Σελίδες:
  • #101 από Mίκα στις 21 Jun 2008
  • Οι άλλοι δεν είναι ζωντανοί ΘΡΥΛΟΙ...

    Τι δε καταλαβαίνεις>>>>>>>>>>>>???????????????????????? ??? ??? ???

    Οι άλλοι είναι ζωντανοί ΒΑΖΕΛΟΙ!!!

    Eγω ένα έχω να πω...ΠΡΟΣΚΥΝΩΩΩΩΩ!!!!  Μακραν η καλύτερη απάντηση σε αυτό το  τόπικ  ;D ;D ;D
  • #102 από Mrs Brightside στις 21 Jun 2008
  • Οι άλλοι δεν είναι ζωντανοί ΘΡΥΛΟΙ...

    Τι δε καταλαβαίνεις>>>>>>>>>>>>???????????????????????? ??? ??? ???

    Οι άλλοι είναι ζωντανοί ΒΑΖΕΛΟΙ!!!

    Eγω ένα έχω να πω...ΠΡΟΣΚΥΝΩΩΩΩΩ!!!!  Μακραν η καλύτερη απάντηση σε αυτό το  τόπικ  ;D ;D ;D

    Χαχαχαχαχαχαχαχα!!! Έλιωσα!!!! ;D ;D ;D ;D

    Και μετά λένε εμένα καμμένη που ακούω Guns N' Roses...  ::) :P :P ;D ;D(αυτό πάει σε όσους τσακώνονται για τους kiss :P)
  • #103 από Kiratzoharris στις 21 Jun 2008
  • στην Ελλαδα μαθαμε τους Purple και τελος! ειναι πιο σικ....δε βαφονται δε μιλανε προστυχα....ενταξει επιτρεπετε να κουσουμε Purple, που δεν εχουν γινει παρωδια του εαυτους τους....οχι καλε!!!!

    ενω οι KISS οι προστυχοι βαφονται, αιματα, φωτιες επι σκηνης, μιλανε για SEX και τετιες αλητιες!!! απα πα!!!! ντροπη τους!

    στην Ελλαδα οι KISS δεν ειχανε ποτε καλο promotion απο το ενα και μοναδικο τοτε εντυπο..Metal Hammer. για αυτο και δε ξερετε που πανε τα τεσσερα σε σχεση με ο συγκεκριμενο γκρουπ
    η Αμερικη ειναι αλλο πραγμα...!!!

    καληνυχτα!
    ρε αστους να πουμε,τωρα τι καθεσε και ασχολεισαι?με το hammer ειναι γνωστο το θεμα τι γινεται.καλη ορεξη πες τους και παρατα τους!
    Πατε καλα?Ποιο χαμερ?Το χαμερ βγηκε πρωτη φορα το 84..Ηδη οι κιςς και οι περπλ ειχαν ξεφτυσει..(οι purple βγαλαν και ενα perfect strangers τοτε)..Η μηπως περιμενετε τωρα το χαμερ να κανεις προμοσιον στους κιςς?Για ποιο λογο?Κανουν κατι τωρα εκτος απο το να κανουν συναυλιες να βγαζουν τσοντες και να εχουν δικαστικες διαμαχες?..τουλαχιστον οι περπλ χωρις να μου αρεσουν βγαζουν δισκους..
  • #104 από Mrs Brightside στις 23 Jun 2008
  •   Αν και το τόπικ αφορά τους Kiss και όχι τους Guns N' Roses και κατ' επέκτασην τον Axl Rose, θα ήθελα να απαντήσω σε αυτούς που τον κατηγόρησαν ως "καθυστερημένο" και "κομπλεξάρα". Είμαι φαν του, αλλά θα προσπαθήσω να είμαι αντικειμενική.
      Πράγματι, ο Axl Rose έχει διακόψει αρκετές φορές συναυλία αλλά όχι απο κόμπλεξ. Για παράδειγμα, στη συναυλία στο Riverport Performance Arts Centre, του St. Louis τον Ιούλιο του '91, οι GN'R είχανε πληρώσει ώστε οι φανς να μην τραβάνε φωτογραφίες και βίντεο. Κανένας δεν το σεβάστηκε αυτό και ακόμα και οι υπέυθυνοι της ασφάλειας δεν έκαναν τίποτα γι' αυτό. Όντως ακραία η αντίδραση του Axl, να κατέβει στο κοινό και να τσαμπουκαλευτεί και στο τέλος να σταματήσει τη συναυλία, άλλα είχε πληρώσει για να μην γίνει κάτι το οποίο έγινε και για το οποίο κανείς άλλος δεν έκανε τίποτα. Ακόμη μία περίπτωση κατά την οποία ο Axl σταμάτησε για λίγο μια συναυλία, ήταν τον Αύγουστο του ίδιου έτους σε μια συναυλία στην Κοπεγχάγη κάποιος από το κοινό πέταξε ένα πυροτέχνημα προς τη σκηνή. Θα μπορούσε κάλλιστα να είχε τραυματιστεί άνθρωπος με αυτό. Υπάρχουν πολλά ακόμη παραδείγματα με φανς να πετάνε μπουκάλια με νερό στη σκηνή και αναπτήρες κάτι το οποίο ήταν λόγος για να σταματήσει προσωρινά μια συναυλία. Τώρα βέβαια δεν ξέρω αν το κόμπλεξ του Axl Rose φταίει για τη βροχή που ξέσπασε σε συναυλία και γι' αυτό το λόγο σταμάτησε για λίγο. Ίσως δεν έπρεπε να τραγουδίσει το November rain...  :P
      Ήθελα να ήξερα, αυτοί που χαρακτηρίζουν τον Axl Rose ως κομπλεξικό, τι θα έκαναν σε αντίστοιχες περιπτώσεις...  ::)
  • #105 από Spell@lchemist! στις 23 Jun 2008
  •   Αν και το τόπικ αφορά τους Kiss και όχι τους Guns N' Roses και κατ' επέκτασην τον Axl Rose, θα ήθελα να απαντήσω σε αυτούς που τον κατηγόρησαν ως "καθυστερημένο" και "κομπλεξάρα". Είμαι φαν του, αλλά θα προσπαθήσω να είμαι αντικειμενική.
      Πράγματι, ο Axl Rose έχει διακόψει αρκετές φορές συναυλία αλλά όχι απο κόμπλεξ. Για παράδειγμα, στη συναυλία στο Riverport Performance Arts Centre, του St. Louis τον Ιούλιο του '91, οι GN'R είχανε πληρώσει ώστε οι φανς να μην τραβάνε φωτογραφίες και βίντεο. Κανένας δεν το σεβάστηκε αυτό και ακόμα και οι υπέυθυνοι της ασφάλειας δεν έκαναν τίποτα γι' αυτό. Όντως ακραία η αντίδραση του Axl, να κατέβει στο κοινό και να τσαμπουκαλευτεί και στο τέλος να σταματήσει τη συναυλία, άλλα είχε πληρώσει για να μην γίνει κάτι το οποίο έγινε και για το οποίο κανείς άλλος δεν έκανε τίποτα. Ακόμη μία περίπτωση κατά την οποία ο Axl σταμάτησε για λίγο μια συναυλία, ήταν τον Αύγουστο του ίδιου έτους σε μια συναυλία στην Κοπεγχάγη κάποιος από το κοινό πέταξε ένα πυροτέχνημα προς τη σκηνή. Θα μπορούσε κάλλιστα να είχε τραυματιστεί άνθρωπος με αυτό. Υπάρχουν πολλά ακόμη παραδείγματα με φανς να πετάνε μπουκάλια με νερό στη σκηνή και αναπτήρες κάτι το οποίο ήταν λόγος για να σταματήσει προσωρινά μια συναυλία. Τώρα βέβαια δεν ξέρω αν το κόμπλεξ του Axl Rose φταίει για τη βροχή που ξέσπασε σε συναυλία και γι' αυτό το λόγο σταμάτησε για λίγο. Ίσως δεν έπρεπε να τραγουδίσει το November rain...  :P
      Ήθελα να ήξερα, αυτοί που χαρακτηρίζουν τον Axl Rose ως κομπλεξικό, τι θα έκαναν σε αντίστοιχες περιπτώσεις...  ::)
    επειδη μαλλον δεν εχεις συμμετασχει σε συγκροτημα η οτιδηποτε αλλο,γι αυτο λες οτι-να-νισμους...
    παιζει ολη η μπαντα,και εχει την "φιρμα" καθε φορα,να τους σταματαει ξαφνικα να ξενερωνει ο κοσμος..
    γι αυτο τον παρατησαν,και πια δεν τον εμπιστευεται κανενας,γιατι δεν ηταν αυτο οι Guns n Roses,ηταν οι Axl Roses!
    ειναι πραγματικα γελοιο,και ελεεινο,να παιζεις,και ο αλλος καθε λιγο και λιγακι: ΣΤΑΜΑΤΑ,ΚΟΨΤΕ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ..ΣΤΟΟΟΟΟΟΟΠ,ενταξει θα του εφερνα την κιθαρα κολαρο...και τωρα εσυ μου μιλας,για ενα Axl,που τον νοιαζει ο κοσμος να ειναι καλα,οταν εχει καει στο speedball,και δεν νιωθει τι γινεται γυρω του....
  • #106 από darthvader8119 στις 24 Jun 2008
  • στην Ελλαδα μαθαμε τους Purple και τελος! ειναι πιο σικ....δε βαφονται δε μιλανε προστυχα....ενταξει επιτρεπετε να κουσουμε Purple, που δεν εχουν γινει παρωδια του εαυτους τους....οχι καλε!!!!

    ενω οι KISS οι προστυχοι βαφονται, αιματα, φωτιες επι σκηνης, μιλανε για SEX και τετιες αλητιες!!! απα πα!!!! ντροπη τους!

    στην Ελλαδα οι KISS δεν ειχανε ποτε καλο promotion απο το ενα και μοναδικο τοτε εντυπο..Metal Hammer. για αυτο και δε ξερετε που πανε τα τεσσερα σε σχεση με ο συγκεκριμενο γκρουπ
    η Αμερικη ειναι αλλο πραγμα...!!!

    καληνυχτα!
    ρε αστους να πουμε,τωρα τι καθεσε και ασχολεισαι?με το hammer ειναι γνωστο το θεμα τι γινεται.καλη ορεξη πες τους και παρατα τους!
    Πατε καλα?Ποιο χαμερ?Το χαμερ βγηκε πρωτη φορα το 84..Ηδη οι κιςς και οι περπλ ειχαν ξεφτυσει..(οι purple βγαλαν και ενα perfect strangers τοτε)..Η μηπως περιμενετε τωρα το χαμερ να κανεις προμοσιον στους κιςς?Για ποιο λογο?Κανουν κατι τωρα εκτος απο το να κανουν συναυλιες να βγαζουν τσοντες και να εχουν δικαστικες διαμαχες?..τουλαχιστον οι περπλ χωρις να μου αρεσουν βγαζουν δισκους..


    μπορει να μη ξερεις η να μη καταλαβαινεις! το Hammer δε κανει promotion στουσ KISS , αλλα οταν ο Ελληνας μεταλας εχει μαυρα μεσανυχτα, ειδικα στα μεσα της δεκαετιας του 80, περιμενε να "ενημερωθει"...μαυρα μεσανυχτα!

    παντως το '84 οι KISS τα σπαγανε...μολις ειχανε βγαλει το μακιγιαζ και πουλαγανε σα τρελοι! ασε που το αγαπημενο μου αλμπουμ "Crazy Nights" ειναι εκεινης της εποχης!

    Rock On!
  • #107 από sakman στις 24 Jun 2008
  • Λίγο σπαμαρισμα και από εμένα...

      Αν και το τόπικ αφορά τους Kiss και όχι τους Guns N' Roses και κατ' επέκτασην τον Axl Rose, θα ήθελα να απαντήσω σε αυτούς που τον κατηγόρησαν ως "καθυστερημένο" και "κομπλεξάρα". Είμαι φαν του, αλλά θα προσπαθήσω να είμαι αντικειμενική.
      Πράγματι, ο Axl Rose έχει διακόψει αρκετές φορές συναυλία αλλά όχι απο κόμπλεξ. Για παράδειγμα, στη συναυλία στο Riverport Performance Arts Centre, του St. Louis τον Ιούλιο του '91, οι GN'R είχανε πληρώσει ώστε οι φανς να μην τραβάνε φωτογραφίες και βίντεο. Κανένας δεν το σεβάστηκε αυτό και ακόμα και οι υπέυθυνοι της ασφάλειας δεν έκαναν τίποτα γι' αυτό. Όντως ακραία η αντίδραση του Axl, να κατέβει στο κοινό και να τσαμπουκαλευτεί και στο τέλος να σταματήσει τη συναυλία, άλλα είχε πληρώσει για να μην γίνει κάτι το οποίο έγινε και για το οποίο κανείς άλλος δεν έκανε τίποτα. Ακόμη μία περίπτωση κατά την οποία ο Axl σταμάτησε για λίγο μια συναυλία, ήταν τον Αύγουστο του ίδιου έτους σε μια συναυλία στην Κοπεγχάγη κάποιος από το κοινό πέταξε ένα πυροτέχνημα προς τη σκηνή. Θα μπορούσε κάλλιστα να είχε τραυματιστεί άνθρωπος με αυτό. Υπάρχουν πολλά ακόμη παραδείγματα με φανς να πετάνε μπουκάλια με νερό στη σκηνή και αναπτήρες κάτι το οποίο ήταν λόγος για να σταματήσει προσωρινά μια συναυλία. Τώρα βέβαια δεν ξέρω αν το κόμπλεξ του Axl Rose φταίει για τη βροχή που ξέσπασε σε συναυλία και γι' αυτό το λόγο σταμάτησε για λίγο. Ίσως δεν έπρεπε να τραγουδίσει το November rain...  :P
      Ήθελα να ήξερα, αυτοί που χαρακτηρίζουν τον Axl Rose ως κομπλεξικό, τι θα έκαναν σε αντίστοιχες περιπτώσεις...  ::)

    Αγαπητή november rain ( όχι δεν φαίνεται καθόλου ότι είσαι φαν των gnr  ;D ) παρολο που είμαι και εγώ μεγάλος φαν της φωνής του Axl και των τραγουδιών των Gn'R, έχω να πω ότι είναι τουλάχιστον ασέβεια προς τους υπόλοιπους μουσικούς να σταματάς όποτε σου καπνίσει ( και ας υπάρχει αιτία ). Επίσης είναι μεγάλη ασέβεια και προς τον κόσμο γιατί να σου πω την αλήθεια εγώ και όταν ακούω ραδιόφωνο και έχω ποροθεί με ένα τραγούδι, νευριάζω πάρα πολύ αν παρεμβαίνει ενδιάμεσα αυτός που κάνει την εκπομπή, φαντάσου να ήταν και σε ένα λαιβ που έχεις δώσει και ένα σορο λεφτά...
    Στις περισσότερες περιπτώσεις θα μπορούσε κάλλιστα να τελειώσει το τραγούδι και μετα να κάνει την παρατηρησή του....
    Είναι γενικά πολύ άσχημο αυτό όποιος και να το κάνει, και ας λέγεται όπως θέλει, είτε Axl Rose είτε Νοτης Σφακιανάκης  :P ;D :P
  • #108 από Kiratzoharris στις 24 Jun 2008
  • Λίγο σπαμαρισμα και από εμένα...

      Αν και το τόπικ αφορά τους Kiss και όχι τους Guns N' Roses και κατ' επέκτασην τον Axl Rose, θα ήθελα να απαντήσω σε αυτούς που τον κατηγόρησαν ως "καθυστερημένο" και "κομπλεξάρα". Είμαι φαν του, αλλά θα προσπαθήσω να είμαι αντικειμενική.
      Πράγματι, ο Axl Rose έχει διακόψει αρκετές φορές συναυλία αλλά όχι απο κόμπλεξ. Για παράδειγμα, στη συναυλία στο Riverport Performance Arts Centre, του St. Louis τον Ιούλιο του '91, οι GN'R είχανε πληρώσει ώστε οι φανς να μην τραβάνε φωτογραφίες και βίντεο. Κανένας δεν το σεβάστηκε αυτό και ακόμα και οι υπέυθυνοι της ασφάλειας δεν έκαναν τίποτα γι' αυτό. Όντως ακραία η αντίδραση του Axl, να κατέβει στο κοινό και να τσαμπουκαλευτεί και στο τέλος να σταματήσει τη συναυλία, άλλα είχε πληρώσει για να μην γίνει κάτι το οποίο έγινε και για το οποίο κανείς άλλος δεν έκανε τίποτα. Ακόμη μία περίπτωση κατά την οποία ο Axl σταμάτησε για λίγο μια συναυλία, ήταν τον Αύγουστο του ίδιου έτους σε μια συναυλία στην Κοπεγχάγη κάποιος από το κοινό πέταξε ένα πυροτέχνημα προς τη σκηνή. Θα μπορούσε κάλλιστα να είχε τραυματιστεί άνθρωπος με αυτό. Υπάρχουν πολλά ακόμη παραδείγματα με φανς να πετάνε μπουκάλια με νερό στη σκηνή και αναπτήρες κάτι το οποίο ήταν λόγος για να σταματήσει προσωρινά μια συναυλία. Τώρα βέβαια δεν ξέρω αν το κόμπλεξ του Axl Rose φταίει για τη βροχή που ξέσπασε σε συναυλία και γι' αυτό το λόγο σταμάτησε για λίγο. Ίσως δεν έπρεπε να τραγουδίσει το November rain...  :P
      Ήθελα να ήξερα, αυτοί που χαρακτηρίζουν τον Axl Rose ως κομπλεξικό, τι θα έκαναν σε αντίστοιχες περιπτώσεις...  ::)

    Αγαπητή november rain ( όχι δεν φαίνεται καθόλου ότι είσαι φαν των gnr  ;D ) παρολο που είμαι και εγώ μεγάλος φαν της φωνής του Axl και των τραγουδιών των Gn'R, έχω να πω ότι είναι τουλάχιστον ασέβεια προς τους υπόλοιπους μουσικούς να σταματάς όποτε σου καπνίσει ( και ας υπάρχει αιτία ). Επίσης είναι μεγάλη ασέβεια και προς τον κόσμο γιατί να σου πω την αλήθεια εγώ και όταν ακούω ραδιόφωνο και έχω ποροθεί με ένα τραγούδι, νευριάζω πάρα πολύ αν παρεμβαίνει ενδιάμεσα αυτός που κάνει την εκπομπή, φαντάσου να ήταν και σε ένα λαιβ που έχεις δώσει και ένα σορο λεφτά...
    Στις περισσότερες περιπτώσεις θα μπορούσε κάλλιστα να τελειώσει το τραγούδι και μετα να κάνει την παρατηρησή του....
    Είναι γενικά πολύ άσχημο αυτό όποιος και να το κάνει, και ας λέγεται όπως θέλει, είτε Axl Rose είτε Νοτης Σφακιανάκης  :P ;D :P
    Bασικα αν ηταν τοσο αλητης ή τοσο μαγκας οσο το επαιζε τοτε(οπως και ολοι οι ποζεραδες της εποχης..) θα μπορουσε να εχει μια πιο μαγκικη συμπεριφορα..Σε παρα πολλα συγκροτηματα γινονται τετοια..εδω υπαρχει βιντεο με τους μειντεν πως καποιος φτυνει τον Μπαιλι αλλα συνεχιζουν να παιζουν απλα στο τελος του κομματιου ο Χαρις αρχιζει και βριζει ;D..Αντιστοιχα σκηνικα και με τον μαστειν που θεωρειται και φλωρος..Ε ο Αξλ απλα ειχε αισθηση οτι ειναι και πολυ αρχηγος και το speed που τον περιμενε ειχε μεγαλυτερη αξια απο τα λεφτα του κοινου.. ???..αυτα...

    Οσο για τους Κιςς τ να καταλαβω ρε φιλε..Επειδη πουλαγαν παει να πει κατι?Την ιδια εποχη γινοταν ο χαμος απο μεταλ συγκροτηματα και γενικως η σκηνη βρισκοταν σε εξαψη με τους καλυτερους δισκους να βγαινουν τοτε..Με τους κιςς θα ασχολουνταν?Και οχι μονο μεταλ..Μεχρι και οι Σκορπιονς τοτε ειχαν βγαλει τους πιο πετυχημενους δισκους τους..

    Ναι βεβαια οπου υπαρχει desmond child.. :P..Ολοι τον επικαλουνται οταν ξεπεφτουν.. ;D
  • #109 από darthvader8119 στις 24 Jun 2008

  • Ναι βεβαια οπου υπαρχει desmond child.. :P..Ολοι τον επικαλουνται οταν ξεπεφτουν.. ;D

    φυσικα κανεις πλακα...
    γιατι θυμαμαι οι KISS πρωτοι αναδειξανε  τον Desmond Child...με το "I was made for lovin' you".

  • #110 από gers στις 25 Jun 2008
  • Bασικα αν ηταν τοσο αλητης ή τοσο μαγκας οσο το επαιζε τοτε(οπως και ολοι οι ποζεραδες της εποχης..) θα μπορουσε να εχει μια πιο μαγκικη συμπεριφορα..Σε παρα πολλα συγκροτηματα γινονται τετοια..εδω υπαρχει βιντεο με τους μειντεν πως καποιος φτυνει τον Μπαιλι αλλα συνεχιζουν να παιζουν απλα στο τελος του κομματιου ο Χαρις αρχιζει και βριζει ;D..Αντιστοιχα σκηνικα και με τον μαστειν που θεωρειται και φλωρος..

    + Dickinson, εδώ στο Περιστέρι, ο οποίος...(δείτε τo video)...



    Είχε απόλυτο δίκαιο, έριξε τα μπινελίκια του, φάνηκε υπομονετικός μέχρι που οκ, έφυγε αλλά ξανάρθε...δεν έκοψε τη συναυλία...αν είναι δυνατόν, κάποιοι πλήρωσαν να τους δουν!! Πάντα θεωρούσα τον dickinson μάγκα!! 8)
  • #111 από darthvader8119 στις 27 Jun 2008

  • Ναι βεβαια οπου υπαρχει desmond child.. :P..Ολοι τον επικαλουνται οταν ξεπεφτουν.. ;D

    φυσικα κανεις πλακα...
    γιατι θυμαμαι οι KISS πρωτοι αναδειξανε  τον Desmond Child...με το "I was made for lovin' you".


    Στα αλλα δεν μου απαντας..Πιαστηκες απο εκει..Ναι μην κοιτας αυτα κοιτα στα τελη των 80s,90s ακομα και σημερα ομως..

    τι να σου πω, αν δε σε ξενιζει οτι οι Scorpions ειναι πιο μεγαλο συγκροτημα απο τους KISS στην Ελλαδα....τα παραταω!
    Kαι γιατι οχι δηλαδη?Περα απο ολα αυτα που λεγονται..Δεν εχουν βγαλει οι Σκορπιος σημαντικους χαρντ ροκ δισκους..Εγω μπορω να σου μετρησω 5-6 κοινα αποδεκτους δισκους..Αλλους εμπορικους αλλους πιο πειραματικους..Σιγα δεν μου μιλας και για τους king crimson.. :P

    οι Scorpions ειναι γκρουπαρα....αλλα αστο....
    ακου KISS !!!!

     ;D
  • #112 από Mrs Brightside στις 27 Jun 2008
  • Εγώ είπα οτι θα προσπαθήσω να είμαι αντικειμενική, όσον αφορά τον Axl... Δεν ξέρω αν τα καταφέρνω... Πάντως, ο καθένας μπορει να έχει την άποψή του, ας μην τη λέμε ο ένας στον άλλον...

    Αλήθεια, γτ ήρθε στον κάδο το θέμα, δεν κατάλαβα...  ::) :P :P :P ;D ;D


    sakman, απο πού φαίνεται καλε ότι είμαι φαν??  :P :P ;D
Σελίδες: