Αποστολέας Θέμα: Devin townsend  (Αναγνώστηκε 4739 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Devin townsend
« στις: 26/08/06, 22:42 »
Αυτος ο Καναδος ειναι αλλο πραγμα.Μπορει να μην μου αρεσουν οι stapping young lad επειδη δεν ειναι του στυλ μου αλλα το προσωπικο του σχημα ειναι φοβερο.Τοση εμπνευση που τη βρισκει?Τετοιες πρωτοπορικαες συνθεσεις ειχα καιρο να ακουσω.Καλα λενε οτι οι Καναδοι ουδεμια σχση δεν εχουνμε τους Αμερικανους.Τον παω και σαν ανθρωπο βασει,φυσικα, των συνεντευξεων του.

Η γνωμη σας ποια ειναι?
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Devin townsend
« Απάντηση #1 στις: 26/08/06, 22:53 »
Ο ανθρωπος ειναι τρελαρας...
Ενας φιλος μου ειπε πως ο ιδιος ειχε παει σε ενα σωφρονηστικο ιδρυμα,χτυπησε την πορτα και ειπε."Καλημερα σας θελω να νοσυλευτω...".Ο Καναδος δηλωσε αργοτερα πως του εκανε καλο η παραμονη του εκει... ??? ??? ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Devin townsend
« Απάντηση #2 στις: 27/08/06, 13:46 »
E ενταξει ναι αλλα και παρα πολυ καλλιτεχνες ειναι λιγο εως πολυ τρελοι.Του συγκεκριμενου του εκανε καλο στη δημιουργηκοτητα του.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος RBnikos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 324
  • Φύλο: Άντρας
  • we're becoming .... Hostile!!
    • Προφίλ
Απ: Devin townsend
« Απάντηση #3 στις: 27/08/06, 13:59 »
akuste to dirt pride kai tha katalavaite ti simainei trela se ena tragudi.....genika mu aresei kai stin solo kariera tu alla kai stus SYL pu vasika einai kai ligo poio industrial...tragudares vampira,dire k.a.

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Devin townsend
« Απάντηση #4 στις: 27/08/06, 17:09 »
Είμαι μεγάλος οπαδός των Strapping Young Lad...θεωρώ οτι ο τύπος είναι μεγαλοφυία καθώς τέτοια (χαοτική) αντίληψη στη μουσική δε την έχουν πολλοί...απο προσωπικούς του δίσκους όμως δεν έχω ακούσει πολλά πράγματα και είναι στα άμεσα σχέδιά μου να αγοράσω κάποιον...έχετε να μου προτείνετε τίποτα;

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Devin townsend
« Απάντηση #5 στις: 27/08/06, 17:39 »
Εγω θα σου προτεινα το synchestra(συνεχεστρα) του 2006 και το φανταστικο terria.Δεν εχω ακουσει πληρη δισκογραφια αλλα οτι εχω ακουσει και απο τα υπολοιπα ειναι πολυ καλα.Γενικα καμια σχεση με SYL ομως.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος RBnikos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 324
  • Φύλο: Άντρας
  • we're becoming .... Hostile!!
    • Προφίλ
Απ: Devin townsend
« Απάντηση #6 στις: 27/08/06, 17:42 »
Εγω θα σου προτεινα το synchestra(συνεχεστρα) του 2006 και το φανταστικο terria.

μονο αυτα νομιζω ειναι η σολο καριέρα του(νομιζω..... :-\)

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Devin townsend
« Απάντηση #7 στις: 27/08/06, 17:55 »
οχι ρε εχει βγαλει 6-7 αλμπουμ
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος mille

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Άντρας
  • Oh God why have you forsaken me?
    • Προφίλ
Απ: Devin townsend
« Απάντηση #8 στις: 27/08/06, 18:14 »
ocean machine, infinity, physicist, terria, accelerated evolution, synchestra αυτη ειναι η δισκογραφια του προσωπικου του σχηματος προτεινω το synchestra για τον οπαδο των s.y.l παντως δεν εχει καμια σχεση με τους s.y.l αλλα  αν θες
να ακουσεις κατι διαφορετικο στο προτεινω ο ανθρωπος ειναι πολυ ιδιοφυια
Nevermore to feel the pain...

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Devin townsend
« Απάντηση #9 στις: 27/08/06, 19:50 »
ocean machine, infinity, physicist, terria, accelerated evolution, synchestra αυτη ειναι η δισκογραφια του προσωπικου του σχηματος προτεινω το synchestra για τον οπαδο των s.y.l παντως δεν εχει καμια σχεση με τους s.y.l αλλα  αν θες
να ακουσεις κατι διαφορετικο στο προτεινω ο ανθρωπος ειναι πολυ ιδιοφυια

Πάντα είναι ενδιαφέρον να ακούς διαφορετικά πράγματα...θα τα τσεκάρω με πρώτη ευκαιρία...ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Devin townsend
« Απάντηση #10 στις: 30/08/06, 14:27 »
Τελικα το bad devil ειναι το αγαπημενο μου κομματι!Σκετη παραφροσυνη!
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος mr.bassman

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Devin townsend
« Απάντηση #11 στις: 30/08/06, 15:09 »
εντάξει,με τη λέξη devin townsend μιλάμε για σκέτη-γ@μ@τη παράνοια!ο τύπος είναι κ γ**ώ!αλλά πιο πολύ μου αρέσει στους s.y.l παρά στην προσωπική του μπάντα(the devin's townsend band)! 

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Devin townsend
« Απάντηση #12 στις: 16/09/06, 02:46 »
Λοιπόν κατέβασα μερικά κομμάτια ενδεικτικά και μου φαίνεται οτι θα πάω να αγοράσω όλη τη προσωπική του δισκογραφία!! Αυτός ο άνθρωπος είναι τελικά μια αστείρευτη πηγή έμπνευσης...πάντα με εξέπληττε θετικά με τους Strapping Young Lad αλλά με τη προσωπική του μπάντα δείχνει μια άλλη του πλευρά και αποδεικνύει οτι πρόκειται για ένα πραγματικά ταλαντούχο μουσικό!! Δηλώνω ενθουσιασμένος...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Devin townsend
« Απάντηση #13 στις: 16/09/06, 14:20 »
Αυτη η μιξη Industrial σκηνικου με hard rock και ογκωδης πραγματικα ογκωδης κιθαρες και την τρελη φωνη του ειναι που με τρελαινει.Ακου ας πουμε το notes from africa.Εινα εντελως ταξιδιαρικο-ψυχοτροπικο τραγουδι ;D
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
5159 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/07/12, 14:05
από DreamRiff
6 Απαντήσεις
2844 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/08/12, 21:19
από Cowboy_fromhell