Αποστολέας Θέμα: Jag panzer-Cirith ungol-The lord weird slough feg  (Αναγνώστηκε 4614 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Jag panzer-Cirith ungol-The lord weird slough feg
« στις: 31/12/06, 10:56 »
Δεν ξερω γιατι βαζω αυτο το θεμα πρωι πρωι κυριακατικα!Αφου ελαχιστοι θα ασχοληθουν..Τεσπα..
Οσον αφορα τους jag panzer ειναι ενα απο τα πιο αδικημενα συγκροτηματα που ξερω.Σε οσους αρεσει το κλασικο heavy metal με δοσεις Power και γ_____ φωνητικα χωρις ομως κλισε και χαζους στιχους(primal fear,hammerfall) τοτε τους συστηνω ανεπιφυλακτα!!Ειδικα ο δισκος Thane to the throne του 2000 αν και αρχικα μου ξενισε το μου αρεσει παρα πολυ.Πραγματευεται την ιστορια του macbeth με πολυ ωραιο τροπο και περιεχει φοβερες μελωδιες και γ____ φωνητικα οπως ξαναειπα και μερικες φορες η ενταση κορυφωνεται.Φοβεροι δισκοι ειναι επισης το κλασικο ample destruction(1984) και το τελευταιο casting the stones.Aλλα δεν εχω ακουσει γιατι δεν τα βρισκεις και ευκολα..Check them!!

Γενικα υπαρχει κανεις που να γουσταρει τετοιου ειδους συγκροτηματα εδω μεσα?Ξερετε και στο πιο επικο the lord weird slough feg omen Κλπ...

 ::) ::) :-X
« Τελευταία τροποποίηση: 03/01/07, 13:14 από Kiratzoharris »
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος @Morpheus@

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 287
  • Φύλο: Άντρας
  • real eyes realize real lies
    • Προφίλ
Απ: Jag panzer(θεοι)
« Απάντηση #1 στις: 31/12/06, 13:53 »
Ασχετο αλλα εχω εναν ξαδερφο που με ειχε πριξει με τους Jag panzer.Θεους τους ανεβαζε θεους τους κατεβαζε.Off topic αλλα μολις ειδα το "Jag panzer(θεοι)" μου ηρθε στο μυαλο κατευθειαν! ;D ;D
Τεσπα επι του θεματος, δεν μου αρεσουν!
θέμα Δίκης έγινε, το αν μου ανήκει η Ζωή μού,
...η απόφαση του δικαστηρίου αναμένεται...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Jag panzer(θεοι)
« Απάντηση #2 στις: 31/12/06, 14:19 »
Ασχετο αλλα εχω εναν ξαδερφο που με ειχε πριξει με τους Jag panzer.Θεους τους ανεβαζε θεους τους κατεβαζε.Off topic αλλα μολις ειδα το "Jag panzer(θεοι)" μου ηρθε στο μυαλο κατευθειαν! ;D ;D
Τεσπα επι του θεματος, δεν μου αρεσουν!
Σωστος ο ξαδερφος ;D λαθος εσυ :P ;D
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος @Morpheus@

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 287
  • Φύλο: Άντρας
  • real eyes realize real lies
    • Προφίλ
Απ: Jag panzer(θεοι)
« Απάντηση #3 στις: 31/12/06, 15:23 »
Και οπως μου ελεγε συνεχεια "αν δεν σου αρεσουν οι Jag panzer, πρεπει να εισαι ή κουφος ή βλακας ;D ;D"
Θε'ι'κο ;D
θέμα Δίκης έγινε, το αν μου ανήκει η Ζωή μού,
...η απόφαση του δικαστηρίου αναμένεται...

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Jag panzer(θεοι)
« Απάντηση #4 στις: 01/01/07, 18:11 »
Ψαξτε να βρείτε να ακούσετε το 'Ample Destruction' οπωσδήποτε!! Πρόκειται για κλασικότατο δίσκο στο είδος...ο Tyrant είναι απίστευτη φωνάρα και απο τους πλεον υποτιμημένους τραγουδιστές στο heavy metal από την άποψη του οτι δεν πήρε ποτέ την αναγνώριση που του αξιζε...προσωπικά μου άρεσε πολύ και το 'Mechanized Warfare'...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Jag panzer(θεοι)
« Απάντηση #5 στις: 01/01/07, 19:40 »
Ναι δεν το εχω ακουσει(mechanized warfare) αλλα το metropolis της αθηνας τα εχει σε αρκετα καλες τιμε 12-15ευρω οποτε θα γινει και αυτο!
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Fys

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Jag panzer(θεοι)
« Απάντηση #6 στις: 02/01/07, 00:11 »
Οι Jag Panzer γ**άνε μάνες! Όποιοι δεν έχουν ακούσει, να ακούσουν!
Shatter the myth, don't cut yourself, on your words against dreams made of steel, stronger than any faith that inflicts with pain and fear...
Chuck Schuldiner RIP (13/5/1967 - 13/12/2001)

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Jag panzer-Cirith ungol-The lord weird slough feg
« Απάντηση #7 στις: 03/01/07, 13:18 »
Και για να το επεκτεινω λιγο..Εχετε ακουσει cirith ungol?Φοβερο συγκροτημα εκει των αρχων του 80s οπου εβγαλε δυο δισκαρες εξω απο ταμπελες εχοντας μια εμφυτη μουχλα και κατι στιχους που μ αρεσουν παρα πολυ.

Σlough feg?Αυτοι ειναι νεοι.Βγαλα τον πρωτο τους δισκο το 96 και εχουν βγαλει 5 απο τοτε νομιζω..Παρα πολυ πρωτοτυποικαι πορωτικοι..Ειδικα κατι τραγουδια απο το traveller(2003) οπως το final gambit ηταν γ______!το Twilight of the idols(1999) που βρηκα και αγορασα δεν με ενθουσιασε τοσο.

Αλλα συγκροτηματα?
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Jag panzer-Cirith ungol-The lord weird slough feg
« Απάντηση #8 στις: 03/01/07, 22:18 »
Το amble destruction είναι φοβερό από τους καλύτερους Metal δίσκους
Το chain of command είναι επίσης πολύ καλό. Τα υπόλοιπα δεν με ενθουσιάζουν
Επίσης τα 2 των titan force (συγκρότημα του tyrant όταν έφυγε από τους jag panzer είναι τρομερά - επιπέδου ample destruction)
Οι Cirith Ungol έχουν βγάλει 4 δίσκους (frost and fire, One foot in hell, king of the dead, lost paradise ) + 1 live τα οποία είναι πάρα πολύ καλά (κορυφή το King of the dead)
Από slough feg μου άρεσε πάρα πολύ το traveller (με στίχους βασισμένους σε RPG παιχνίδι!!!!) και αρκετά τα down among the dead men και το atavism. Το twilight of the idols το βρήκα κάπως βαρετό
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος RBnikos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 324
  • Φύλο: Άντρας
  • we're becoming .... Hostile!!
    • Προφίλ
Απ: Jag panzer-Cirith ungol-The lord weird slough feg
« Απάντηση #9 στις: 05/01/07, 20:09 »
orange goblin nomizo...airged l'ahm ellines skizun..

jagmaster

  • Επισκέπτης
Απ: Jag panzer-Cirith ungol-The lord weird slough feg
« Απάντηση #10 στις: 15/01/07, 09:13 »
Παρακαλω να γινει αναφορα και στους Armored Saint, οι οποιοι ειχαν ερθει σαλονικη για ενα καταπληκτικο λαιβ και ειχαν παει 50 ατομα!!!!  Μπραβο προβατα, παντε στους Μαιντανους να σας πιασουν τον κωλαρικο να νιωσετε παλικαρια! Τεσπα, για μενα τα παλικαρια ειναι ο ορισμος της αδικημενης μπαντας.
Υ.Γ: Το Mechanised Warfare... μακραν ο καλυτερος μεταλ δισκος για μενα...

Αποσυνδεδεμένος Tempus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Jag panzer-Cirith ungol-The lord weird slough feg
« Απάντηση #11 στις: 16/01/07, 20:45 »
Ρε παιδιά εμένα στους Jag Panzer δεν μου αρέσει ο τραγουδιστής τους...Μου φαίνεται σαν να βγαίνει η φωνή μόνο απ'το λαρύγγι...Σαν να ζορίζεται πολύ , δεν ξέρω...Έχουν γράψει εξαιρετικά τραγούδια όμως.Έχω το Thane to the throne και αν δεν ήταν το θέμα του τραγουδιστή θα ήταν από τους αγαπημένους μου metal δίσκους.Οι The lord weigh slough feg μου είχαν κεντρίσει το ενδιαφέρον λόγω του περίεργου ονόματος ! Έχω το Traveler.Ωραία τραγούδια γενικά αλλά με κουράζει λίγο σαν ήχος.Ίσως θα 'θελε και κανά πλήκτρο κάπου.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Jag panzer-Cirith ungol-The lord weird slough feg
« Απάντηση #12 στις: 23/01/07, 23:05 »
Ναι οι armored saint ρεσπεκτ αν και δεν εχω πολλα κομματια τους ειναι ωραοι.Βασικα αυτο που εχω ειναι μια συλλογη τους απο το metal invader η το metal hammer.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1582 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/10/05, 21:17
από D@ve Murray
10 Απαντήσεις
5756 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/14, 19:24
από Ioannis Anastassakis
3 Απαντήσεις
2287 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/10/09, 17:24
από Arg0
5 Απαντήσεις
3916 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/09/12, 12:30
από Dr Wolf