Αποστολέας Θέμα: ποιος πιστευετε οτι ειναι ο χειροτερος ΔΙΑΣΗΜΟΣ κι8αριστας????  (Αναγνώστηκε 58377 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Jeff Loomis: Σα να ακουω το malmsteen με 7χορδη
Yngwie Malmsteen: Εβγαλε μερικους καλους δισκους στα 80's. Απο κει και μπρος θα πρεπε να γινει. Απο κει και μπρος θα πρεπε να γινει χορευτρια στα Aplebees.
Παιδιά, προσοχή όταν πετάτε τέτοια πράγματα στη μούρη μας.. Αν κάνετε πλάκα κακό δεν κάνει ένα smiley για να δείξει το ύφος του post σας..

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
washburner, επίτρεψέ μου να διαφωνήσω για Malmsteen, Slash αλλά ΚΥΡΙΩΣ για τον Jeff Loomis... Ο τελευταίος, εκτός του ότι το παίξιμό του δεν έχει καμία σχέση με αυτό του Malmsteen (άλλες κλίμακες, άλλο στυλ κλπ), ξέρει που πρέπει να μπει ταχύτητα και πού όχι... Δε θα πω ότι όλα τα σόλο του είναι ωραία (αν και τα περισσότερα μου αρέσουν πάρα πολύ) αλλά δεν θα πρέπει να τον κρίνεις μόνο από αυτά... Απλά άκου τα πορωτικά riffs αλλά και τις υπέροχες συνοδείες του και τα σόλο που παίζει στα slow κομμάτια της μπάντας... Λογικό είναι βέβαια, από τη στιγμή που η μπάντα με το πέρασμα του χρόνου υιοθέτησε πιο σκληρό χαρακτήρα να ακολουθήσει και ο Loomis με πιο βαρβάτα και γρήγορα solo...

Όσο για τον Slash, ποτέ δεν τρελάθηκα από τη μουσική των GnR, αλλά κάποια τραγούδια τους είναι πάρα πολύ καλά... Και ο Slash έχει συμβάλλει σε αυτό! Συμφωνώ στο ''ποζεροφούγαρο'', για μυαλό δεν ξέρω, αλλά ότι έχει γράψει και σολάρες, αυτό ισχύει...

Αποσυνδεδεμένος Jacksonized

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
    • Προφίλ
Δε λεω οτι ειναι αχρηστοι ρε παιδια ηρεμηστε λιγο. Λεω απλα ποιοι μου ακουγονται καλα στο αυτι και ποιοι οχι. gers προτιμω τον Broderick.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Jeff Loomis: Σα να ακουω το malmsteen με 7χορδη
Yngwie Malmsteen: Εβγαλε μερικους καλους δισκους στα 80's. Απο κει και μπρος θα πρεπε να γινει. Απο κει και μπρος θα πρεπε να γινει χορευτρια στα Aplebees.
Slash: Ενα δηθεν ποζεροφουγαρο με μυαλο οσο του axl rose.
Εαν η μόνη διαφορά που ακούς στο παίξιμο του Loomis με του Malmsteen είναι η χρήση της 7ης χορδής, δεν απορώ σου φαίνεται ως συφερτός απο νότες...

Στο μεταξύ, έχει πλάκα, γιατι το παρόν θέμα είναι να αναφέρουμε τους παραγνωρισμένους κιθαρίστες (όχι συνθέτες). Παρόλα αυτά, έπρεπε να έρθει το ποστ εξ'ουρανού, που θα κράζει άλλη μια φορά τη μπουρμπουλίθρα...Το αναφέρεις και μόνος σου:
Καλοι κιθαριστες υπαρχουν πολλοι?

Και για την ερώτηση των 50.000€: Ποιοί γνωστοί κιθαρίστες ΔΕΝ είναι καλοί. Οχι ποιοί δε μας αρέσουν. Οχι ποιοί δεν είναι καλοί συνθέτες. Οχι ποιοί δε πλένουν τα δόντια τους. Απλά ποιοί, ΔΕΝ αξίζουν τη φήμη τους.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Βασικα δεν ηταν και τοσο ξεκαθαρο. Αλλα εγω απο οτι καταλαβαινω μας νοιαζει ποιοι ειναι καλοι εκτελεστες και οχι καλοι συνθετες στο παρον θεμα
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Δε λεω οτι ειναι αχρηστοι ρε παιδια ηρεμηστε λιγο. Λεω απλα ποιοι μου ακουγονται καλα στο αυτι και ποιοι οχι. gers προτιμω τον Broderick.
Αν μπορέσεις άκουσε το instrumental του Loomis "Zero Order Phase" και σαν πρώτη ακρόαση τα κομμάτια Cashmere Shiv, Jato Unit, Azure Haze, Shouting Fire at a Funeral.. Ειδικά το πρώτο, πραγματικά δεν μπορώ να το περιγράψω με λόγια πως μπόρεσε και συνθέθηκε..

Υπαρχουν πολυ κιθαριστες οι οποιοι εχουν γραψει επιτυχιες αλλα ειναι ΚΟΥΛΑΔΙΑ....φανταστητε οτι δεν εχουν γραψει τπτ κ ειναι απλως φιλοι σας που παιζουν κι8αρα...... 8)
Αυτό ήταν το κριτήριο του post κατά την γνώμη μου..

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Εγω ο,τι και να πειτε θα επιμενω... Ο Keith Richards και Carlos Santana ΔΕΝ αξιζουν τη φημη τους (ειδικα ο δευτερος που πλασαρεται ως βιρτουοζος)!!!
Και μην πειτε οτι δε μου αρεσει το αργο παιξιμο...Γιατι υπαρχει και ενας Dave Gilmour που κατα την ταπεινη μου αποψη ουδεμια σχεση με το Santana εχει...


Αποσυνδεδεμένος Jacksonized

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
    • Προφίλ
Δεν ειναι βιρτουοζος ο Santana. Αλλα τουλαχιστον αυτος βγαζει συναισθημα ενω οι βιρτουοζοι ειναι κυριως ταχυτητα

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
Εγω ο,τι και να πειτε θα επιμενω... Ο Keith Richards και Carlos Santana ΔΕΝ αξιζουν τη φημη τους (ειδικα ο δευτερος που πλασαρεται ως βιρτουοζος)!!!
Και μην πειτε οτι δε μου αρεσει το αργο παιξιμο...Γιατι υπαρχει και ενας Dave Gilmour που κατα την ταπεινη μου αποψη ουδεμια σχεση με το Santana εχει...

Σε καμια περιπτωση δεν ειμαι φαν του σαντανα, αλλα δεν εχει ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ σχεση με τον κιθ, πραγματικα πως διαλεξες να βαλεις αυτους τους 2 μαζι δν το κτλβαινω... δλδ θα δεχόμουν να πει καποιος οτι ο κιθ ειναι κουλος, η ο πιτ τουνσεντ (βεβαια ποτε δν ειπαν οτι ειναι βιρτουοζοι) αλλα δε μπορει κανεις να πει οτι δν παιζει καλα ο σαντανα, δλδ ελεος, να προσεχουμε τι γραφουμε. Κι επειδη γνκα βλεπω αυτη τη νοοτροπια, μολις καποιος μαθαινει μια πεντατονικη να τα μηδενιζει ολα και τρελαινομαι..... Παιδια η κιθαρα εχει πολλη λεπτομερεια, δν ειναι ολα τοσο απλα οσο ακουγονται

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αφιερωμένο στους "επικριτές" της φήμης του Santana...



Ηχογραφημένο 37 χρόνια πριν!!

Πόσοι άραγε μπορούν να παίξουν έτσι?? (...όχι "πόσα"!!....."έτσι!!")

Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Το ξερω οτι ακουγομαι προκατειλημενος κατα του Σαντανα αλλα δεν εχω προβλημα με τον τροπο που παιζει (αλλωστε τον Gilmour τον προσκυνω) αλλα στα αυτια μου το παιξιμο του μου ακουγεται εντελως αδιαφορο και τα bend του περισσοτερο με αγχωνουν παρα μου φτιαχνουν τη διαθεση...Οσον αφορα τις συνθεσεις του ειναι κορυφαιες δεν το συζητω...
Τωρα φιλε Jimmy καμια διαθεση δεν εχω να μηδενισω τιποτα ουτε εχω ακουσει τωρα για την πεντατονικη (την οποια πρεπει να ιδρωσει καποιος για να πει οτι την εμαθε...)
Ουτως η αλλως και δυο απο τα ειδωλα μου ο Gilmour και Zakk αν μη τι αλλο στην πεντατονικη βασιζονται...
Η γνωμη μου ειναι αυτη φιλικα παντα...


Αποσυνδεδεμένος kara1991

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Κοιταχτε παιδια...ο σαντανα ειναι μορφη...δεν μπορει κανεις να αμφισβητησει την αξια του...
Παντως ενταξει οσοι λενε οτι ο Herman Li παιζει καλα μονο στο στουντιο,οκ καλα μπορουμε να παιξουμε και μεις σε στουντιο...ειναι αισχρος... :P :P

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Εννοειται πως ειναι μορφη ο Σαντανα...Οποιος το αμφισβητησει αυτο ειναι το λιγοτερο ασχετος...Δεν μπορει κανεις να το πει αυτο για εναν ανρωπο που ειναι ενεργος μουσικος επι 40 χρονια και...
Οι ενστασεις μου βασιζονται οχι στο μουστακι του, ουτε στα πουλια που εχουν τα ταστα της PRS του, ουτε (βεβαια) στα τραγουδια που γραφει..
Θεωρω πως απο τους λεγομενους θρυλους της κιθαρας ειναι ο λιγοτερο προικισμενος τεχνικα και εμνα προσωπικα δε μπορει να μου μεταδωσει συναισθημα με το παιξιμο του... Δε θεωρω δικαιο λοιπον ονοματα οπως ο Gary Moore και Eric Johnson να απολαμβανουν τη μιση (αν οχι και λιγοτερη) αναγνωρισιμοτητα απο τον Carlos...Ειδικα τον πρωτο τον ειδα προσφατα και live και ειλικρινα ανατριχιασα.. Για τον δευτερο τι να πω...Ισως απο τους λιγοτερο αναγνωρισμενους κιθαριστες ever αν και θα μου πειτε εχει παιξει σε ενα G3 (ως τριτο ονομα βεβαια...)


Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
G.K. και ο Petrucci ως τρίτο όνομα έπαιξε... :P
Δε λέει κάτι!

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Σαφεστατα δεν το λεω για αυτο... Και αυτος και ο Malmsteen. Απλα αν στο δρομο ρωτησεις 100 ατομα τυχαια ποιον ξερουν από τους Santana, Moore και Johnson οι 95 θα πουν τον πρωτο...Και δεν το λεω για κακο, μαγκια του του ανθρωπου που εχει καταφερει να γινει διασημος στο ευρυ κοινο...
Απλα επειδη ο τιτλος του post ανεφερε ΔΙΑΣΗΜΟΥΣ κιθαριστες...Τι πιο ευκολο για ολους εμας να λεμε ο κιθαριστας της ταδε μπαντας (που δεν την ξερει η μανα της) ειναι κουλος.


Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Αν αυτό είναι ένα θέμα για το "συνάφι" τότε κακώς γράφω αυτή τη στιγμή γιατί παρόλο που "γρατζουνάω" δεν μπορώ να πω ότι μπορώ να κρίνω τεχνικά έναν κιθαρίστα. Αν όμως εδώ σας ενδιαφέρει και η γνώμη του απλού ακροατή τότε επιτρέψτε μου να πω ότι πολλά "ιερά τέρατα" του χώρου εμένα προσωπικά με αφήνουν αδιάφορο...Ετοιμαστείτε λοιπόν για το σοκ...Satriani,Malmsteen,Vai. Παίχτες ; Τεράστιοι! Συνθέτες; Από αδιάφοροι έως άντε καληνύχτα μας.Για μένα είτε παίζεις κιθάρα ,είτε ...ντέφι πάνω απ'όλα πρέπει να παράγεις μουσική που είναι ικανή να συγκινήσει, να επηρρεάσει, να σαγηνεύσει,  να ανατριχιάσει, να να να...Χίλιες φορές καλύτερα ο Santana, ο Clapton ,ο Gilmour, ο Alvin Lee, o Blackmore,o Page, ο ο ο....παρά οι ατελείωτες χωρίς νόημα πολλές φορές "μπαλαφαρίες". Όσο για την εξέλιξη του οργάνου που μπορεί κάποιος να ισχυριστεί ότι κιθαρίστες σαν αυτούς που εγώ αντιπαθώ, βοηθούνε προς αυτή τη κατεύθυνση έχω να πω πολύ απλά ότι πλέον η υφήλιος ακούει ως επί το πλείστον pop κατασκευάσματα, χορευτικές μπούρδες r'n'b και δεν συμμαζεύετε, ενώ κάποτε άκουγε πολύ πολύ rock. Δεν λέω ότι φταίει μόνο αυτό, αλλά φταίει και αυτό...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Σαφεστατα δεν το λεω για αυτο... Και αυτος και ο Malmsteen. Απλα αν στο δρομο ρωτησεις 100 ατομα τυχαια ποιον ξερουν από τους Santana, Moore και Johnson οι 95 θα πουν τον πρωτο...Και δεν το λεω για κακο, μαγκια του του ανθρωπου που εχει καταφερει να γινει διασημος στο ευρυ κοινο...
Απλα επειδη ο τιτλος του post ανεφερε ΔΙΑΣΗΜΟΥΣ κιθαριστες...Τι πιο ευκολο για ολους εμας να λεμε ο κιθαριστας της ταδε μπαντας (που δεν την ξερει η μανα της) ειναι κουλος.

Αν βγείς στον δρόμο και ρωτήσεις ποιόν ξέρουν...τη Μπεζαντάκου ή την Tarja Turunen θα σου πούν τη Μπεζαντάκου. Βασικά αν τους ρωτήσεις ποιόν ξέρουν - τη Μπεζεντάκου ή τον Santana...πάλι τη Μπεζεντάκου θα ξέρουν.

Τί θέλω να πώ. Το να γίνεις γνωστός και αναγνωρίσιμος, δεν απαιτεί ιδιαίτερη ικανότητα σε αυτό που κάνεις. Θέλει καλό Marketing και Management. Συγκεκριμένα ο Santana πρίν απο 7-8 χρόνια έβγαλε έναν εμπορικότατο δίσκο...γι'αυτό και έγινε γνωστός στο ευρύ κοινό.
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος Stel Andre

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Stel Andre
    • Facebook profile
    • Προφίλ
  Εγω παλι θα πω Kirk hammet. Ηταν μερος δυνατου συνολου παρα καλος στο ειδος του. Βασικα δεν ηταν ποτε καλος.  :P Αν θυμαμαι καλα ειχα δει σε ενα βιντεακι παλαιοτερα την προσπαθεια του James να προσπαθει να δειξει ενα ριφ στον Kirk με την προυποθεση αυτος να το παιξει, και ο Kirk απλα δε το χε, στο βαθος ο Lars γελαγε και γυναγε πλατη.. ελεινο.  :P ποτε δε συμπαθησα και τον τροπο που αυτοσχεδιαζε.. δε ξερω.. πολυ οτι να ναι το παιξιμο, και πολυ "δειτε με οτι και να παιξω... ειμαι ο κιθαριστας των Metallica αρα καλος θα μαι... ε?! "  γνωμες ειναι αυτες σαφως..
S t e l   A n d r e  -  Δείτε με εδώ --->  http://www.youtube.com/c/stelandre

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Ημουν σιγουρος οτι θα ειχαμε πολλες διαφωνιες σε αυτο το θεμα...Πχ για μενα ο Vai και Satriani ειναι πολυ καλοι συνθετες..ειδικα ο πρωτος...Απλα ακουστε το whispering a prayer...Περα απο αυτο αν ακουσεις ενα τραγουδι θα πεις αυτο ειναι Vai... Οπως και ο Malmsteen το χει αυτο (μεχρι και καποια χρονια πριν γιατι τωρα τον αντιγραφει και η κουτση Μαρια)
Για αυτο παιδες καλο ειναι να μη λεμε "δεν εχεις τις γνωσεις να κρινεις τον ταδε η ποιος εισαι συ που θα κρινεις τον αλλο..."
Εννοειται πως ειμαι πολυ μικρος να κρινω οχι το Santana που παιζει απο πριν γεννηθω, αλλα ακομα και τον Cobain και τον Dexter Holland απο Offspring...
Εγω τη γνωμη μου σαν απλος ακροατης λεω...
Οπως και σεβομαι την αποψη του Macmisia που δε γουσταρει συνθετικα αυτους τους τρεις.


Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Νομιζω πως το θεμα τιθεται για να κρινουμε σαν ακροατες κι οχι σαν μουσικοι...Ασχετα εαν μερικες φορες δεν αποφευγουμε την ιδιοτητα μας.
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
Εννοειται πως ειναι μορφη ο Σαντανα...Οποιος το αμφισβητησει αυτο ειναι το λιγοτερο ασχετος...Δεν μπορει κανεις να το πει αυτο για εναν ανρωπο που ειναι ενεργος μουσικος επι 40 χρονια και...
Οι ενστασεις μου βασιζονται οχι στο μουστακι του, ουτε στα πουλια που εχουν τα ταστα της PRS του, ουτε (βεβαια) στα τραγουδια που γραφει..
Θεωρω πως απο τους λεγομενους θρυλους της κιθαρας ειναι ο λιγοτερο προικισμενος τεχνικα και εμνα προσωπικα δε μπορει να μου μεταδωσει συναισθημα με το παιξιμο του... Δε θεωρω δικαιο λοιπον ονοματα οπως ο Gary Moore και Eric Johnson να απολαμβανουν τη μιση (αν οχι και λιγοτερη) αναγνωρισιμοτητα απο τον Carlos...Ειδικα τον πρωτο τον ειδα προσφατα και live και ειλικρινα ανατριχιασα.. Για τον δευτερο τι να πω...Ισως απο τους λιγοτερο αναγνωρισμενους κιθαριστες ever αν και θα μου πειτε εχει παιξει σε ενα G3 (ως τριτο ονομα βεβαια...)

Την ίδια άποψη ακριβώς έχω κι εγώ.  8)

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Ο χειρότερος διάσημος κιθαρίστας;;;;;;

O KΛΑΦΤΟΝ

Αποσυνδεδεμένος kara1991

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ο χειρότερος διάσημος κιθαρίστας;;;;;;

O KΛΑΦΤΟΝ
Αστειευεσαι ετσι?

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Τί σε κάνει να πιστεύεις ότι αστειεύομαι;

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Έχω την εντύπωση οτι κάποιοι ,κυρίως λόγω απειρίας,  δεν κατανοούν ακόμα πλήρως την έννοια "ικανός κιθαρίστας"...  ::)

Επίσης έχουν μπλέξει και λίγο τις εποχές.
Είναι σαν να βγάζουμε άχρηστο τον Hendrix επειδή μετά απο 10-15 χρόνια βγήκε ο SRV...
Ο οποίος όμως πήρε τον Hendrix και τον "γύρισε ανάποδα"!!

Είναι σαν να βγάζουμε άχρηστο τον Blackmore επειδή τα επόμενα 10-15 χρόνια βγήκε ο Malmsteen.....κ.ο.κ.
Just play the damn thing!!