Ειδικά θέματα > Υγεία

Ιδρωτας και παλι Ιδρωτας

(1/4) > >>

chrislour96:
Εδω και 3 χρονια απο τοτε που ξεκινησα κιθαρα εχω προβλημα με τον ιδρωτα.Ιδρωνω αρκετα και οι χορδες στην κλασικη μου κιθαρα εχουν μουλιασει.
Ειναι ολοκληρες απο σκουρια.Αλλα αυτο δεν ειναι το χειροτερο .Το χειροτερο ειναι οτι λογω του ιδρωτα γλιστεανε τα δαχτυλα μου και δεν μπορω να παιξω πολυ απαιτητικα κομματια.Επισης φοβαμαι οταν ξεκινησω ηλεκτρικη κιθαρα μηπως λογω των ιδρωμενων δαχτυλων μου φευγει η πενα.
Μηπως ξερει κανενας τροπους αντιμετωπισης του ιδρωτα στα χερια(οχι τιποτα ενεσεις!!)?

Ευχαριστω!

Βραζίλης:
Ταλκ ;)
Επίσης, να σκουπίζεις καλά τις χορδές μετά από κάθε παίξιμο.

benbass:
TALK βαζει και ο JEFF BECK!!

Dr Bluz (G.K.):

--- Παράθεση από: chrislour96 στις 24/11/09, 11:14 ---Μηπως ξερει κανενας τροπους αντιμετωπισης του ιδρωτα στα χερια(οχι τιποτα ενεσεις!!)?

--- Τέλος παράθεσης ---

Εχεις τρομαξει με κανεναν εδω μεσα??  ;D

Johnie Darko:
Απο οσο ξερω, υπαρχει μια μικροεπεμβαση που σου κανουν με laser και "σφραγιζουν" καποια σημεια απο οπου βγαινει ιδρωτας, πχ σε υπερβολικη εφίδρωση των χεριων (στις παλαμες). Απλα κλεινουν αυτους τους πορους κι ετσι στο συγκεκριμενο σημειο δεν ιδρωνεις. Το χα ακουσει απο καποιον που ειχε μεγαλο προβλημα και ειχε κανει επεμβαση (νομιζω στο εξωτερικο). Τωρα αν αυτο γινεται και στην Ελλαδα δεν ξερω, αλλα φανταζομαι μπορεις να το ψαξεις...

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View