Αποστολέας Θέμα: kithara.gr: Παρελθόν, παρόν, και μέλλον...  (Αναγνώστηκε 58389 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: kithara.gr: Παρελθόν, παρόν, και μέλλον...
« Απάντηση #50 στις: 18/06/19, 10:22 »
Kαλησπερα,υπαρχει καποιο προβλημα και δεν μπορω να ποσταρω καποιο θεμα στο "νεα και οχι μονο"?ευχαριστω

Δεν πρόκειται για πρόβλημα. Αυτός ο πίνακας θεωρείται "πίνακας ανακοινώσεων" και εκεί αναρτά νέα θέματα μόνο η διαχειριστική ομάδα (αλλά μπορούν να σχολιάζουν άπαντες)

Αποσυνδεδεμένος James Basdanis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 122
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • James Basdanis Official Site
Απ: kithara.gr: Παρελθόν, παρόν, και μέλλον...
« Απάντηση #51 στις: 24/06/19, 12:56 »
Χαιρετίζω την παρέα! Διάβασα τη συζήτηση και πραγματικά με θλίβει το οτι θα συμφωνήσω στην κατιούσα που έχουν πάρει γενικά τα φόρουμ.
Νομίζω, και κρίνοντας από τους μαθητές μας στο ωδείο, οτι τα νέα φόρουμ έχουν γίνει τα σχόλια των βίντεο στο Youtube. Γρήγορη και άμεση πληροφορία (εικόνα και ήχος), αλλά καμία ουσιαστική ανταλλαγή απόψεων και καμία σοβαρή καταγραφή εν τέλει.
Άποψη μου είναι ότι το kithara πρέπει να υπάρχει διότι πέρα του ότι μας "μεγάλωσε" έχει πραγματικά πάρα πολλή πληροφορία και πληροφορία γραμμένη στη γλώσσα μας (επίσης αρκετά σημαντικό).
Για ότι χρειαστεί είμαστε εδώ να στηρίξουμε, να προτείνουμε για να "αναζωπυρωθεί" το kithara με προτίμηση την ποιότητα και όχι την ποσότητα κόσμου και threads, καθώς πιστεύω οτι η ποιότητα είναι αυτή που σε βάθος χρόνου φέρνει και την ποσότητα!
anyway...cya around mates!

Αποσυνδεδεμένος bathan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • *** Μπάμπης ***
    • Προφίλ
Απ: kithara.gr: Παρελθόν, παρόν, και μέλλον...
« Απάντηση #52 στις: 24/06/19, 17:23 »
Ερώτηση :
όσοι από εσάς γράφετε καθημερινά στα νήματα στο noiz γιατί δεν συμμετέχετε το ίδιο και στο kithara ;
Too old to Rock 'n' Roll to young to retire

Αποσυνδεδεμένος BitCollector

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • 11110101110
    • Προφίλ
Απ: kithara.gr: Παρελθόν, παρόν, και μέλλον...
« Απάντηση #53 στις: 04/01/20, 00:01 »
Προσωπικά δε θα έμπαινα σε συγκρίσεις αυτού του είδους, όμως μιας και αναφέρθηκαν τα περί κλίκας θα πρόσθετα ότι πλέον έχουμε τα υπολείμματα της κλίκας. Οι συμπεριφορά της, όταν ήταν στις δόξες της, είναι γνωστές σε όσους είχαν σχέση. Τώρα πια δεν έχουν απομείνει παρά μόνο σποραδικές ν-ιοστές επαναλήψεις των κρύου αστείου για τα κΣύλα (χαχαχα! γελάσαμε κι απόψε). Προσωπικά δεν άντεξα το στιλάκι και το υφάκι αυτής της ψευτο-ελίτ ούτε και γλοιώδες και δουλοπρεπές «κάρμα», σύμφωνα με το οποίο έπρεπε να κουνήσεις με χάρη και στιλ την ουρίτσα σου για να σου πουν μπράβο τα... αφεντικά, και ζήτησα τη διαγραφή μου. Όταν μάλιστα πήρα απάντηση ότι μπορώ απλώς να μην συνδέομαι απαίτησα να με διαγράψουν. Ήταν η 2η αυτοδιαγραφή μου και φυσικά δεν πρόκειται να υπάρξει τρίτη.
Το αν έχει λίγη κίνηση παραπάνω οφείλεται στην ενασχόληση του ιδιοκτήτη, που κατάφερε να κρατήσει κάποια αξιόλογα άτομα. Διότι η ελίτ, όταν αραίωσαν οι πιτσιρικάδες και οι ανορθόγραφοι άρχισαν να καρπαζώνονται μεταξύ τους, απ' ό,τι έχω καταλάβει από τις σποραδικές επισκέψεις που κάνω ως guest κι έκοψαν λάσπη... ίσως κάνω και λάθος.

Πολύ noiz για το τίποτα, λοιπόν...

Αποσυνδεδεμένος bironi

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 153
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: kithara.gr: Παρελθόν, παρόν, και μέλλον...
« Απάντηση #54 στις: 04/01/20, 12:16 »
Πως έγινε έτσι ο διαχωρισμός των μηνυμάτων με το άλλο θέμα? δε βγάζει κανένα νόημα  ;D

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: kithara.gr: Παρελθόν, παρόν, και μέλλον...
« Απάντηση #55 στις: 04/01/20, 15:24 »
Βασικα ρε παιδια δεν γινετε ολοι να τεριαζουμε με ολους (φανταστιτε ποσα συμπεθερια θα ειχαμε)
Το θεμα ειναι ενα..
Καλη καρδια.
Θα κατσω να μαλωνω με τον εναν και τιν αλλο που στην τελικη ουτε τα μουτρα τους δεν εχω δει..
Οχι,γιατι αμα το παμε ετσι,στην τελικη,θα πρεπει να βαλω γκανξτερ να σας δειρουν ολους..τους κιθαριστες   ;D ;D ;D
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος BitCollector

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • 11110101110
    • Προφίλ
Απ: kithara.gr: Παρελθόν, παρόν, και μέλλον...
« Απάντηση #56 στις: 04/01/20, 16:36 »
ισχύει λοιπόν το "ο 1ος αναμάρτητος την λίθο βαλέτω"  φίλε bitcollector μου.
Προφανώς δεν είχα καμιά πρόθεση να βάλω σε κάποια ιδιότυπη φορουμοζυγαριά και βγάλω κρίση. Ο καθένας κρίνει με τα προσωπικά του βιώματα και τα δικά του φίλτρα. Κανείς δεν ισχυρίστηκε ότι το φόρουμ εδώ είναι το υπόδειγμα του αναμάρτητου. Όμως η προσωπική μου άποψη είναι πως, σε σύγκριση με το άλλο, το κλίμα εδώ είναι πολύ πιο ανεκτικό και φιλικό, όχι ότι και οι άλλοι δεν έχουν πάρει τα μηνύματά τους. Θα μπορούσα να εικάσω και γιατί έγινε αυτό αλλά δεν έχει νόημα. Όπως θα μπορούσα να παραθέσω αντίστοιχα παραδείγματα τρισχειρότερης συμπεριφοράς από το άλλο φόρουμ. Και πάλι δεν έχει νόημα.

Μπορούμε ευτυχώς να έχουμε επιλογές σύμφωνα με τα γούστα μας. Τα δικά μου προτιμούν την ερημιά του kithara από την ημιερημιά του noiz. Και σίγουρα δε με πείθει η εικόνα του noiz ως η Γη της Επαγγελίας του μουσικού διαδικτύου.
« Τελευταία τροποποίηση: 04/01/20, 16:37 από BitCollector »

Αποσυνδεδεμένος bironi

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 153
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: kithara.gr: Παρελθόν, παρόν, και μέλλον...
« Απάντηση #57 στις: 04/01/20, 20:09 »
και καλούς αθηναίους (gvour), ειδικά αυτός είναι παικταράς, φωνάρα, τέλειος γνώστης της μείξης, και ψυχούλα, πολύ καλό άτομο...
Θα συμφωνήσω, μεγάλος μπλουζ παίχτης και σχεδόν πάντα με γ**άτο ήχο. Αν και έχει αραιώσει και αυτός τους τελευταίους μήνες, δεν ξέρω αν έχει κάτι προσωπικό γιατί δεν ρώτησα από τακτ.

Αποσυνδεδεμένος BitCollector

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Άντρας
  • 11110101110
    • Προφίλ
Απ: kithara.gr: Παρελθόν, παρόν, και μέλλον...
« Απάντηση #58 στις: 04/01/20, 20:38 »
Σου είπα οτι με έκαναν μπαν το 2011 ...
Ακριβώς! Ενώ εδώ δεν σε έκαναν... ακόμα!  ;D
Πέρα από πλάκα, έγραψα όσα έγραψα πιο πάνω για να αναφέρω ότι όπως εσύ έχεις τους δικούς σου λόγους να επισκέπτεσαι τον αδελφό ιστότοπο και υπόλοιποι έχουν τους δικούς τους να μην το κάνουν. Και, πίστεψέ με, προσωπικά δεν αισθάνομαι ότι χάνω κάτι. Το Google να 'ναι καλά κι έχει και κΖύλα κι απ' όλα, φίλως!  0:)

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: kithara.gr: Παρελθόν, παρόν, και μέλλον...
« Απάντηση #59 στις: 05/01/20, 00:47 »
Πιστευω πως καλο θα ηταν να δουμε πως μπορουμε εμεις σαν μελη να "ανεβασουμε" το κιθαρα και οχι να καθομαστε και να συγκρινουμε τα διαφορα φορα μεταξι τους
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος bironi

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 153
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: kithara.gr: Παρελθόν, παρόν, και μέλλον...
« Απάντηση #60 στις: 05/01/20, 01:04 »
Εδώ δεν υπήρχε σχετική τεχνογνωσία απο τους αρχι-δερβέναγες και έτσι την γλύτωσα για τέτοια θέματα.
Οι αρχιδερβέναγες όπως τους λες χρειάζονται για να κρατάνε κάποια μπόσικα αλλιώς τα φόρουμ θα καταντούσαν οχετός. Το πρόβλημα είναι όταν ο mod αφήνει το φιλαράκι κλικαδόρο να λέει ότι θέλει, ότι του κατέβει, να βρίζει και να μην γίνεται τίποτα, να μην κουνιέται φύλλο, ενώ αν το κάνει κάποιο άλλο μέλος εκτός κλίκας, πέφτει σύννεφο η κοπτοραπτική, τα ban κλπ κλπ.
« Τελευταία τροποποίηση: 05/01/20, 10:12 από EVGemini77 »

Αποσυνδεδεμένος Uriah

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι με Κ κεφαλαίο!
    • Προφίλ
Απ: kithara.gr: Παρελθόν, παρόν, και μέλλον...
« Απάντηση #61 στις: 05/01/20, 07:18 »
Αχιλλεα, σορρυ κιολας, αλλα εισαι πολυ λαθος. Πρωτα απο ολα ο Στοκας ξεκινησε με το καλημερα να σπαμαρει και να ειναι ειρωνικος. Παμε παρακατω: αναφερεις επιθεσεις εναντιων σου οταν καποια μελη, πολυ παλιοτερα απο εμενα, σου λενε με τον τροπο τους "ΟΚ, εχουμε ακουσει την ιστορια για τον thomann απειρες φορες, πες και κατι αλλο". Προφανως εξεφρασαν δυσφορια,αλλα δεν επιτεθηκαν. Τελος το θεμα με τα δεδομενα/ιντερνετ κτλ, θυμωσες επειδη οι αλλοι συνεχισαν να εχουν την ιδια γνωμη ακομα και αφου τους παρουσιασες στοιχεια. Δεν τους επεισες, ενταξει δεν εγινε και τιποτα. Ισως να θες να εχεις το τελευταιο λογο, ισως να μην εισαι τοσο υποχωρητικος οσο θα ηθελες να ειναι και οι αλλοι απεναντι σου. Κλεινοντας, πιστευω πως αν αποκαλουσες τους μοντς στο νοιζ δερβεναγες, θα ειχες ακουσει τον εξαψαλμο απο την πρωτη κιολας φορα. Προσωπικα αν με διωξουν απο καπου, φευγω ακομα ποιο μακρυα.
Do you remember when things seemed so eternal?

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: kithara.gr: Παρελθόν, παρόν, και μέλλον...
« Απάντηση #62 στις: 05/01/20, 08:20 »
τεσπα, καλη χρονιά να έχουμε, ότι έγινε έγινε.... σαν δείγμα καλής θέλησης έσβησα όσα ποστ μου θεώρησα εμπρηστικά.

Αποσυνδεδεμένος Guitar Fan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 945
    • Προφίλ
Απ: kithara.gr: Παρελθόν, παρόν, και μέλλον...
« Απάντηση #63 στις: 05/01/20, 11:21 »
Πιστευω πως καλο θα ηταν να δουμε πως μπορουμε εμεις σαν μελη να "ανεβασουμε" το κιθαρα και οχι να καθομαστε και να συγκρινουμε τα διαφορα φορα μεταξι τους

πολύ σωστή άποψη,
I play the guitar because I like it not because I am good at it

Αποσυνδεδεμένος panagiotis antonopoulos

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: kithara.gr: Παρελθόν, παρόν, και μέλλον...
« Απάντηση #64 στις: 16/12/20, 12:47 »
για ιδιαίτερα μαθήματα μπήκα εδώ www.instateacher.gr/

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: kithara.gr: Παρελθόν, παρόν, και μέλλον...
« Απάντηση #65 στις: 17/12/20, 18:40 »
για ιδιαίτερα μαθήματα μπήκα εδώ www.instateacher.gr/


σε αυτο το σάιτ θα βρείς μέχρι και την νοικοκοιρά γειτόνισσα σου : πέραβρεχειφλέρτ.ντοτ.γρ

Αποσυνδεδεμένος nontamaria

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: kithara.gr: Παρελθόν, παρόν, και μέλλον...
« Απάντηση #66 στις: 20/06/23, 17:40 »
Εγώ βρήκα καθηγήτρια από το idietera.gr, ξεκινήσαμε πριν 3 μήνες και όλα καλά.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
35 Απαντήσεις
20673 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/07, 11:46
από fuZZed
34 Απαντήσεις
13338 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/05/04, 20:20
από psomas
4 Απαντήσεις
3590 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/06, 21:32
από Μουσικόφιλη
0 Απαντήσεις
2177 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/02/06, 22:33
από DEROS
40 Απαντήσεις
17186 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 16:33
από HeavyHead
0 Απαντήσεις
2054 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/09, 09:11
από tinios
1 Απαντήσεις
3317 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/10, 22:00
από fighter87
2 Απαντήσεις
3094 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/10, 09:21
από JP.M
0 Απαντήσεις
2171 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/11, 18:59
από androula
0 Απαντήσεις
2213 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/04/12, 16:45
από JOBAK