Αποστολέας Θέμα: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ  (Αναγνώστηκε 66338 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #75 στις: 18/11/05, 23:52 »
Εγώ πάντως σε αυτά τα λεφτά έχω να προτείνω V-amp..
Και ένα κάρο εφεδάκια θα έχεις και διαφορετικές παραμορφώσεις και δυνατότητα ηχογράφησης και το παππού και τη γιαγιά να σε ακούνε.
Και για τα λεφτά του νομίζω παίζει μόνο του...
Εκτός αν βρεις κανένα μεταχειρισμένο POD σε καλή τιμή....


http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=1529
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

Αποσυνδεδεμένος Conviction

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Άντρας
  • λαουτιέρης
    • Προφίλ
    • Frail Conviction Band Page
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #76 στις: 19/11/05, 02:40 »
Αν πάλι ακολουθείς το δρόμο των πεταλιών, πάρε κάτι της Boss. Φτηνή λύση και σίγουρα καλής ποιότητας πράμα.

Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #77 στις: 19/11/05, 03:12 »
Αρκετός λόγος γίνεται τελευταία για τα Βehringer.

Ρίξε μια ματιά, γιατί με 100 Euro μπορεί να φύγεις και με 2-3 πεταλάκια...
Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος Staggάρης

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Άντρας
  • και όχι Tsaggάρης
    • Προφίλ
    • Karting
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #78 στις: 19/11/05, 09:55 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά... Το πρόβλημα είναι άλλο. Έχω ακούσει ότι τα πεταλάκια της BOSS (DS-1, SD-1....) είναι για να boostaρουν τη λάμπα μονο. Όντως ισχύει αυτό ? Δλδ στο καθαρό κανάλι δεν θα προσφέρει τπτ ? Το v-amp ή το POD που αναφέρετε θα δουλεύει σωστά σε καθαρό κανάλι ?  Ευχαριστώ και πάλι...

Αποσυνδεδεμένος math2014

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #79 στις: 19/11/05, 10:19 »
Καλο πεταλι (κατ εμε) για να σου δωσει overdrive σε καθαρο καναλι ειναι το Digitech BadMonkey δοκιμασε το , νομιζω θα σου αρεσει για κλασσικα πραγματα.
Downhill mountain biking :)

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #80 στις: 19/11/05, 13:14 »
Υπάρχουν overdrive πετάλια και distortion πετάλια....
Και τα δύο είναι αυτό που λέει το όνομα τους.
Τα overdrive θα δώσουν λίγο παραπάνω gain στο σήμα της κιθάρας σου και τα distortion θα δώσουν παραμόρφωση.
Και τα δύο μπαίνουν σε καθαρό και σε βρώμικο κανάλι (σχετικά) με διαφορετικά αποτελέσματα το κάθε ένα.
Διαλέγεις και παίρνεις.

Εγώ πάντως για πρώτο πετάλι/εφφέ ή κάτι τέτοιο δε θα έπαιρνα πεταλάκι.
Θα σου δώσει κάτι πχ παραμόρφωση αν αυτό θες αλλά θα σου δώσει μόνο έναν ήχο. Αν δε σου αρέσει δεν θα έχεις εναλλακτικούς και θα μείνεις με αυτό. Τα πεταλάκια είναι συνήθως για κάποιον που τα έχει ακούσει και του αρέσει ο συγκεκριμένος ήχος.

Το V-amp και το POD δεν είναι πεταλάκια, είναι πολυεφφέ, προενισχυτές. Που σημαίνει πως και τα δύο έχουν διάφορους ήχους επάνω και δουλεύουν και χωρίς τον ενισχυτή της κιθάρας σου, απλά και με έναν τελικό ενισχυτή. Και τα δύο υποτίθεται πως κάνουν modelling σε διάφορους ενισχυτές, καμπίνες και πετάλια. Το POD δει, υποτίθεται πως το κάνει εξωφρενικά καλά γι' αυτο και θεωρείται απλά κορυφαίο σε πηγαίους ήχους παραμόρφωσης.
Το V-amp είναι μια πιο φθηνή λύση και δεν αγγίζει τα επίπεδα του POD. Αλλά και πάλι θα επιμείνω πως για αρχή είναι καλύτερα να έχεις κάποιες επιλογές απο ήχους και εφφέ παρά μόνο έναν ήχο.

Επίσης με τα πεταλάκια ξέχνας την ηχογράφηση.
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

Αποσυνδεδεμένος Staggάρης

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Άντρας
  • και όχι Tsaggάρης
    • Προφίλ
    • Karting
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #81 στις: 19/11/05, 13:29 »
Όπως καταλαβαίνεται είμαι νέος ακόμα στον χώρο οπότε η λύση πεταλιέρας και πολυεφφέ απορρίπτεται και λόγω χρημάτων... Θέλω απλώς ένα πεταλάκι για αρχή και ας μην μου προσφέρει πολλά. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν θα δουλεύει σωστά σε καθαρό κανάλι και κυρίως τα BOSS ή τα Behringer που με ενδιφέρουν... Οπότε αν κάποιος έχει δοκιμάσει κανένα τέτοιο πετάλι σε καθαρό θα τον παρακαλούσα να μου πεί την γνώμη του...
« Τελευταία τροποποίηση: 19/11/05, 13:34 από Staggάρης »

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #82 στις: 19/11/05, 21:16 »
File Staggarh gia behringer X V-Amp vlepe 89 eyrw apo sTolla an thimamai kala, opws epishs s proteinw kai Digitech RP-80 sta 110...to idio pragma sxedon.dokimasmena,testarismena,apolita ikanopoihmenos gia ta lefta tous panta...Ara gia ta lefta pou diatheteis einai h kalyterh lysh pisteyw...giati na pareis petalaki Boss me 100 ki oxi ena polieffe?EKtos an eisai toso sinidiopoihmenos pou 3ereis apolita ti thes...tote sigoura pare ena petalaki kai eisai ok...pantws oi times einai mesa sto budget s...KAles agores,Ciao! ;)
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος Staggάρης

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Άντρας
  • και όχι Tsaggάρης
    • Προφίλ
    • Karting
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #83 στις: 19/11/05, 23:58 »
File Staggarh gia behringer X V-Amp vlepe 89 eyrw apo sTolla an thimamai kala, opws epishs s proteinw kai Digitech RP-80 sta 110...to idio pragma sxedon.dokimasmena,testarismena,apolita ikanopoihmenos gia ta lefta tous panta...Ara gia ta lefta pou diatheteis einai h kalyterh lysh pisteyw...giati na pareis petalaki Boss me 100 ki oxi ena polieffe?EKtos an eisai toso sinidiopoihmenos pou 3ereis apolita ti thes...tote sigoura pare ena petalaki kai eisai ok...pantws oi times einai mesa sto budget s...KAles agores,Ciao! ;)


Λές ?.....? Μπορεί να το κάνω έτσι. Στην Αθήνα ποιος φέρνει behringer ?

Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #84 στις: 20/11/05, 00:27 »
Το v-amp ή το POD που αναφέρετε θα δουλεύει σωστά σε καθαρό κανάλι ?  Ευχαριστώ και πάλι...

Με αυτά θα ΄΄βγαίνεις΄΄ αυστηρώς από το  καθαρό κανάλι ή από τελικό ενισχυτή. :)

Το POD είναι πολύ καλό...εκ πείρας...απλά με 100 Euro δύσκολα θα το βρείς. Δές πάντως και τι προσφορές υπάρχουν...το POD II μπορεί και να το βρείς σε αυτήν την τιμή με λίγο τύχη.

Αξίζει...αν είσαι και καινούργιος στον χώρο, θα σε καλύψει για πάρα πολύ καιρό.
Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #85 στις: 20/11/05, 02:14 »
Εγώ όντας κάτοχος του rp-80 (δε το χρησιμοποιώ πλέον φυσικά) και έχοντας ηχογραφήσει με το V-amp σου λέω να μείνεις μακριά από το rp-80 πάντως....
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

Αποσυνδεδεμένος Conviction

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 215
  • Φύλο: Άντρας
  • λαουτιέρης
    • Προφίλ
    • Frail Conviction Band Page
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #86 στις: 20/11/05, 02:22 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά... Το πρόβλημα είναι άλλο. Έχω ακούσει ότι τα πεταλάκια της BOSS (DS-1, SD-1....) είναι για να boostaρουν τη λάμπα μονο. Όντως ισχύει αυτό ? Δλδ στο καθαρό κανάλι δεν θα προσφέρει τπτ ? Το v-amp ή το POD που αναφέρετε θα δουλεύει σωστά σε καθαρό κανάλι ? Ευχαριστώ και πάλι...
Γενικά τα πεταλάκια overdrive υποτίθεται οτι boostάρουν τη λάμπα για να δώσουν αυτόν τον παραμορφωμένο ήχο που δίνει το overdrive. Τώρα υπάρχουν νομίζω και πεταλάκια που δίνουν το αποτέλεσμα "αυθεντικού" overdrive σε συνδυασμό με λάμπα, με τη μορφή εφφέ, που σημαίνει οτι πρόκειται απλά για ψηφιακή προσομοίωση του συνδυασμού overdrive+λάμπα, άρα μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις και σε τρανζιστοράτο ενισχυτή.
Πάντως, το ds-1 είναι distοrtion, που σημαίνει εφέ παραμόρφωσης, και άρα θα πρέπει να το χρησιμοποιείς στο καθαρό κανάλι, και φυσικά θα σου δουλεύει. Πιστεύω πάντως πως για να αποκτήσεις σίγουρη άποψη, πρέπει να πάς σε κάποιο μαγαζί και να δοκιμάσεις αρκετά πεταλάκια και πολυεφέ για να δείς τί κάνει το καθένα.

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #87 στις: 20/11/05, 13:27 »
Vasika ki egw eimai katoxos tou RP-80 (to xrhsimopoiw opou spoudazw sthn polikatoikia sindedemeno me to pc mhn metaferw petalieres klp) kai eimai ikanopoihmenos...twra opws leei kai o drakoumel ki emena merika xarakthristika mou tin exoun dwsei poli...alla kaneis douleia s eidika gia arxh...Pantws gia 100 eyrw pou diatheteis nomizw oti einai kalh epilogh...meta pas se DIGITECH rp-120 an den kanw lathos alla 3efeygeis sta 160...Gia X v-AMP den s lew giati exw paiksei mono se magazi, den to exw xrhsimopoiisei monos m poli, etsi wste na to exw psaksei e3onyxistika na s pw gnwmh...pantws apo oso 3erw einai ligo periergo sti xrhsh t giati exei mikroskopika koumpia...ola sxetika einai vevaia...sinitheia...(panta gia th douleia pou to thes oxi gia live)...skepsou to...
GIa Behringer exei o stollas...an exei ypokatasthma Stolla stin athina (exei????) tha to exei...alliws ta fernoun ki alloi alla kalytera as s apanthsei allos gia sigoura kai swsta...C ya bro!
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #88 στις: 20/11/05, 13:45 »
Προσωπικά θεωρώ το V-amp πολύ πιο εύκολο στη χρήση καθώς δε χρειάζεται να μπαίνεις σε menu και ιστορίες για τα εφφέ και τις επιλογές του. Έχει ξεχωριστά knobs για το κάθε ένα. Αλλά και πάλι θεωρώ τους ήχους του καλύτερους απο ότι του rp80.
Behringer μπορείς να βρείς σε πολλά μαγαζιά στην αθήνα.
Ένα απο αυτά ο Καγμάκης στην Εμμανουήλ Μπενάκη...
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

Αποσυνδεδεμένος Staggάρης

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Άντρας
  • και όχι Tsaggάρης
    • Προφίλ
    • Karting
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #89 στις: 23/11/05, 23:10 »
Λοιπόν για πέστε ποιός άλλος έχει  Behringer στην Αθήνα ?

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #90 στις: 24/11/05, 04:41 »
Βαρβαντακης, Θεμ. Σοφουλη 31, N. Σμυρνη.
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Tzeleberfidon

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
  • L-153 Team
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #91 στις: 01/12/05, 09:51 »
Πουλάω ALESIS MIDIVERB 4 και DISTORTION BOSS.

Αν σε ενδιαφέρει στείλε μύνημα στο mailtobluesme@yahoo.com
L-153 Navy Team

Αποσυνδεδεμένος c0uNt_OrGatH-ParanoidGeorge

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Injekting Khaos FTW !
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #92 στις: 02/12/05, 22:04 »
Λοιπόν, τα χριστούγεννα θα ανέβω Αθήνα και λέω με την συμβολή των γιαγιάδων και παππούδων να πάρω ένα πετάλι.  Αυτό που με ενδιάφέρει είναι ένα εφφέ παραμόρφωσης το οποίο θα χρησιμοποιώ σε καθαρό κανάλι φτιαχτού ενισχυτή. Το budget είναι περιορισμένο μέχρι τα 100Ε. Δεν θέλω κάτι τρελλό απλώς μία παραμόρφωση σε στύλ Scorpions, όχι metal ή τπτ τέτοιο. Το ξέρω ότι δεν θα είναι τπτ τέλοιο αλλά αρχή είναι ακόμα...

Καθε βοήθεια είναι χρήσιμη...  Ευχαριστώ.

ΛΟΙΠΟΝ, ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ, ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ ΒΟSS MD-2 (MEGA DISTORTION) ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΛΥΣΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ!ΔΗΛΑΔΗ, Μ΄ ΑΥΤΟ ΠΑΙΖΩ ΑΠΟ Green Day ως  Iron Maiden και Metallica.ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ, ΤΟΤΕ ΕΚΑΝΕ 100Ε (ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ 87Ε) ΕΝΩ ΤΩΡΑ ΚΑΝΕΙ 87Ε (ΚΑΙ ΑΜΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΚΠΤΩΣΗ!!!).ΠΑΝΤΩΣ, ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΑΦΩΝΕΙ).
Paranoid George Reborn :D , meta apo 1,5 xrono gaming back :P

psomas

  • Επισκέπτης
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #93 στις: 15/01/06, 22:03 »
Έχω μια ibanez rg270dx,στην οποία σκέφτομαι να βάλω και emg μαγνήτες...
πρόσφατα απέκτησα και έναν randall rg75....
σκέφτομαι σιγά σιγά να αρχίσω να φτιάχνω τον ήχο μου με πετάλια...
εδώ θέλω την βοήθειά σας...
βασικά παίζω metal(κυρίως thrash και death) αλλά θέλω να βγάλω και ήχο για lead κιθάρα...
με την παραμόρφωση του ενισχυτή μου είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά ίσως να πάρω το gt2 της tech21 για να έχω μεγαλύτερη ποικιλία στις παραμορφώσεις...
εδώ θέλω την βοήθειά σας:
1)ποια η γνώμη σας για το gt2;ποιά άλλα distortion πετάλια προτείνετε;
2)εκτός από distortion,τι άλλα πετάλια να πάρω για αρχή;  :-X

thx

Αποσυνδεδεμένος pureanalog

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #94 στις: 15/01/06, 22:26 »
gia afta pou thes pare ena metal zone gia arxi...

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #95 στις: 15/01/06, 23:14 »
Το GT2 ειναι καλο αλλα χωρις πολυ γκαζι... Τωρα μαλλον κανει για να "σπρωξεις" την παραμορφωση του Randall κανει...

Απο κει και περα κοιταξε κατι σε Maxon OD-808 η Ibanez Tubescreamer για να υπεροδηγησεις το distortion του Randall.

Oσο αφορα εφε, θα σου προτεινα ενα delay κι ενα chorus.


If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

psomas

  • Επισκέπτης
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #96 στις: 15/01/06, 23:22 »
κι άλλη μια ερώτηση,τι είναι το noisegate(ή κάτι τέτοιο) και το compressor;
και αν μπορείτε για κάθε εφέ πείτε και κανα δυο εταιρείες...

Αποσυνδεδεμένος morello

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • KNOW YOUR ENEMY
    • Προφίλ
    • SAVAOTH
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #97 στις: 15/01/06, 23:37 »
Παράθεση
Το GT2 ειναι καλο αλλα χωρις πολυ γκαζι...
  ee?????
σιγουρα εχεις παιξει με το gt2? εκτος και αν ηχος στυλ metallica,slayer δεν εχει γκαζι...
τωρα το metalzone τι να το κανει το παιδι?εχει ενα πολυ καλο ηχο απο τον randall και ψηνεται και για καλο distortion οπως to gt2 την να την κανει την ψηφιακουρα της boss...ακομα δεν θα σου προτεινα od για να μπουσταρεις τον randall καθως εκτος οτι δεν το χρειαζεται οταν πηγαινεις στουντιο δεν θα τον κουβαλας μαζι οποτε θες κατι που να βολευει...και αυτο ειναι το gt2 η οτι αλλο βρεις εσυ και σου αρεσει...εγω θα σου προτεινα να παρεις και ενα chorus για τη μουσικη που παιζεις...αν θες σε φτηνπ παρε της digitech multichorus πολυ καλο...αν θες σε ακριβο πες μου υπαρχουν απειρα (εγω εχω το t.c. electronic και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος αλλα κανει και μια περισουσια...)...και ποτε μην κολλας στα λεφτα οταν παιρνεις πεταλια να παιρνεις αυτο που σου αρεσει...πχ για τρεμολο μπορεις να παρεις το tuna melt της danelectro το οποιο ειναι φοβερο και καλυτερο απο το tr2 tis boss και κανει και 30 ευρω...
Solo, I'm a soloist on a solo list
All live, never on a floppy disk
Inka, inka, bottle of ink
Paintings of rebellion
Drawn up by the thoughts I think

Αποσυνδεδεμένος math2014

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #98 στις: 15/01/06, 23:39 »
Τubescreamer...και λοιπα overdrive/boost δεν κανουν κατ εμε και τοση δουλεια σε ΜΗ λαμπατο ενισχυτη. Νομιζω πως ενα GT2 h` Line6 Uber Metal θα κανουν αυτο που θες.
Downhill mountain biking :)

Αποσυνδεδεμένος morello

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • KNOW YOUR ENEMY
    • Προφίλ
    • SAVAOTH
Απ: Πώς θα κάνω τον ήχο μου πιο μέταλ
« Απάντηση #99 στις: 15/01/06, 23:40 »
αν θες να δοκιμασεις παντως και με od τι γινεται τσιμπα το bad monkey που πουλαει ενα παιδι στις αγγελιες 35 ευρω..πολυ καλο και δεν εχεις να χασεις τπτ...
Solo, I'm a soloist on a solo list
All live, never on a floppy disk
Inka, inka, bottle of ink
Paintings of rebellion
Drawn up by the thoughts I think

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
57 Απαντήσεις
22198 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/12/06, 22:53
από RockAss
17 Απαντήσεις
7115 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/11/06, 20:01
από Symeon
22 Απαντήσεις
8221 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/08, 00:12
από TheVrachnoprofiter
102 Απαντήσεις
35305 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/05/08, 00:05
από 7
41 Απαντήσεις
14369 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/09, 21:30
από nikolix
10 Απαντήσεις
4732 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/08, 11:47
από profsokin
9 Απαντήσεις
4963 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/12/10, 02:56
από Eagle Of Kamelot
10 Απαντήσεις
3991 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/10/11, 14:26
από JP.M
3 Απαντήσεις
3496 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/12, 14:09
από freemind
12 Απαντήσεις
2039 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/22, 21:57
από UnderGround