Σελίδες:
  • #1 από pan-The_gunslinger στις 16 Oct 2006
  • Oι Motorhead έβγαλαν ΔΙΣΚΑΡΑ αλλά δεν βλέπω πουθενά να υπάρχει κανένα σχόλιο για το Kiss Of Death. Aν το άκουσε κανείς ας ρίξει κανένα σχόλιο εδώ. Για μένα είναι κλασικός (γ...τος) δίσκος Motrohead. Η τριάδα των Lemmy, Campbell και Dee ακούγετε σαν τριάδα 20άρηδων ακόμα. Δεν τους πιάνει ο χρόνος αυτούς έδω μου φένεται.
    Τα τραγούδια του CD:
    Sucker
    One Night Stand
    Devil I Know
    Trigger
    Under The Gun
    God Was Never On Your Side
    Living In The Past
    Christine
    Sword of Glory
    Be My Baby
    Kingdom Of The Worm
    Going Down
    Απο το επίσημο!
  • #2 από Kiratzoharris στις 16 Oct 2006
  • Ειδα το κλιπ του Be my baby.Ενταξει ΚΛΑΣΙΚΟ motorhead.Τπτ αλλο.
  • #3 από LuNaFrEaK στις 17 Oct 2006
  • Ειδα το κλιπ του Be my baby.Ενταξει ΚΛΑΣΙΚΟ motorhead.Τπτ αλλο.

    MOTORHEAD ΡΕΕΕ!!!Ετσι πρεπει να ειναι εγγυηση κ να ξερεις οτι ο θειος Lemmy "κλασικα" θα τιναζει τα μυαλα του κοσμου!!!
    ΟΟΟΟΟΒΕΡΚΙΛ!!!
  • #4 από inthewoods στις 20 Oct 2006
  • τα ειπανε...τα ξαναειπανε....μωρε τα ξαναειπανε...ε μωρε και εμεις...βαρεθηκαμε
  • #5 από Sandman1_1 στις 26 Oct 2006
  • τα ειπανε...τα ξαναειπανε....μωρε τα ξαναειπανε...ε μωρε και εμεις...βαρεθηκαμε

    Σε αυτό ίσως να έχεις δίκιο, αλλά είναι για μένα ίσως το μοναδικό γκρούπ που γουστάρω να παίζει τα ίδια...άλλωστε αν παρατηρείς τους δίσκους, από δίσκο σε δίσκο έχουν μια μικρή διαφορά, είτε σε ήχο είτε σε στοιχεία στην μουσική τους...
  • #6 από wild child στις 02 Nov 2006
  • πολύ ωραίος δίσκος, μαρέσει πολύ!  :D 
    έχει όπως πάντα κοινά με τους προηγούμενους...δε με χαλάει γιατί αν άκουγα κάτι διαφορετικό από motorhead δε ξέρω αν θα μ' άρεσε...
  • #7 από KJP στις 05 Nov 2006
  • τα ειπανε...τα ξαναειπανε....μωρε τα ξαναειπανε...ε μωρε και εμεις...βαρεθηκαμε
    Δεν περιμένει κανείς από τους Motorhead εξέλιση τύπου Ulver, βεβαίως, αλλά επίτρεψέ μου να θεωρώ ότι οι Motorhead έχουν αλλάξει αρκετά πράγματα στη μακρόχρονη πορεία τους, σε σημείο όπου να είναι περισσότερο από ξεκάθαρες κάποιες "περίοδοι" και "φάσεις" σε αυτήν. Και μόνο τις αλλαγές της σύνθεσής τους να παρατηρήσεις, θα δεις ότι δεν ήταν π.χ. δυνατόν με έναν Robertson να έπαιζαν όπως με έναν Clarke. Αλλά πάρ' αυτα, ακόμη και οι όποιες επαναλήψεις τους, στο πρόσωπο μίας γιγαντιαίας μορφής όπως ο Lemmy, μόνο κατακριτέες δεν είναι! ;D
  • #8 από pan-The_gunslinger στις 09 Nov 2006
  • τα ειπανε...τα ξαναειπανε....μωρε τα ξαναειπανε...ε μωρε και εμεις...βαρεθηκαμε
    Δεν περιμένει κανείς από τους Motorhead εξέλιση τύπου Ulver, βεβαίως, αλλά επίτρεψέ μου να θεωρώ ότι οι Motorhead έχουν αλλάξει αρκετά πράγματα στη μακρόχρονη πορεία τους, σε σημείο όπου να είναι περισσότερο από ξεκάθαρες κάποιες "περίοδοι" και "φάσεις" σε αυτήν. Και μόνο τις αλλαγές της σύνθεσής τους να παρατηρήσεις, θα δεις ότι δεν ήταν π.χ. δυνατόν με έναν Robertson να έπαιζαν όπως με έναν Clarke. Αλλά πάρ' αυτα, ακόμη και οι όποιες επαναλήψεις τους, στο πρόσωπο μίας γιγαντιαίας μορφής όπως ο Lemmy, μόνο κατακριτέες δεν είναι! ;D
    +1!!!!
  • #9 από Iced Jacob στις 09 Nov 2006
  • Την αλλη βδομαδα θα τους δω LIVE!!!!! ;D
Σελίδες: