Ειδικά θέματα > Ηχογραφήσεις και Στούντιο

Παραπονα απο Studio

<< < (3/17) > >>

exile:
Θα ηθελα να πω την αποψη μου και να σας διαφωτισω για τα Crystalmeth.
Εγω ειμαι πελατης εκει για αρκετο καιρο μπορω να πω και αυτο που διακρινει το studio που αν μιλησετε με το παιδι που το εχει τα λεει τα πραγματα με το ονομα τους και μερικοι παρεξηγουνται νομιζοντας πως τους κραζει ειναι η ειλικρινεια.Ο ανθρωπος αυτος ανοιξε το στουντιο και καταφερε τουλαχιστον για μας που παιζουμε death και metal να μας κανει να νιωσουμε σαν το σπιτι μας.
Εχει καλους ενισχυτες πολυ καλα drummsets και ειναι το μονο στουντιο που εχω παει και εχει 3 crash china μεχρι και splashaki χωρις ποτε να βρουμε κανα πιατινι ελικοπτερο απο τα σπασιματα και τα κοψιματα.Δεν χρεωνει διπλοπεταλο οντως χρεωνει τον καφε ενα ευρω ,και τα οργανα επισης 1 ευρο την ωρα.Το νερο ειναι free και δεν ειναι βρυσης αλλα απο αυτα τα μηχανηματα με τις μπουκαλες που σημαινει οτι το χρεωνεται.
Σε δικη μου περιπτωση ζητησα κατι για τα drums και ο τυπος το πηρε για παρτυ μου για να κανω την προβα μου.

Τωρα για το θεμα διακοσμησης το εχω συζητησει μαζι του και μου εχει πει οτι δεν εχει βαλει μαρμαρα και πετρες και κολπα στους τοιχους και πλασμα τηλεορασεις για τον απλο λογο οτι δεν ειναι κανας πλουσιος και προτιμησε να επενδυσει στα μηχανηματα αφου για προβα παει καποιος εκει παρα στα φρου φρου.Τωρα τελευταια συνεχεια κανει ανακαινησεις και φτιαχνει σιγα σιγα και επιπλεον τον χωρο.

Προσωπικα πιστευω για τα 8 ευρω την ωρα ειναι ενα πολυ καλο στουντιο και ξερω οτι θα κανει σιγουρα κι αλλα στο στουντιο γιατι αγαπαει την δουλεια του και προσεχει τους πελατες του αρκει να μην του ζητησουν κατι παραλογο.

Τελευταιο γιατι περαστικος μπηκα και εφαγα ωρα να φανταστειτε εχω τσακωθει μαζι του γιατι τον ακουσα να λεει οτι ακυρωσαν καποιοι προβα και τους ειπε δεν πειραζει για τα λεφτα και του ειπα οτι ειναι βλακας που το κανει αυτο και η απαντηση ηταν απλη "ενταξει κατι θα εγινε τα παιδια μην  τους παρουμε και το κεφαλι"

Σας ξαναλεω εγω δεν ειμαι ο δικηγορος του ουτε κανας φιλος του απλα επειδη το ειδα αυτο και μας εχει φερθει πολυ καλα ενιωσα την υποχρεωση να γραψω αυτο το μυνημα.

Συνεχιστε να rockarete....

Τρελος:

--- Παράθεση από: sid7 στις 12/02/08, 15:27 ---
--- Παράθεση από: Τρελος στις 30/01/08, 23:48 ---Οκ, ο Τρελος ξεκιναει την κουβεντα.....

 Ειμαι ευχαριστημενος από

 
* S-lab Studio, καλος εξοπλισμος, καθολου κακια ή αδιαφορια, γενικα εχει γινει το σπιτι μου...
* Εσωτερον, πολυ καλος εξοπλισμος, καλες τιμες, αγαπη στο αντικειμενο... Δυσκολο στο να βρεις ωρες ομως...
Ειμαι δυσαρεστημενος απο:


* Crystalmeth Studios, χωρις ιδιαιτερο εξοπλισμο, σου χρεωνει τον καφε(!!!!!), οχι και τοσο ενδιαφερον για την μπαντα, περιοριζεται σε πιο μεταλ και ντεθ μπαντες... Ασχετα, ο χωρος ειναι παλιου μηχανουργειου, 5 μετρα κατω απο την γη, με πολυκατοικια απο πανω του και χωρις σχεδια με εξοδο κινδυνου ή πυρασφαλεια ή κατι τεσπα.... (και για οσους ρωτησουν ΝΑΙ, υπαρχουν στουντιο που ΕΧΟΥΝ ΕΞΟΔΟ ΚΙΝΔΥΝΟΥ!!!!
*
--- Τέλος παράθεσης ---

Δηλαδη το γεγονος οτι ο τυπος χρεωνει τον καφε και με πολλα θαυμαστικα, ειναι στα κατα του στουντιο;Μην ειμαστε υπερβολικοι.Να γραψεις οτι παιζεις σε καμενο ενοσχυτη και σε χρεωνει 15 ευρω την ωρα να το καταλαβω.Σχεδον ολα τα στουντιο,στους μη τακτικους πελατες χρεωνουν τα παντα,απο τον καφε,την μπυρα,τα ξυδια,τα οργανα κλπ.Στο στουντιο που πηγαινω εγω τα τελευταια 2 χρονια 3 φορες την εβδομαδα,ο φιλος(γιατι φιλος ειναι πια) δεν μας χρεωνει ουτε τα ξυδια και πιστεψε με πινουμε πολυ!
Επισης αυτο που εγραψες οτι περιοριζεται σε ντεθ και μεταλ μπαντες,μαλλον καλο το βρισκω για τις μεταλ μπαντες.Οσο για την εξοδο κινδυνου,εγω παιζω 20 χρονια σε προβαδικα και δεν εχω συναντησει ουτε ενα με τετοια "πολυτελεια".Τελος η αληθεια ειναι οτι τα περισσοτερα στουντιο ειναι σε υπογεια,γιατι προφανως εχουν μικροτερο νοικι ή ισως να ανηκουν σε καποιο ενοικο-ιδιοκτητη της εν λογω πολυκατοικιας.
Στο κρυσταλμεθ δεν εχει τυχει να παω,αλλα φανταζομαι πανω κατω πως θα ειναι.Εχεις την καλοσυνη να μας πεις και ποσο χρεωνει την ωρα;Αν ειναι  ακριβο,τοτε συμφωνω οτι για ενα τυπικο στουντιο που παιζουν κατα κυριο λογο πιτσιρικαδες που δεν εχουν πειρα ,ειναι απατη.Αμα εχει ομως ας πουμε μεχρι 8 ευρω την ωρα,τοτε τι περιμενεις...ευτυχως που δεν χρεωνει και το νερο να λες.

--- Τέλος παράθεσης ---
Χρεωνει 11 Ευρω την ωρα αλλα ειναι καφριλα.... <>Το S lab που παω ποτε δεν μου χρεωσε τον καφε και με πρωοθησε σε πολλες συναυλιες.... Και σορρυ να κιολας, αλλα δεν ειναι καφενειο το στουντιο.... Ο καφες ειναι μεσα στις παροχες.. Προσωπικα δεν εχω βρει  στουντιο που να χρεωνει τον καφε....

Τρελος:

--- Παράθεση από: parlats στις 12/02/08, 17:22 ---Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι υποχρεωμένο ένα στούντιο να σε κερνάει καφέ. Για πρόβα πας όχι για χαβαλέ με την παρέα σου σε καμιά καφετέρια. Εμείς πάντως τον πληρώνουμε τον καφέ μας και το νερό μας στο Prova αλλά το στούντιο αν εξαιρέσω τους Valvestate κατά τα άλλα είναι εκπληκτικό.

--- Τέλος παράθεσης ---
Τι να πω.... Ειπατε να σχολιασουμε...  Εμενα προσωπικα με ενοχλει να με εχουν καφενειο στυλ.... Το παιδι που εχει το S-lab ειναι γ**ω τα παλικαρια.... Απο κοινη αποψη ειναι το καλυτερο στην ευρητερη περιοχη της Νεας Σμυρνης ...

Jizzzm:
το crystalmeth ειναι κορυφή. ΤΕΛΟΣ! αμα δεν γουστάρεις να πληρώσεις τον καφέ, πολυ απλά μην πάρεις...Δεν σε ανάγγασε κανείς να πιείς.

--- Παράθεση ---Χρεωνει 11 Ευρω την ωρα αλλα ειναι καφριλα
--- Τέλος παράθεσης ---
Τι λες ρε..ποια 11 €.
 8 εχει η ώρα στο Crystal... επισης, δεν εχω ξανακούσει για εξοδο κινδύνου..κ τ θεωρώ και λιγο γελοίο...

Xaris(πρωην Jizm):
Βασικα νομιζω οτι καποιος εχει τρελο(οπως λεει και το ονομα του) κομπλεξ με το crystalmeth...  ::)  ::)  ::)

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View