Αποστολέας Θέμα: και μια ζεμπεκιά  (Αναγνώστηκε 2757 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος konstadina

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρα λα λα λα λα....
    • Προφίλ
και μια ζεμπεκιά
« στις: 28/01/06, 12:44 »
http://rapidshare.de/files/12005307/ae___________________.wma.html
λοιπών......σε αυτό το κομμάτι δεν είχα κάνει καθόλου ζέσταμα,το είπα με τη μία και έχει αρκετά φάλτσα και αστάθειες!!!!!!αλλά επείδη είναι ωραίο κομμάτι το έβαλα για να μου πείτε κι εσείς μια γνώμη:) ;D :D :-*
« Τελευταία τροποποίηση: 31/01/06, 13:13 από D@ve Murray »

Αποσυνδεδεμένος Διάφανοςςς highway 2.000.000

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένα σκυλί που γαβγίζει στ' αστέρια...
    • Προφίλ
    • Διαβάτες Ονείρων
Απ: και μια ζαμπεκιά
« Απάντηση #1 στις: 28/01/06, 13:14 »
λοιπον το ακουσα κι αυτο γιατι μου κινησες τη περιεργεια με τα στοναρισματα οπως λενε και οι φειμστοριτες
Βασικα αυτο που παιρνω εγω ειναι οτι δεν το λες με συναισθημα,βεβαια μπορει να κανω και λαθος.
παντως το συναισθημα πολλες φορες  σε παρασυρει αλλα απ την αλλη παντα δινει ενα +
ισχυουν τα ιδια και με πριν
Μπραβο  :)
Με την αγάπη φωτίζουμε το δρόμο μας και με τα όνειρα τον ουρανό μας...

Αποσυνδεδεμένος konstadina

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρα λα λα λα λα....
    • Προφίλ
Απ: και μια ζαμπεκιά
« Απάντηση #2 στις: 28/01/06, 16:25 »
Επειδή είμαι στην ξεκίνημα όταν τραγουδάω έχω το μυαλό μου στο να μην κάνω φάλτσα,στο να βγεί η φωνή απ' το λαιμό,στο να πάρω σωστές ανάσες και έτσι  ξεχνάω την ερμηνεία που είναι απ' τα πιο σημαντικά!!!!Τι να κάνουμε........σιγά σιγά!!! :o

Αποσυνδεδεμένος Διάφανοςςς highway 2.000.000

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένα σκυλί που γαβγίζει στ' αστέρια...
    • Προφίλ
    • Διαβάτες Ονείρων
Απ: και μια ζαμπεκιά
« Απάντηση #3 στις: 28/01/06, 16:47 »
Είσαι πάρα πολύ καλή όπως και να χει,οι λεπτομέρειες(δεν εννοω το συναισθημα) θα ερθουν σιγα σιγα,κοιτα να αφηνεσαι στο τραγουδι,δεν το παιζω δασκαλος ουτε κριτης απλα αν αφεθεις θα βγουν πραγματα,βεβαια ισχυει κι αυτο που λες,οποτε ειναι ενα λεπτο  σημειο,καπου στη μεση ειναι το σωστο μαλλον :)
Με την αγάπη φωτίζουμε το δρόμο μας και με τα όνειρα τον ουρανό μας...

Αποσυνδεδεμένος konstadina

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρα λα λα λα λα....
    • Προφίλ
Απ: και μια ζαμπεκιά
« Απάντηση #4 στις: 28/01/06, 17:01 »
Είσαι πάρα πολύ καλή όπως και να χει,οι λεπτομέρειες(δεν εννοω το συναισθημα) θα ερθουν σιγα σιγα,κοιτα να αφηνεσαι στο τραγουδι,δεν το παιζω δασκαλος ουτε κριτης απλα αν αφεθεις θα βγουν πραγματα,βεβαια ισχυει κι αυτο που λες,οποτε ειναι ενα λεπτο  σημειο,καπου στη μεση ειναι το σωστο μαλλον :)
Ευχαριστώ πραγματικά!και ο λόγος που έβαλα τα κομμάτια εδώ είναι για να δώ τι γνώμη έχουν άνθρωποι που δεν με γνωρίζουν και πόσο μάλλον άνθρωποι που ασχολόύνται με μουσική...Οι γονείς και οι φίλοι μου, μου λένε οτι τους αρέσει αλλά δεν φτάνει αυτό έτσι? :)

Αποσυνδεδεμένος Διάφανοςςς highway 2.000.000

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένα σκυλί που γαβγίζει στ' αστέρια...
    • Προφίλ
    • Διαβάτες Ονείρων
Απ: και μια ζαμπεκιά
« Απάντηση #5 στις: 28/01/06, 17:08 »
στην ουσια φτανει αλλα το βασικο ειναι να πιστεψεις σε σενα,εγω οσο με θυμαμαι παντως παντα αμφισβητω τον εαυτο μου,ειναι υγιες  αυτο ως ενα σημειο,σε κανει καλυτερο ή απ την αλλη μπορεί να σε κόψει,ανάλογα
Με την αγάπη φωτίζουμε το δρόμο μας και με τα όνειρα τον ουρανό μας...

Αποσυνδεδεμένος Ιανός

  • Ο Αιρετικός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Άντρας
  • Να τιναχτεί σαν μαύρο πνεύμα,η τρομερή μας η λαλιά
    • Προφίλ
Απ: και μια ζαμπεκιά
« Απάντηση #6 στις: 30/01/06, 21:14 »
Γειά σου Κωνσταντίνα :)
Ήθελα να στο πω και για το "πολύ κλάμα", αλλά σκέφτηκα ότι είχες βάλει πολύ ψηλά τον πήχυ και δεν θα ήταν δίκαιο.
Κατά τη γνώμη μου, έχει μεγαλύτερη σημασία η ερμηνεία απ' την σωστή τονικότητα. Δεν πειράζει άμα χάσεις και μισή νότα, πρέπει όμως να "αγγίξεις" αυτόν που σε ακούει. Άμα του "μιλήσεις" στην καρδιά, τα αυτιά του δεν θ' άκούσουν ένα ψιλοστονάρισμα. Ακόμα και τη μελωδία ν' αλλάξεις λίγο, δεν πειράζει. Αρκεί να "κατεβάζεις" στον κόσμο την ψυχούλα σου. Με τις νότες ασχολούνται οι μαέστροι. Αυτοί που ακούνε τα τραγούδια θέλουν να "φτιαχτούν", ΕΙΔΙΚΑ με τα ζεμπέκικα.
Αυτή είναι η γνώμη ενός καλοπροαίρετου ακροατή (δηλαδή δικιά μου, αλλά δεν έχω πάρει τα χάπια μου και μ΄έχει πιάσει η μεγαλομανία μου, γι αυτό μιλάω για τον εαυτό μου στο τρίτο πρόσωπο) ;D ;D ;D
Από φωνή,  πάντως, σκίζεις!
Δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα. Είμαι ελεύθερος.

Αποσυνδεδεμένος konstadina

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρα λα λα λα λα....
    • Προφίλ
Απ: και μια ζεμπεκιά
« Απάντηση #7 στις: 30/01/06, 22:48 »
Γειά σου Κωνσταντίνα :)
Ήθελα να στο πω και για το "πολύ κλάμα", αλλά σκέφτηκα ότι είχες βάλει πολύ ψηλά τον πήχυ και δεν θα ήταν δίκαιο.
Κατά τη γνώμη μου, έχει μεγαλύτερη σημασία η ερμηνεία απ' την σωστή τονικότητα. Δεν πειράζει άμα χάσεις και μισή νότα, πρέπει όμως να "αγγίξεις" αυτόν που σε ακούει. Άμα του "μιλήσεις" στην καρδιά, τα αυτιά του δεν θ' άκούσουν ένα ψιλοστονάρισμα. Ακόμα και τη μελωδία ν' αλλάξεις λίγο, δεν πειράζει. Αρκεί να "κατεβάζεις" στον κόσμο την ψυχούλα σου. Με τις νότες ασχολούνται οι μαέστροι. Αυτοί που ακούνε τα τραγούδια θέλουν να "φτιαχτούν", ΕΙΔΙΚΑ με τα ζεμπέκικα.
Αυτή είναι η γνώμη ενός καλοπροαίρετου ακροατή (δηλαδή δικιά μου, αλλά δεν έχω πάρει τα χάπια μου και μ΄έχει πιάσει η μεγαλομανία μου, γι αυτό μιλάω για τον εαυτό μου στο τρίτο πρόσωπο) ;D ;D ;D
Από φωνή,  πάντως, σκίζεις!
έχεις απόλυτο δίκαιο, δεν "αφήνομαι" στα κομμάτια, αλλά ο λόγος που γίνεται αυτό (το έχω αναφέρει και παραπάνω κάπου) είναι επειδή είμαι στο ξεκίνημα και το μυαλό μου είναι στο να μην φύγω τονικά και να μην κάνω φάλτσα κτλ. Αυτή η προσοχή που δίνω για να τραγουδήσω σωστά δεν με αφήνει να ερμηνέψω!!!είναι λογικό απ' την μια, αν τραγουδάς πιστεύω καταλαβαίνεις ε? 
« Τελευταία τροποποίηση: 31/01/06, 13:14 από D@ve Murray »