Ειδικά θέματα > Ηχογραφήσεις και Στούντιο

Κανεις που να κατεχει απο cubase?

(1/4) > >>

saved:
Παιδια,κανεις εδω που να γνωριζει απο cubase?
Εχω και παλιο,το LE5..
Θελω βοηθεια σχετικα με το πως να βαζω εφε,η διαφορες προδομιωσεις ενισχυτων κτλ
Εψαξα στο youtube για κανα σχετικο βιντεο αλλα δεν βρηκα τιποτα.Ολοι εδειχναν πως να γραφεις ηλεκτρονικη μουσικη και τετοια

BitCollector:
Δουλεύω το 3.1, αλλά νομίζω ότι οι διαφορές δεν είναι μεγάλες στο συγκεκριμένο.
Υποθέτωντας ότι έχεις σήμα να μπαίνει στο Cubase και οι drivers είναι ΟΚ:
Στο μενού--> project-->add track-->audio-->mono ή stereo
Επιλέγεις το κανάλι που μόλις πρόσθεσες (με δεδομένο ότι ξεκινάς με εντελώς κενό πρότζεκ) και στα αριστερά (εκεί που λέει strereo in stereo out)  είναι τα dropdown menu όπου επιλέγεις την κάρτα σου (ASIO).
Υπάρχει ένα κουμπάκι με ένα μεγαφωνάκι. Είναι στην αριστερή μεριά της οθόνης, δεξιά από το κόκκινο κουμπί και κάτω από το κουμπί S(solo). Αν το πατήσεις και είναι όλα τα υπόλοιπα ΟΚ θα ακούσεις την ηχητική πηγή σου (μπάσο;) να παίζει στην έξοδο live.
Δες την εικόνα στο λινκ.
Δες στο λινκ https://www.gearslutz.com/board/attachments/music-computers/439397d1419712898-external-hardware-cubase-4.png

Γράψε πώς πήγε μέχρι εδώ και βλέπουμε τη συνέχεια...

saved:
Επαναφερω το θεμα.Γραφω,παω να κανω extract και μου πεταει παραθυρο που λεγει τα εξεις
the right and left locators must be set
Tι ειναι αυτα τα λοκεητορς και πως τα κανω σετ?

vartanis:
Πας στο trasport panel ( είναι αυτό που εχει τα κουμπια του play, rec, μπρος πισω κλπ) και θα δεις ότι εχει στα αριστερα ένα L και ένα R.
Αυτοι είναι οι locators. Διπλα τους εχουν αριθμούς.
Που θα αρχιζει( το πανω) αυτό που θελεις και που θα τελειωνει (το κατω).

saved:
Και πληκτρολωγω τον χρονο πχ 0'00" να αρχιζει και 2'53" να τελειωνει;

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View