Σελίδες:
  • #51 από Neikos στις 19 May 2008
  • τι 4.000 ρε παιδια πατε καλα? καλα λεει 40.000. Θα σου φυγε το μηδενικο προφανως..... :P

    ρε μπας και ελεγε 400.000? ;D

    τι να σας πω βρε παιδια...μακαρι να εχω αδικο....εγω παντως οταν γινει με το καλο
    εκει θα ειμαι....αντε αν ειναι να κανονισουμε να παμε μπουλουκι....

    οταν τα ελεγα εγω για τον κοσμο αμεσως να με φατε...
  • #52 από fake7 στις 20 May 2008
  • τι 4.000 ρε παιδια πατε καλα? καλα λεει 40.000. Θα σου φυγε το μηδενικο προφανως..... :P

    ρε μπας και ελεγε 400.000? ;D

    τι να σας πω βρε παιδια...μακαρι να εχω αδικο....εγω παντως οταν γινει με το καλο
    εκει θα ειμαι....αντε αν ειναι να κανονισουμε να παμε μπουλουκι....

    οταν τα ελεγα εγω για τον κοσμο αμεσως να με φατε...
    4000 ήταν μονο οι ροκαδες.
    ολοι οι αλλοι ητανε απο προσκλησεις και για νακουσουν το ...loving you baby..

    γενικα το show γα**σε και ολα τα τραγουδια τελεια!το σολο ντραμς/κιθαρας ηταν ωραια,αν και στα 2 ειδαμε λαθη, αλλα σιγα το πραγμα! ;D

    με τ'αμαξι εφυγα μια χαρα, αν και ειχα κολησει μιση ωρα αναμεσα στις καντινες.(μπορει να με ειδατε καποιοι...)

    Γενικα ολη η βραδια ηταν ΑΑΑΑ+++++

    παμε για Priest τωρα...
  • #53 από darthvader8119 στις 20 May 2008
  • πaiδια δυστυχως ηταν καπου στις 7-8 χιλιαδες ο κοσμος!!!

    να γιατι δε μας αξιζει να βλεπουμε τετοια σοου! και τετοιες μπαντες οταν πραματικα γαμανε!!!!

    το show των KISS ηταν και ειναι μοναδικο!!!

    ονειρο ζωης να δω μια τετοια συναυλια απο τους ιδικούς του είδους που δε προκειται να ξαναρθουν στην Ελλαδα !!!!!

    για οσους δεν ηρθανε δε θα μιλήσω, για αυτους που ηρθανε και λεγανε οτι ο Stanley δε μπορει να τραγουδησει κτλ κτλ τους αφηνω στην Ελληνικη τους μιζερια!

    το σοου δεν ηταν εντελος full, καποια πραγματα λείψανε οπως και παιξανε 3 λιγοτερα τραγουδια απο οτι παιζουν στη φετινη περιοδεια!!

    KISS FOREVER!!!!!
  • #54 από 7 στις 20 May 2008
  • πaiδια δυστυχως ηταν καπου στις 7-8 χιλιαδες ο κοσμος!!!

    να γιατι δε μας αξιζει να βλεπουμε τετοια σοου! και τετοιες μπαντες οταν πραματικα γ**ανε!!!!

    το show των KISS ηταν και ειναι μοναδικο!!!

    ονειρο ζωης να δω μια τετοια συναυλια απο τους ιδικούς του είδους που δε προκειται να ξαναρθουν στην Ελλαδα !!!!!

    για οσους δεν ηρθανε δε θα μιλήσω, για αυτους που ηρθανε και λεγανε οτι ο Stanley δε μπορει να τραγουδησει κτλ κτλ τους αφηνω στην Ελληνικη τους μιζερια!

    το σοου δεν ηταν εντελος full, καποια πραγματα λείψανε οπως και παιξανε 3 λιγοτερα τραγουδια απο οτι παιζουν στη φετινη περιοδεια!!

    KISS FOREVER!!!!!
    Γιατι να ειναι μιζερος καποιος που λεει οτι ο Stanley δεν τοχε;Αφου ολο κοκορακια εκανε!
    Να μη το πουμε δηλαδη αφου το ακουσαμε με τα ιδια μας τα αυτακια;
    Τα ιδια και με τους Μεταλικα,οπου ο Hetfield ηταν σε αλλο τονο συνεχως και οι σκληροπυρηνικοι μετα τη συναυλια ελεγαν οτι γ**ησε και οταν τις επομενες ημερες ανεβηκαν βιντεακια στο νετ δεν πιστευαν στα αυτια τους.
    Αλλο οτι σαν συνολο το σοου ηταν πολυ καλο και αλλο οτι ο τυπος εχανε συνεχως.Δεν ειναι ουτε μιζερια αλλα ουτε και κακια να λεγεται η αληθεια.
    Μεχρι και στη συναυλια των Sisters υπηρχαν ανθρωποι που κοπανιοντουσαν και μετα το live ηταν κατενθουσιασμενοι,αντιθετα με αρκετους οι οποιοι εβλεπαν και ακουγαν οτι η μπαντα επαιζε playback!
  • #55 από fake7 στις 20 May 2008
  • πaiδια δυστυχως ηταν καπου στις 7-8 χιλιαδες ο κοσμος!!!

    να γιατι δε μας αξιζει να βλεπουμε τετοια σοου! και τετοιες μπαντες οταν πραματικα γ**ανε!!!!

    το show των KISS ηταν και ειναι μοναδικο!!!

    ονειρο ζωης να δω μια τετοια συναυλια απο τους ιδικούς του είδους που δε προκειται να ξαναρθουν στην Ελλαδα !!!!!

    για οσους δεν ηρθανε δε θα μιλήσω, για αυτους που ηρθανε και λεγανε οτι ο Stanley δε μπορει να τραγουδησει κτλ κτλ τους αφηνω στην Ελληνικη τους μιζερια!

    το σοου δεν ηταν εντελος full, καποια πραγματα λείψανε οπως και παιξανε 3 λιγοτερα τραγουδια απο οτι παιζουν στη φετινη περιοδεια!!

    KISS FOREVER!!!!!
    Γιατι να ειναι μιζερος καποιος που λεει οτι ο Stanley δεν τοχε;Αφου ολο κοκορακια εκανε!
    Να μη το πουμε δηλαδη αφου το ακουσαμε με τα ιδια μας τα αυτακια;
    Τα ιδια και με τους Μεταλικα,οπου ο Hetfield ηταν σε αλλο τονο συνεχως και οι σκληροπυρηνικοι μετα τη συναυλια ελεγαν οτι γ**ησε και οταν τις επομενες ημερες ανεβηκαν βιντεακια στο νετ δεν πιστευαν στα αυτια τους.
    Αλλο οτι σαν συνολο το σοου ηταν πολυ καλο και αλλο οτι ο τυπος εχανε συνεχως.Δεν ειναι ουτε μιζερια αλλα ουτε και κακια να λεγεται η αληθεια.
    Μεχρι και στη συναυλια των Sisters υπηρχαν ανθρωποι που κοπανιοντουσαν και μετα το live ηταν κατενθουσιασμενοι,αντιθετα με αρκετους οι οποιοι εβλεπαν και ακουγαν οτι η μπαντα επαιζε playback!

    ασε μας στην κ**λα μας ρεεεεεεεεεεεεεεεεε! KKKKKKKKΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙSSSSSS!
  • #56 από Arg0 στις 20 May 2008
  • Πάντως απορρώ που τα ακούσατε τα κοκκοράκια και τα φάλτσα... Αφού η κιθάρες (και ειδικά του Τommy Thayer) κάλυπταν τα φωνητικά....

    Ίσως και να έφταιγε το μέρος όπου καθόμουν (αριστερά όπως βλέπουμε την σκηνή στο λοφάκι)...  :-\

    Προσωπικά πάντως πέρα απο το "I Was Made For Loving You" δεν έχω κανένα παράπονο από την ερμηνεία....

    Σημείωση, καλό το να πορώνεσαι με ένα σχήμα αλλά κακό το να σε τυφλώνει η πόρωση σου αυτή...
  • #57 από 7 στις 20 May 2008
  • Εκει που καθομουν ακουγοντουσαν καθαρα τα φωνητικα και τα φαλτσα με λιγη προσπαθεια βεβαια.Δεν ειμαι ουτε μιζερος ελληναρας,ουτε και εχω λογο να ζηλεψω μια μπαντα που στο κατω της γραφης δε μου λεει τιποτα.Ετσι κι αλλοιως τζαμπατζης ημουν και πηγα με παρεα τελειως για το θεαμα και το χαβαλε της φασης.
    Αυτο που ειπες στο τελος ομως ειναι ολα τα λεφτα.
    Μερικες φορες η μεγαλη αγαπη για εναν μουσικο κουφαινει και τυφλωνει-αν και εγω τους Kiss περισσοτερο σαν καλλιτεχνες σε τσιρκο τους βλεπω και μιας και οι περισσοτεροι απο εσας εχετε παιξει και σε κανα δυο λαιβ,ποσες φορες δεν εχετε κανει λαθη πανω στη σκηνη και οι απο κατω δεν εχουν παρει χαμπαρι Χριστο;
  • #58 από darthvader8119 στις 20 May 2008
  • Εκει που καθομουν ακουγοντουσαν καθαρα τα φωνητικα και τα φαλτσα με λιγη προσπαθεια βεβαια.Δεν ειμαι ουτε μιζερος ελληναρας,ουτε και εχω λογο να ζηλεψω μια μπαντα που στο κατω της γραφης δε μου λεει τιποτα.Ετσι κι αλλοιως τζαμπατζης ημουν και πηγα με παρεα τελειως για το θεαμα και το χαβαλε της φασης.
    Αυτο που ειπες στο τελος ομως ειναι ολα τα λεφτα.
    Μερικες φορες η μεγαλη αγαπη για εναν μουσικο κουφαινει και τυφλωνει-αν και εγω τους Kiss περισσοτερο σαν καλλιτεχνες σε τσιρκο τους βλεπω και μιας και οι περισσοτεροι απο εσας εχετε παιξει και σε κανα δυο λαιβ,ποσες φορες δεν εχετε κανει λαθη πανω στη σκηνη και οι απο κατω δεν εχουν παρει χαμπαρι Χριστο;


    Φιλε μου ξερεις που ειναι μιζερος ο Ελληνας?

    οταν παρακαλανε ολοι και κλαιγονται που δεν ερχονται τσα χρονια μπαντες τετου βελινεκους στην ελλαδα και πανε με το ζορι 8 χιλιαδες να δουν το μεγαλητερο συγκροτημα του Ροκ τα τελευταια 30 χρονια!

    τωρα οταν παιζει ο θεος ο Stanley επι σκηνης δε θα κατσω να ασχοληθω. ας φτασουμε κι εμεις στα 60 μας να τραγουδαμε και να παιζουμε ετσι, να ξεσικωνουμε τις γκομενες οπως ο Stanley!!!!
    ημαρτον πια!

    αυτο ειναι μιζερια!

    και φυσικα ξερει ο Paul οτι τo I was made for lovin you  δε το εχει, τουλαχιστον απο La ουτε καν απο Sol#. αλλα στα αρ.....α του!!! και φυσικα και στα δικα μας!!!!

    Κ Ι S S
  • #59 από sakman στις 21 May 2008
  • Εγώ δεν πήγα στη συναυλία και θα μιλήσω γενικά....

    1) Δεν περιμένεις να έχει την ίδια απόδοση ένα συγκρότημα με μέσω όρο ηλικίας 30 με ένα άλλο με 60!!!
    2) Σε ονόματα όπως οι κιςς πας να τους δεις περισσότερο για την ιστορία που έχει το συγκρότημα και όχι για την απίστευτη όρεξη που θα έχουν πλέον σε ένα live...
    3) Αν έχεις μεγαλώσει ακούγοντας κάποιο συγκρότημα και "φτιαχτείς" για να πας να τους ακούσεις δεν πρόκειται να ακούσεις καμια παραφωνία και κανένα φάλτσο... αλλά αλλο να πεις πέρασα γαματα και άλλο έπαιξαν γ**άτα!
    4) Όσο για τον κόσμο δυστηχώς αυτό είναι το κοινό στη χώρα μας (μάλλον στην αθήνα) 20-30 χιλιάδες που με τόσες συναυλίες που γίνονται πάλι καλα να λέμε που πήγαν περίπου 8000...
  • #60 από Johnie Darko στις 21 May 2008
  • Οι Kiss μπορει να ειναι τεραστιο συγκροτημα, αλλα στην Ελλαδα δεν εχουν και ουτε ειχαν ποτε μεγαλη "περαση". Προσωπικα, ενω τους εκτιμω σαν συγκροτημα κτλ δεν μου αρεσουν καθολου... Με το ζορι να μου αρεσουν 10 τραγουδια τους. Με αυτο θελω να πω, οτι ναι μεν δεν πρεπει να μιζεριαζουμε επειδη ερχονται μεγαλα συγκροτηματα, αλλα καλο θα ηταν αυτοι που αποφασιζουν ποιους θα φερνουν να λαμβανουν υποψη τους οχι μονο το ονομα αυτου που φερνουν, αλλα και την αποδοχη του καλλιτεχνη στο Ελληνικο κοινο. Και για να το εξηγησω ακομα πιο απλα:
    Αν εφερναν (λεω εγω τωρα) τους ACDC μπορει και να μην υπηρχε πλεον Terra Vibe...
  • #61 από jimmy 1916 στις 21 May 2008
  • Εγώ πήγα στη συναυλία ελπίζοντας να δω ένα καλό tribute band στους kiss, αλλά τελικά είδα ένα διασκεδαστικότατο parody act. Σημειωτέον έχω ασχοληθεί αρκετά έως πάρα πολυ με κιςς, πιστέψτε με...... Το καλοκαίρι στο download παίζουν στο ίδιο bill με τον Ace. Εύχομαι να φάνε τη γιούχα που τους αξίζει.
  • #62 από theo182 στις 21 May 2008
  • Γιατι να ειναι μιζερος καποιος που λεει οτι ο Stanley δεν τοχε;Αφου ολο κοκορακια εκανε!
    Να μη το πουμε δηλαδη αφου το ακουσαμε με τα ιδια μας τα αυτακια;
    Τα ιδια και με τους Μεταλικα,οπου ο Hetfield ηταν σε αλλο τονο συνεχως και οι σκληροπυρηνικοι μετα τη συναυλια ελεγαν οτι γ**ησε και οταν τις επομενες ημερες ανεβηκαν βιντεακια στο νετ δεν πιστευαν στα αυτια τους.
    Αλλο οτι σαν συνολο το σοου ηταν πολυ καλο και αλλο οτι ο τυπος εχανε συνεχως.Δεν ειναι ουτε μιζερια αλλα ουτε και κακια να λεγεται η αληθεια.
    Μεχρι και στη συναυλια των Sisters υπηρχαν ανθρωποι που κοπανιοντουσαν και μετα το live ηταν κατενθουσιασμενοι,αντιθετα με αρκετους οι οποιοι εβλεπαν και ακουγαν οτι η μπαντα επαιζε playback!



    Αφήστε μας στη Κ@#$%%λα μας ρε μάγκες,,,,,
    όλοι τν είδανε ειδικοί και κάνανε λάθη και δε το έχουν πια....και bla bla bla bla.....ασ πατε να δείτε Linkin Park που το έχουν και είναι νέοι και πιάνει η φωνή τους Σολμ απο Φα και όχι απο Ντο...εδώ μιλάμε για συγκρότημα που πάτησε πάνω τους ένα μεγάλο μέρος της  αμερικάνικης μουσικής(τι να κλ#@#σουν οι Metallica κλπ κλπ κλπ)
    Εμείς γνώρισαμε παρέα από Ρουμανία που μας έδειχναν στη ψηφιακή συναυλίες από όλο το κόσμο(οι τύποι πόζαραν με εισητήρια από Saxon,Motley Crew,Priest,Rolling Stones,Black Sabbath,Iced Earth,Deep Purple...ούτε που θυμάμαι και τι άλλο.) και μας λέγανε ότι ΠΗΓΑΝ ΣΕ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΣΤΙΣ 16-5-2008 ΣΤΗ ΣΟΦΙΑ και έφυγαν στα καπάκια για να τους δουν και στην Αθήνα....

    Και ας βλέπουν μερικοί κοκοράκια στη φωνή του Stanley και λαγουδάκια στο μπάσο του Simmons.....και γατούλες,και περιστεράκια και ότι θέλουν.....

    Εμείς ακούμε ακόμα στα αυτιά μας το Black Diamond  και το Detroit Rock City,....because we wanted the best,we got the best....the hottest band in the world......KISSSSSSSSSSSSSS

  • #63 από darthvader8119 στις 21 May 2008
  • Οι Kiss μπορει να ειναι τεραστιο συγκροτημα, αλλα στην Ελλαδα δεν εχουν και ουτε ειχαν ποτε μεγαλη "περαση". Προσωπικα, ενω τους εκτιμω σαν συγκροτημα κτλ δεν μου αρεσουν καθολου... Με το ζορι να μου αρεσουν 10 τραγουδια τους. Με αυτο θελω να πω, οτι ναι μεν δεν πρεπει να μιζεριαζουμε επειδη ερχονται μεγαλα συγκροτηματα, αλλα καλο θα ηταν αυτοι που αποφασιζουν ποιους θα φερνουν να λαμβανουν υποψη τους οχι μονο το ονομα αυτου που φερνουν, αλλα και την αποδοχη του καλλιτεχνη στο Ελληνικο κοινο. Και για να το εξηγησω ακομα πιο απλα:
    Αν εφερναν (λεω εγω τωρα) τους ACDC μπορει και να μην υπηρχε πλεον Terra Vibe...

    καλα θα δεις τι θα γινει και στους  ACDC....παλι για κωλογερους θα ακουμε, και παλι θα ειμαστε 10 χιλιαδες....τιποτα δε θα γινει!!!

    η αγνοια δεν ειναι κακο απλα οταν ακους Rock Hard Rock κτλ κτλ ειναι σα να εισαι στο σκοταδι αν δεν εχεις ψαξει τη μουσικη των KISS. πισω απο τα χιτακια τους εχουν κομματαρες, πολυ μουσικη οι τυποι....δεν ειναι μονο show!!!!

  • #64 από darthvader8119 στις 21 May 2008
  • Γιατι να ειναι μιζερος καποιος που λεει οτι ο Stanley δεν τοχε;Αφου ολο κοκορακια εκανε!
    Να μη το πουμε δηλαδη αφου το ακουσαμε με τα ιδια μας τα αυτακια;
    Τα ιδια και με τους Μεταλικα,οπου ο Hetfield ηταν σε αλλο τονο συνεχως και οι σκληροπυρηνικοι μετα τη συναυλια ελεγαν οτι γ**ησε και οταν τις επομενες ημερες ανεβηκαν βιντεακια στο νετ δεν πιστευαν στα αυτια τους.
    Αλλο οτι σαν συνολο το σοου ηταν πολυ καλο και αλλο οτι ο τυπος εχανε συνεχως.Δεν ειναι ουτε μιζερια αλλα ουτε και κακια να λεγεται η αληθεια.
    Μεχρι και στη συναυλια των Sisters υπηρχαν ανθρωποι που κοπανιοντουσαν και μετα το live ηταν κατενθουσιασμενοι,αντιθετα με αρκετους οι οποιοι εβλεπαν και ακουγαν οτι η μπαντα επαιζε playback!



    Αφήστε μας στη Κ@#$%%λα μας ρε μάγκες,,,,,
    όλοι τν είδανε ειδικοί και κάνανε λάθη και δε το έχουν πια....και bla bla bla bla.....ασ πατε να δείτε Linkin Park που το έχουν και είναι νέοι και πιάνει η φωνή τους Σολμ απο Φα και όχι απο Ντο...εδώ μιλάμε για συγκρότημα που πάτησε πάνω τους ένα μεγάλο μέρος της  αμερικάνικης μουσικής(τι να κλ#@#σουν οι Metallica κλπ κλπ κλπ)
    Εμείς γνώρισαμε παρέα από Ρουμανία που μας έδειχναν στη ψηφιακή συναυλίες από όλο το κόσμο(οι τύποι πόζαραν με εισητήρια από Saxon,Motley Crew,Priest,Rolling Stones,Black Sabbath,Iced Earth,Deep Purple...ούτε που θυμάμαι και τι άλλο.) και μας λέγανε ότι ΠΗΓΑΝ ΣΕ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΣΤΙΣ 16-5-2008 ΣΤΗ ΣΟΦΙΑ και έφυγαν στα καπάκια για να τους δουν και στην Αθήνα....

    Και ας βλέπουν μερικοί κοκοράκια στη φωνή του Stanley και λαγουδάκια στο μπάσο του Simmons.....και γατούλες,και περιστεράκια και ότι θέλουν.....

    Εμείς ακούμε ακόμα στα αυτιά μας το Black Diamond  και το Detroit Rock City,....because we wanted the best,we got the best....the hottest band in the world......KISSSSSSSSSSSSSS



    στην Αμερικη και σε ολοκληρη την Ευρωπη, οι KISS ειναι θεσμος, ειναι κατι τεραστιο!!!!
    στην Ελλαδα οι KISS ειναι κατι γερασμενα τραβελια.

    τι να λεμε, η μαλακια το metal Hammer τοσα χρονια προβαλε διαφορες μπαντες εξυπηρετώντας αλλα συμφέροντα και τα θεματα που ειχε με KISS τα εθαβε. ακομα κι εγω μεγαλωσα ξερωντας μονο το "I was made for loving you" και  to "detroit rock city"
    Η μουσικη των KISS ειναι τεραστια!!!! κομματαρες!!!!!!!! τι να λεμε τωρα!!!!

    "Α Million To One" να παρουν χαμπαρι μερικοι μερικοι!

    "ΚISS FOREVER!"
  • #65 από Johnie Darko στις 21 May 2008
  • Οχι μωρε, δεν φταινε τα περιοδικα κτλ. Ουτε τους θεωρω γερους ή αλλες βλακειες. Πολλα συγκροτηματα ειναι "γεροι" αλλα ακομα παιζουν θαυμασια. Δεν εχω αποψη για την αποδοση στο Live, απλα λεω με οσους φιλους κι αν μιλησα ολοι ειπαν το ιδιο πραγμα: Καλοι οι Kiss, αλλα οχι για να τρεχω Μαλακασα κτλ. Και περιεργως ολοι ειπαν το ιδιο που ειπα κι εγω για ACDC. Οπως και να το κανουμε ειναι ορισμενα γκρουπ που στην Ελλαδα εχουν μεγαλη απηχηση ενω καποια αλλα οχι... Οι Kiss ειναι ενα απο αυτα που δεν εχουν μεγαλη απηχηση. Μπορει να ειναι τεραστιο ονομα και καλοι μουσικοι και πανω απο ολα φοβεροι επαγγελματιες (ενας απο τους λογους που δεν μου αρεσουν βασικα) αλλα εμενα προσωπικα δεν μου λενε κατι τα κομματια τους...
  • #66 από Kiratzoharris στις 21 May 2008
  • ι πανε με το ζορι 8 χιλιαδες να δουν το μεγαλητερο συγκροτημα του Ροκ τα τελευταια 30 χρονια!
    Ωχ το ματι μου.. :-X..Χαλαρωστε λιγο ρε μαγκες..



  • #67 από darthvader8119 στις 21 May 2008
  • ι πανε με το ζορι 8 χιλιαδες να δουν το μεγαλητερο συγκροτημα του Ροκ τα τελευταια 30 χρονια!
    Ωχ το ματι μου.. :-X..Χαλαρωστε λιγο ρε μαγκες..





    Ψαξτο λιγο θα δεις οτι εχω δικιο
  • #68 από Kiratzoharris στις 21 May 2008
  • ι πανε με το ζορι 8 χιλιαδες να δουν το μεγαλητερο συγκροτημα του Ροκ τα τελευταια 30 χρονια!
    Ωχ το ματι μου.. :-X..Χαλαρωστε λιγο ρε μαγκες..





    Ψαξτο λιγο θα δεις οτι εχω δικιο

    Δεν καταλαβαινω..Τι να ψαξω ακριβως?Το οτι εβγαλαν ιστορικους δισκους στα 70s(αλλοι δεν το εκαναν αυτο?)?Το οτι γεμιζαν και γεμιζουν γηπεδα?(αλλοι δεν το καναν/κανουν αυτο?)...
  • #69 από theo182 στις 22 May 2008
  • ι πανε με το ζορι 8 χιλιαδες να δουν το μεγαλητερο συγκροτημα του Ροκ τα τελευταια 30 χρονια!
    Ωχ το ματι μου.. :-X..Χαλαρωστε λιγο ρε μαγκες..





    Ψαξτο λιγο θα δεις οτι εχω δικιο

    Δεν καταλαβαινω..Τι να ψαξω ακριβως?Το οτι εβγαλαν ιστορικους δισκους στα 70s(αλλοι δεν το εκαναν αυτο?)?Το οτι γεμιζαν και γεμιζουν γηπεδα?(αλλοι δεν το καναν/κανουν αυτο?)...




    Οι άλλοι δεν είναι ζωντανοί ΘΡΥΛΟΙ...

    Τι δε καταλαβαίνεις>>>>>>>>>>>>???????????????????????? ??? ??? ???
  • #70 από YmiRLinG στις 22 May 2008
  • Καλα μαλλον υπερβαλετε παιδια. Δηλαδη τωρα τι πρεπει να γινει? Να γινουν συγκρησεις με αλλους ζωντανους θρυλους? Η μηπω ςοι kiss ειναι ανωτεροι ολων? Γιατι δηλαδη οι rolling stones δεν γεμιζαν/γεμιζουν/θα γεμιζουν γηπεδα, εκαναν/κανουν/θα κανουν φαντασμαγωρικα show και εβγαλαν ιστορικους δισκους? Και ειναι και μεγαλυτεορι των kiss. Μη τρελαθουμε εντελως δηλαδη. Ή μηπως οι pink floyd αν εκαναν ενα reunion tour δεν θα γινοταν Ο χαμος? Ενταξει δεν ειανι αναγκη να κανουμε ετσι για τους kiss
  • #71 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 22 May 2008
  • Οι άλλοι δεν είναι ζωντανοί ΘΡΥΛΟΙ...

    Τι δε καταλαβαίνεις>>>>>>>>>>>>???????????????????????? ??? ??? ???

    Οι άλλοι είναι ζωντανοί ΒΑΖΕΛΟΙ!!!
  • #72 από Dark_kronos στις 23 May 2008
  • Ρε παιδια cool... Οι KISS ητανε μεγαλη μπαντα, και τωρα ειναι μεγαλη επειχηριση με την μασκα τις μπαντας. Δεν παιζει ρολο το οτι ειναι επειχηριση οσο καπιοι αποκομιζουν αυτο που θελουν απο αυτους. Εγω ειχα μεγαλη πωριοση για 2-3 χρονια, ακομα μου αρεσει παραπολυ η μουσικη τους αλλα δεν νομιζω πως θελω να τους δω live αυτην την στιγμη (αν εμενα στην Αθηνα βεβαια ισως να ειχα παει). Με εχουν ξινισει και αλλα πραγματα και δεν τους παω σαν ατομα (οπως ειναι αυτην την στιγμη η μπαντα), ομως η μουσικη τους και το show τους δεν αλλαζει... Απλα μενει στο παρελθον τους...
    οσο για την Ελλαδα... οπως καθε χωρα δεν μπορει να δεχτει ολες τις μπαντες... Οι KISS δεν εχουν περαση... Αλλες μπαντες εχουν... Μπαντες οπως Kamelot, Iced Earth, Epica, Firewind τις εχουμε πολυ πιο ψηλα απο οτι τις εχουν αλλες χωρες, και αλλες μπαντες δεν εχουν περαση η δεν τις ξερουμε καν... Ετσι ειναι αυτα..
    Εδω αν θες να βγαλεις λευτα θα φερεις τις μπαντες που ακουνε και παιδια που ακουνε 3-4 πραγματα και νομιζουν οτι ειναι ψαγμενοι, και αυτοι που πραγματικα αγαπανε την μουσικη...
  • #73 από darthvader8119 στις 23 May 2008
  • ι πανε με το ζορι 8 χιλιαδες να δουν το μεγαλητερο συγκροτημα του Ροκ τα τελευταια 30 χρονια!
    Ωχ το ματι μου.. :-X..Χαλαρωστε λιγο ρε μαγκες..








    Ψαξτο λιγο θα δεις οτι εχω δικιο

    Δεν καταλαβαινω..Τι να ψαξω ακριβως?Το οτι εβγαλαν ιστορικους δισκους στα 70s(αλλοι δεν το εκαναν αυτο?)?Το οτι γεμιζαν και γεμιζουν γηπεδα?(αλλοι δεν το καναν/κανουν αυτο?)...

    καμια μπαντα δε κανει αυτο που κανουν οι KISS!!!!

    αστο!!!
  • #74 από Arg0 στις 23 May 2008

  • καμια μπαντα δε κανει αυτο που κανουν οι KISS!!!!

    αστο!!!


    Είπαμε καταπληκτικό show αλλά δεν είναι και οι μόνοι στον πλανήτη...

    Τι να πουν και οι Pink Floyd (όλοι μαζί αλλά και έκαστος) ή οι Rolling Stones?
  • #75 από theo182 στις 23 May 2008

  • καμια μπαντα δε κανει αυτο που κανουν οι KISS!!!!

    αστο!!!


    Είπαμε καταπληκτικό show αλλά δεν είναι και οι μόνοι στον πλανήτη...

    Τι να πουν και οι Pink Floyd (όλοι μαζί αλλά και έκαστος) ή οι Rolling Stones?

    Εμείς γνώρισαμε παρέα από Ρουμανία που μας έδειχναν στη ψηφιακή συναυλίες από όλο το κόσμο(οι τύποι πόζαραν με εισητήρια από Saxon,Motley Crew,Priest,Rolling Stones,Black Sabbath,Iced Earth,Deep Purple...ούτε που θυμάμαι και τι άλλο.) και μας λέγανε ότι ΠΗΓΑΝ ΣΕ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΣΤΙΣ 16-5-2008 ΣΤΗ ΣΟΦΙΑ και έφυγαν στα καπάκια για να τους δουν και στην Αθήνα....

    Και ας βλέπουν μερικοί κοκοράκια στη φωνή του Stanley και λαγουδάκια στο μπάσο του Simmons.....και γατούλες,και περιστεράκια και ότι θέλουν.....
Σελίδες: