Ψηφοφορία

Σας αρέσει ο ήχος-παίξιμο του ?

Ναι
Οχι

Αποστολέας Θέμα: Zakk Wylde  (Αναγνώστηκε 9077 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kyriakos_t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Zakk Wylde
« στις: 21/01/14, 19:02 »
Ποία είναι η γνώμη σας για τον Zakk Wylde ?


Προσωπικά τον θεωρώ μεγάλη φόλα, πολύ παραμόρφωση και λίγη ουσία.

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Zakk Wylde
« Απάντηση #1 στις: 21/01/14, 19:05 »
Σαν συνθέτης μου αρέσει πάρα πολύ, σε αυτοσχεδιασμό δε μου λέει και πολλά, αν και το επιθετικό του βιμπράτο το λατρεύω. Κατά τα λοιπά, κοινότυπο speed πεντατονικό phrasing στα σόλο. Και προφανώς τα pinch harmonics του, αν και τα χώνει παντού, είναι από άλλο πλανήτη.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος sfanfan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Zakk Wylde
« Απάντηση #2 στις: 21/01/14, 19:19 »
Τον γουστάρω κάργα! Κάνει αυτό που κάνει και το κάνει καλά! Για να καταλάβεις αν τον έβλεπα να παίζει σαν τον Govan θα ξενέρωνα :P (καλά δεν μπορεί κιόλας), αλλά έχει αυτή τη μαγική ικανότητα του να παίρνει απλά θέματα και να τα κάνει τραγούδια. Το βιμπράτο του είναι killer και τις χιλιοπαιγμένες πεντατονικές τις κάνει να ακούγονται γ@#ω! Τέτοιοι τύποι δεν θα σταματήσουν ποτέ να βγάζουν μουσική. Όσα βίντεάκια του έχω δει (rig rundowns, συνεντεύξεις κτλ) μου δίνουν την εντύπωση ότι πρέπει να είναι και τρομερό άτομο.
+1 από μένα για Zakk Wylde γιατί τέτοιους τύπους τους έχουμε ανάγκη!
White noise

Αποσυνδεδεμένος kyriakos_t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Zakk Wylde
« Απάντηση #3 στις: 21/01/14, 19:22 »

Σαν συνθέτης μου αρέσει πάρα πολύ, σε αυτοσχεδιασμό δε μου λέει και πολλά, αν και το επιθετικό του βιμπράτο το λατρεύω. Κατά τα λοιπά, κοινότυπο speed πεντατονικό phrasing στα σόλο. Και προφανώς τα pinch harmonics του, αν και τα χώνει παντού, είναι από άλλο πλανήτη.

Και το speed του χάλια είναι, ειλικρινα προσπαθώ να βρώ κάτι έυηχο στο παίξιμο του αλλά δεν....

Μάλλον η διασημότητα του οφείλεται πιο πολύ στην έφμανιση του (μακρύ μαλλί, μούσια, πέτσινα κτλ) πάρα στην δεξιοτεχνία του.Σαν συνθέτης κάλος φαίνεται συμφωνώ.







Τον γουστάρω κάργα! Κάνει αυτό που κάνει και το κάνει καλά! Για να καταλάβεις αν τον έβλεπα να παίζει σαν τον Govan θα ξενέρωνα :P (καλά δεν μπορεί κιόλας), αλλά έχει αυτή τη μαγική ικανότητα του να παίρνει απλά θέματα και να τα κάνει τραγούδια. Το βιμπράτο του είναι killer και τις χιλιοπαιγμένες πεντατονικές τις κάνει να ακούγονται γ@#ω! Τέτοιοι τύποι δεν θα σταματήσουν ποτέ να βγάζουν μουσική. Όσα βίντεάκια του έχω δει (rig rundowns, συνεντεύξεις κτλ) μου δίνουν την εντύπωση ότι πρέπει να είναι και τρομερό άτομο.
+1 από μένα για Zakk Wylde γιατί τέτοιους τύπους τους έχουμε ανάγκη!


Είπες +1 και σκέφτηκα να βάλω ψηφοφορία
« Τελευταία τροποποίηση: 21/01/14, 19:27 από kyriakos_t »

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Free connections, find your partner without obligations
Απ: Zakk Wylde
« Απάντηση #4 στις: 21/01/14, 23:04 »

Σαν συνθέτης μου αρέσει πάρα πολύ, σε αυτοσχεδιασμό δε μου λέει και πολλά, αν και το επιθετικό του βιμπράτο το λατρεύω. Κατά τα λοιπά, κοινότυπο speed πεντατονικό phrasing στα σόλο. Και προφανώς τα pinch harmonics του, αν και τα χώνει παντού, είναι από άλλο πλανήτη.

Και το speed του χάλια είναι, ειλικρινα προσπαθώ να βρώ κάτι έυηχο στο παίξιμο του αλλά δεν....

Μάλλον η διασημότητα του οφείλεται πιο πολύ στην έφμανιση του (μακρύ μαλλί, μούσια, πέτσινα κτλ) πάρα στην δεξιοτεχνία του.Σαν συνθέτης κάλος φαίνεται συμφωνώ.







Τον γουστάρω κάργα! Κάνει αυτό που κάνει και το κάνει καλά! Για να καταλάβεις αν τον έβλεπα να παίζει σαν τον Govan θα ξενέρωνα :P (καλά δεν μπορεί κιόλας), αλλά έχει αυτή τη μαγική ικανότητα του να παίρνει απλά θέματα και να τα κάνει τραγούδια. Το βιμπράτο του είναι killer και τις χιλιοπαιγμένες πεντατονικές τις κάνει να ακούγονται γ@#ω! Τέτοιοι τύποι δεν θα σταματήσουν ποτέ να βγάζουν μουσική. Όσα βίντεάκια του έχω δει (rig rundowns, συνεντεύξεις κτλ) μου δίνουν την εντύπωση ότι πρέπει να είναι και τρομερό άτομο.
+1 από μένα για Zakk Wylde γιατί τέτοιους τύπους τους έχουμε ανάγκη!


Είπες +1 και σκέφτηκα να βάλω ψηφοφορία
αυτο κ μονο δειχνει οτι δεν εχεις ασχοληθει κ πολυ με τον κυριο!

Αποσυνδεδεμένος Lampr0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Zakk Wylde
« Απάντηση #5 στις: 22/01/14, 00:17 »
Δεν ειναι τυχαιος ο Zakk αλλα ουτε και απο το fame story βγηκε. Μονο το Farewell blues να μελετησει καποιος για αρχη, φαινεται η ιδιοφυια του. Και το τι χρησιμοποιει στο παιξιμο του ο καθενας ειναι και θεμα γουστου.. παιζει ροκ και γουσταρει πεντατονικες. Ασε που και οι southern καταβολες του δεν μπορουν να εκτιμηθουν απο καποιον που δεν εχει σχετικο ακουσμα.. και κοιταει μονο το metal.
Κυριακο για να ρωτας γνωμες αλλων προφανως δεν εχεις το επιπεδο να τον κρινεις απο μονος σου (μουσικα εννοω).. εγω θα σου πω οτι αν σ'αρεσει μελετησε τον αν παλι οχι παραμελησε τον. Αν παλι μετα απο καιρο την δεις αλλιως ξανα πιασ'τον.. και μενα δεν μου αρεσει ο Μοτσαρτ προτιμω Βιβαλντι. Ειναι θεμα επιπεδου και γουστου..
"Πας ο υψών εαυτόν ταπεινωθήσεται και ο ταπεινών εαυτόν υψωθήσεται" (Κατά Λουκάν, ιδ. 7-11)

Αποσυνδεδεμένος kyriakos_t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Zakk Wylde
« Απάντηση #6 στις: 22/01/14, 11:11 »

αυτο κ μονο δειχνει οτι δεν εχεις ασχοληθει κ πολυ με τον κυριο!


Ναι αλήθεια είναι.Δεν έχω ασχοληθεί γιατι δεν μου αρέσει ο ήχος του.Για αυτο άλλωστε άνοιξα θέμα για να δω τις απόψεις άλλων.
Κάθε νόμισμα έχει 2 πλευρές..

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Zakk Wylde
« Απάντηση #7 στις: 22/01/14, 12:00 »
Ναι αλλά θες να μάθεις κάτι συγκεκριμένο?

Γιατί, υποθέτω, πολλούς θα θεωρείς "φόλες" και άλλους τόσους ιδιοφυΐες...Προς τι η πετριά με τον Wylde? :P

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: Zakk Wylde
« Απάντηση #8 στις: 22/01/14, 13:04 »
η αληθεια ειναι οτι και μενα η εκτιμηση μου για τον κυριο wild ειναι αρκετα περιορισμενη. Πολυ βαβουριαρης και επαναλαμβανομενος....οχι κακος αλλα σιγουρα δεν ειναι πρωτοκλασατος... :-\

Αποσυνδεδεμένος kbasilis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Απ: Zakk Wylde
« Απάντηση #9 στις: 22/01/14, 13:59 »
η αληθεια ειναι οτι και μενα η εκτιμηση μου για τον κυριο wild ειναι αρκετα περιορισμενη. Πολυ βαβουριαρης και επαναλαμβανομενος....οχι κακος αλλα σιγουρα δεν ειναι πρωτοκλασατος... :-\

+1

Αγαπίσαμε κάποια σόλο του (ως προς μελωδιά)με τον Ozzy αλλά κατά τ'άλλα συμφωνώ με τον kkmspm

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Zakk Wylde
« Απάντηση #10 στις: 22/01/14, 14:00 »
Εμένα γενικώς δε με τραβάει...Αλλά έχω σκαλώσει φορές φορές σε κάποια live video του....+ ότι έχω λιώσει το Farewell Ballad

Αποσυνδεδεμένος kyriakos_t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Zakk Wylde
« Απάντηση #11 στις: 22/01/14, 16:52 »
Ναι αλλά θες να μάθεις κάτι συγκεκριμένο?

Γιατί, υποθέτω, πολλούς θα θεωρείς "φόλες" και άλλους τόσους ιδιοφυΐες...Προς τι η πετριά με τον Wylde? :P
Δεν θέλω να μάθω κάτι συγκεκριμένο απλά να δω την γνώμη του κοινού.
Καμμία πετριά.Την αποψή μου λέω.


Αποσυνδεδεμένος Fretwork

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
  • Chuck Norris has two speeds:Walk and Kill.
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Zakk Wylde
« Απάντηση #12 στις: 28/01/14, 10:10 »
Τον θεωρώ από τους καλυτέρους κιθαρίστες παγκοσμίως.  Το vibrato του είναι καταπληκτικό.Η Shredding πλευρά του δεν με ενδιαφέρει και τόσο. Αλλά μετά βλέπω κάτι τέτοια βίντεο και μου πέφτει το σαγόνι. Φωνή και παίξιμο-ανατριχίλα



zakk wylde - machine gun man (live)




« Τελευταία τροποποίηση: 28/01/14, 10:14 από Fretwork »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
4924 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/08/08, 13:58
από Gabriel6th
49 Απαντήσεις
16952 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/09, 15:14
από Baroness
17 Απαντήσεις
8542 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/09, 18:17
από DarkHorse
3 Απαντήσεις
2733 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/09, 15:54
από sreder
zakk wylde overdrive

Ξεκίνησε από Warrel Εφέ

7 Απαντήσεις
3717 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/10, 12:48
από Warrel
12 Απαντήσεις
4872 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/11, 22:03
από fanhs
9 Απαντήσεις
3925 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/02/12, 10:21
από JP.M
3 Απαντήσεις
3035 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/14, 14:21
από Alani_No.13
2 Απαντήσεις
8047 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/07/19, 15:13
από bathan