Αποστολέας Θέμα: ποιος πιστευετε οτι ειναι ο χειροτερος ΔΙΑΣΗΜΟΣ κι8αριστας????  (Αναγνώστηκε 58342 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jim_Gkountonas(Arpeggiator)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • !! GUTHRIEEEE GOVANNNN !!
    • Προφίλ
Έχω την εντύπωση οτι κάποιοι ,κυρίως λόγω απειρίας,  δεν κατανοούν ακόμα πλήρως την έννοια "ικανός κιθαρίστας"...  ::)

Επίσης έχουν μπλέξει και λίγο τις εποχές.
Είναι σαν να βγάζουμε άχρηστο τον Hendrix επειδή μετά απο 10-15 χρόνια βγήκε ο SRV...
Ο οποίος όμως πήρε τον Hendrix και τον "γύρισε ανάποδα"!!

Είναι σαν να βγάζουμε άχρηστο τον Blackmore επειδή τα επόμενα 10-15 χρόνια βγήκε ο Malmsteen.....κ.ο.κ.

δικιο εχεις....μπορει να μν αρεσει σε καποιον αλλα σε καμια περιπτωση δεν μπορεις να τον πεις τον χειτοτερο κι8αριστα..ακομα κ μετα απο τοσα χρονια ειναι τρομερος.....κ ΝΑΙ δεν 8α ειναι σαν εναν κι8αριστα του 2000 ο οποιος εχει την ανεση να μελετησει οποιον κι8αριστα 8ελει μεσο internet k video lesson αλλα κ παλι υπαρχουν πολυ χειροτεροι οι οποιοι εχουν τον τιτλο του GUITAR GOD(hammet,herman li.ktl.)
Βασικα δεν ηταν και τοσο ξεκαθαρο. Αλλα εγω απο οτι καταλαβαινω μας νοιαζει ποιοι ειναι καλοι εκτελεστες και οχι καλοι συνθετες στο παρον θεμα

το 8εμα ειναι ποιοι κι8αριστες ειναι χαλια κ 8εωρουνται καλοι....
.........17-4-2010......LELE.....

Αποσυνδεδεμένος ag313

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Earthbound Misfit
    • Προφίλ
Να ριξω κ εγω ενα ακομα ονομα (και λαδι στη φωτια);;
Αφου βεβαια ξεκαθαρισω οτι εγω καταλαβαινω την ερωτηση ως "κιθαριστας" κ οχι "συνθετης", θα τολμησω ενα ονομα:
Jimmy Page. Κ το λεω αυτο, επειδη συνιθιζει να αποτελει κιθαριστικο ειδωλο για εμπορικους σκοπους, κατι που αυτοματως τον αναδεικνυει και ως τεχνιτη παραπανω απ οσο του αναλογει (κατ' εμε!). Αντιπαραβαλλω με Gilmour (για παραδειγμα), που ποτε δεν εχει προβληθει ετσι.
Συνθετικα, hands off φυσικα, τα σολο του (και οχι μονο) ειναι απ τα καλυτερα που εχουν γραφτει! ;)

Ακριβως για τους ιδιους λογους συμφωνω και για τον Slash, και μαλιστα πρωτο απ ολους.. Και η κακια:
Τη signature κιθαρα τι τι θελει... ;D

Αποσυνδεδεμένος xTitan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 174
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ο χειρότερος διάσημος κιθαρίστας;;;;;;

O KΛΑΦΤΟΝ
Ο χειρότερος διάσημος κιθαρίστας;;;;;;

O KΛΑΦΤΟΝ

Eric Clapton???  ???
More guitars please!!!

Αποσυνδεδεμένος Jim_Gkountonas(Arpeggiator)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • !! GUTHRIEEEE GOVANNNN !!
    • Προφίλ

Υπαρχουν πολυ κιθαριστες οι οποιοι εχουν γραψει επιτυχιες αλλα ειναι ΚΟΥΛΑΔΙΑ....φανταστητε οτι δεν εχουν γραψει τπτ κ ειναι απλως φιλοι σας που παιζουν κι8αρα...... 8)
Ο Michael Romeo...χαλαρα!!!

εισαι π***στης κ πρεζακιας.......χαχα.......μηπως 8ελεις να πεις alexi laiho?????....xxaa
.........17-4-2010......LELE.....

Αποσυνδεδεμένος Conception

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/altctrldel155
    • Προφίλ
Αν πω το Carlos Santana  :o θα τα ακούσω;;;  ???

Δε τον πάω ΜΙΑ!!!
Ούτε και κάποιους προαναφερθέντες δήθεν-βιρτουόζους που παίζουν 797744379808971 νότες το δευτερόλεπτο και υποτίθεται ότι κάτι κάνουν.. Δε λέω, μούρη - ποζεριά ... Αλλά όχι μουσική ρε παιδί μου...  >:D  8)

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Να ριξω κ εγω ενα ακομα ονομα (και λαδι στη φωτια);;
Αφου βεβαια ξεκαθαρισω οτι εγω καταλαβαινω την ερωτηση ως "κιθαριστας" κ οχι "συνθετης", θα τολμησω ενα ονομα:
Jimmy Page. Κ το λεω αυτο, επειδη συνιθιζει να αποτελει κιθαριστικο ειδωλο για εμπορικους σκοπους, κατι που αυτοματως τον αναδεικνυει και ως τεχνιτη παραπανω απ οσο του αναλογει (κατ' εμε!). Αντιπαραβαλλω με Gilmour (για παραδειγμα), που ποτε δεν εχει προβληθει ετσι.
Συνθετικα, hands off φυσικα, τα σολο του (και οχι μονο) ειναι απ τα καλυτερα που εχουν γραφτει! ;)

Ακριβως για τους ιδιους λογους συμφωνω και για τον Slash, και μαλιστα πρωτο απ ολους.. Και η κακια:
Τη signature κιθαρα τι τι θελει... ;D
βασικά, πιστέυω ότι αυτό για τον Πέητζ δεν ευσταθει.. ο λόγος που υποστηρίζω κάτι τέτοιο είναι ότι ο Πέητζ κ συγκεκριμένα το παίξιμό του, ήταν ο κύριος λόγος αποχώρησης του Τζεφ Μπεκ από τους Γιαρντμπερντς. Συν το γεγονός ότι στην πορεία του με τους ζέππελιν ακούμε κομμάτια από τζαζ, μπλουζ κ ροκ εν ρολ μέχρι ρέγκε, πράγμα που φανερώνει μια γενικότερη παικτική ικανότητα να εναλλάσει είδη μουσικής.
Ξέρετε, καμιά φορά, η μαγκιά ενός κιθαρίστα είναι να είναι αναγνωρίσημος.. κ τι εννοώ: αν μια φορά ακούσεις ένα σόλο του Murray,toy Wylde, toy Santana & toy Malmsteen μπορείς να τους αναγνωρίσει σε όποιοδήποτε άλλο κομμάτι.. οπότε, μόνο κ μόνο ότι καταφέρνουν να έχουν ένα σιγκνατσουρ σημάδι ηχητικά κ μια άρτια παικτική ικανότητα ξεχωρίζουν.. βέβαια αυτό γυρίζει μπούμερανγκ με τον Χάμμετ(λόγω του ουά-ουα) αλλά δεν νομίζω ότι ξεχωρίζει πάντα ηχητικά.. δεν έχει δικό του στυλ, κολλημένο στο πόδι ένα πετάλι έχει μόνο..
« Τελευταία τροποποίηση: 05/01/09, 17:38 από kronus »
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Ο χειρότερος διάσημος κιθαρίστας;;;;;;

O KΛΑΦΤΟΝ
Ο χειρότερος διάσημος κιθαρίστας;;;;;;

O KΛΑΦΤΟΝ

Eric Clapton???  ???


Ναι

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
παιδια μη λεμε οτι ειναι κουλος ο slash τωρα...αν ειναι ποτε δυνατόν. όσοι ΔΙΑΣΗΜΟΙ κιθαριστες ειναι κουλοί,δεν έγιναν γνωστοί σαν κιθαρίστες αλλά σαν κατι αλλο. δεν πιστευω λοιπον σε διασημους αχρηστους κιθαριστες αλλα σε διασημους καλλιτεχνες που δε μου λεει κατι η μουσικη τους, ο στιχος τους,το υφος τους κλπ...

Αποσυνδεδεμένος Giorgos K.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
παιδια μη λεμε οτι ειναι κουλος ο slash τωρα...αν ειναι ποτε δυνατόν. όσοι ΔΙΑΣΗΜΟΙ κιθαριστες ειναι κουλοί,δεν έγιναν γνωστοί σαν κιθαρίστες αλλά σαν κατι αλλο. δεν πιστευω λοιπον σε διασημους αχρηστους κιθαριστες αλλα σε διασημους καλλιτεχνες που δε μου λεει κατι η μουσικη τους, ο στιχος τους,το υφος τους κλπ...

ναι ρε αλλα το θέμα δεν είναι για αυτό..μιλάμε καθαρά για την τεχνική τους και οχι για την συνθεσή τους.

υγ. έχεις καταλάβει οτι γράφεις
visit our space! www.myspace.com/finalactgr
σε αυτό κάτω απο το name σου και
Visit our space!
www.myspace.com/blackoutgreece
στο άλλο κάτω απο το κείμενό σου? χεχε
Υπογραφή

Αποσυνδεδεμένος Jim_Gkountonas(Arpeggiator)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • !! GUTHRIEEEE GOVANNNN !!
    • Προφίλ
παιδια μη λεμε οτι ειναι κουλος ο slash τωρα...αν ειναι ποτε δυνατόν. όσοι ΔΙΑΣΗΜΟΙ κιθαριστες ειναι κουλοί,δεν έγιναν γνωστοί σαν κιθαρίστες αλλά σαν κατι αλλο. δεν πιστευω λοιπον σε διασημους αχρηστους κιθαριστες αλλα σε διασημους καλλιτεχνες που δε μου λεει κατι η μουσικη τους, ο στιχος τους,το υφος τους κλπ...

ναι ρε αλλα το θέμα δεν είναι για αυτό..μιλάμε καθαρά για την τεχνική τους και οχι για την συνθεσή τους.

υγ. έχεις καταλάβει οτι γράφεις
visit our space! www.myspace.com/finalactgr
σε αυτό κάτω απο το name σου και
Visit our space!
www.myspace.com/blackoutgreece
στο άλλο κάτω απο το κείμενό σου? χεχε

ακριβως....το 8εμα ειναι να κρινουμε τους διασημους κι8αριστες σαν ΠΑΙΧΤΕΣ κ οχι σαν συν8ετες......σαν συν8ετες δεν πιστευω οτι μπορουμε γιατι ειμαστε ενα τπτ μπροστα τους.....  8)
.........17-4-2010......LELE.....

Αποσυνδεδεμένος Panos-Echidna

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Echidna Myspace
m***kian, μα να μην μπορεί να παίξει τίποτα σωστά στα live? :P (Ίσως βέβαια απλά να τον πέτυχα σε συναυλίες (βίντεο) που ήταν φτιαγμένος :P )

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Αυτό είναι το θέμα που πρέπει να απαντηθεί...Είναι καλός ο επιπλοποιός που σχεδιάζει και φτιάχνει ένα υπέροχο σκαλιστό τραπέζι ή αυτός που φτιάχνει ένα τετράγωνο πράγμα που όμως ξέρει να το τρίψει καταπληκτικά, να το δέσει όσο πιο σταθερά γίνεται και να το βερνικώσει άψογα; Καλλιτέχνης ή τεχνίτης; Τεχνίτες πολλοί, καλλιτέχνες ελάχιστοι για μένα...
« Τελευταία τροποποίηση: 06/01/09, 14:26 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
Ο χειρότερος διάσημος κιθαρίστας;;;;;;

O KΛΑΦΤΟΝ
Ο χειρότερος διάσημος κιθαρίστας;;;;;;

O KΛΑΦΤΟΝ

Eric Clapton???  ???


Ναι

Το'χει δηλώσει κι ο Blackmore: "Eric Clapton can't play guitar"  ;)

Αποσυνδεδεμένος Jim_Gkountonas(Arpeggiator)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • !! GUTHRIEEEE GOVANNNN !!
    • Προφίλ
Ο χειρότερος διάσημος κιθαρίστας;;;;;;

O KΛΑΦΤΟΝ
Ο χειρότερος διάσημος κιθαρίστας;;;;;;

O KΛΑΦΤΟΝ

Eric Clapton???  ???


Ναι

Το'χει δηλώσει κι ο Blackmore: "Eric Clapton can't play guitar"  ;)

αφου το ειπε κ ο blackmore.......
.........17-4-2010......LELE.....

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
παιδια μη λεμε οτι ειναι κουλος ο slash τωρα...αν ειναι ποτε δυνατόν. όσοι ΔΙΑΣΗΜΟΙ κιθαριστες ειναι κουλοί,δεν έγιναν γνωστοί σαν κιθαρίστες αλλά σαν κατι αλλο. δεν πιστευω λοιπον σε διασημους αχρηστους κιθαριστες αλλα σε διασημους καλλιτεχνες που δε μου λεει κατι η μουσικη τους, ο στιχος τους,το υφος τους κλπ...

ναι ρε αλλα το θέμα δεν είναι για αυτό..μιλάμε καθαρά για την τεχνική τους και οχι για την συνθεσή τους.

υγ. έχεις καταλάβει οτι γράφεις
visit our space! www.myspace.com/finalactgr
σε αυτό κάτω απο το name σου και
Visit our space!
www.myspace.com/blackoutgreece
στο άλλο κάτω απο το κείμενό σου? χεχε

προσπαθω να το αλλαξω και δεν μπορω!! finalactgr ειναι το καινουργιο!!
Ο χειρότερος διάσημος κιθαρίστας;;;;;;

O KΛΑΦΤΟΝ
Ο χειρότερος διάσημος κιθαρίστας;;;;;;

O KΛΑΦΤΟΝ

Eric Clapton???  ???


Ναι

Το'χει δηλώσει κι ο Blackmore: "Eric Clapton can't play guitar"  ;)

ενω ο blackmore...

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
Προφανώς δε συμμερίζομαι αυτή την άποψη και το έγραψα με διάθεση για αστείο, όμως όποιος έχει δει το βίντεο come hell or high water, θα δει ότι στο σημείο που τον θάβουν όλοι, λεει κ ο γκιλαν οτι "μου ειπε αυτο το πραγμα" για να υποστηρίξει πόσο 'αλλού' ειναι ο RB σαν ατομο. Τη θεώρησα αρκετά αστεία δήλωση.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Παντως ο Blackmoore δημιουργησε 3 απο τις πιο πετυχημενες μπαντες..Και μαλιστα σε βαθος χρονου ( Rainbow, Deep Purple, Blackmoore's Nights ) εχει αποδειξει πως ειναι διαχρονικος και αρεστος σε πολλες ηλικιες ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
Αν δεις τη φωτο μου, παιζω με ασπρη 70ς στρατ. Ειμαι ο τελευταίος που θα έλεγε ασχημο λογο γ τον rb, και βασικά ποιος μπορεί να πει, ο άνθρωπος έπαιξε κι έγραψε κομματάρες σε στυλ από ψυχεδελικό, συμφωνικό, χαρντ, μπλουζ, επικ ροκ μέχρι μπαλάντες, μελωδικό ροκ, ποπ, αναγεννησιακή μουσική, και -προσωπική μου άποψη - χωρίς να το κτλβει δημιούργησε το νεο κλασικαλ και το παουερ μεταλ. Ασχετο αν από δική του βλακεία η ελλάδα είναι απ'τις λίγες χώρες που ξέρουν πλέον το όνομά του.

Αποσυνδεδεμένος Simel

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Άντρας
  • I won't give up Till I've no more to give
    • Προφίλ
Απορω πως κανενας δεν ανεφερε τον μοναδικο που θα κερδιζε την κατηγορια αυτη ανετα...
Axel Rudi Pell. Ο ανθρωπος ειναι κουλος. Παντα ειχε καλους μουσικους στη μπαντα του (πχ Gioelli, Terrana) και παντα αυτος τους κρατουσε πισω με ατσαλο παιξιμο, χαλια phrasing και ηχο... δειτε εδω ενα απο τα κατορθωματα του, μια διασκευη στο
temple of the king



κλαιει η μανα του Blackmore...
Percy: Oh, I how would love to be an actor! I had a great talent for it in my youth -- I was the man of a thousand faces.
Edmund: How'd you come to choose the ugly mug you've got now, then?

Αποσυνδεδεμένος Jim_Gkountonas(Arpeggiator)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • !! GUTHRIEEEE GOVANNNN !!
    • Προφίλ
Απορω πως κανενας δεν ανεφερε τον μοναδικο που θα κερδιζε την κατηγορια αυτη ανετα...
Axel Rudi Pell. Ο ανθρωπος ειναι κουλος. Παντα ειχε καλους μουσικους στη μπαντα του (πχ Gioelli, Terrana) και παντα αυτος τους κρατουσε πισω με ατσαλο παιξιμο, χαλια phrasing και ηχο... δειτε εδω ενα απο τα κατορθωματα του, μια διασκευη στο
temple of the king

http://www.youtube.com/watch?v=EZEqeR0ZI8A

κλαιει η μανα του Blackmore...


 ;D ναι.....για τον π**ο....
.........17-4-2010......LELE.....

Αποσυνδεδεμένος Jim_Gkountonas(Arpeggiator)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Άντρας
  • !! GUTHRIEEEE GOVANNNN !!
    • Προφίλ
Πολλοι θα με πουν αιρετικο κι απαραδεκτο, αλλα στο δικο μου αυτι ο Slash ακουγεται "ξεκουρδιστος"..ΙΔιαιτερα μερικα bends του ειναι αλλου για αλλου μερικες φορες ( ιδιαιτερα στα live ).

Έχω την αίσθηση οτι υπεύθυνος είναι ένας τύπος ονόματι Jack Daniels!  ;D ;D

xaxaxaxaxaxaxaxaxax
.........17-4-2010......LELE.....

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
παιδια αυτο το videaki με τον pelln...δεν ειναι ασχετος κιθαριστας...μπορει ο ηχος του να μην μου αρεσει,αλλα οι φαλτσιες του οφειλονται μαλλον σε κατι αλλο (πιοτή 8)) παρα σε ελλειψη γνωσης!

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απορω πως κανενας δεν ανεφερε τον μοναδικο που θα κερδιζε την κατηγορια αυτη ανετα...
Axel Rudi Pell. Ο ανθρωπος ειναι κουλος. Παντα ειχε καλους μουσικους στη μπαντα του (πχ Gioelli, Terrana) και παντα αυτος τους κρατουσε πισω με ατσαλο παιξιμο, χαλια phrasing και ηχο... δειτε εδω ενα απο τα κατορθωματα του, μια διασκευη στο
temple of the king

http://www.youtube.com/watch?v=EZEqeR0ZI8A

κλαιει η μανα του Blackmore...


Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
*σκουπιζω δακρυα*
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
αχαχαχαχαχαχααχααχααχααχαχααχ

Τι ασχετιλα, δικε μου..... Αχαχαχαχαχαχα  :roll :roll :roll

Αποσυνδεδεμένος teo_gp

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever happened to my rock'n'roll?
    • Προφίλ

Ο χειρότερος διάσημος κιθαρίστας;;;;;;

O KΛΑΦΤΟΝ

Eric Clapton???  ???

[/quote]

Ναι
[/quote]

Το'χει δηλώσει κι ο Blackmore: "Eric Clapton can't play guitar"  ;)
[/quote]

ενω ο blackmore...
[/quote]

Ο Blackmore ΞΕΡΕΙ να παίζει κιθάρα... Μην τα ισοπεδώνουμε όλα... Και ο Clapton ενώ ξεκίνησε πολύ δυναμικά έμεινε εντελώς στάσιμος σαν κιθαρίστας...
I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
to see me lookin' back at you

http://www.myspace.com/grandzero

Αποσυνδεδεμένος Ammon Jerro

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 413
  • Φύλο: Άντρας
  • Chaotic Good
    • Προφίλ
Αυτος εδω ο τυπας που στην ιαπωνια θεωρειται guitar genious αλλα απο οτι βλεπω απο bends k feeling υστερει κομματακι
Ασε που εχει κ ΟΧΤΩ περιπου προ μοντελ στην ΕSP japan....απορω... ??? ??? ???
   
ENJOY  : 

             


ΑΠΛΑ ΦΟΒΕΡΟΣ  .... ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Boys believe nothing can hurt them. Grown men know better.