενα με μηχανημα.

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Kazoo
« Απάντηση #6 στις: 14/05/08, 21:25 »
Οκ φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ!!

Αποσυνδεδεμένος leoh

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Kazoo
« Απάντηση #7 στις: 14/05/08, 21:36 »
parto apo to thomman i kaliteri lish
not any more

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Kazoo
« Απάντηση #8 στις: 14/05/08, 22:02 »
parto apo to thomman i kaliteri lish
Το θέμα είναι ότι δεν..αξίζει να δώσω 20€ μεταφορικά για ένα πράμα που κάνει 1-1,5 €..
Α! Εαν κάποιος σκέφτεται να κάνει κάποια παραγγελία από thomann-musicstore, και δεν κάνει κόπο, ας  κάνει το καλό να παραγγείλει δυο τρία kazoo(κατοπιν συννενόησης με PM) και τα πληρώνω όταν συναντηθούμε ;)

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Kazoo
« Απάντηση #9 στις: 16/05/08, 20:20 »
Το μοναδικό που βρήκα σε ελληνικό κατάστημα είναι αυτό, που δεν νομίζω να λέει και πολλά από άποψη.. ποιότητας..(Εγώ δεν νοιάζομαι για τα χρήματα, δε πα να κάνει και...3€? :P)
Αύριο έχω περιθώριο να κατέβω Αθήνα οπότε όποιος ξέρει κάτι ..
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Kazoo
« Απάντηση #10 στις: 19/05/08, 13:11 »
Βρήκα τελικά! Στον Αρμαο, περίπου απέναντι από το guitar store του Νάκα στη Χαρ Τρικούπη, για όποιον ενδιαφέρεται. Λίγο τσουχτερές οι τιμές (1€ το πλαστικό, κάπου 4,5 το μεταλλικό) αλλά είναι κανονικά και όχι τίποτα μούφες..

Αποσυνδεδεμένος alexandra*

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Φύλο: Γυναίκα
  • #MEMENTO VIVERE#
    • Προφίλ
Απ: Kazoo
« Απάντηση #11 στις: 19/05/08, 13:42 »
Ναι, κάπως... :P
Ελάτε ρε παιδιά.. κανείς??  :-\ :(
Όταν παραγγείλω τίποτα μεγάλο από thomann θα πάρω καμια 20αριά να έχω...
Δοκίμασα να φτιάξω ένα, σύμφωνα με αυτό το video, αλλά δεν είναι και πολύ καλό το αποτέλεσμα.. (πλάκα έχει πάντως, σου δίνει μια γεύση)


Ασχετο αλλα να σε ευχαριστησω, σπουδαζω νηπιαγωγος και τα βιντεακια, μου ηρθαν κουτι  ;D ;D ;D. Και σκεφτομαι να παω να αγορασω και κανενα...Καλες οι χειροτεχνιες αλλα... ;)
Όπως όλα στο όλο υφαίνονται μαζί το ένα στο άλλο ενεργεί και ζει-Γκαίτε(Φαουστ)-