Σελίδες:
  • #1 από master of puppets στις 26 Apr 2006
  • http://rapidshare.de/files/18982814/adiorthoti_xionati.mp3

    επειδή πολλοί είπαν ότι ήθελαν να το ακούσουν το ανεβάζω....δεν φταίω εγώ για οποιαδήποτε ζημιά πάθετε ;D ;D ;D ;D

    το τραγούδι θα κυκλοφορήσει στο ντεμο μας σε λίγο καιρό....
  • #2 από FSL στις 26 Apr 2006
  • Tι να πει η μανούλα για το τραγούδι που της έγραψε ο γιος της?
    Νομίζω δεν ειμαι αντικειμενικός κριτής.
    Μ άρεσε πααααααααααρα πολύ....

    Μπράβο καμάρι μου!
  • #3 από Μουσικόφιλη στις 26 Apr 2006
  • Όπως σχολίασα και λίγο  πριν στη στήλη δικοί μας στίχοι και ποιήματα, μου άρεσε πάρα πολύ γιατί είναι πολύ μαγικό και από θέμα μουσικής και από θέμα στίχων.. Επίσης μου άρεσε πάρα πολύ και η φωνή σου... Θερμά συγχαρητήρια, να συνεχίσεις έτσι..
  • #4 από eleos* (Βάλια πια....) στις 26 Apr 2006
  • Τα κατεριψες ολα φουλη..
    Αντι να εχει ως προτυπο ο μικρος αδερφος τη μεγαλη, συμβαινει το αντιθετο.. :)
    Μπραβο και παλι μπραβο..
    Μου αρεσε και φωνη, (και της κοπελιας, τρομερααα) και σαν μελωδια.. Καθεται πολυ καλα..
    Το ακουω και το ξανακουω... Δε το χορταινω..
    Να σαι καλα φουλη μου, και παντα τετοια..  :-* :-* :-*
  • #5 από master of puppets στις 26 Apr 2006
  • Ως μονο αντικειμενικο κριτή μπορώ να πάρω την μουσικοφιλη ;D ;D ;D ;D ;D


    ευχαριστώ πολύ μαμά, μουσικοφιλη και φούλα....να 'στε καλα... ;)
  • #6 από Fusalida στις 26 Apr 2006
  • Έχω ψιλομείνει τώρα....Ναι,ναι αγαπητέ μου πάθαμε ζημιά και φταίτε εσείς γι'αυτό για την υπέροχη μελωδία που τεριάζει τόσο με τα λόγια του τραγουδιού καθώς και γι'αυτή την ταξιδιάρα (και λιγάκι τρεμάμενη...) φωνή...

    Η συμμετοχή της φίλης σου στο ρεφρεν είναι πολύ πετυχημένη...
    Επίσης μου άρεσε πολύ το γύρισμα στο τελείωμα της επωδού...
    Η μουσική είναι δική σου, έτσι;

    Τι να πω;
    Είναι ακριβώς όπως το φαντάστηκα πριν από λίγο που το διάβασα...

  • #7 από RogerWaters στις 26 Apr 2006
  • Για τους στιχους εχω γραψει στην κατηγορια δικοι μας στιχοι και ποιηματα. Ειναι το πρωτο που ακουω, μου αρεσε παρα πολυ η μελοποιηση των στιχων, γενικα ενα πολυ ομορφο τραγουδι. μπραβο φιλε. ωραιος!
  • #8 από blackie στις 26 Apr 2006
  • Πολυ ομορφο...
  • #9 από porky στις 26 Apr 2006
  • ωχ...μικρουλη...παρα μα παρα πολύ καλό!!! Εξαιρετική μελωδια και παρα πολύ καλή φωνή!!και δε σου φαινοτανε ...εμεινα.
    Συγχαρητηρια και της κοπελιας η φωνη κανει ακομη πιο ατμοσφαιρικό το κομματι.Μπραβο και παλι μπραβο συναγωνιστή μου!!
  • #10 από master of puppets στις 26 Apr 2006
  • Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά... :D

    φυσαλίδα μου την μουσική την έχω γράψει μαζί με τον μπασίστα μας... ;)

    RogerWaters να σαι καλα φίλε μου

    Blackie το φαντάζεσαι σε power?? ;D ;D ;D ;D :P

    νεράιδα μου....το λινκ λειτουργει κανονικά...πάτα free και μετά οκ..

    Συναγωνιστριααααα....να σαι καλαααα :-* :-* :-* ειδες? και δεν μου φαινεται... ;D ;D :P
  • #11 από Arg0 στις 26 Apr 2006
  • Λοιπον,

    Το κατεβασα κι εγω...

    Η φωνες ειναι μια παρα πολυ ευχαριστη εκπληξη κι ειδικα η δικη σου αρρουρι... εχμμ... εννοουσα master of puppets. Συγχαρητηρια!

    Δυστυχως το κομματι χανει στην παραγωγη. Τι εννοω? Παρα την καθαροτατη ηχογραφηση, την οποια πραγματικα χαιρομαι, η κιθαρα ακουγεται πολυ πεζη. Τις λειπουν τα μπασσα και χαμηλο-μεσσαια που θα εδιναν και ογκο και μια μεγαλυτερη φυσικοτητα στον ηχο. Επισης το εφφε του πιανου που χρησιμοποιησατε ειναι υπερβολικα ψηφιακο σε σημειο που να θυμιζει 80's. Ισως αυτος να ηταν κι ο σκοπος σας, αλλα προσωπικα πιστευω οτι με ενα καλο synthesizer η VST και μια καλη προενισχυση στην κιθαρα (λαμπατη ή modelling) το κομματι θα απογειωνοντανε. Επισης ενα μπασακι, με νοοτροπια ορθιου μπασσου στον ηχο και στο παιξιμο θα γεμιζε απιστευτα το κομματι. Για να μην μιλησω καν για το πως θα ακουγοντανε παιγμενο απο ενα τριο φυσικων οργανων (πιανο με ουρα, ακουστικη κιθαρα και κοντραμπασσο). Εκει πραγματικα θα ανατριχιαζαμε πολλοι...

    Παντως σαν πρωτη αποπειρα ειναι παρα πολυ καλη! Πιστευω οτι και τα υπολοιπα κομματια του demo θα με εντυπωσιασουν το ιδιο ευχαριστα.

    Σημειωση: Πριν πεταχτει κανας "δικηγορος" απο αυτος που λυμαινουν το forum, το αρρουρι ειναι προσφιλης χαρακτηρισμος μεταξυ εμου και του master.
  • #12 από c0uNt_OrGatH-ParanoidGeorge στις 26 Apr 2006
  • Αφου το κατεβασα και εγω , κρινω πως ειναι πραγματικα παρα πολυ καλο ,μονο που (κατα την αποψη μου παντα) η γυναικια φωνη θα μου αρεσε να ηταν λιγο πιο δυνατα σε σχεση με την αντρικη...
  • #13 από master of puppets στις 26 Apr 2006
  • Αρουρι... ευχαριστώ καταρ'χας ;) μπορεί να έχεις ψιλοδίκιο για την παραγωγή...τώρα που το ακουω κι εγώ πιστεύω ότι μπορούσαμε να έχουμε κάνει πολλά περισσότερα...το μόνο πρόβλημα ήταν χρόνος και χρήμα... :-\ σ'αυτήν την ηλικια δεν έχεις την οικονομική άνεση ούτε το χρόνο να κανεις πολλά πράγματα....αλλά αυτο μπορει να χαρακτηριστεί και σαν δικαιολογια...όντως θα μπορούσαμε να κάνουμε κι άλλα...αλλά απο την αρχή προθεσή μα ςήταν να κάνουμε κάτι απλο...και λύτο...μονο για το συγκεκιρμένο κομματι.... ;)

    ParanoidGeorge σ'ευχαριστώ για το σχολιο σου...η γυναικεια φωνή...χμμμ...ισως να έχεις και δίκιο...

    Son of the sun αμέσως εσύ....μην σου φάμε την δόξα... ;D ;D ;D ;D :P εσύ εισαι αυτός...το παιδι για όλες τις δουλειές...μπάσσο, πλήκτρα, κουβάλημα....ότι θες.... ;D ;D

  • #14 από Arg0 στις 27 Apr 2006
  • Αρουρι... ευχαριστώ καταρ'χας ;) μπορεί να έχεις ψιλοδίκιο για την παραγωγή...τώρα που το ακουω κι εγώ πιστεύω ότι μπορούσαμε να έχουμε κάνει πολλά περισσότερα...το μόνο πρόβλημα ήταν χρόνος και χρήμα... :-\ σ'αυτήν την ηλικια δεν έχεις την οικονομική άνεση ούτε το χρόνο να κανεις πολλά πράγματα....αλλά αυτο μπορει να χαρακτηριστεί και σαν δικαιολογια...όντως θα μπορούσαμε να κάνουμε κι άλλα...αλλά απο την αρχή προθεσή μα ςήταν να κάνουμε κάτι απλο...και λύτο...μονο για το συγκεκιρμένο κομματι.... ;)

    Δυστυχως ο χρονος και το χρημα ειναι προβλημα για ολες τις ηλικιες...

    Οσο για το λυτο, προς θεας (δλδ της 'μαμας FSL') δεν εννοουσα να βαλεις βιολια, αρπες, ομποε και πικολα. Τρια οργανα και δυο φωνες χρειαζεται το κομματι. Η λυτοτητα του ειναι και το μεγαλειο του.

    Κατσε με το καλο να κατεβω και θα δουμε τι μπορει να γινει οσο αφορα παραγωγη. Τι στο καλο, τοσα home studio υπαρχουν μεσα στο Kithara, ενα δεν θα βρεθει να σε φιλοξενησει? Χωρια το ημι-φορητο δικο μου... ;)

    φυσαλίδα μου την μουσική την έχω γράψει μαζί με τον μπασίστα μας... ;)
    Eγώ είμαι αυτός!!! :) :) :)

    Εσυ εισαι πουλακι μου? Και πανω που θα ελεγα στο master να βαλει εκεινο το καλο παιδι που τζαμαραμε μαζι στην Θεσσαλονικη να περασει ενα μπασακι... :)
  • #15 από master of puppets στις 27 Apr 2006
  • Αρουρι... ευχαριστώ καταρ'χας ;) μπορεί να έχεις ψιλοδίκιο για την παραγωγή...τώρα που το ακουω κι εγώ πιστεύω ότι μπορούσαμε να έχουμε κάνει πολλά περισσότερα...το μόνο πρόβλημα ήταν χρόνος και χρήμα... :-\ σ'αυτήν την ηλικια δεν έχεις την οικονομική άνεση ούτε το χρόνο να κανεις πολλά πράγματα....αλλά αυτο μπορει να χαρακτηριστεί και σαν δικαιολογια...όντως θα μπορούσαμε να κάνουμε κι άλλα...αλλά απο την αρχή προθεσή μα ςήταν να κάνουμε κάτι απλο...και λύτο...μονο για το συγκεκιρμένο κομματι.... ;)

    Δυστυχως ο χρονος και το χρημα ειναι προβλημα για ολες τις ηλικιες...

    Οσο για το λυτο, προς θεας (δλδ της 'μαμας FSL') δεν εννοουσα να βαλεις βιολια, αρπες, ομποε και πικολα. Τρια οργανα και δυο φωνες χρειαζεται το κομματι. Η λυτοτητα του ειναι και το μεγαλειο του.

    Κατσε με το καλο να κατεβω και θα δουμε τι μπορει να γινει οσο αφορα παραγωγη. Τι στο καλο, τοσα home studio υπαρχουν μεσα στο Kithara, ενα δεν θα βρεθει να σε φιλοξενησει? Χωρια το ημι-φορητο δικο μου... ;)

    ειδωμεν φίλτατο αρούρι....γενικά πάντως το ντέμο μας έχει πλούσια παραγωγή δε ήχο κτλ....ίσως αυτό το κομμάτι δεν έκατσε καλά...θα δούμε πάντως... ;)
  • #16 από Πέτροc στις 27 Apr 2006
  • ...   >:( ... γκρρρρ ....

    ... όταν ο nEwBiE γκρινιάζει για τα μέτρα και τα μετρήματα ... να τα αποτελέσματα :
    " ... Μέσα βρίσκεις λίγη μαγεία που ανασαίνει ... " και
    " ... Ο ουρανός να ζητάει ένα σου χάδι ... "

    Είναι τα μοναδικά σημεία που ξεφεύγουν μετρικά στο γραπτό, ξεφεύγουν και στο τραγούδι ...  >:(

    Κατά τα άλλα όμως ... ;D Εύγε Νέε μου ... Λιτό, όμορφες ερμηνείες, καλούτσικη ηχογράφηση, γενικά Πολύ καλό !!!  ;)
    (ίσως θύμιζε και λίγο Όναρ ... ::) -δεν είναι κακό αυτό ...)

    /nEwBiE  8)
  • #17 από master of puppets στις 27 Apr 2006
  • .. όταν ο nEwBiE γκρινιάζει για τα μέτρα και τα μετρήματα ... να τα αποτελέσματα :
    " ... Μέσα βρίσκεις λίγη μαγεία που ανασαίνει ... " και
    " ... Ο ουρανός να ζητάει ένα σου χάδι ... "

    Είναι τα μοναδικά σημεία που ξεφεύγουν μετρικά στο γραπτό, ξεφεύγουν και στο τραγούδι ...  >:(

    Καταρχάς ευχαριστώ πολύ για το σχολιο σου και το χρονο σου.. ;) για το πρώτο ίσως να έχεις ένα δίκιο....αλλά στην δεύτερη φράση μέσα στο τραγούδι λέει "...ο ουρανος αναζητά ένα σου χάδι..."..φράση η οποια είναι μέσα στο μέτρο 10000000%  ;)

    (ίσως θύμιζε και λίγο Όναρ ... ::) -δεν είναι κακό αυτό ...)

    χε χε....ποτέ δεν άκουγα όναρ...αλλά ας είναι... ;D
  • #18 από Πέτροc στις 27 Apr 2006
  • Καταρχάς ευχαριστώ πολύ για το σχολιο σου και το χρονο σου.. ;) για το πρώτο ίσως να έχεις ένα δίκιο....αλλά στην δεύτερη φράση μέσα στο τραγούδι λέει "...ο ουρανος αναζητά ένα σου χάδι..."..φράση η οποια είναι μέσα στο μέτρο 10000000%  ;)

    Το "Ο ουρανός να ζητάει ένα σου χάδι"  που είναι γραμμένο στους "δικούς μας στίχους"
    έχει γίνει :  "Ο ουρανός αναζητάει ένα σου χάδι" στο τραγούδι
    (στο αρχικό γραπτό λείπει ακριβώς μία συλλαβή την οποία αναπληρώνεις με το "ανα" ... σωστό είναι και εύηχο ... οπότε γιατί δεν το έγραφες εξ' αρχής ?  ;) )

    χε χε....ποτέ δεν άκουγα όναρ...αλλά ας είναι... ;D

     ;D ... Οι πραγματικές μας επιρροές είναι αυτές που δεν ξέρουμε, αλλά μας προκύπτουν στα τραγούδια μας ... έτσι ... απρόοπτα ...  ;D

    /nEwBiE  8)
  • #19 από master of puppets στις 27 Apr 2006
  • Το διόρθωσα φίλτατε και στην άλλη κατηγορια... ;)

    όσο για τις επηρροές...τόσο σαν σύνολο το ντέμο...όσο και τα τραγούδια που δεν έχουν ηχογραφηθει...ξυλινίζουν (σύμφωνα με την γνώμη πολλών).... ;) τώρα αν αυτό είναι καλο η κακο δεν ξέρω...
  • #20 από anthoula_loi στις 27 Apr 2006
  • Πολύ ωραία μελωδία. Μπράβο σου.  8)
  • #21 από master of puppets στις 28 Apr 2006
  • Πολύ ωραία μελωδία. Μπράβο σου.  8)

    να 'σαι καλα ;)
  • #22 από κατέ((γίδα)) στις 28 Apr 2006
  • ωραιες και οι δυο φωνες....για τους στιχους περιττο να πω..
    αλλα(παντα υπαρχει ενα αλλα) με ξένισε η κιθαρα στην αρχη, ακουγεται περιεργα..
  • #23 από monalizagreen στις 28 Apr 2006
  •             Τώρα αν πω πως μου άρεσε πάρα πολύ θα'ναι σαν να επαναλαμβάνομαι;;;

         Ηλία είναι πολύ όμορφο!Νομίζω πως οι στίχοι είναι πολύ δυνατοί κι η μελωδία τους υποστηρίζει διακριτικά και σταθερά δίχως να αφήνεται ούτε μια στιγμή! Μπράβο!!!! :)
  • #24 από Ikaros στις 28 Apr 2006
  •   Πολυ ωραιο και μελωδικο κομματι.Σε καποια σημεια δε συμβαδιζουν χρονικα οι φωνες,αλλα αυτο διορθωνεται.Θα συμφωνησω με τον argo στο οτι λειπουν μπασσο-μεσαια στην κιθαρα και για τον ηχο των πληκτρων αλλα οπως προαναφερθηκε αν λειπει το χρημα κανουμε οτι μπορουμε με αυτα που εχουμε!Αντε να ακουσουμε και κανενα πιο δυνατο κομματι! ;)
  • #25 από master of puppets στις 28 Apr 2006
  • να 'στε καλά παιδες....σας ευχαριστώ πολύ.... :D
Σελίδες: