Σελίδες:
  • #26 από sanders στις 13 Feb 2008
  • τι 4.000 ρε παιδια πατε καλα? καλα λεει 40.000. Θα σου φυγε το μηδενικο προφανως..... :P
  • #27 από fake7 στις 13 Feb 2008
  • 3 ζητω για τον Λωρη...................

    Για να δω τι θα λέτε όταν βγούν οι τιμές...  ::)



    τις τελιτσες δεν τις ειδες?...την ειρωνεια δεν τη μυρισες στην περιρεουσα ατμοσφαιρα του μηνυματος μου?
  • #28 από fake7 στις 13 Feb 2008
  • τι 4.000 ρε παιδια πατε καλα? καλα λεει 40.000. Θα σου φυγε το μηδενικο προφανως..... :P

    ρε μπας και ελεγε 400.000? ;D
  • #29 από Neikos στις 13 Feb 2008
  • τι 4.000 ρε παιδια πατε καλα? καλα λεει 40.000. Θα σου φυγε το μηδενικο προφανως..... :P

    ρε μπας και ελεγε 400.000? ;D

    τι να σας πω βρε παιδια...μακαρι να εχω αδικο....εγω παντως οταν γινει με το καλο
    εκει θα ειμαι....αντε αν ειναι να κανονισουμε να παμε μπουλουκι....
  • #30 από Tagima στις 14 Feb 2008
  • Οκ λοιπόν τελικά η συναυλία ανακοινώθηκε για 18 Μαϊου στο site της DIDI!!!
  • #31 από YmiRLinG στις 14 Feb 2008
  • Ο πιο θορυβώδης Βαλεντίνος στήνει τα StacΚ με τα ηχεία του στο Terra Vibe Park ! Σου βγάζει τη γλώσσα ( ίσαμε και 7 ίντσες ... )..Φοράει περισσότερο make up από εσένα και σίγουρα θα μαλώνατε για τα ψηλοτάκουνα σας !!! Τα δικά του είναι Α-ΠΑΙ-ΧΤΑ !!!! Κύριες και κύριoι με ένα ηχηρό αυθάδικο φιλί και πολύ αγάπη ....Η Di Di Music – Big Star Promotion KONTΡΑ ΣΤΑ ΤΣΙΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΟΥ υποδέχεται τους Κiss στην Αθήνα ...Ιt's official !!!! THN KYΡΙΑΚΗ 18 ΜΑΙΟΥ ΟΙ ΚΙSS ΘΑ MΑΣ ΞΕΣΗΚΩΣΟΥΝ ΣΤΟ TERRA VIBE PARK , γιορτάζοντας τριάντα πέντε χρόνια παγκόσμιας rock 'n roll κυριαρχίας! O θεός έδωσε στους άλλους την γιορτή του Αγίου Βαλεντίνου ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ το Rock N Roll !!! H προπώληση των εισιτηρίων για την εμφάνιση τους στο Terra Vibe Park θα ξεκινήσει στα Ticket House, και www.ticketpro.gr στις 22 Φεβρουαρίου και οι τιμές τους θα είναι Pl1 ( Α και Β ) 75 euro, Pl2 65 euro (pitch A), Pl3 45 euro για τις πρώτες μέρες της προπώλησης ΕΩΣ ΤΙΣ 18 ΑΠΡΙΛΙΟΥ και50 euro στη συνέχεια.


    http://www.didimusic.gr/
  • #32 από Mίκα στις 14 Feb 2008
  • Ο πιο θορυβώδης Βαλεντίνος στήνει τα StacΚ με τα ηχεία του στο Terra Vibe Park ! Σου βγάζει τη γλώσσα ( ίσαμε και 7 ίντσες ... )..Φοράει περισσότερο make up από εσένα και σίγουρα θα μαλώνατε για τα ψηλοτάκουνα σας !!! Τα δικά του είναι Α-ΠΑΙ-ΧΤΑ !!!! Κύριες και κύριoι με ένα ηχηρό αυθάδικο φιλί και πολύ αγάπη ....Η Di Di Music – Big Star Promotion KONTΡΑ ΣΤΑ ΤΣΙΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΟΥ υποδέχεται τους Κiss στην Αθήνα ...Ιt's official !!!! THN KYΡΙΑΚΗ 18 ΜΑΙΟΥ ΟΙ ΚΙSS ΘΑ MΑΣ ΞΕΣΗΚΩΣΟΥΝ ΣΤΟ TERRA VIBE PARK , γιορτάζοντας τριάντα πέντε χρόνια παγκόσμιας rock 'n roll κυριαρχίας! O θεός έδωσε στους άλλους την γιορτή του Αγίου Βαλεντίνου ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ το Rock N Roll !!! H προπώληση των εισιτηρίων για την εμφάνιση τους στο Terra Vibe Park θα ξεκινήσει στα Ticket House, και www.ticketpro.gr στις 22 Φεβρουαρίου και οι τιμές τους θα είναι Pl1 ( Α και Β ) 75 euro, Pl2 65 euro (pitch A), Pl3 45 euro για τις πρώτες μέρες της προπώλησης ΕΩΣ ΤΙΣ 18 ΑΠΡΙΛΙΟΥ και50 euro στη συνέχεια.


    http://www.didimusic.gr/

    Eντάξει δε λέω καλή η εισαγωγή τους, σου τραβάει την προσοχή, αλλά δεν είναι λίγο κουλό ενω η συναυλία θα  γίνει ο Μαιο να κάνουν πρόλογο χρησιμοποιώντας τη γιορτή του Αγιου Βαλεντίνου..??  :P Χώρια το σλόγκαν που πήραν από τις Τρύπες.. ( :P ;D)
  • #33 από Dark_kronos στις 14 Feb 2008
  • Τα 875 $ για Meet n greed και 1050$ για soundcheck και meet n greed τι σας λενε;...! Τωρα, τρεχοντας τα πειρα.... (και μην αρχισετε να λετε για Ελλαδα κλπ...  Η τιμη εχει καθοριστει απο τους KISS και ειναι η ιδια για ολες τις πολεις που παιζουν)...
    Τα εισιτιρια παντος τα περιμενα πιο ακριβα....
  • #34 από fake7 στις 15 Feb 2008
  • ωραι! ;D

    φυγαμε για το 45αρι
  • #35 από esnpls στις 15 Feb 2008
  • Γιατί να έρθουν Μάιο; Ανήκω κι εγώ στους φανατικούς fan του συγκροτήματος, οι οποίοι δυστυχώς θα δίνουν πανελλήνιες.   
  • #36 από Kiratzoharris στις 15 Feb 2008
  • Τα 875 $ για Meet n greed και 1050$ για soundcheck και meet n greed τι σας λενε;...!
    Δεν ξερω αντιστοιχες τιμες αλλων ''καλλιτεχνων''(χμμ ναι...εεχμμμ...) αλλα μου φαινεται τουλαχιστον γελοιο..Τι να πω ενταξει.. ???
  • #37 από esnpls στις 15 Feb 2008
  • Εκείνη την περίοδο θα διαβάζω για τις πανελλήνιες. Οπότε, άλλη μια συναυλία χάνεται. :'(  Γιατί δεν την προγραμματίζανε για τον Ιούλιο ή τον Αύγουστο; ???
  • #38 από delos999 στις 17 Feb 2008
  • Tσαμπα χαιροσασταν,στο Τeravibe αφου θα γινει,ουτε 10000 δν βλεπω να μαζεύονται...Εγω αν μπορεσω να κατεβω θα ειμαι παρον...
  • #39 από Neikos στις 18 Feb 2008
  • παιδια μολις διαβασα στο in.gr το δελτιο τυπου  και δε αναφερει πουθενα τον ονομα του Ace Frehley....
    οριστε μια παραθεση
     
    "Γιορτάζοντας τριάντα πέντε χρόνια συνεχόμενου rock σε ολόκληρη την υφήλιο οι ιδρυτές των Kiss, Gene Simmons και Paul Atanley μαζί με τον κιθαρίστα Tommy Thayer και τον ντράμερ Eric Singer φέρνουν στην Ευρώπη και στο Ευρωπαϊκό KISS Army το KISS super show που κάνει τις εμφανίσεις τους θρυλικές."

    για ολο το θεμα οριστε το link:  http://www.in.gr/ath/mscenes/article5303.asp

    τι να πω...λιγο κριμα να δωσεις 50ε να εισαι τριτη σειρα και να μη δεις το θρυλικο line-up....τι να σας πω..
    μηπως να τελικα δε θα πεσω εξω για τις 4.000??
  • #40 από Dark_kronos στις 19 Feb 2008
  • Ο Ace ειναι εκτος μπαντας απο το 2003...   Η τωρινη μπαντα δεν ειναι τπτ παραπανω απο μια αντιγραφη τις παλιας (στολες, τραγουδια) κρατωντας μονο Paul και Gene (τα "μυαλα"...)  Ωστοσω συνεχιζει να ειναι μια αντιγραφη του παλιου τους show (δεν ειναι το ιδιο καλο αλλα συνεχιζει να αξιζει) και ειναι τα γνωστα και αγαπημενα τους κομματια...
    Και να σου πω, απο την πλευρα μου χαιρομαι που ο Ace δεν ειναι μεσα, γιατι μολις ο Gene και ο Paul εδειξαν ξεκαθαρα οτι πλεων οι KISS δεν ειναι μπαντα αλλα επειχηρηση, πειρε τα μπογαλακια του και εφυγε, και δεν γυρισε, ουτε για τα λευτα ουτε για τιποτα...  λεγονται πολλα οτι μετα το tour α γυρισει και θα βγαλουν album...  Ελπιζω πως οχι, γιατι κανει πολυ καλη δουλεια μονος του, κραταει τον χαρακτιρα του και εχει προοπτικες για πολυ καλες δουλειες. Αν παλι γυρισειε θα υπαρχει το καλο ενος καινουργιου album απο τους KISS, το οπια μαλλον θα εχει γυρισει στο παλιο στυλ.. Τωρα τι να σου πω... οτι γινει, γινει...


    Εγω παντος θα πηγενα στην συναβλια, αλλα την επομενη μερα αρχιζουν οι εξετασεις οποτε... Σκευτομουν να εκανα και μια επισκεψη στην αδερφη μου και στην μαμα μου αν παιζανε στοκχολμη το καιλοκαιρι, αλλα τελικα και εκει Μαΐο θα παιξουν οποτε... Αν ξαναερθουν κατα Ελλαδα η Σουηδια μερια βλεπουμε...
  • #41 από darthvader8119 στις 28 Feb 2008
  • ΜΟΝΑΔΙΚΗ ευακιρια να δουμε το απολυτο ροκ show στον κοσμο!!!! απο τους καλυτερους στο ειδος μαζι με τον Alice Cooper...

    η μουσικη των KISS ειναι μοναδικη με απιστευτες κομματαρες που στο Ελληνικο κοινο ειναι αγνωστα δυστυχως.

    οι ΚΙSS ειναι group επιπεδου Zeppelin και Purple, στην Αμερικη ειναι κατι σαν θεσμος, στη Ελλαδα ξερουμε μονο το "I was made for loving you"....

    Εγω το εισητηριο το πηρα παντως, για να 'μαι ησυχος. Το καλο ειναι οτι θα μαζευτει κοσμος και απο τις γυρω χωρες, μιας και αυτη λογικα ειναι η τελευταια τους περιοδεια στην Ευρωπη. Once in a life time ευκαιρια να δουμε την γρουπαρα!!!!


  • #42 από darthvader8119 στις 18 May 2008
  • ΕΦΤΑΣΕ Η ΜΕΡΑ!!!!!!!!

  • #43 από m@ster k@frer στις 18 May 2008
  • Αντε παιδια καλα να περασετε..............(Υτο ειναι σιγουρο. ;D)
    Πολυ θα ηθελα να ειμαι εκει αλλα .....τις πανελλαδικες μου μεσα....
    Δεν πειραζει....

    Maybe another time....

    Περιμενουμε λεπτομερειες και εντυπωσεις...
  • #44 από darthvader8119 στις 18 May 2008
  • TI ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ρε παιδια!!!

    μιλαμε για το απολυτο ΡΟΚ Show!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    συναυλια ζωης! εικονες που δε θα ξαναζησουμε!!!

  • #45 από m@ster k@frer στις 18 May 2008
  • TI ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ρε παιδια!!!

    μιλαμε για το απολυτο ΡΟΚ Show!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    συναυλια ζωης! εικονες που δε θα ξαναζησουμε!!!


    ναι ρε φιλε και εγω γουσταρω αλλα ουτε την φετινη χρονια εχω σκοπο να ξαναζησω....... ;) ;)
  • #46 από s.s. στις 18 May 2008
  • εδω που τα λεμε παντως αν δεν διαβασει καποιος γλωσσα ενα απογευμα δεν σημαινει οτι δεν θα γραψει(και το αντιστροφο βεβαια).το κυριοτερο ειναι οι γονεις(2 μερες πριν τις πανελληνιες αναισθητε???) οποτε σπιτακι και θεματικους κυκλους...
  • #47 από Dark_kronos στις 18 May 2008
  • Εγω δεν θελω να τους δω, οχι ετσι.... :( Θα πηγενα, ειμουν ετοιμος να κλεισω εισιτιρια, και σκευτικα"τι κανεις ρε; Θα το χασεις, δεν θα ειναι πια οι KISS μετα..."
  • #48 από darthvader8119 στις 18 May 2008
  • TI ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ρε παιδια!!!

    μιλαμε για το απολυτο ΡΟΚ Show!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    συναυλια ζωης! εικονες που δε θα ξαναζησουμε!!!


    ναι ρε φιλε και εγω γουσταρω αλλα ουτε την φετινη χρονια εχω σκοπο να ξαναζησω....... ;) ;)

    καλο διαβασμα..... :P

    I WANNA ROCK N' ROLL ALL NIGHT AND PARTY EVERY DAY!
  • #49 από JaYmZ στις 19 May 2008
  • λοιπόν, χτες δεν ήταν? ας κάνει κάποιος ένα review...πόσο κόσμο είχε, πως ήταν το show κτλ...
  • #50 από Arg0 στις 19 May 2008
  • Απο άποψη παραγωγής (γιατί μπορείς να βγάλεις τον Ιάσονας από το production αλλά δεν θα βγάλεις ποτέ το production από τον  Ιάσωνα  ;)) ήταν άψογα.

    Άρχισε μεν υποτονικά για KISS show (όχι οτι έχω δεί και κανένα άλλο αλλά έχεις μία εικόνα στο κεφάλι όταν ακούς για συναυλίες αυτής της μπάντας) αλλά μετά τα πρώτα 4-5 κομμάτια μπήκε στον κατάλληλο ρυθμό. Αρκετά πυροτεχνήματα για να οπλίσεις έναν στρατό μιας Αφρικάνικης χώρας, risers-ανυψωτικά, μέχρι και wire-fu είχε το show.

    Η μπάντα καλή, αν και προσωπικά κουράστηκα ή γέρασα υπερβολικά για να ακούω τα κλισέ "Στην x χώρα φωνάζαν πολύ. Φωνάξτε για να αποδείξτε οτι είστε πιο δυνατοί." και "We love you". Έχουν γεράσει βέβαια αλλά αποδίδουν καλά, αν εξαιρέσεις το "Ι Was Made For Loving You" το οποίο φάνηκε να μην το έχουν καν προβάρει. 

    Αυτα που με χάλασαν ήταν αφ' ενός ο ήχος, πολλά πρίμα και υπερβολικά δυνατά η lead κιθάρα σε βάρος των φωνητικών, και αφ' ετέρου το κοινό. Είμασταν θα λεγα πάνω από 4.000 τελικά (καλά δεν το γεμίσαμε κι όλας), με πολλούς 40άρηδες που είχαν φέρει και τα παιδιά τους. Αλλά ψόφιοι... Ίσως να φταίει η ηλικία, ίσως ο χώρος ο ίδιος αλλά σίγουρα είναι κάτι που με απασχολεί αφού το παρατηρώ γενικά σε συναυλίες τελευταία (με εξαίρεση τη συναυλία των Kamelot).

Σελίδες: