Αποστολέας Θέμα: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..  (Αναγνώστηκε 18794 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #25 στις: 05/01/07, 19:11 »
Γιαννη κατ' αρχας Χρονια Πολλα!!

Εγω θα σου απαντησω οτι... την εκατσες μεν τη βαρκα, αλλα δεν εχει ερθει και ο κατακλυσμος του Νωε.
Αυτο που σου συμβαινει ειναι μια συνηθισμενη κατασταση, και εχει συμβει και σε μενα και σε πολλους αλλους (οχι αλλες ομως). Εγω πιστευω οτι θα ηταν καλο να προσπαθουσες να αραιωνες (μεχρι τελειως) την επικοινωνια μαζι της, γιατι μπορει να ειναι μεν σκληρο, αλλα το να ειστε μαζι (φιλικα) αλλα εσυ να θες κατι παραπανω και να σκεφτεσαι αναλογως οταν βγαινετε εστω για καφε μαζι ειναι πολυυυυυυυυυυυυ σκληροτερο. Μα παρα πολυ! Ασε που προσωπικα πιστευω οτι σε τετοιες καταστασεις, ο αντρας ΠΟΤΕ σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση δεν μπορει να το γυρισει παλι στο φιλικο. Εγω βασικα το καταφερα, αλλα για λιγο, μετα επαθα αδιαφορια καν για το ατομο (λυπαμαι που το λεω βασικα αλλα ετσι νιωθω, και πιστευω οτι συμβαινει επειδη ειδα οτι δεν εβγαινε τιποτα ερωτικο, και φιλικα δεν με "ενδιεφερε")

Κατ εμε λοιπον, διαβαζοντας και τι εχεις γραψει, θα σου προτεινα να συνεχισεις οπως ειναι, να προσπαθησεις να την ξεπερασεις. Ο χρονος δεν θα ειναι ο καλυτερος γιατρος, γιατι θα σε τρωει σιγα σιγα οσος καιρος και να περασεις, μεχρι να βρεις ομως τον επομενο ερωτα σου, που θα ειναι καλυτερος πιστευω!

Παντως η περιπτωση σου ειναι πολυ συνηθισμενη... Και πολυ σκληρη, αλλα περνιεται με λιγη προσπαθεια! Keep going man!
γ**άτα τα λες! :)
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #26 στις: 05/01/07, 20:14 »
Αν μπλέξεις φιλία με έρωτα είναι καταστροφικό...

Ή την αγαπάς και σ αγαπάει σαν ζευγάρι και όχι σαν απλό φίλο

Ή χωρίζετε κάποια στιγμή και χάνετε κάθε σχέση

Ή αν έχεις ήδη σχέση τα κάνεις σαλάτα.

Εγώ με βλέπω να χωρίζω τη φίλη για χάρη της σχέσης (κι ας λέει πως δε ζηλεύει) ή να χωρίσω τη σχέση και να κρατήσω τη φίλη.
Αν γίνει όμως το δεύτερο τότε θα φτάσει ένα σημείο που θα μιλάμε για F@@k buddies και φτάνουμε στην δεύτερη από τις τρεις πιθανότητες...

Αποσυνδεδεμένος giannis24

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #27 στις: 05/01/07, 20:48 »
εγώ πάλι θέλω να κοιτάξεις αυτη την απάντηση μου μετά απο 5-6 μήνες.... ίσως τότε να με καταλάβεις. τώρα δεν παίζει!:)


η απάντηση έχει ως εξής:  Μουαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!
(τέλος απάντησης:Ρ)

παρόλο που θα φανώ γελοίος κτλ κτλ να ξέρεις οτι συμπάσχω... και εγώ και ο Μπάμπης που κάθετε δίπλα μου τώρα..
επίσης.... να χαίρεσαι που το έζησες αυτό, περίμενε να μεγαλώσετε λίγο και πήγαινε σε κοσμηματοπωλείο!:)

γεια χαρά:) καλές γιορτές... οτι επιθυμείται.

Φιλικά, Γιώργος
Ρε συ Γιωργο, συγγνωμη κι ολας αλλα δε σε καταλαβαινω. Που κολλαει το κοσμηματοπωλειο και προς τι ο γέλωτας?Με ενδιαφερει πολυ η γνωμη σου-απαντησε μου.Επισης ποσων ετων εισαι αν επιτρεπεται?καλη χρονια να χεις ,δωσε μας τα φωτα σου μερα που ειναι!!

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #28 στις: 05/01/07, 20:52 »
ουσιαστικα,ανοιγουμε το θεμα εδω...--->
Υπαρχει φιλία μεταξύ ανδρα-γυναίκας?(που να κραταεί?...μιλαω για απλη κανονικη φιλία)..
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #29 στις: 18/01/07, 11:05 »
εγω παλι νομιζω, οτι η φιλια δε μπλεκει με τον ερωτα.
ειναι θεμα ανθρωπων.
υπαρχουν πολλοι αντρες που δηθεν και καλα εχουν φιλες γυναικες αλλα ο μοναδικος τους σκοπος ειναι να π******ν.
εκτος απο τις εξαιρεσεις που οντως υπαρχουν, ο κανονας ειναι αυτος.
οι γυναικες τωρα, που εχουν φιλους αντρες δεν ειναι αποκλειστικα για το π****α αλλα η κατασταση γινεται πολυ πολυπλοκη.
παιζει ο μπαμπας τους η ανατροφη τους το πως μεγαλωσαν και το ποσο ξεκαθαρισμενα εχουν τα πραγματα για τη ζωη τους.
οσο αφορα εμενα παντως, οι γυναικες που με συγκλονησαν στη ζωη μου δεν ηταν φιλες μου και ουδεποτε σκευτηκαμε κατι τετοιο.
Τωρα  ομως που εχει 'κωπασει η θυελλα" ειμαστε μια χαρα φιλοι...
 

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #30 στις: 18/01/07, 11:06 »
ουσιαστικα,ανοιγουμε το θεμα εδω...--->
Υπαρχει φιλία μεταξύ ανδρα-γυναίκας?(που να κραταεί?...μιλαω για απλη κανονικη φιλία)..
... Ναι .. ΜΕΤΑ το sex!! :-*

Αποσυνδεδεμένος aris 13888, ο saprikios anathematistis

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • Ό,τι αρέσει σ' όποιον αρέσει!
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #31 στις: 18/01/07, 19:11 »
Ο
Χ
Ι
.
.
.



___________________________________________
Οσοι χρησιμοποιουν Firefox, απλα δεν εχουν γνωρισει τον Opera.....

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #32 στις: 03/02/07, 00:54 »
Υπαρχει φιλία μεταξύ ανδρα-γυναίκας?(που να κραταεί?...μιλαω για απλη κανονικη φιλία)..

Λάθος ερώτηση.
Η σωστή ερώτηση είναι: Έχει πέσει στην αντίληψή σας φιλία μεταξύ γυναικών? (που να κρατάει.... μιλάω για απλή κανονική φιλία...)  :D
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #33 στις: 04/02/07, 14:54 »
Υπαρχει φιλία μεταξύ ανδρα-γυναίκας?(που να κραταεί?...μιλαω για απλη κανονικη φιλία)..

Λάθος ερώτηση.
Η σωστή ερώτηση είναι: Έχει πέσει στην αντίληψή σας φιλία μεταξύ γυναικών? (που να κρατάει.... μιλάω για απλή κανονική φιλία...)  :D

Ναι, υπαρχει.Και σε αυτην την περιπτωση τι εννοεις "απλη κανονικη φιλια"?
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #34 στις: 05/02/07, 21:30 »
Σ' αυτήν την περίπτωση Laura πρέπει να ρωτήσεις τον SpellAlchemist! τι εννοεί μ' αυτήν την φράση. Απ' ότι κατάλαβα πάντως εννοεί φιλία χωρίς sex.
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

old_lion

  • Επισκέπτης
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #35 στις: 06/02/07, 21:10 »
"...το την εκατσες την βαρκα το ξερεις ;
    ευκολος τροπος δεν υπαρχει .
    η το αποδεχεσαι ( αν μπορεις βεβαια, κι εκει ειναι το ζουμι )
    η την αφηνεις να κανει εκεινη οτι θελει..."

Στα είπε όλα , βρε Γιάννη , ο φίλος Συμεών .
Για τα υπόλοιπα μην κάθεσαι και σκοτώνεσαι αγόρι μου .

Φιλία κι έρωτας ?
Ανωμαλία και μην κάτσεις εσύ να την ξεμπλέξεις ...  :)


Αποσυνδεδεμένος Neuron

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Άντρας
  • (. )( .)
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #36 στις: 08/02/07, 06:08 »
Το ζουμι στην ερώτηση σου είναι αυτό "που να κραταει". Γιατι φιλια μπορει να υπάρξει δεν αμφιβάλλω αλλα κόβω τ.............. οτι δε μπορείς πουθενά σε καμία περίπτωση να πεις οτι μια φιλική σχέση μεταξυ ανδρα-γυναικας θα παραμείνει ετσι 'αγνη' για παντα. Για μενα γυναικα που λεει "μωρο μου να ο κολλητος μου" ειναι ξεγραμενη. Και στο κατω κατω ΠΟΙΟΣ κολλητος σου γ$%@*& αυτον τον εχεις για να περνας ωραια να τα λες ολα να γουσταρεις (εξ ου και κολλητος) και μενα για να σε γ.....? και μη μου πεις για τη κολλητη γιατι αλλο κολλητος κι αλλο κολλητη.

Εγώ θα έλεγα οτι υπάρχουν 3 ειδών σχέσεις μεταξύ άνδρα-γυναικας
1) ερωτική
2) φιλικη αλλα όχι αμεση (πχ η γκομενα του φιλου μου)
3) ενα ειδος σχέσης που εμφανιζεται οταν και οι 2 ειναι ελευθεροι και ειναι λιγο φιλικη λιγο ερωτική και λιγο κρεμμύδι και μουστάρδα. Σαυτη τη σχέση μπορεί και μη συμβεί και τπτ αυτο ομως δε σημαιναι πως καποιος απο τους δυο δε το χει σκεφτει ποτε ερωτικα ή αυτο που σκεφτικαν εντελως τυχαια και οι δυο δε το καναν για να μη 'χαλασουν τη φιλία'.

Αποσυνδεδεμένος actr

  • Ο μικρός Βελζεβούλης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • www.ektakta.gr
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #37 στις: 08/02/07, 08:27 »
Κακά τα ψέματα δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να υπάρξει αμιγώς φιλική σχέση μεταξύ άνδρα και γυναίκας. Και αυτό γιατί πάντα θα υπάρχουν στιγμές που ένας απο τους δυο ή και οι δύο θα σκέφτονται ερωτικά ο ένας για τον άλλο, ακόμη και αν όντως δεν υπάρχει τίποτα. Το θέμα είναι κατα πόσο μπορούν και έχουν τη δυνατότητα να κρύψουν τέτοιες επιθυμίες ή και κατα πόσο αυτή η ερωτική τάση καλύπτεται απο τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά της σχέσης.
MasterNet - ανάπτυξη web εφαρμογών - δημιουργία διαδικτυακής εταιρικής ταυτότητας

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #38 στις: 08/02/07, 10:17 »
Μπορεί να υπάρξει μια χαρά όταν ο άντρας σκέφτεται με το σωστό κεφάλι και όταν η γυναίκα τρώει καμιά σοκολάτα όταν έχει έκρηξη ορμονών. Εγώ έχω 2 φίλες κολλητές που είμαστε φίλοι από το γυμνάσιο (πάνε και 15 χρονάκια) και δεν υπήρξε ποτέ τπτ ερωτικό μεταξύ μας. Δεν είναι όλα άσπρο-μαύρο, υπάρχουν και εξαιρέσεις!

Αποσυνδεδεμένος actr

  • Ο μικρός Βελζεβούλης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • www.ektakta.gr
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #39 στις: 08/02/07, 11:00 »
Ναι ρε συ Πάρη, δε λέω οτι είναι όλα άσπρο μαύρο. Και εγώ έχω μια κολλητή απο το Δημοτικό και τα πάμε μια χαρά ενώ δεν έχει υπάρξει τίποτα ερωτικό. Το θέμα στο οποίο στέκομαι είναι πως απο τη φύση του ο άνδρας δεν μπορεί να μη σκεφτεί ερωτικά για μια γυναίκα όπως και το αντίθετο. Απο τη στιγμή λοιπόν που συμβαίνει κάτι τέτοιο πάυει η σχέση να θεωρείται αμιγώς φιλική. Και να στο θέσω και αλλιώς. Σκέψου εσένα στο κρεβάτι (μην βάζεις τίποτα πονηρό στο νού σου ;D) με μια απο τις κολλητές σου που λες. Θα αισθανθείς το ίδιο άνετα με έναν κολλητό σου? Εγώ σου λέω πως όχι και αν θες προσπάθησε να μου εξηγήσεις το γιατί.
Μην παρεξηγηθώ δεν λέω οτι δεν υπάρχουν φιλίες μεταξύ άνδρα και γυναίκας απλώς τονίζω πως αυτή η σχέση δεν μπορεί να είναι αμιγώς φιλική.
« Τελευταία τροποποίηση: 08/02/07, 11:03 από actr »
MasterNet - ανάπτυξη web εφαρμογών - δημιουργία διαδικτυακής εταιρικής ταυτότητας

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #40 στις: 08/02/07, 11:11 »
Ναι όπως και έχει γίνει πολλές φορές σε κάμπινγκ, ξενύχτια κλπ, το ίδιο και το αυτό! Οτι είπα πιο πάνω ισχύουν. Εξαρτάται με ποιο κεφάλι σκεφτόμαστε  ;)

Δεν αποδεικνύεται πουθενά η φυση του άντρα και η φύση της γυναίκας πως είναι, οπότε αυτά που λες είναι απλά θεωρητικά και μη τεκμηριωμένα. Το τι συμβαίνει κατά κόρον δεν το καθιστά και κανόνα.

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #41 στις: 08/02/07, 11:42 »
Eγω εχω παιδικες φιλες που εχουμε μονο φιλικες γιατι δεν μου αρεσουν εμφανισιακα---->Πανω κεφαλι....
Εχω ομως επισης παιδικες φιλες που ειναι κουκλες και μ'αρεσουν------->Πανω + Κατω κεφαλι....

Αμιγως φιλικες ειναι οι σχεσεις οταν το επιδιωκουμε....Θα ημουν ψευτης αν ελεγα οτι δεν με ερεθιζουν κοπελες γιατι ειναι φιλες...χωρις να σημαινει οτι τις φερνω σε δυσκολη θεση η τους δινω να καταλαβουν καποιες απο τις προθεσεις του διεστραμμενου μου μυαλου... ::) ::) ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος actr

  • Ο μικρός Βελζεβούλης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • www.ektakta.gr
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #42 στις: 08/02/07, 11:52 »
Eγω εχω παιδικες φιλες που εχουμε μονο φιλικες γιατι δεν μου αρεσουν εμφανισιακα---->Πανω κεφαλι....
Εχω ομως επισης παιδικες φιλες που ειναι κουκλες και μ'αρεσουν------->Πανω + Κατω κεφαλι....
Να υποθέσω απο αυτά πως η μόνη περίπτωση που θα είχες αμιγώς φιλική σχέση με μια κοπέλα θα ήταν μόνο αν δε σου άρεσε η εμφάνισή της?
MasterNet - ανάπτυξη web εφαρμογών - δημιουργία διαδικτυακής εταιρικής ταυτότητας

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #43 στις: 08/02/07, 11:56 »
Eγω εχω παιδικες φιλες που εχουμε μονο φιλικες γιατι δεν μου αρεσουν εμφανισιακα---->Πανω κεφαλι....
Εχω ομως επισης παιδικες φιλες που ειναι κουκλες και μ'αρεσουν------->Πανω + Κατω κεφαλι....
Να υποθέσω απο αυτά πως η μόνη περίπτωση που θα είχες αμιγώς φιλική σχέση με μια κοπέλα θα ήταν μόνο αν δε σου άρεσε η εμφάνισή της?

Οχι θα υπηρχε η φιλικη σχεση (και στις δυο περιπτωσεις) αλλα δεν θα υπηρχε ερωτικη διαθεση...

Αποσυνδεδεμένος actr

  • Ο μικρός Βελζεβούλης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • www.ektakta.gr
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #44 στις: 08/02/07, 12:02 »
Αυτό λέω, προφανώς αν μπαίνει και η ερωτική διάθεση στη μέση δεν μιλάμε για μια καθαρά φιλική σχέση. Είναι αυτό που έλεγα πιο πάνω. Δεν εξαρτάται μόνο απο το αν το δείχνεις η αν θες να προχωρήσεις ερωτικά την κατάσταση αλλά πολλές φορές και απο το πως νιώθεις.
MasterNet - ανάπτυξη web εφαρμογών - δημιουργία διαδικτυακής εταιρικής ταυτότητας

old_lion

  • Επισκέπτης
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #45 στις: 11/02/07, 22:54 »
"...Εγώ θα έλεγα οτι υπάρχουν 3 ειδών σχέσεις μεταξύ άνδρα-γυναικας
   1) ερωτική
   2) φιλικη αλλα όχι αμεση (πχ η γκομενα του φιλου μου)
   3) ενα ειδος σχέσης που εμφανιζεται οταν και οι 2
   ειναι ελευθεροι και ειναι λιγο φιλικη λιγο ερωτική
   και λιγο κρεμμύδι και μουστάρδα..."
   ;D

Τα ίδια ακριβώς λέω κι εγώ ,
με την εξαίρεση τών εικονικών μέσω ίντερνετ φιλιών .


Αποσυνδεδεμένος analogio

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 348
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #46 στις: 12/02/07, 01:24 »
Τηρωντας συνειδητα εν πνευματι, ορισμενους περιοριστικους κανονες, ειναι δυνατον να εκδηλωθει φιλια αναμεσα στα αντιθετα. Οι συνειδητοι κανονες, εμποδιζουν την αυθορμητον εκφραση της φυσικης αντιπαλοτητος που υπαρχει αναμεσα στα δυο φυλα, να καταληξει σε συμπληρωσην.
Κανενας, ουτε ανδρας ουτε γυναικα, δεν πιστευει στην μεταξυ τους φιλια, διοτι αν υπαρχει τετοια πιστις ειναι αναγκη οπωσδηποτε να καταληξει στο κρεββατι προς επιδειξιν της ουσιας. Αν δεν καταληξει εκει, δεν υπαρχει φιλια. Ενας απο τους δυο, δεν θελει τον αλλον. Επομενως ειναι απαραιτητο να μη πιστευουν στη μεταξυ τους φιλια, για να γινουν φιλοι.
Η χρεια (αναγκη) επισης, μπορει να δημιουργησει φιλικη σχεση αναμεσα στα δυο φυλλα, οπως και ο κοινος εχθρος. Προσωπικα οταν με ελκει φυσικως μια γυναικα, αλλα δεν με παιρνει για διαφορους λογους πραγματικους ή φανταστικους, προσπαθω οταν ειμαστε κοντα να με βλεπει οριστικα σαν φιλο, διοτι το πνευμα φιλιας δεν βλαπτει κανενα.

Αποσυνδεδεμένος Dionysos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Άντρας
  • Just hold my hand, i'll take you there...
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #47 στις: 12/02/07, 02:28 »
αν υπάρχει "κολλητη" αλλα ΑΛΗΘΙΝΑ κολλητή φιλία με άτομο του αντιθέτου φυλου 90% θα υπάρχει και έρωτας... στο κάτω κάτω αν το καλοσκεφτούμε, πόσους κολλητούς και του ιδίου φυλου έχουμε? 1? 2? το πολύ... όπως και κολλητούς του αντιθέτου?1? 2? το πολύ... μήπως είμαστε και ερωτευμένοι τότε? σαφώς και υπάρχει αληθινή φιλία μεταξύ ανθρώπων του αντιθέτου φύλου. Αλλά άλλο παρέα, άλλο ΦΙΛΙΑ. "Φίλες" και "φίλους" έχω μπόλικους, ολοκληρο τηλεφωνικό κατάλογο... Κολλητή όμως 1 και κολλητούς 2... και για τον φίλο (είδες χρήση της λέξης?  ;) ) που έκανε την αρχική ερώτηση... η ατάκα ας μείνουμε φίλοι στο 90% των περιπτώσεων σημαίνει "ας κάνουμε παρέα"... όχι "ας είμαστε -πραγματικα- φίλοι"... η φιλία και ο έρωτας είναι ιερές λέξεις... άλλωστε η σχέση που έχουμε με τους κολλητούς μας δεν θα ήταν ερωτική αν είμαστε αντίθετου φύλου? άρα για να γίνεις κολλητός (κολλητός=μοιράζομαι τα πάντα, καταφευγω όταν υποφέρω, στηρίζω, αγαπώ, σέβομαι, περνάω καλά) με έναν άνθρωοπο του αντιθέτου φύλου, δε θα πρέπει και να σε έλκει? Άσχετο οι δεσποινίδες κυρίες και οι κύριοι που πολύ άνετα πετάνε τις ατάκες "κολλητός" -"κολλητή" και δεν γνωρίζουν τον ορισμό και το ορίζουν απλά ώς το τυπάκι ή η κοπελία που μου την έπεφτε αλλα δεν του \της έκατσα μάλλον πρέπει να αναθεωρήσουν :P (κακία). Πάντως φιλία με τον γενικά εννοούμενο τρόπο πολύ άνετα υπάρχει χωρίς έρωτα. Πόσους ανθρώπους ξέρετε που βγαίνετε μαζί τους μιλάτε εκμυστηρεύεστε και λοιπα... Για πόσους απ αυτούς όμως νοιάζεστε βαθιά, πιό πολυ κι από τον εαυτό σας?Πόσοι πιστεύετε ότι είναι πολύ κοντά στο κέντρο της ζωής σας?(ασχέτως φύλου)
"Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly." - Dream, Neil Gaiman's The Sandman

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #48 στις: 12/02/07, 03:10 »
Παράθεση
Φιλοι μου ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Θεωρω πως σε αναλογες περιπτωσεις ο δρομος δεν εχει επιστροφη.Ειναι τρομερα σπανιο ενας ανδρας να ξαναδει φιλικα μια γυναικα που καποτε γουσταρε τρελα κ δεν την ειχε.Ή θα ειμαστε καποτε μαζι, ή θα τη χασω οριστικα.Εχω συμφιλιωθει με την ιδεα.Ας γινει ο,τι ειναι να γινει..
δεν ειναι καθολου ετσι
το εχω κανει τουλαχιστων 2 φορες!
και η δευτερη εξελιχτικε σε οτι καλυτερο ειχα ποτε!!
για γυναικες μιλαω παντα μην παρεξηγουμαι! ;)
φιλια σημαινει πολλα πραγματα!
οποτε κολλητος δυσκολα υπαρχει!
και στο αντιθετο φυλο
δεν θελω να γινω κακος
αλλα δεν μπορω να κανω στενη παρεα αν δεν με τραβαει και εμφανισιακα η κοπελα!!
δεν λεω οτι κοιταω μονο αυτο αλλα πιστευω φιλια ετσι που το λεμε δεν ειναι ακριβως!
οχι οτι δεν υπαρχει!
και αλλωστε οταν μπλεκεται με τον ερωτα
μπορω να πω πολλα!!
ειμαι καμενος απο πρωτο χερι!
αλλα καμενος με την καλη εννοια!
τουλαχιστων τωρα!!
γιατι παλια αστο!
εγω πιστευω αν αυτη δεν θελει δεν γινεται τιποτα
και ακομα και μαζι να καταληξετε
ισως αρχισει να χανετε το ενδιαφερον απο
την πλευρα της!
επειδη αν μια γυναικα σε εχει μαθει σαν φιλο
πολυ δυσκολα ανοιγετε(και ανοιγει και αλλα)
οταν εχει μαθει να σε εχει σαν φιλο και να μην εχει ερωτικες απαιτησεις απο εσενα!
ειναι δυσκολο να τους βαλεις στο μυαλο τον ερωτα αν και αυτες δεν τον θελαν εξαρχης!
ισως κανω λαθος αλλα νομιζω ειναι ετσι!!
και αν θες να σε πεθανω τελειως ;D
ισως εισαι ασχημος και δεν σε θελει!!
δεν νομιζω να ηθελες καποια που δεν σου αρεσει οσο φιλος και να ησουν!
δεν νομιζω να ειναι αυτο αλλα σκεψου γενικα!
αν την αφησεις η αφησες!!
θα δεις τις συνεπεις
αν και θα σου ελεγα να την κρατησεις εστω σαν
επαφη(στον τηλεφωνο :D)
ποτε δεν ξερεις μια γυναικα που χρειαζεται! ;) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 12/02/07, 04:42 από Joef the-rock »
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..
« Απάντηση #49 στις: 23/02/07, 04:02 »
Όταν μπλέξεις τον έρωτα με τη φιλία απλά κάποια στιγμή ξεμπλέκεις!!
Νομίζω πως τελικά είναι προφανή τα συναισθήματα.
Τουλάχιστον με εμένα και τη φίλη μου είναι.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
2780 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/07, 20:10
από Χρυσάνθη
2 Απαντήσεις
4261 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/05/08, 22:55
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
1 Απαντήσεις
1672 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/11/08, 07:10
από kuiper
4 Απαντήσεις
2351 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/14, 23:55
από Lo.Lee.Ta
0 Απαντήσεις
1572 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/09/14, 08:52
από ivikos
0 Απαντήσεις
2421 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/18, 10:31
από James Basdanis
0 Απαντήσεις
1808 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/09/19, 10:11
από ivikos
2 Απαντήσεις
2105 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/21, 13:59
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
1511 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/22, 21:57
από diji grampsas
0 Απαντήσεις
630 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/11/22, 22:30
από diji grampsas